Главная страница

Банк тестів 3 к. 6 сем. Тести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)


Скачать 172.62 Kb.
НазваниеТести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)
Дата21.05.2020
Размер172.62 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк тестів 3 к. 6 сем.docx
ТипДокументы
#124528
страница1 из 12
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Тести до підсумкового модульного контролю №2 (3 курс VI семестр)

1. Хвора 45-ти років скаржиться на біль від температурних подразників, мимовільний біль в 26 зубі. Тиждень тому зуб лікували з приводу пульпіту. Об-но: 26 під пломбою, перкусія чутлива, реакція на температурний подразник – біль, яка повільно підсилюється, тривала. На рентгенограмі – піднебінний к/канал запломбовано на 2/3, в щічних к/каналах матеріал не прослідковується. Що із перерахованого є імовірною причиною даного ускладнення:

A Неповна екстирпація пульпи

B Неадекватне пломбування каналів

C Розвиток інфекції

D Розвиток запалення в периодонті

E Травма тканини періодонта
2. Хворго А. протягом 2-х днів турбує мимовільний, приступоподібний, нічний, іррадіюючий біль, з короткими безболісними проміжками. Встановіть попередній діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт.

B Гострий глибокий карієс.

C Загострення хронічного періодонтиту.

D Гострий обмеженний пульпіт.

E Гострий гнійний пульпіт.
3. У хворої 24 років при лікуванні середнього карієсу 35 зуба (Y клас по Блеку) випадково оголена коронкова пульпа. Якою повинна бути тактика лікаря?

A Накласти пасту з гідроокисом кальцію.

B Провести вітальну ампутацію пульпи.

C Провести вітальну екстирпацію пульпи.

D Провести девітальну екстирпацію пульпи.

E Накласти муміфікуючу пасту.
4. Хворий 20 років скаржиться на мимовільну короткочасову локалізовану біль в 26 зубі протягом 1 дня. Об’єктивно: в 26 зубі глибока каріозна порожнина першого класу за Блеком, дентин стінок і дна непігментований розмягшений, каріозна порожнина не з’єднується з порожниною зуба. Зондування різко болісне в однієй точці, реакція на холод болісна, тривала. Який найбільш доцільний метод лікування в даному випадку?

A Біологічний метод

B Вітальна ампутація

C Вітальна екстирпація

D Девітальна екстирпація

E Девітальна ампутація
5. Хвора 22 р., звернулась зi скаргами на гострий самовiльний нападоподiбний бiль в 16 зубi, що вiддає в праве око та дiлянку скронi. Хворiє протягом доби. Напади болю тривають близько години. Об’єктивно: на медiaльній поверхнi 16 зуба глибока карiозна порожнина в межах бiляпуль-парного дентину. Дентин розм’якшений, рихлий. При зондуваннi визначаеться болючiсть по всьому дну карiозноi порожнини. Реакцiя на холодовi подразники в 16 зубі рiзко болюча. Перкусія чутлива. Встановіть дiагноз.

A Гострий дифузний пульпiт

B Гострий гнiйнuй перiодонтит

C Гострий обмежений пульпiт

D Гострий серозний перiодонтит

E Загострення хронiчного перiодонтиту

6. Хвора 26-ти років скаржиться на відчуття важкості в зубі і біль від гарячого, неприємний запах з рота. При огляді: коронки 46 сірого кольору, глибока каріозна порожнина сполучується з порожниною зуба, поверхневе зондування безболісне, глибоке – болісне, перкусія чутлива, слизова оболонка без патологічних змін. Встановіть попередній діагноз:

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний фіброзний пульпіт

C Загострення хронічного періодонтиту

D Хронічний конкрементозний пульпіт

E Хронічний гранулюючий періодонтит
7. Хворий, віком 29 років, скаржиться на появу гострих приступоподібних болів в ділянці верхньої щелепи зліва, верхньощелепової пазухи, ока, скроні. Болі тривалі (2-3 години), підсилюються вночі. Недавно переніс гостре респіраторне захворювання. Об’єктивно: в 26 зубів - каріозна порожнина, зондування дна болюче, реакція на температурні подразники - тривалий біль, реакція на перкусію - незначний біль. Встановіть діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт

B Гострий вогнищевий пульпіт

C Гострий верхівковий періодонтит

D Запалення верхньощелепової пазухи

E Загострення хронічного періодонтиту

8. Хворий 48 років, скаржиться на різкий невщухаючий біль в зубах на нижній щелепі на протязі двох днів. Біль особливо нестерпний вночі. Напади болю, що стає пульсуючим, ірадіюює, трохи стихає від холодного. Об'єктивно: в 46 велика каріозна порожнина на апркоксимальній медіальній та жувальній поверхні. Дентин дна і стінок порожнини твердий, пігментований. Реакція на зондування різко болісна в одній точці, реакція на перкусію слабо болісна, реакція на гаряче — болісна, довго не вщухає. На ренгенограмі — патологічних змін не виявляється. Визначте діагноз.

A Гострий гнійний пульпіт

B Гострій периодонтит

C Гострий частковий пульпіт

D Гострий загальний пульпіт

E Загострення хронічного пульпіту
9. Хворий скаржиться на інтенсивний пульсуюючий біль в ділянці нижньої щелепи зліва, вказати причинний зуб не може. Біль практчно не припиняється, деколи дещо послаблюється, проте приступоподібно підсилюється від подразників. Міжбольових проміжків немає. В останні години від холодного біль дещо зменшується. Об'єктивно: в 27 - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюча, пульпова камера закрита. Який метод лікування найбільше показаний?

A Метод вітальної екстирпації.

B Метод девітальної екстирпації.

C Метод девітальної ампутації.

D Метод біологічний.

E Метод вітальної ампутації.
10. Пацієнт скаржиться на біль в 15, що посилюється при накушуванні. Із анамнез: хворий лікувався з приводу пульпіту 15, було накладено девіталізуючу пасту на повторний прийом не з'явився. Об'єктивно: каріозна порожнина 15 закрита пов'язкою із дентину. Реакція на перкусію болюча. Слизова оболонка в проекції верхівки кореня 15 гіперемована, набрякла, болюча при пальпації. Встановіть діагноз:

A Гострий миш'яковистий періодонтит.

B Гострий інфекційний періодонтит.

C Пульпіт ускладнений пульпіт фокальним періодонтитом.

D Загострення хронічного періодонтиту.

E Гострий гнійний пульпіт.
11. Жінка 21року, звернулась зі скаргами на гострий приступ мимовільного болю тривалістю 15-20 хвилин, що виник 2 години тому в 25 зубі. Об'єктивно: на жувальній поверхні 25 глибока каріозна порожнина не з'єднана з порожниною зуба, реакція на холодовий подразник - больовий напад. Всановіть попередній діагноз?

A Гострий обмежений пульпіт

B Гострий глибокий карієс

C Гіперемія пульпи

D Гострий гнійний пульпіт

E Гострий диффузний пульпіт
12. Чоловік 21 року скаржиться на неприємні відчуття в 26. Інколи виникає біль при прийманні їжі, частіше гарячої. Зуб змінений в кольорі. Об'єктивно:в 26 глибока каріозна порожнина, яка з'єднана з порожниною зуба. Поверхневе зондування безболісне. Реакція на тепловий подразник –повільно зростаючий та повільно затихаючий біль. ЕОД-75мкА. Встановіть найбільш імовірний діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний гіпертрофічний пульпіт

C Хронічний фіброзний пульпіт

D Загострення хронічного фіброзного пульпіту

E Гострий обмежений пульпіт
13. Хворий 38 років, скаржиться на гострий нападоподібний біль в ділянці верхньої щелепи зліва, ока, скроні. Біль тривалий (2-3 години) підсилюється вночі. Об'єктивно: в 26 зубі - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюче, реакція на температурні подразники - тривалий біль, реакція на перкусію - незначний біль. Встановіть діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт.

B Пульпіт, ускладнений періодонтитом.

C Гострий обмеженний пульпіт.

D Загострення хронічного пульпіту

E Гострий гнійний пульпіт
14. При лікуванні гострого обмеженого пульпіту, у хворого М., 45 років, методом вітальної екстирпації лікар визначив, що 25 зуб має широкий прямий канал. Який варіант пломбування кореневого каналу показано в даному випадку?

A Пломбування каналу до фізіологічного звуження кореня

B Пломбування кореневого каналу до рентгенологічної верхівки кореня

C Виведення матеріалу за рентгенологічну верхівку на 1 мм

D Недопломбування каналу на 3 мм

E Всівідповіді вірні
15. Хворий А., 30 років скаржиться на біль в зубі при вживанні гарячого і холодного, який іррадіює у вухо, скроню. Раніше цей зуб турбував - самовільний, нічний біль. Об'єктивно: в 37 на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Реакція на зондування в точці сполучення, на холодовий подразник різко болісна, біль довго не вщухає. ЕОД — 55 мкА. Визначте найбільш ймовірний діагноз.

A Загострення хронічного пульпіту

B Гострий дифузний пульпіт

C Загострення хронічного періодонтиту

D Хронічний конкрементозний пульпіт

E Гострий гнійний пульпіт
16. Хвора 38 років звернулась зі скаргами на гострий самовільний, пристоподібний біль в зубі на верхній щелепі зліва, який триває 30-40 хв., виникає 3-5 разів на добу, від термічних та механічних подразників, а також посилюється в нічний час. Біль іррадіює у вухо та скроню. Об'єктивно: в 27 каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба, дентин м'який, зондування викликає гострий біль по всьому дну каріозної порожнини. Перкусія, пальпація слизової оболонки , в ділянці ураженого зуба— безболісні, Визначте діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт

B Гострий обмежений пульпіт

C Загострення хронічного пульпіту

D Гострий серозний періодонтит

E Гострий гнійний пульпіт
17. Хворому 46 років, після обстеження встановлено діагноз: Хронічний конкрементозний пульпіт 27. На ренгенограмі виявлено, що конкремент знаходиться в коронковій частині порожнини зуба, займає близько 1/4 її об"єму. Виберіть адекватний метод лікування.

A Вітальна екстирпація

B Біологічний метод

C Девітальна екстирпація

D Вітальна ампутація

E Девітальна ампутація
18. Хворий 30-ти років впродовж 3-х місяців відмічає періодичний ниючий біль і розпирання в зубі на нижній щелепі , що посилюється при прийомі гарячої їжі. Раніше біль був нападоподібним, безпричинним. Якому захворюванню зубів характерна така клінічна ситуація?

A Загострення гангренозного пульпіту

B Гострий гнійний пульпіт.

C Загострення фіброзного пульпіту

D Загострення гіпертрофічного пульпіту

E Гострий дифузний пульпіт.
19. Хвора Н., 18-ти років скаржиться на гострий самовільний нападоподібний біль в зубі, що іррадіює в ліве око і скроневу ділянку. Об'єктивно: в 27 є глибока каріозна порожнина в межах біляпульпарного дентину. Дентин світлий, розм'якшений. Зондування дна, реакція на холодовий подразник - різко болючі. Встановіть діагноз.

A Гострий дифузний пульпіт.

B Гострий гнійний періодонтит.

C Загострення хронічного пульпіту

D Гострий серозний періодонтит.

E Гострий гнійний пульпіт.
20. Хворий скаржиться на інтенсивний самовільний пульсуюючий біль в ділянці нижньої щелепи справа. Хворий вказати причинний зуб не може. Біль практично не припиняється, деколи послаблюється. В останні години від холодного біль дещо зменшується. Об'єктивно: в 47 - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюче, порожнина зуба закрита. Який метод лікування найбільш показаний?

A Метод вітальної екстирпації.

B Метод девітальної екстирпації.

C Метод девітальної ампутації.

D Видалення зубу.

E Метод вітальної ампутації.
21. Пацієнт 47 років, на протязі 2-х місяців, скаржиться на періодичні самовільні напади болю в ділянці нижньої щелепи зліва. Біль поширюється на тіло нижньої щелепи, віддає у вухо, потилицю. Біль деколи виникає при різних рухах головою. Об'єктивно: зуби інтактні, жувальні поверхні дещо стерті. Який із методів обстеження буде найінформативнішим для встановлення діагнозу ?

A Рентгенографія.

B Електроодонтодіагностика.

C Термодіагностика.

D Трансілюмінація.

E Реографія пульпи
22. Пацієнт скаржиться на наявність порожнини в 24 зубі і тривалий боль від механічних та температурних подразників, особливо холодного. Об'єктивно: глибока каріозна порожнина заповнена розм'якшеним дентином. При зондуванні дна порожнини виник різкий біль, з'явилася кровоточивість. Реакція на холодовий подразник - повільно стихаючий біль ниючого характеру. Назвіть найбільш вірогідний діагноз.

A Хронічний фіброзний пульпіт.

B Хронічний гіпертрофічний пульпіт

C Гострий глибокий карієс

D Загострення хронічного пульпіту.

E Хронічний гангренозний пульпіт.
23. Хвора 32 років скаржиться на гострий самовільний приступоподібний біль в 14 зубі, що триває 10-20 хв. з проміжками в 2-3 години. Каріозна порожнина заповнена розм'якшеним дентином Зондування дна болюче в одній точці. Реакція на холодовий подразник викликає біль. Встановіть діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт.

B Гострий глибокий карієс.

C Гіперемія пульпи

D Загострення хронічного пульпіту.

E Гострий дифузний пульпіт.
24. Хворий А., 20 років скаржиться на напади гострого самовільного болю в 35, що триває 10-20 хв. Напади болю виникають один - три рази в день, посилюються вночі. Зуб турбує 2 доби. Встановіть попередній діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт

B Гострий дифузний пульпіт.

C Гострий гнійний пульпит.

D Гострий глибокий каріес.

E Гіперемія пульпи
25. Хворий Д., 32 років скаржиться на тривалий ниючий біль від гарячого. Біль з'явився місяць тому. Об-но: 26 зуб змінений в кольорі, на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, сполучена з порожниною зуба. Поверхневе зондування пульпи безболісне, глибоке-- болюче. ЕОД - 85 мкА. Встановіть найбільш імовірний діагноз:

A Хронічний гангренозний пульпіт.

B Хронічний гіпертрофічний пульпіт.

C Хронічний фіброзний пульпіт.

D Хронічний фіброзний періодонтит.

E Хронічний конкрементозний пульпіт.
26. Хворий Р., 27 років скаржиться на тривалий біль в 22 від холодного, гарячого, безпричинний біль протягом 30 хв., що виникає 3-4-рази на день, підсилюється вночі. Болі з'явилися 3 дні тому, після препарування зуба під пластмасову коронку. Об-но: 22 інтактний, реакція на термічні подразники різко болісна, біль тривалий, перкусія безболісна. Ваша лікувальна тактика:

A Вітальна екстерпація пульпи

B Покриття зуба фторлаком.

C Біологічний метод лікування пульпіту.

D Девітальна екстирпація пульпи.

E Вітальна ампутація пульпи.
27. Хворий, 40 років, скаржиться на неприємний запах з ротової порожнини та довготривалий біль від гарячого , в ділянці н/щелепи , справа. При обстеженні виявлена каріозна порожнина у 45, що сполучається з порожниною зуба, глибоке зондування та реакція на гаряче викликають довготривалий біль. Слизова оболонка в ділянці 44, 45 без змін. Назвіть раціональний метод лікування.

A Вітальна екстирпація

B Девітальна ампутація

C Вилучення зубу

D Девітальна екстирпація

E Вітальна ампутація
28. У хворого 22 років на латеральній поверхні 11 виявлена глибока каріозна порожнина ЕОД – 15 мкА. При препаруванні 11 зуба випадково перфорована порожнина зуба. Виберіть оптимальний варіант лікування.

A Біологічний метод

B Девітальна ампутація

C Вітальна екстирпація

D Девітальна екстирпація

E Вітальна ампутація

29. Хворий К. скаржиться на ниючий біль в 16, що виникає при прийомі холодної їжі. В анамнезі, зуб пломбований з приводу глибокого карієсу, пломба випала рік тому. Об`єктивно: в 16 зубі глибока каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба, перкусія безболісна, зондування болісне по всьому дну каріозної порожнини, ЕОД - 50 мкА, термодіагностика болісна. Поставте діагноз.

A Хронічний фіброзний пульпіт.

B Хронічний глибокий карієс.

C Хронічний фіброзний періодонтит.

D Гострий глибокий карієс.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта