Главная страница
Навигация по странице:

  • фолієвої кислоти

  • . Який діагноз найбільш імовірний

  • . Поставте імовірний діагноз

  • Чоловікові 61 року зроблено холецистектомію 7 діб тому. Супутнє захворювання -цукровий діабет. Яку дієту слід призначити хворому

  • Чоловік 52 років страждає на виражену задишку під час фізичного навантаження, непродуктивний кашель. Хворіє 8 місяців. Палить ЗО років.

  • У дитини 13 років поєднана вада морального клапана з переважанням недостатності.

  • Печінка біля краю реберної дуги. Який невідкладний стан розвинувся у дитини

  • У дівчинки 8 місяців під час огляду виявлений гучний інтенсивний систолічний шум над усією серцевою ділянкою з епіцентром у III-IV міжреберї зліва від груднини та систолічне тремтіння;

  • II тон над легеневою артерією посиленої гучності . AT -110/70 мм рт. ст. Скарг немає. Під час рентгенологічного дослідження розміри і форма серцевої тіні не змінені. Який найімовірніший діагноз

  • повідомлення про групу подібних один до одного клінічних випадків

  • Дівчинка 4-х років захворіла гостро після перенесеної 3 тижні тому стрептококової інфекції на шиї.

  • крок. тести крок помилки. У дівчинки з тетрадою Фалло, після психоемоційного збудження виник задухоціанотичний напад. У цьому стані мати з дитиною звернулася до педіатра, який проводив прийом у дитячій поліклініці. Який препарат невідкладної допомоги необхідно ввести першим


    Скачать 77.76 Kb.
    НазваниеУ дівчинки з тетрадою Фалло, після психоемоційного збудження виник задухоціанотичний напад. У цьому стані мати з дитиною звернулася до педіатра, який проводив прийом у дитячій поліклініці. Який препарат невідкладної допомоги необхідно ввести першим
    Дата24.03.2023
    Размер77.76 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлатести крок помилки.docx
    ТипДокументы
    #1012322
    страница1 из 4
      1   2   3   4

    У дівчинки з тетрадою Фалло, після психоемоційного збудження виник задухо-ціанотичний напад. У цьому стані мати з дитиною звернулася до педіатра, який проводив прийом у дитячій поліклініці. Який препарат невідкладної допомоги необхідно ввести першим?

    Дигоксін

    Провести інтубацію трахеї і дати кисень

    Калію хлорид

    Папаверін

    *Пропранолол (Обзідан вв)

    Під час проведення медичного огляду хворого чоловіка лікар звернув увагу на перекорнеальну ін'єкцію судин склери очей («віночок фіалково-блакитного кольору»), кон'юктивіт, хейлоз, ангулярний стоматит, гіпертрофічний глосит. Яке із наведених захворювань можна припустити?

    Гіповітаміноз ціанокобаламіну(В12)-В12 дефіцитна анемія

    Гіповітаміноз ніацину(В3, РР, нікотинова кислота)

    Гіповітаміноз тіаміну(В1)

    Гіповітаміноз піридоксину(В6)

    *Гіповітаміноз рибофлавіну(В2)

    У разі нестачі ретинолу (вітаміну А) виникають зміни шкіри та слизових оболонок (гіперкератоз), ламкість нігтів, випадіння волосся, відзначається порушення сутінкового зору («куряча сліпота»), знижується імунітет, що призводить до частих застуд. Також гіповітаміноз вітаміну А сприяє утворенню каменів у жовчовивідних і сечовивідних протоках внаслідок зроговіння клітин у них, що призводить до розвитку жовчно/сечокам'яної хвороби з відповідною клінічною картиною.

    У випадку нестачі вітаміну D (ергокальциферолу) виникають порушення фосфорно-кальцієвого обміну, проявом яких є порушення процесів мінералізації кісткової тканини. У дітей нестача вітаміну D клінічно проявляється розвитком рахіту, а у дорослих — остеомаляцією (розм'якшенням кісток).

    Гіповітаміноз вітаміну Е (токоферолу) призводить до порушень репродуктивної системи як у жінок (порушення процесу формування яйцеклітини), так і в чоловіків (порушення сперматогенезу). Окрім цього, нестача вітаміну Е може призвести до невиношування вагітності, підвищеної проникності та ламкості судин.

    Гіповітаміноз вітаміну В1 (тіаміну), який також називають хворобою бері-бері, проявляється підвищеною втомою, ураженням нервової системи з розвитком парестезій (відчуття «повзання мурашок»), зниженням чутливості в кінцівках. Також можливий розвиток судом у литкових м'язах, ураження серцево-судинної системи з розвитком аритмій, за тяжких форм відзначається розвиток парезів, паралічів.

    Нестача рибофлавіну (вітаміну В2) проявляється тріщинами в куточках рота, розвитком стоматиту, офтальмологічними проблемами (помутніння кришталика, зниження гостроти зору та ін.), випадінням і знебарвленням волосся.

    За гіповітамінозу вітаміну В6 (піридоксину) клінічна картина буде містити у собі дратівливість або загальмованість, сонливість, кон'юнктивіт. Також відзначаються тріщини в куточках рота і сухість губ. Характерний розвиток себорейного дерматиту, анемії. Язик набуває специфічного вигляду, який описують як «малиновий» або «лаковий».

    Гіповітаміноз В12 (ціанокобаламіну) загрожує розвитком мегалобластної анемії, а також парестезіями, онімінням нижніх кінцівок, слабкістю, випадінням волосся, діареєю й анорексією.

    Гіповітаміноз вітаміну С (аскорбінової кислоти) має назву цинга і характеризується підвищеною проникністю судинної сітки, кровоточивістю ясен, випадінням зубів, зниженням імунітету, а також дратівливістю та швидкою стомлюваністю.

    Гіповітаміноз вітаміну РР (синоніми: нікотинова кислота, ніацин, вітамін В3) характеризується розвитком тяжкого захворювання — пелагри, що проявляється діареєю, порушенням нервово-психічної сфери, ураженням шкіри (дерматит) і слизових оболонок. Окрім того, ця вітамінна недостатність проявляється підвищеною стомлюваністю, слабкістю, зниженням апетиту. Можливий також розвиток парестезій і зниження імунітету.

    Нестача фолієвої кислоти призводить до розвитку анемії, порушень роботи ШКТ, зниження ваги, порушень процесів регенерації в організмі, зниження імунітету.

    Гіповітаміноз вітаміну Н (біотину) характеризується нервово-психічними розладами, ураженням шкіри з розвитком дерматиту, облисінням.

    Нестача вітаміну К призводить до підвищеної кровоточивості, порушення згортання крові.

    Жінка 56 років із надмірною масою тіла скаржиться на біль у колінних суглобах, який посилюється під час ходіння, особливо по східцях, під час довгого стояння на ногах. Хворіє 5 років. Об'єктивно встановлено: колінні суглоби деформовані, набряклі, підчас руху -болючі. Рентгенограма суглобів показала: суглобова щілина звужена, субхондральний склероз, краєві остеофіти. Який діагноз найбільш імовірний?

    Подагра

    Ревматичний артрит

    *Остеоартроз

    Реактивний артрит

    Ревматоїдний артрит

    Мама скаржиться на висипи та інтенсивний свербіж шкіри у дитини 11 років, яка захворіла на 1-му році життя. Шкірні покриви сухі. Переважно на згинах колінних і локтьових суглобів, передньої поверхні шиї, обличчі видні вогнища ліхенізації з великою кількістю ексоріацій, плоскі вузлові висипання, кольору нормальної шкіри, лущення, гіперпігментація. Поставте імовірний діагноз:

    Червоний плоский лишай

    Псоріаз

    Кропив'янка

    *Атопічний дерматит

    Хронічна істинна екзема

    У дитини 11 років з цукровим діабетом 1-го типу на фоні гострої респіраторної вірусної інфекції посилилася спрага, з'явилася нудота та блювота. У видихуваному повітрі різкий запах ацетону. Очі запалі. Дихання шумне, аритмічне, типу Кусмауля. ЧСС - 128/хв., глухість серцевих тонів. Діагностована кстоацидотична кома. Укажіть провідний патогенетичний механізм розвитку невідкладного стану у дитини:

    Гіперактивність центральної нервової системи

    Надлишкова продукція інсуліну

    Активація симпато-адреналової системи

    Недостатність функції кори наднирників

    *Абсолютна інсулінова недостатність

    До лікаря в ОКЛ звернулась жінка 35 років зі скаргами на біль за грудиною, утруднення проходження твердої та рідкої їжі стравоходом, підвищену слюнотечу, зригування їжі, похудання. Такі симптоми турбують близько року після перенесеного психоемоційного стресу. Який попередній діагноз?

    Дивертикул стравоходу

    Атрезія стравоходу

    *Ахалазія стравоходу

    Рак стравоходу

    Песляопіковий рубцевий стеноз

    Пацієнтка 20 років проходить лікування з приводу анемії (гемоглобін - 72 г/л). Півтора роки тому після мимовільного викидня у терміні 16 тижнів та крововтрати, спостерігається зниження пам'яті, утомлюваність, втрату апетиту, сухість шкіри, ламкість нігтів, набряклість, порушення менструальної функції. Об'єктивно встановлено: артеріальний тиск - 80/55 мм рт. ст., пульс - 54/хв., зріст -168 см, вага - 48 кг, гіпоплазія статевих органів. Призначення якого з наведених препаратів буде найбільш доречним?

    Інфліксимаб

    *Гідрокортизон

    Імуноглобулін лОД. ини нормальний

    Гідроксихлорохін

    Метотрексат

    Чоловікові 69 років проведена правостороня нефректомія. Інтраопераційна одномоментна крововтрата - 800 мл, після якої протягом 40 хвилин спостерігалась гіпотонія. Надалі розвинулась анурія. Укажіть вірогідну причину анурії:

    Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання

    Хронічна ниркова недостатність

    Тампонада сечового міхура

    Обтурація сечового катетера

    *Гостра ниркова недостатність

    Чоловікові 61 року зроблено холецистектомію 7 діб тому. Супутнє захворювання -цукровий діабет. Яку дієту слід призначити хворому?

    Дієта № 5а

    Дієта № 7

    *Дієта № 9

    Дієта № 10

    Дієта № 15

    Чоловік 45 років скаржиться на біль у внутрішній поверхні гомілки і стегна справа. Хворіє протягом 5 діб, коли після фізичного навантаження з'явився біль у гомілці, який поступово поширився на стегно. Об'єктивно встановлено: у проекції великої підшкірної вени на гомілці та стегні спостерігається гіперемія шкіри і припухлість. При пальпації виявлено: ущільнення та болючість. Набряки правої нижньої кінцівки відсутні, пульсація артерій на стопах визначається. Яка найбільш імовірна патологія, що зумовлює таку картину?

    Гострий тромбоз підколінної та стегнової артерій

    *Висхідний тромбофлебіт

    Спонтанний розрив великої підшкірної вени

    Гострий тромбоз підколінної та стегнових вен

    Гострий лімфангіт

    Чоловік 52 років страждає на виражену задишку під час фізичного навантаження, непродуктивний кашель. Хворіє 8 місяців. Палить ЗО років. Під час аускультації в легенях з обох боків вислуховуються крепітуючі хрипи - «тріск целофану». ЧДД - 26/хв., SpO2 - 92%. Під час спірометрії виявили: помірні порушення функції зовнішнього дихання за рестриктивним типом. Запідозрили інтерстиційний процес. Який метод дослідження найбільш ефективно допоможе верифікувати діагноз та прогноз?

    Бактеріологічне дослідження харкотиння

    *Комп'ютерна томографія

    Фібробронхоскопія

    Рентгенографія органів грудної клітки

    Торакоскопія з біопсією

    Д/з Ідіопатичний легеневий фіброз

    Під час операції у жінки 67 років із приводу гострого деструктивного холециститу визначена наявність гнійного холангіта. Підчас ревізії холедоха не знайдені конкременти та ознаки стенозу дуоденального соска. Виконано холецистектомію. Як слід закінчити операцію?

    Накласти супрадуоденальний холедоходуоденоанастомоз

    *Виконати зовнішнє дренування холедоха

    Виконати холедохоеюностомію

    Накласти гепатікоєюностомію

    Виконати трансдуоденальну холедоходуоденостомію

    У дитини 13 років поєднана вада морального клапана з переважанням недостатності. На тлі гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) підсилилися задишка та загальна слабкість, з'явилося відчуття стискання в грудях, сухий кашель. У легенях вислуховуються різнокаліберні вологі хрипи. Печінка біля краю реберної дуги. Який невідкладний стан розвинувся у дитини?

    *Гостра лівошлуночкова серцева недостатність

    Гостра правошлуночкова серцева недостатність

    Гостра судинна недостатність

    Гостра тотальна серцева недостатність

    Хронічна лівошлуночкова серцева недостатність

    Пролапс морального клапана (ПМК) – вибухання, прогин однієї чи обох стулок морального клапана у порожнину ЛП.

    Розрізняють первинний і вторинний пролапси. Первинний, або ідіолатич- ний, здебільшого є одним з поодиноких проявів синдрому сполучнотканинної дисплазії. Вторинний розвивається на ґрунті відомих захворювань чи патологічних змін.

    Мітральний клапан- зліва

    У дитини 3 років під час обстеження виявлено: висока температура, інтоксикація, блідість шкіри, геморагічні та некротичні елементи висипу на шкірі та слизових оболонках. У загальному аналізі крові виявлено: панцитопенія, агранулоцитоз, ретикулоцити відсутні, ШОЕ значно збільшена. Який імовірний діагноз?

    Залізодефіцитна анемія

    Гемоглобінопатія

    *Апластична анемія

    Білково-дефіцитна анемія

    В12-дефіцитна анемія

    Дівчина 18 років скаржиться на тяжкість і розпирання в правому підребер'ї. Стан посилюється після їжі чи прийнятті но-шпи. Живіт мякий, безболісний, печінка не збільшена. АсТ - 35 ОД, АлТ - 40 ОД. Аналіз крові показав: лейкоцити - 5,2 Г/л, ШОЕ - 7 мм/год. УЗД встановлено: печінка не збільшена. Жовчний міхур натщесерце 68 мл, після жовчогінного сніданку на 45 хв. - 64 мл. Стінка не потовщена. Який найбільш імовірний діагноз?

    Синдром подразненого кишечника

    Дискінезія жовчного міхура за гіпертонічним типом

    Функціональна диспепсія

    *Дискінезія жовчного міхура за гіпотонічним типом

    Хронічний холецистит у стадії нестійкої ремісії

    У чоловіка 52 років, який страждає на постхолецистектомічний синдром, під час ретроградної холецистопанкреато-графії виявлено стеноз сфінктера Одді з помірною дилатацією загального жовчного протока і рефлюксом контраста у Вірсунгів проток. Конкрементів у протоках немає. Діагноз хронічного панкреатиту безсумнівний. Яка операція адекватна для корекції цієї патології?

    Холсцисто-єюностомія

    Трансдуоденальна папілосфінктеропластика

    Холедохо-дуоденостомія

    *Ендоскопічна папілосфінктеротомія

    Продольна панкреатиконостомія

    У чоловіка 35 років виникає задишка під час фізичного навантаження, він періодично втрачає свідомість. Аускультативно встановлено: систолічний шум у III міжребер'ї зліва від грудини. Під час УЗД серця встановлено: симетрична гіпертрофія ЛШ, його діастолічна дисфункція з деяким зменшенням порожнини. Спостерігається передньо-систолічний рух передньої стулки морального клапану. Яка патологія у хворого?

    Дилятаційна кардіоміопатія

    Постінфарктний міокардіосклероз

    *Гіпертрофічна кардіоміопатія

    Рестриктивна кардіоміопатія

    Стеноз вустя аорти

    У дівчинки 8 місяців під час огляду виявлений гучний інтенсивний систолічний шум над усією серцевою ділянкою з епіцентром у III-IV міжребер'ї зліва від груднини та систолічне тремтіння; II тон над легеневою артерією посиленої гучності. AT -110/70 мм рт. ст. Скарг немає. Під час рентгенологічного дослідження розміри і форма серцевої тіні не змінені. Який найімовірніший діагноз?

    Дефект міжпередсердної перетинки

    *Стеноз гирла легеневої артерії

    Коарктація аорти

    Відкрита артеріальна протока

    Дефект міжшлуночкової перетинки

    Жінка 68 років була госпіталізована зі скаргами на головний біль у потиличній ділянці, виражену задишку в спокої, яка посилюється у положенні лежачи, та сухий кашель. Об'єктивно встановлено: положення ортопное, акроціаноз. Над легенями вислуховується ослаблене везикулярне дихання, середньо- і дрібно-пухірчасті вологі хрипи в нижніх відділах. Тони серця ослаблені, ритм галопу. Пульс - 102/хв., AT -210/110 мм рт. ст. Печінка виступає на 2 см з-під краю реберної дуги, чутлива під час пальпації. Набряки на гомілках. Які препарати потрібно призначити насамперед?

    Левофлоксацин в/в, амброксол перорально

    Лабеталол в/в, фуросемід в/м

    *Нітрогліцерин, фуросемід в/в

    Сульфат магнію в/в, фуросемід в/м

    Цефтріаксон, лазолван в/в

    Проведено дослідження щодо встановлення зв'язку між ожирінням і інфарктом міокарду у медичних сестер. Протягом декількох років реєстрували і порівнювали частоту появи нових випадків інфаркту міокарда в групах та зміни ІМТ. Вкажіть тип епідеміологічного дослідження:

    Дослідження опис серії випадків

    Експериментальне дослідження

    Поперечне дослідження

    Дослідження випадок-контроль

    *Когортне дослідження

    Дослідження серії випадків (case series) — повідомлення про групу подібних один до одного клінічних випадків (напр. вивчення повідомлень про групу подібних небажаних явищ у пацієнтів, що прийняли певний препарат).

    Експериментальне дослідження - це те, що отримує дані шляхом експериментів та порівнює їх із постійними змінними, щоб визначити причини та / або наслідки досліджуваних явищ.

    У медичних дослідженнях дослідження поперечного перерізу відрізняються від дослідження "випадок-контроль" тим, що вони мають на меті надати дані про всю досліджувану сукупність, тоді як дослідження «випадок-контроль» зазвичай включають лише осіб, у яких розвинувся конкретний стан, і порівнюють з відповідною вибіркою, часто крихітною меншістю, решти населення. Поперечні дослідження — це описові дослідження (ні лонгітюдні, ні експериментальні). На відміну від досліджень контролю випадків, вони можуть бути використані для опису не тільки співвідношення шансів[en], але також абсолютного ризику[en] і відносного ризику з поширеності захворювання (іноді називають коефіцієнт ризику поширеності).

    В епідеміології когортні дослідження, це вивчення когорт для визначення чинників, які можуть бути причиною хвороб.

    У когортному дослідженні визначають показники частоти подій (хвороби) мінімум у двох когортах, в одній з яких досліджувані наражаються на дію ймовірного чинника ризику (експонована група), а в іншій (контрольній, неекспонованій) групі — не наражаються.

    Виділяють ретроспективні когортні дослідження — на основі зібраних даних про події, яки мали місце в минулому та проспективні когортні дослідження, коли дані збираються шляхом спостереження за обраною когортою.

    Дівчинка 4-х років захворіла гостро після перенесеної 3 тижні тому стрептококової інфекції на шиї. З’явилися набряки на обличчя, нижніх кінцівок, головний біль, темний колір сечі (колір “кока-коли”). АТ -125/60 мм рт.ст. Аналіз сечі:білок – 3,3 %, питомна вага – 1012, лейкоцити 1-3 в п/з, еритроцити вкривають все п/з. Добова протеїнурія – 980 мг. Діурез – 550 мл. Загальний білок крові – 60 г/л. Альбуміни – 55%. Холестерин – 4,5 ммоль/л. Креатинін сироватки – 89 мкмоль/л. Який найбільший імовірний діагноз?

    Гломерулонефрит, нефротичний синдром

    Гостре ураження нирок

    Пієлонефрит

    Сечокам'яна хвороба

    *Гломерулонефрит, нефритичний синдром

    Жінка 78 років, яка страждає на артеріальну гіпертензію, мала три епізоди раптової транзиторної втрати зору на ліве око. Під час аускультації сонних артерій уточках біфуркації з обох боків вислуховується шум. Яке додаткове дослідження найбільш доцільно призначити?

    МРТ головного мозку

    Люмбальна пункція

    *Дуплексне сканування судин шиї

    КТ головного мозку

    Нейросонографія
      1   2   3   4


    написать администратору сайта