ТЕЛА. Тромбоемболія легеневої артерії (4 год)
Скачать 334 Kb.
|
Тема:.Тромбоемболія легеневої артерії (4 год) Теоретичні питання для позааудиторного самостійного вивчення та обговорення до практичного заняття № 13:
Література: Основна:
Додаткова:
Розподіл балів, що присвоюються студентам: При засвоєнні теми № 13 із змістовного модулю № 4 за навчальну діяльність студенту виставляється оцінка за 4-х бальною (традиційною) шкалою, яка потім конвертуються у бали наступним чином:
Тести для перевірки вихідного рівня знань 1. Хвора 25 років у післяродовому періоді перенесла тромбоемболію легеневої артерії. Назвіть найбільш ефективний засіб профілактики рецидиву тромбоемболії легеневої артерії, який необхідно застосувати у хворої?
2. При гострому тромбозі показано все, окрім:
3. Флеботромбоз це:
4. Найнебезпечнішим для життя ускладненням тромбофлебіту є:
5 При висхідному тромбофлебіті вену перев’язують:
6. Найбільш частою причиною розвитку тромбоемболії легеневої артерії є тромбофлебіт:
7. Назвіть основну ознаку тромбоза глибоких вен гомілки:
8. Нормальний венозний тиск в нижніх кінцівках при вертикальному положенні складає:
9. Найбільш гемодинамічно важливі венозні судини гомілки:
10. В післяопераційному періоді у жінки, 50 років, перенесла 3 дні тому холецистектомію з інтраопераційною холангіографією, розвинулась задишка, загрудинні болі, кашель з харкотинням «іржавого» кольору. АТ-110/70 мм рт.ст., пульс –90 уд./хв., число дихань - 30 в 1 хв., субфебрилітет. Яка ймовірна причина такого стану?
11. У хворої 60 років на третій день після венектомії з приводу тромбофлебіту підшкірних вен раптово з'явилося відчуття браку повітря. Шкіра стала спочатку різко ціанотичною, а потім попелястого кольору. Виражене психомоторне збудження, тахіпное, загрудинний біль. Яке ускладнення післяопераційного періоду виникло?
12. Хвора 68 років прооперована з приводу гострого холециститу при наявності супутньої патологїї - гіпертонічної хвороби II ст., ІХС. атеросклеротичного атеросклерозу. правобічної стегнової грижі, варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Перші 3 дні післяопераційного періоду сприятливі. На 4 добу виявились ознаки гіпостатичної пневмонії. На 6 добу раптово розвинулось падіння серцевої діяльності з ціанозом верхньої половини тіла та втратою свідомості. Пульс 140/ хв. АТ - 60 мм рт.ст. Екстренні реанімаційні заходи виявились безуспішними.
13. У хворого 45 років з постгеморагічною анемією (дві доби тому переніс операцію в зв’язку із закритою травмою черевної порожнини і розривом печінки) незабаром після переливання еритроцитарної маси з’явився біль у грудях, кровохаркання і пропасниця. Яка найбільш імовірна причина гемотрансфузійного ускладнення?
14. У хворого гострим абсцесом лівої легені під час сильного кашлю виник різкий біль в грудній клітці, блідість шкіри з синюшним відтінком. При огляді хворого: ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання. Аускультативно зліва вислуховується бронхіальне дихання з амфоричним відтінком, при перкусії визначається коробочний звук. Пульс –120/хв., АТ – 70/30 мм рт.ст.Яке ускладнення виникло у хворого?
15. У хворого 58 років, який лікується з приводу гострого тромбофлебіту нижньої кінцівки, ранком при вставанні з ліжка з’явився сильний біль за грудиною, ціаноз обличчя та верхньої половини тулуба, колаптоїдний стан. Об’єктивно: пульс 110/хв, слабкого наповнення та напруження, ритмічний АТ – 80/60 мм рт.ст. Тони серця глухі, ритмічні. Аускультативно: на всьому протязі легеневих полів прослуховуються вологі хрипи. На ЕКГ – підвищення зубця ST у лівих відведеннях з коронарним зубцем Т. На рентгенограмі органів грудної клітки – високе стояння купола діафрагми у сполученні з симптомом Вестмарка. Яка гостра патологія виникла у хворого?
16. У хворого 45 років після тупої травми грудної клітки з переломом грудини виникли слабкість, гіпотонія, ціаноз верхньої половини тулуба, надимання вен шиї. При плевральній пункції вміст відсутній. Пульс –120/хв., ритмічний, слабкого наповнення. Який діагноз найбільш імовірний?
17. У хворого 69 років, на 6 день після простатектомії раптово появились задуха, ціаноз обличчя, біль за грудиною. Об’єктивно: дихання часте, АТ – 90/60 мм рт.ст., пульс – 110/хв., на ЕКГ – ознаки перевантаження правих відділів серця. Черговий лікар викликав реанімаційну бригаду, підозрюючи тромбоемболію легеневої артерії. Що мав би зробити лікуючий лікар для попередження цього ускладнення?
18. Чоловік 32 років під час фізичного навантаження зненацька відчув задуху, біль в лівій половині грудної клітки, серцебиття. Об’єктивно: стан важкий, АТ – 100/70 мм рт.cт., пульс – 100/хв., дихання –28/хв., ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно: зліва – високий тимпаніт. Що може бути причиною даного стану?
19. Хвора 67 років, шість днів тому назад перенесла надпіхвову ампутацію матки з приводу її фіброміоми. Страждає ІХС, варикозною хворобою нижніх кінцівок. Раптово з’явився інтенсивний біль в лівій половині грудної клітки з поширенням у ліве плече, ядуха. Через деякий час виник сухий надсадний кашель. Чим зумовлене погіршення стану хворої?
20. У стаціонарі знаходиться хворий віком 58 років з ангіографічно доведеною емболією дрібних гілок легеневої артерії. 4 доби назад хворий переніс аденомектомію. Методом вибору в лікуванні його буде призначення:
21. У хворої 64 років діагностований рак шлунка, вона готується до радикальної операції. Має місце супутня патологія: посттромбофлебітичний синдром, набряково-больова форма, в анамнезі – тромбоемболія легеневої артерії 3 роки тому. Вкажіть найбільш ефективний метод профілактики розвитку у хворої повторної ТЕЛА у післяопераційному періоді після радикальної операції на шлунку?
|