Главная страница
Навигация по странице:

  • Інформаційна система організації торгівлі.

  • Інформаційна система медичних організацій міста

  • Інформаційна система автопідприємства міста.

  • Інформаційна система магазину автозапчастин

  • Вказівки для оформлення курсових 2021. Варіанти завдань


    Скачать 337.5 Kb.
    НазваниеВаріанти завдань
    Дата05.09.2021
    Размер337.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаВказівки для оформлення курсових 2021.doc
    ТипДокументы
    #229586
    страница3 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    ІПЗ-18-1:





    1. Інформаційна система спортивних організацій міста

    Спортивна інфраструктура міста представлена спортивними спорудами різного типу: спортивні зали, манежі, стадіони, корти і т.д. Кожна з категорій спортивних споруд має атрибутами, специфічними тільки для неї: стадіон характеризується місткістю, корт - типом покриття. Спортсмени під керівництвом тренерів займаються окремими видами спорту, при цьому, один і той же спортсмен може займатися кількома видами спорту, і в рамках одного й того ж виду спорту він може тренуватися у кількох тренерів. Всі спортсмени об'єднуються в спортивні клуби, при цьому, кожен з них може виступати тільки за один клуб. Організатори змагань проводять змагання з окремих видів спорту у спортивних спорудах міста. За результатами участі спортсменів у змаганнях проводяться нагородження.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Отримати перелік спортивних споруд зазначеного типу в цілому; або тільки тих, що задовольняють заданим характеристикам (наприклад, стадіони, що вміщують не менше вказаного числа глядачів).

    2. Одержати список спортсменів, що займаються зазначеним видом спорту; список тих, хто має розряд, не нижчий певного.

    3. Одержати список спортсменів, які тренуються у деякого тренера.

    4. Одержати список спортсменів, що займаються більш, ніж одним видом спорту із зазначенням цих видів спорту.

    5. Отримати список тренерів зазначеного спортсмена.

    6. Отримати перелік змагань, проведених протягом заданого періоду часу в цілому або зазначеним організатором.

    7. Отримати список призерів зазначеного змагання.

    8. Отримати перелік змагань, проведених у зазначеній спортивній споруді в цілому або з певного виду спорту.

    9. Отримати перелік спортивних клубів і кількість спортсменів цих клубів, які брали участь у спортивних змаганнях протягом заданого інтервалу часу.

    10. Отримати список тренерів з певного виду спорту.

    11. Одержати список спортсменів, які не брали участь ні в яких змаганнях протягом певного періоду часу.

    12. Отримати список організаторів змагань і кількість проведених ними змагань протягом певного періоду часу.

    13. Отримати перелік спортивних споруд та дати проведення на них змагань протягом певного періоду часу.

    1. Інформаційна система організації торгівлі.

    Комерційна організація веде торгівлю в торгівельних точках різних типів: універмаги, магазини, кіоски, лотки і т.д.), у штаті яких працюють продавці. Універмаги розділені на окремі секції, керовані управляючими секцій і розташовані, можливо, на різних поверхах будівлі. Як універмаги, так і магазини можуть мати кілька залів, у яких працює певна кількість продавців, універмаги, магазини, кіоски можуть мати такі характеристики, як розмір торгівельної точки, платежі за оренду, комунальні послуги, кількість прилавків і т.д. Крім того, в універмагах і магазинах облік проданих товарів ведеться персоніфіковано з фіксацією імен і характеристик покупця, чого в кіосках і на лотках зробити не представляється можливим. Замовлення постачальнику складаються на основі заявок, що надходять з торгівельних точок. На основі заявок менеджери торговельної організації обирають постачальника, формують замовлення, в яких перераховуються найменування товарів і замовляють їх кількість, яка може відрізнятися від запиту з торговельної точки. Якщо вказане найменування товару раніше не поставлялося, воно поповнює довідник номенклатури товарів. На основі маркетингових робіт постійно вивчається ринок постачальників, в результаті чого можуть з'являтися нові постачальники і зникати старі. При цьому одні й ті ж товари комерційна організація може отримувати від різних постачальників і за різними цінами. Товари, що надійшли, розподіляються по торговельних точках і в будь-який момент можна отримати такий розподіл. Продавці торгівельних точок ведуть продаж товарів, фіксуючи номенклатуру та кількість проданого товару, а продавці універмагів та магазинів додатково фіксують імена і характеристики покупців, що дозволяє вести облік покупців і зроблених ними покупок. У процесі роботи торгівельні точки мають право змінювати ціни на товари в залежності від попиту та пропозиції товарів, а також, за погодженням, передавати товари в іншу торгівельну точку.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість постачальників, що постачають зазначений вид товару, або певний товар в обсязі не менше заданого за весь період співробітництва, або за вказаний період.

    2. Одержати перелік і загальну кількість покупців, що купили зазначений вид товару за певний період, або що зробили покупку товару в обсязі не менше заданого.

    3. Отримати номенклатуру та обсяг товарів у зазначеній торговельній точці. 4. Одержати відомості про обсяг і ціни на зазначений товар за всім торгівельним точкам, по торгівельним точкам заданого типу, по конкретній торговельній точці.

    5. Отримати дані про виручку від одного продавця за вказаний період; по всім торгівельним точкам; по торгівельним точкам заданого типу.

    6. Отримати дані про виручку окремо взятого продавця окремо взятої торгівельної точки за вказаний період.

    7. Отримати дані про обсяг продажу зазначеного товару за певний період по всім торгівельним точкам, по торгівельним точкам заданого типу, по конкретній торговельній точці.

    8. Отримати дані про заробітну плату продавців по всім торгівельним точкам, по торгівельним точкам заданого типу, по конкретній торговельній точці.

    9. Одержати відомості про постачання певного товару зазначеним постачальником за весь час поставок, або за певний період.

    10. Отримати дані про відношення обсягу продажів до обсягу торгівельних площ; до торгівельних залів; до числа прилавків по торгівельним точкам зазначеного типу; про виробку окремо взятого продавця торгівельної точки; по заданій торговельній точці.

    11. Отримати дані про рентабельність торговельної точки: співвідношення обсягу продажів до накладних витрат (сумарна заробітна плата продавців + платежі за оренду, комунальні послуги) за зазначений період.

    12. Одержати відомості про поставки товарів за вказаним номером замовлення.

    13. Одержати відомості про покупців зазначеного товару за визначений період; за весь період; по всіх торгівельних точках, по торгівельним точкам зазначеного типу;з даної торгівельної точки.

    14. Одержати відомості про найбільш активних покупців по всім торгівельним точкам, по торгівельним точкам зазначеного типу, з даної торгівельної точки.

    15. Отримати дані про товарообіг торгівельної точки; всіх торгівельних точок певної групи за вказаний період.

    1. Інформаційна система медичних організацій міста

    Кожна лікарня міста складається з одного або кількох корпусів, в кожному з яких розміщується одне або декілька відділень, що спеціалізуються на лікуванні певної групи хвороб; кожне відділення має деяку кількість палат на певну кількість ліжок. Поліклініки можуть адміністративно бути прикріпленими до лікарень. Як лікарні, так і поліклініки обслуговуються лікарським (хірурги, терапевти, невропатологи, окулісти, стоматологи, рентгенологи, гінекологи та ін) і обслуговуючим персоналом (мед. сестри, санітари, прибиральниці та ін.). Кожна категорія лікарського персоналу має характеристиками, притаманні тільки фахівцям цього профілю: хірурги, стоматологи і гінекологи можуть проводити операції, вони ж мають такі характеристики, як кількість проведених операцій, кількість операцій з летальним результатом; рентгенологи та стоматологи мають коефіцієнт до зарплатні за шкідливі умови праці, у рентгенологів і невропатологів більш тривала відпустка. Лікарі будь-якого профілю можуть мати ступінь кандидата або доктора медичних наук. Ступінь доктора медичних наук дає право на присвоєння звання професора, а ступінь кандидата медичних наук на присвоєння звання доцента. Дозволено сумісництво, так що кожен лікар може працювати в одному або декількох медичних закладах – лікарні або поліклініці. Лікарі зі званням доцента або професора можуть консультувати в декількох лікарнях або поліклініках. Лабораторії, які виконують ті чи інші медичні аналізи, можуть обслуговувати різні лікарні та поліклініки, за умови наявності договору на обслуговування з відповідним лікувальним закладом. При цьому, кожна лабораторія має один або кілька профілів: біохімічні, фізіологічні, хімічні дослідження. Пацієнти амбулаторно лікуються в одній з поліклінік, і за певним напрямком можуть стаціонарно лікуватися або в лікарні, до якої належить поліклініка, або в будь-який інший, якщо спеціалізація лікарні, до якої приписана поліклініка не дозволяє провести необхідне лікування. Як в лікарні, так і в поліклініці ведеться персоніфікований облік пацієнтів, повна історія їх хвороб, всі призначення, операції і т.д. У лікарні пацієнт завжди має тільки одного лікуючого лікаря, в поліклініці - декілька.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість лікарів зазначеного профілю для конкретної медичної установи, лікарні, або поліклініки, або всіх медичних установ міста.

    2. Одержати перелік і загальну кількість обслуговуючого персоналу зазначеної спеціальності для конкретного медичної установи, лікарні, або поліклініки, або всіх медичних установ міста.

    3. Одержати перелік і загальну кількість лікарів зазначеного профілю, що зробили кількість операцій не менше заданого, для конкретної медичної установи; лікарні, або поліклініки, або всіх медичних установ міста.

    4. Одержати перелік і загальну кількість лікарів зазначеного профілю, стаж роботи яких не менше заданого для конкретного медичної установи, лікарні, або поліклініки, або всіх медичних установ міста.

    5. Одержати перелік і загальну кількість лікарів зазначеного профілю зі ступенем кандидата або доктора медичних наук; зі званням доцента або професора для конкретного медичного закладу або лікарні, або поліклініки, або всіх медичних установ міста.

    6. Отримати перелік пацієнтів зазначеної лікарні, відділення, або конкретної палати зазначеного відділення, із зазначенням дати надходження, стану, температури, лікуючого лікаря.

    7. Отримати перелік пацієнтів, що пройшли стаціонарне лікування у зазначеній лікарні, або у конкретного лікаря за певний проміжок часу.

    8. Отримати перелік пацієнтів, що спостерігається в лікаря вказаного профілю в конкретній поліклініці.

    9. Отримати загальну кількість палат, ліжок зазначеної лікарні загалом і по кожному відділенню, а також кількість вільних ліжок по кожному відділенню і кількість повністю вільних палат.

    10. Отримати загальну кількість кабінетів зазначеної поліклініки, кількість відвідувань кожного кабінету за певний період.

    11. Отримати дані про вироблення (середнє кількість прийнятих пацієнтів на день) за вказаний період для конкретного лікаря, або всіх лікарів поліклініки, або для всіх лікарів названого профілю.

    12. Отримати дані про завантаження (кількість пацієнтів, у яких лікар в даний час є лікуючим лікарем) для зазначеного лікаря, або всіх лікарів лікарні, або для всіх лікарів названого профілю.

    13. Отримати перелік пацієнтів, які перенесли операції у зазначеній лікарні, або поліклініці, або у конкретного лікаря за певний проміжок часу.

    14. Отримати дані про вироблення лабораторії (середнє кількість проведених обстежень на день) за вказаний період для цього медичного закладу, або всіх медичних установ міста.

    1. Інформаційна система автопідприємства міста.

    Автопідприємство міста займається організацією пасажирських і вантажних перевезень у місті. У розпорядженні підприємства знаходиться автотранспорт різного призначення: автобуси, таксі, маршрутні таксі, інший легковий транспорт, вантажний транспорт, транспорт допоміжного характеру, представлений різними марками. Кожна з перерахованих категорій транспорту має характеристики, які притаманні тільки цій категорії: наприклад, до характеристик тільки вантажного транспорту відноситься вантажопідйомність, пасажирський транспорт характеризується місткістю і т.д. З плином часу, з одного боку, транспорт старіє і списується (можливо, продається), а з іншого, - підприємство поповнюється новим автотранспортом. Підприємство має штат водіїв, закріплених за автомобілями (за одним автомобілем може бути закріплено більше одного водія). Обслуговуючий персонал (техніки, зварювальники, слюсарі та ін) займається технічним обслуговуванням автомобільної техніки, при цьому різні вище перелічені категорії також можуть мати унікальні для даної категорії атрибути. Обслуговуючий персонал і водії об'єднується в бригади, якими керують бригадири, далі йдуть майстри, потім керівники ділянок і цехів. У розпорядженні підприємства знаходяться об'єкти гаражного господарства (цехи, гаражі, бокси тощо), де міститься і ремонтується автомобільна техніка. Пасажирський автотранспорт (автобуси, маршрутні таксі) перевозить пасажирів за визначеними маршрутами, за кожним з них закріплені окремі одиниці автотранспорту. Ведеться облік кількості перевезених пасажирів, на підставі чого проводиться перерозподіл транспорту з одного маршруту на інший. Враховується також пробіг, кількість ремонтів і витрати на ремонт по всьому автотранспорту, обсяг вантажів для вантажного транспорту, інтенсивність використання транспорту допоміжного призначення. Враховується інтенсивність роботи бригад по ремонту (кількість ремонтів, обсяг виконаних робіт), кількість замінених і відремонтованих вузлів і агрегатів (двигунів, мостів, шасі і т.д.) по кожній автомашині, і сумарно по ділянці, цеху, підприємству.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Отримати дані про автопарк підприємства.

    2. Одержати перелік і загальну кількість водіїв по підприємству, по зазначеній автомашині.

    3. Отримати розподіл водіїв по автомобілях.

    4. Отримати дані про розподіл пасажирського автотранспорту по маршрутах.

    5. Одержати відомості про пробігу автотранспорту певної категорії або конкретної автомашини за зазначений день; місяць; рік.

    6. Отримати дані про кількість ремонтів та їх вартості для автотранспорту певної категорії; окремої марки автотранспорту або зазначеної автомашини за вказаний період.

    7. Отримати дані про підпорядкованості персоналу: робітники-бригадири - майстри - керівники ділянок і цехів.

    8. Отримати відомості про гаражне господарство в цілому і по кожній категорії транспорту.

    9. Отримати дані про розподіл автотранспорту на підприємстві.

    10. Одержати відомості про вантажоперевезення, виконані зазначеної автомашиною за певний період.

    11. Отримати дані про кількість використаних для ремонту зазначених вузлів та агрегатів для транспорту певної категорії, окремої марки автотранспорту або конкретної автомашини за вказаний період.

    12. Одержати відомості про отриманої та списаної автотехніки за вказаний період.

    13. Отримати складу підлеглих зазначеного бригадира, майстра.

    14. Отримати дані по роботах, виконаних зазначених фахівцем (зварювальником, слюсарем і т.д.) за означений період в цілому і по конкретній автомашині.

    1. Інформаційна система магазину автозапчастин

    Магазин роздрібної торгівлі здійснює замовлення запчастин в різних країнах. Ведеться статистика продажів, відбиваюча попит на ті або інші деталі, і, відповідно, потреба магазину в них (скільки одиниць, на яку суму, якого товару продано за останній час) і на її основі складаються замовлення на необхідні товари. Вибір постачальника на кожен конкретний замовлення здійснюють менеджери магазину. В замовленнях перераховується найменування товару, кількість. Якщо вказане найменування товару раніше не поставлялося, воно поповнює довідник номенклатури товарів. Постачальники бувають різних категорій: фірми, які безпосередньо виробляють деталі, дилери, невеликі виробництва, дрібні постачальники та магазини. Постачальники різних категорій мають різний набір атрибутів. Фірми та постачальники - це надійні партнери, вони можуть запропонувати повний пакет документів, знижки, а головне - гарантію, чого не може зробити невелике виробництво або дрібний магазин. У них також закуповується великий обсяг продукції. Невелике виробництво - це низькі ціни, але ніякої гарантії якості. У дрібних лавках можна вигідно купити невелику кількість простих деталей, на яких відразу видно брак. Фірми та дилери поставляють деталі на основі договорів, чого не робиться для невеликого виробництва і дрібного магазину. У ході маркетингових робіт вивчається ринок постачальників, в результаті чого можуть з'являтися нові постачальники і зникати старі. Коли очікуються нові поставки, магазин збирає заявки від покупців на свої товари. Вантаж приходить, проводиться його митне оформлення, сплата мита, після чого він доставляється на склад в магазин. У першу чергу, задовольняються заявки покупців, а товар, що залишився, продається вроздріб. У будь-який момент можна отримати будь-яку інформацію про деталі, що знаходяться на складі. Деталі зберігаються на складі в певних комірках. Всі комірки пронумеровані. Каса займається прийомом грошей від покупців за товар, і так само здійснює повернення грошей за брак. Браковані деталі, якщо це можливо, повертається постачальнику, який робить заміну бракованої деталі. Інформація про брак (постачальник, фірма-виробник, деталь) фіксується.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість постачальників певної категорії, що постачають зазначений вид товару, або поставили зазначений товар в обсязі не менше заданого за певний період.

    2. Одержати відомості по конкретному виду деталей: якими постачальниками поставляється, їх розцінки, час поставки.

    3. Одержати перелік і загальну кількість покупців, що купили зазначений вид товару за певний період, або що зробили покупку товару в обсязі не менше зазначеного.

    4. Отримати перелік, обсяг та номер комірки для всіх деталей, що зберігаються на складі.

    5. Вивести в порядку зростання десять самих популярних деталей і десять самих "дешевих" постачальників.

    6. Отримати середню кількість продажів на місяць для кожного виду деталей.

    7. Одержати частку товару конкретного постачальника у відсотках; прибуток магазину за вказаний період.

    8. Отримати накладні витрати у відсотках від обсягу продажів.

    9. Отримати перелік і загальну кількість непроданого товару на складі за певний період і його обсяг від загального товару у відсотках.

    10. Отримати перелік і загальну кількість бракованих товарів, що надійшли за певний період і список постачальників, які поставили цей товар.

    11. Отримати перелік, загальну кількість та вартість товару, реалізованого за конкретний день.

    12. Отримати касовий звіт за певний період.

    13. Отримати інвентаризаційну відомість.

    14. Отримати швидкість обігу грошових коштів, вкладених в товар (як товар швидко продається).

    15. Підрахувати скільки порожніх комірок на складі і скільки він зможе вмістити товару.

    16. Отримати перелік і загальну кількість заявок від покупців на очікуваний товар, підрахувати на яку суму подано заявки.


    1. 1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта