Главная страница

Банк тестів 3 к. 6 сем. Тести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)


Скачать 172.62 Kb.
НазваниеТести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)
Дата21.05.2020
Размер172.62 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк тестів 3 к. 6 сем.docx
ТипДокументы
#124528
страница4 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
E Гострий гнійний пульпіт
94. Чоловік, скаржиться гострий біль в 26, який посилюється при накусуванні на зуб. 4 дні тому була накладена миш'яковиста паста, в призначений час чоловік на прийом не з'явився. Об'єктивно: в 26 пов’язка збережена. Реакція на перкусію болісна, на рентгенограмі в періапікальних тканинах зміни відсутні. Після механичної та медикаментозної обробки кореневих каналів турунди вологі, не забарвлені. Яку лікарський засіб необхідно залишити в кореневих каналах для досягнення максимального клінічного ефекту?

A Унітіол

B Хлоргексидин

C Хлорамін

D Перекис водню

E Трипсин
95. На прийом прийшов пацієнт із пляшкою холодної води, яка заспокоює біль у зубі. Який найбільш імовірний діагноз?

A Гострий гнійний пульпіт

B Гострий вогнищевий пульпіт

C Загострення хронічного пульпіту

D Гострий дифузний пульпіт

E Гострий серозний періодонтит

96. Хвора А., 34 роки, скаржиться на неприємне відчуття в 47, відчуття дискомфорту, інколи виникнення болю після прийому їжі. Зуб змінений в кольорі. Раніше не лікувалась. Об’єктивно: в 47 на апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Зондування в гирлах кореневих каналів болісне. Поставте діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт.

B Хронічний фіброзний періодонтит.

C Хронічний фіброзний пульпіт.

D Хронічний гранулюючий періодонтит.

E Хронічний гранульоматозний періодонтит.
97. Хворий П. Скарги на тривалі напади болю, що провокуються різними подразниками, а також біль виникає спонтанно вночі, ірадіює у праве вухо. “Світлі” проміжки між приступами - 30-40 хвилини. Давність захворювання - 2 доби. Об’єктивно: У 45зубі глибока каріозна порожнина, стінки та дно її мають м’який світлий дентин. На холодовий подразник виникає різкий тривалий напад болю. Встановіть діагноз

A Гострий дифузний пульпіт

B Гострий обмежений пульпіт

C Гострий гнійний пульпіт

D Загострення хронічного фіброзного пульпіту

E Конкрементозний пульпіт
98. У хворого Д. впродовж останньої ночі відмічалися напади болю в правій половині лиця. Біль пульсуючий, рвучий, нестерпний, майже постійний, не вщухав, лише дещо зменшував інтенсивність. Від теплого полоскання біль різко посилюється. Об’єктивно: У 17 в пришийковій ділянці пломба із композита. На холодну воду біль заспокоюється. Перкусія 17 - болісна. Який найбільш імовірний діагноз?

A Гострий гнійний пульпіт

B Гострий серозний періодонтит

C Загострення хронічного пульпіту

D Гострий правосторонній гайморит

E Гострий дифузний пульпіт

99. Жінка 29 р. скаржиться на гострий нападоподібний біль в ділянці верхньої щелепи зліва, посилюються від холодного, іррадіює в вухо та скроню. Такий біль у 27 спостерігався рік тому, до лікаря не зверталась. Три дні тому знову виник біль. Об`єктивно: в 27 глибока каріозна порожнина, що з`єднується з порожниною зуба. Зондування відкритої ділянки різко болюче. Який найбільш імовірний діагноз?

A Загострений хронічний пульпіт.

B Гострий серозний періодонтит.

C Гострий дифузний пульпіт.

D Загострення хронічного періодонтиту.

E Гострий обмежений пульпіт.

100. У хворого Н. 21 р. при лікуванні гострого глибокого карієсу 46 зуба під час препарування випадково відкрито медіально-щічний ріг пульпи. Який метод лікування найбільш показаний?

A Біологічний метод.

B Метод вітальної екстирпації.

C Метод девітальної ампутації.

D Метод девітальної екстирпації.

E Метод вітальної ампутації.

101. Хвора 22 років, скаржиться на біль від гарячого та відчуття «розпирання» в зубі. Пів року тому турбував короткочасний, нічний біль, що ставали чим раз тривалішими. Об'єктивно: в 24 велика каріозна порожнина,

що сполучається з порожниною зуба, глибоке зондування болісне. ЕОД — 80 мкА. Встанові найбільш імовірний діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний конкрементозний пульпіт

C Хронічний гіпертрофічний пульпіт

D Гострий гнійний пульпіт

E Хронічний фіброзний пульпіт
102. Хворий 34 р звернувся зі скаргою на гострий нападоподібний самовільний біль в ділянці верхньої щелепи, зліва який посилюється від холодових подразників, іррадіює в вухо і скроню. Рік тому спостерігався такий самий біль, до лікаря не звертався. 3 дні назад знову виник біль. Об’єктивно: в 37 глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Зондування відкритої ділянки різко болісне. На рентгенограмі 37 зуба в ділянці верхівок коренів визначається розширення періодонтальної щілини. Встановіть діагноз.

A Загострення хронічного пульпіту

B Загострення хроничного гранулематознного періодонтиту

C Загострення хроничного фіброзного періодонтиту

D Гострий дифузний пульпіт.

E Гострий гнійний пульпіт.
103. Хворий 48 років, скаржиться на різкий постійний біль в зубах на нижній щелепі, впродовж двох діб. Біль особливо нестерпний вночі. Біль, пульсуючого характеру , ірадіюює, трохи стихає від холодного. Об'єктивно: в 46 велика каріозна порожнина на апроксимально - медіальній та жувальній поверхні. Дентин дна і стінок порожнини-м’який, світлий. Зондування різко болюче в одній точці, реакція на перкусію слабо болісна-реакція на гаряче-біль, який довго не припиняється. На ренгенограмі – патологічних змін не виявляється. Встановіть діагноз.

A Гострий гнійний пульпіт

B Гострій периодонтит

C Гострий частковий пульпіт

D Гострий загальний пульпіт

E Загострення хронічного пульпіту
104. Хворий скаржиться на гострий самовільний короткочасний біль нападоподібного характеру в ділянці 36, який посилюється при вживанні їжі. Об'єктивно: в 36 глибока каріозна порожнина на жувальній поверхні. Порожнина зуба закрита, зондування болюче в одній точці. Від холодної води виникає біль і зберігається впродовж 10хв. після усунення подразника. Реакція на перкусію не болюча. Встановіть діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт

B Гіперемія пульпи

C Гострий дифузний пульпіт

D Загострення хронічного пульпіту

E Гострий глибокий карієс
105. Хворий скаржиться на тривалі больові напади в зубах нижньої щелепи зліва протягом доби. Біль іррадіює у вухо, потилицю, а також посилюється при вживанні холодної та гарячої їжі. Об’єктивно: в 36 на апроксимально-медіальній поверхні глибока каріозна порожнина. Зондування болюче по всьому дну і викликає напад болю. Який найбільш імовріний діагноз?

A Гострий дифузний пульпіт.

B Гострий обмеженний пульпіт.

C Гострий гнійний пульпіт.

D Хронічний конкрементозний пульпіт.

E Гострий глибокий карієс пульпіт
106. Чоловік віком 22 років скаржиться на неприємні відчуття в 26. Інколи виникає біль при прийомі їжі, часто гарячої. Зуб змінений в кольорі. Об'єктивно: в 26 глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Поверхневе зондування безболісне. Реакція на тепловий подразник-повільно зростаючий та повільно затихаючий біль. ЕОД-75мкА. Визначіть найбільш ймовірний діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний гіпертрофічний пульпіт

C Хронічний фіброзний пульпіт

D Загострення хронічного фіброзного пульпіту

E Гострий обмежений пульпіт
107. Хворий скаржиться на тривалі больові напади в зубах нижньої щелепи, зліва, впродовж доби. Біль іррадіює у вухо, потилицю, а також посилюється при вживанні холодної та гарячої їжі. Об’єктивно: в 36 на апроксимально-медіальній поверхні глибока каріозна порожнина. Зондування болюче по всьому дну і викликає напад болю. Який найбільш імовріний діагноз?

A Гострий дифузний пульпіт.

B Гострий обмеженний пульпіт.

C Гострий гнійний пульпіт.

D Хронічний конкрементозний пульпіт.

E Гострий глибокий карієс пульпіт

108. Хвора 22-х років скаржиться на короткочасний приступоподібний біль в 26 з довготривалими періодами відсутності болю. Зуб заболів вперше. Об-но: на жувальній поверхні 26 каріозна порожнина, яка не сполучається з пульповою камерою, при зондуванні біль в зоні проекції рогу пульпи, реакція на температурні подразники - різкий біль, перкусія зуба безболісна, регіональні лімфовузли не пальпуються. Поставте діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт

B Гострий глибокий карієс

C Гострий дифузний пульпіт

D Гострий гнійний пульпіт

E Загострення хронічного пульпіту

109. Хворий А., 30 років, скаржиться на біль в зубі при вживанні гарячого і холодного, який іррадіює у вухо, скроню. Раніше в цьому зубі виникав самовільний, нічний біль. Об'єктивно: в 37 на жувальній поверхні - глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Реакція на зондування в точці сполучення і на холодовий подразник – різко болісна, біль довго не вщухає. ЕОД — 55 мкА. Визначте найбільш імовірний діагноз.

A Загострення хронічного пульпіту

B Гострий дифузний пульпіт

C Загострення хронічного періодонтиту

D Хронічний конкрементозний пульпіт

E Гострий гнійний пульпіт
110. Під час імпрегнації кореневих каналів 46 зуба в результаті неакуратних дій лікаря розчин нітрату срібла потрапив на слизову оболонку в ділянці вказаного зуба. Який розчин необхідно застосувати для зменшення всмоктування і запобігання опіку?

A 2-3\% розчин хлориду натрію

B 50\% етиловий спирт

C 1\% розчин нашатирного спирту

D 0,5\% розчин хлористоводневої кислоти

E 0,1\% розчин лимонної кислоти
111. Чоловік 27-ми років скаржиться на біль в 46 під час прийому іжі, особливо гарячої, неприємний запах з рота при відсмоктуванні із зуба. Біль ниючий, виникає відчуття «розпирання» в зубі. Поступово біль стихає. Зуб турбує упродовж 2-х місяців, раніше не лікувався. Об'єктивно: обличчя симетричне, на медіально-жувальній поверхні 48 визначається глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. На рентгенограмі спостерігається розширення періодонтальної щілини в ділянці верхівок коренів 46. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Загострення хронічного періодонтиту

C Загострення хронічного пульпіту

D Хронічний фіброзний періодонтит

E Хронічний фіброзний пульпі
112. Стоматолог проводить лікування 26 з приводу хронічного фіброзного пульпіту у чоловіка 43 років. Обраний метод лікування - девітальна екстирпація. Медіально-щічний канал важкопрохідний через викривлення кореня. Повну екстирпацію з цього каналу провести не вдалося. Оберіть оптимальний матеріал для пломбування кореневих каналів в цій клінічній ситуації.

A Форедент

B АН - plus

C Біокалекс

D Фосфат - цемент

E Ендометазон

113. Хворий скаржиться на інтенсивний пульсуюючий біль в ділянці нижньої щелепи, справа, вказати причинний зуб не може. Біль практично не припиняється, часом дещо послаблюється, проте приступоподібно посилюється від подразників. Міжбольових проміжків немає. Від холодного біль дещо зменшується. Об' єктивно: в 17 - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюче, пульпова камера закрита. Який метод лікування найбільше доцільний?

A Метод вітальної екстирпації

B Метод девітальної екстирпації

C Метод девітальної ампутації

D Метод біологічний

E Метод вітальної ампутації
114. Жінка віком 21 року скаржиться на тривалі гострі самовільний нападоподібний біль, в зубі на верхній щелепі, справа, що посилюються вночі і від холодового подразника. Зуб турбує два доби. Об'єктивно: на дистально-жувальній в 17 визначається глибока каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба. Зондування болюче по всьому дну. Перкусія болюча. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Гострий дифузний пульпіт

B Гострий серозний періодонтит

C Гострий обмежений пульпіт

D Гострий гнійний пульпіт

E Загострення хронічного пульпіту
115. Хвора 45-ти років скаржиться на біль від температурних подразників, мимовільний біль в 26 зубі. Тиждень тому зуб лікували з приводу пульпіту. Об-но: 26 під пломбою, перкусія чутлива, реакція на температурний подразник – біль, який повільно посилюється, тривалий. На рентгенограмі – піднебінний к/канал запломбовано на 2/3, в щічних каналах матеріал не прослідковується. Що із перерахованого є імовірною причиною данного ускладнення:

A Неповна екстирпація пульпи

B Неадекватне пломбування каналів

C Розвиток інфекції

D Розвиток запалення в периодонті

E Травма тканини періодонта
116. Хворго А. протягом 2-х днів турбує мимовільний, приступоподібний, нічний, іррадіюючий біль, з короткими безболісними проміжками. Визначте попередній діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт.

B Гострий глибокий карієс.

C Загострення хронічного періодонтиту.

D Гострий обмеженний пульпіт.

E Гострий гнійний пульпіт.
117. Хворий 20 років скаржиться на мимовільний, короткочасний, локалізований біль в 26 зубі, впродовж 1 доби. Об’єктивно: в 26 зубі глибока каріозна порожнина першого класу за Блеком, дентин стінок і дна непігментований розмягшений, каріозна порожнина не з’єднується з порожниною зуба. Зондування різко болісне в однієй точці, реакція на холодовий подразник болісна, тривала . Який найбільш доцільний метод лікування в даному випадку?

A Біологічний метод

B Вітальна ампутація

C Вітальна екстирпація

D Девітальна екстирпація

E Девітальна ампутація
118. Хвора 28 р., звернулась зi скаргами на гостий, самовiльний нападоподiбний бiль в 36 зубi, що вiддає в ліве око та дiлянку скронi. Хворiє впродовж доби. Напади болю тривають близько години. Об’єктивно: на медiaльній поверхнi 36 зуба глибока карiозна порожнина в межах бiляпуль-парного дентину. Дентин розм’якшений, рихлий. При зондуваннi визначається болючiсть по всьому дну карiозної порожнини.

Реакцiя на холодовий подразник в 36 зубі рiзко болюча. Перкусія чутлива. Поставте дiагноз.

A Гострий дифузний пульпiт

B Гострий гнiйнuй перiодонтит

C Гострий обмежений пульпiт

D Гострий серозний перiодонтит

E Загострення хронiчного перiодонтиту
119. Хвора 36-ти років скаржиться на відчуття важкості в зубі і біль від гарячого, неприємний запах з рота. При огляді: коронки 46 сірого кольору, глибока каріозна порожнина сполучується з порожниною зуба, зондування глибоке – болісне, перкусія чутлива, слизова оболонка без патологічних змін. Встановіть попередній діагноз:

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний фіброзний пульпіт

C Загострення хронічного періодонтиту

D Хронічний конкрементозний пульпіт

E Хронічний гранулюючий періодонтит

120. Хворий, віком 29 років, скаржиться на появу гострого нападоподібного болюв ділянці верхньої щелепи зліва, верхньощелепової пазухи, ока, скроні. Біль триває (2-3 години), посилюються вночі. Хворий недавно переніс гостре респіраторне захворювання. Об’єктивно: в 26 зубі - каріозна порожнина, зондування дна болюче, реакція на температурні подразники - тривалий біль, реакція на перкусію - незначний біль. Встановіть діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт

B Гострий вогнищевий пульпіт

C Гострий верхівковий періодонтит

D Запалення верхньощелепової пазухи

E Загострення хронічного періодонтиту
121. Хворий скаржиться на інтенсивний пульсуюючий біль в ділянці нижньої щелепи зліва, вказати причинний зуб не може. Біль практчно не припиняється, деколи дещо послаблюється, проте нападоподібно підсилюється від дії подразників. Міжбольових проміжків немає. В останні години від холодного біль дещо зменшується. Об'єктивно: в 37 - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюче, пульпова камера закрита. Який метод лікування найбільше показаний ?

A Метод вітальної екстирпації.

B Метод девітальної екстирпації.

C Метод девітальної ампутації.

D Метод біологічний.

E Метод вітальної ампутації.
122. Жінка 21року, звернулась зі скаргами на гострий напад мимовільного болю тривалістю 15-20 хвилин, що виник 2 години тому в 25 зубі. Об'єктивно: на жувальній поверхні 25 глибока каріозна порожнина не з'єднана з порожниною зуба, реакція на холодовий подразник – позитивна. Який попередній діагноз?

A Гострий обмежений пульпіт

B Гострий глибокий карієс

C Гіперемія пульпи

D Гострий гнійний пульпіт

E Гострий диффузний пульпіт
123. Хворий 38 років, скаржиться на гострий нападоподібний біль в ділянці верхньої щелепи зліва, ока, скроні. Біль тривалий (2-3 години) посилюється вночі. Об'єктивно: в 26 зубі - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюче, реакція на температурні подразники - тривалий біль, реакція на перкусію - незначний біль. Встановіть діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт.

B Пульпіт, ускладнений періодонтитом.

C Гострий обмеженний пульпіт.

D Загострення хронічного пульпіту

E Гострий гнійний пульпіт
124. При лікуванні гострого обмеженого пульпіту, у хворого М., 35 років, методом вітальної екстирпації лікар визначив, що 23 має широкий прямий канал. Який варіант пломбування кореневого каналу слід вважати найкращим?

A Пломбування каналу до фізіологічного звуження кореня

B Пломбування кореневого каналу до рентгенологічної верхівки кореня

C Виведення матеріалу за рентгенологічну верхівку на 1 мм

D Недопломбування каналу на 3 мм

E Всі варіанти вірні
125. Хвора 38 років звернулась зі скаргами на гострий самовільний, нападоподібний біль в зубі на верхній щелепі зліва, який триває 30-40 хв., виникає 3-5 разів на добу, переважно посилюється в нічний час, та від термічних та механічних подразників. Біль іррадіює у вухо, скроню. Об'єктивно: в 27 каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба, дентин м'який, зондування викликає гострий біль по всьому дну каріозної порожнини. Перкусія злегка чутлива. Визначте діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт

B Гострий обмежений пульпіт

C Загострення хронічного пульпіту

D Гострий серозний періодонтит

E Гострий гнійний пульпіт
126. Хворому 46 років, після обстеження встановлено діагноз: Хронічний конкрементозний пульпіт 27. На ренгенограмі виявлено, що конкремент знаходиться в коронковій частині порожнини зуба, займає близько 1/4 її об"єму. Виберіть адекватний метод лікування.

A Вітальна екстирпація

B Біологічний метод

C Девітальна екстирпація

D Вітальна ампутація

E Девітальна ампутація
127. Хворий 30-ти років на протязі 3-х місяців відмічає періодичний ниючий біль і розпирання у зубі на нижній щелепі , що посилюється при прийомі гарячої їжі . Раніше біль був нападоподібний, безпричинний. Якому захворюванню характерна така клінічна картина ?

A Загострення гангренозного пульпіту

B Гострий гнійний пульпіт

C Загострення фіброзного пульпіту

D Загострення гіпертрофічного пульпіту

E Гострий дифузний пульпіт.
128. Хвора Н., 18-ти років скаржиться на гострий самовільний нападоподібний біль в зубі, що іррадіює в ліве око і скроневу ділянку. Об'єктивно: в 27 є глибока каріозна порожнина в межах біляпульпарного дентину. Дентин світлий, розм'якшений. Зондування дна, реакція на холодовий подразник - різко болючі. Поставте діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт.

B Гострий гнійний періодонтит.

C Загострення хронічного пульпіту

D Гострий серозний періодонтит.

E Гострий гнійний пульпіт.
129. Хворий скаржиться на інтенсивний самовільний пульсуючий біль в ділянці нижньої щелепи, справа. Вказати причинний зуб не може. Біль практично не припиняється, деколи послаблюється. В останні години від холодного біль дещо зменшується. Об'єктивно: в 47 –на апроксимально-дистальній поверхні глибока каріозна порожнина. Зондування дна болюче, порожнина зуба закрита. Який метод лікування найбільш показаний?

A Метод вітальної екстирпації.

B Метод девітальної екстирпації.

C Метод девітальної ампутації.

D Видалення зубу.

E Метод вітальної ампутації.
130. Пацієнт скаржиться на наявність порожнини в 24 зубі і тривалий біль від механічних та температурних подразників, особливо холодного. Об'єктивно: глибока каріозна порожнина заповнена розм'якшеним дентином. При зондуванні дна порожнини виник різкий біль, з'явилася кровоточивість. Реакція на холодовий подразник - повільно стихаючий біль ниючого характеру. Назвіть найбільш вірогідний діагноз.

A Хронічний фіброзний пульпіт.

B Хронічний гіпертрофічний пульпіт

C Гострий глибокий карієс

D Загострення хронічного пульпіту.

E Хронічний гангренозний пульпіт.
131. Хвора 33 років скаржиться на гострий самовільний нападоподібний біль в 14 зубі, що триває 10-20 хв. з проміжками в 2-3 години. Каріозна порожнина заповнена розм'якшеним дентином Зондування дна болюче в одній точці. Реакція на холодовий подразник викликає біль. Визначте діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт.

B Гострий глибокий карієс.

C Гіперемія пульпи

D Загострення хронічного пульпіту.

E Гострий дифузний пульпіт
132. Хворий А., 20 років скаржиться на напади гострого, самовільного болю в 35зубі, що триває 10-20 хв. Напади виникають один - три рази на добу, посилюються вночі. Зуб турбує 2 доби. Встановіть попередній діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт

B Гострий дифузний пульпіт.

C Гострий гнійний пульпит.

D Гострий глибокий каріес.

E Гіперемія пульпи
133. Хворий Д. , 32 років скаржиться на тривалий ниючий біль від гарячого. Біль з'явився місяць тому. Об-но: 26 зуб змінений в кольорі, на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, сполучена з порожниною зуба. Поверхневе зондування пульпи безболісне, глибоке - болюче. ЕОД - 85 мкА. Поставте найбільш імовірний діагноз:

A Хронічний гангренозний пульпіт.

B Хронічний гіпертрофічний пульпіт.

C Хронічний фіброзний пульпіт.

D Хронічний фіброзний періодонтит.

E Хронічний конкрементозний пульпіт.
134. Хворий Р., 27 років скаржиться на тривалий біль в 22зубі від холодного, гарячого, безпричинний біль протягом 30 хв., що виникає 3-4-рази на день, посилюється вночі. Біль з'явився 3 дні тому, після обробки зуба під пластмасову коронку. Об-но: 22 інтактний, реакція на термічну пробу різко позитивна, біль тривалий, перкусія негативна. Ваша лікувальна тактика:

A Вітальна екстерпація пульпи

B Покриття зуба фторлаком.

C Біологічний метод лікування пульпіту.

D Девітальна екстирпація пульпи.

E Вітальна ампутація пульпи.
135. Хвора, 32 років, скаржиться на біль і кровоточивість в ділянці 26 зуба. Об’єктивно: ясна гіперемійовані, набряклі, підщелепові лімфовузли не збільшені, не болючі. В зубі велика каріозна порожнина виповнена залишками їжі, порожнина зуба відкрита, відмічається розростання тканин пульпи, при зондуванні якої виникає біль і кровоточивість, перкусія зуба від’ємна. Який найбільш ймовірний діагноз?

A Хронічний гіпертрофічний пульпіт

B Гострий дифузний пульпіт

C Хронічний фіброзний періодонтит

D Хронічний гангренозний пульпіт

E Загострений хронічний періодонтит

136. У пульпі 33 зуба при морфологічному дослідженні спостерігається безструктурна маса, зернистий розпад, кров’яний пігмент, кристали жирних кислот, колонії мікроорганізмів. На межі з розпадом зона запалення серозного характеру. Встановіть діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний фіброзний пульпіт

C Гострий дифузний пульпіт

D Хронічний гіпертрофічний пульпіт

E Гострий серозний періодонтит

137. Під час проведення у хворого В., 35 р., медикаментозної обробки кореневих каналів у 14 зубі необхідно застосувати один із ефективних антисептиків. Який на вашу думку препарат слід обрати?

A 5,25 \% р-н гіпохлориду натрію

B 0,2 \% р-н хлоргексидину біглюконату

C 4 \% р-н хлораміну

D 3 \% р-н перекису водню

E 0,5 \% р-н фурациліну

138. Хворій, 30 років, з метою лікування пульпіту, проведена обробка кореневих каналів за технікою „Step-Back”. Вкажіть правильну послідовність використання ендодонтичних інструментів.

A 10-15-20-25-30

B 10-15-10-20-15-25

C 30-25-20-15-10

D 10-20-15-10-20

E 25-15-20-10-15-10

139. Пацієнту В. 25 р. проводилось лікування пульпіту 17 зуба. При ендодонтичному втручанні виявився непрохідний дистальний щічний канал. Які засоби можна застосувати для хімічного розширення кореневого каналу?

A 10-20 \% нейтральні або слаболужні розчини натрієвих солей ЕДТА

B Резорцин-формаліновий метод

C Метод сріблення

D Ефірні олії

E Медикаменти з антибактеріальною та протизапальною дією

140. Проводячи ендодонтичне лікування зубів у пацієнта У. застосували техніка римінгу Які найчастіше ускладнення ймовірні при даній маніпуляції?

A Злам інструмента

B Утворення сходинок

C Зміна форми каналу

D Ефект розгинання інструмента

E Травма періапікальних тканин

141. Хворий Г. 38 років, скаржиться на дискомфорт, періодичне відчуття розпирання у 27 зубі, деколи виникає біль при вживанні гарячої їжі, який триває 10-20 хв. Об’єктивно: 27 зуб запломбований композитним матеріалом, колір зуба дещо темніший від сусідніх. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний гранулюючий періодонтит

C Хронічний конкрементозний пульпіт

D Рецидивний карієс

E Хронічний фіброзний пульпіт

142. В кардіологічне відділення лікарні запросили стоматолога на консультацію до хворого з інфарктом міокарда. При огляді порожнини роту було встановлено діагноз – хронічний фіброзний пульпіт 24 зуба в стадії загострення. Який метод лікування пульпіту потрібно застосувати лікарю, враховуючи тяжкий загальний стан пацієнта?

A Девітальна ампутація

B Вітальна екстирпація

C Вітальна ампутація

D Девітальна екстирпація

E Консервативний метод

143. Хвора М., 61 року, лікується у кардіологічному стаціонарі з приводу інфаркту міокарда. Встановлено діагноз – загострення хронічного пульпіту 36 зуба. Який метод лікування необхідно обрати?

A Девітальна ампутація

B Біологічний метод

C Вітальна ампутація

D Вітальна екстирпація

E Девітальна екстирпація

144. Для встановлення заключного діагнозу лікар-стоматолог використав додатковий метод обстеження – ЕОД. Визначено зниження електрозбудливості пульпи до 30 мкА. Про що свідчить таке зниження показників ЕОД?

A Про наявність запального процесу в пульпі

B Про здорову пульпу

C Про загибель пульпи

D Про наявність хронічного глибокого карієсу

E Про наявність гострого середнього карієсу

145. В стоматологічний кабінет звернувся пацієнт зі скаргами на нападоподібний біль, що посилюється в ночі, в зубах на верхній щелепі, зліва. Пацієнт не може вказати причинний зуб. Зуб турбує тиждень. Об’єктивно: в 25 глибока каріозна порожнина, заповнена залишками їжі, пульпова камера закрита, зондування болюче по всьому дну. Перкусія болюча. ЕОД 35 мкА. Рентгенологічно змін в періапікальних тканинах не виявлено. Встановіть діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт 25

B Гострий вогнищевий пульпіт 25

C Гострий глибокий карієс 25

D Гострий гнійний пульпіт 25

E Гострий періодонтит 25

146. Хворий В. 21 року, скаржиться на те, що з порожнини в зубі на верхній щелепі при прийомі їжі виділяється кров. Об’єктивно: в 27 зубі на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, заповнена м’якою тканиною багряно-червоного кольору, що легко кровить при доторкуванні. Зондування – слабо болісне. Реакція на холодовий подразник слабо болюча. ЕОД – 60 мкА. На рентгенограмі патологічних змін періапікальних

тканин не виявляється. Поставте діагноз?

A Хронічний гіпертрофічний пульпіт

B Папіліт

C Загостреннч хронічного пульпіту

D Хронічний фіброзний пульпіт

E Хронічний гангренозний пульпіт

147. При вітальній екстирпації пульпи виникла кровотеча з кореневого каналу. Який метод найкращий для зупинки кровотечі?

A Діатермокоагуляція

B Перекис водню

C Ортофосфорна кислота

D Кровоспинний препарат

E Видалити залишки пульпи відповідним інструментом
148. Хворому 22 років, під час лікування глибокого карієсу 17 зуба випадково відкрито ріг пульпи. Яка тактика лікаря?

A Накласти пасту, що містить гідроокис кальцію.

B Накласти девіталізуючу пасту

C Накласти муміфікуючу пасту

D Провести знеболення та екстирпацію пульпи

E Провести знеболення та ампутацію пульпи

149. Хворий 37 років скаржиться на неприємні відчуття в 46 зубі. Інколи виникає біль при прийомі їжі, часто гарячої. Зуб змінений в кольорі. Об’єктивно: в 46 глибока каріозна порожнина, що сполучена з порожниною зуба. Глибоке зондування – болюче. Реакція на тепловий подразник – повільно зростаючий та повільно затихаючий біль. ЕОД – 80 мкА. Встановіть діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний фіброзний пульпіт

C Хронічний гіпертрофічний пульпіт

D Загострення хронічного фіброзного пульпіту

E Гострий вогнищевий пульпіт

150. Пацієнт звернувся зі скаргами на різкий біль в зубі при доторкуванні до нього, прийомі холодної води, вдиханні повітря, на дефект коронки 11. З анамнезу встановлено, що пацієнт 2 дні тому впав та вдарився передніми зубами. При огляді: коронка 11 відломана на рівні екватора зуба, на лінії зламу просвічується пульпова камера. Зондування та термодіагностика різко болючі. Перкусія болісна. ЕОД – 20 мкА. Поставте діагноз.

A Травматичний пульпіт 11.

B Гострий частковий пульпіт

C Гострий середній карієс

D Гіперемія пульпи

E Гострий глибокий карієс
151. Пацієнту Л. встановлено діагноз хронічний гангренозний пульпіт 27. Який характер болю при даній формі пульпіту?

A Відсутній або ниючий, виникає від гарячого.

B Самовільний, підсилюється від гарачого

C Самовільний, рвучий, пульсуючий

D Приступоподібний, підсилюється від всіх видів подразників

E Ниючий, підсилюється при накушуванні

152. Пацієнту Н. встановлено діагноз хронічний гіпертрофічний пульпіт 46. Які скарги характерні для цієї форми пульпіту?

A Біль і кровоточивість із каріозної порожнини під час прийому твердої їжі і при “відсмоктуванні” із зубу

B Зміну кольору коронки, біль під час прийому їжі

C Наявність глибокої каріозної порожнини, неприємний запах з рота

D Біль при накушуванні, глибоку каріозну порожнину

E Постійний ниючий біль під час прийому їжі, неприємний запах з рота, наявність глибокої каріозної порожнини

153. Хворий К. скаржиться на ниючий біль в зубі на нижній щелепі зліва, що посилюється від термічних, механічних та хімічних подразників і поволі стихає після усунення подразника. Ниючий біль виникає при зміні температури навколишнього середовища. Декілька місяців тому біль був самовільним. Об’єктивно: в 36 зубі глибока каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба. Зондування по дну слабо болісне. Перкусія безболісна. Реакція на термічні подразники позитивна. ЕОД 30 мкА. Рентгендіагностика – розширення періодонтальної щілини в ділянці верхівки коренів 36. Встановіть діагноз.

A Хронічний фіброзний пульпіт

B Хронічний конкрементозний пульпіт

C Хронічний глибокий каріє

D Хронічний фіброзний періодонтит

E Хронічний гранульоматозний періодонтит


154. Пацієнт А. скаржиться на нападоподібний, іррадіюючий біль, що посилюється вночі та під дією різних подразників в зубах на верхній щелепі, зліва. Три місяці тому у пацієнта були подібні больові напади. Лікування не проводилося. Об’єктивно: в 25зубі глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Зондування різко болюче, вертикальна перкусія слабо болісна, горизонтальна – безболісна. Реакція на термічні подразники позитивна, напад болю довготривалий. ЕОД 60 мкА. Рентгендіагностика – незначне розширення періодонтальної щілини біля верхівки кореня 25. Поставте діагноз.

A Загострення хронічного пульпіту

B Гострий загальний пульпіт

C Гострий гнійний пульпіт

D Гострий гнійний періодонтит

E Загострення хронічного періодонтиту

155. Хворому М. був встановлено діагноз гострий дифузний пульпіт 31. Кореневий канал облітерований. Який метод лікування буде ефективним в даній клінічній ситуації?

A депофорезом гідроокису міді кальцію

B резорцин-формаліновою сумішшю

C евгеноловою пастою

D розчином гідрокортизону

E імпрегнація сріблом

156. При лікуванні хворого з гострим обмеженим пульпітом вітальним екстирпаційним методом виникла необхідність зупинити кровотечу в кореневих каналах. Для проведення цієї маніпуляції використовують:

A діатермокоагуляцію;

B електроодонтодіагностику;

C депофорез;

D електрофорез йоду;

E іригацію гіпохлоридом натрію.

157. Хвора К. скаржиться на гострий, мимовільний нападоподібний біль, що виникає миттєво і продовжується 1-2 хвилини. Біль посилюється від усіх подразників. При огляді виявлено глибоку каріозну порожнину в 26 зубі, яка не сполучається з порожниною зубу. Зондування різко болюче в одній точці каріозної порожнини, перкусія не болюча. Поставте попередній діагноз.

A Гіперемія пульпи

B Гострий глибокий карієс

C Гострий частковий пульпіт

D Хронічний фіброзний пульпіт

E Хронічний глибокий карієс

158. Хворому, 29 років, був поставлений діагноз: травматичний пульпіт 21. Лікування зубу проводиться вітальним екстирпаційним методом. Виберіть оптимальний сілер для пломбування кореневого каналу.

A АН plus

B параформальдегідна паста

C резорцин-формалінова паста

D ендоформ

E трикрезол-формалінова паста

159. Після час лікування гострого гнійного пульпіту 35 зуба через добу виник біль, набряк і гіперемія слизової оболонки біля верхівки кореня. Кореневий канал запломбований до рентгенологічної верхівки. Яка тактика лікаря?

A призначення фізпроцедур

B видаленння зуба

C розпломбування кореневого каналу

D накладання аплікацій лінкоміцину

E проведення резекції верхівки кореня

160. Хворго А. протягом 2-х днів турбує мимовільний, нападоподібний, нічний, іррадіюючий біль, з короткочасними, безболісними проміжками. Визначте попередній діагноз.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта