Главная страница
Навигация по странице:

  • Інформаційна система авіабудівної підприємства

  • Інформаційна система туристичного клубу

  • Інформаційна система будівельної організації

  • Інформаційна система автомобілебудівного підприємства

  • Вказівки для оформлення курсових 2021. Варіанти завдань


    Скачать 337.5 Kb.
    НазваниеВаріанти завдань
    Дата05.09.2021
    Размер337.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаВказівки для оформлення курсових 2021.doc
    ТипДокументы
    #229586
    страница4 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8
    Інформаційна система військового округу

    Військові частини округу, розквартировано по різних місцях дислокації. При чому, в одному місці можуть розташовуватися кілька частин. Кожна військова частина складається з рот, роти із взводів, взводи з відділень. У свою чергу, військові частини об'єднуються в дивізії, корпуса або бригади, а ті в армії. Військовий округ представлений офіцерським складом (генерали, полковники, підполковники, майори, капітани, лейтенанти) та рядовим і сержантським складом (старшини, сержанти, прапорщики, єфрейтори, рядові). Кожна з перерахованих категорій військовослужбовців може мати характеристики, притаманні тільки цій категорії: для генералів це може бути дата закінчення академії, дата присвоєння Генеральського звання і т.д. Кожен з підрозділів має командира, причому військовослужбовці офіцерського складу можуть командувати будь-яким з перерахованих вище підрозділів, а військовослужбовці рядового та сержантського складу тільки взводом і відділенням. Усі військовослужбовці мають одну або декілька військових спеціальностей. Кожній військовій частині придала бойова та транспортна техніка: БМП, тягачі, автотранспорт; озброєння: карабіни, автоматичне зброя, артилерія, ракетне озброєння і т.д. Кожна з перерахованих категорій бойової техніки і озброєння також має специфічні, притаманні тільки їй атрибути і по кожній категорії може бути кілька видів техніки і озброєння. Інфраструктура військової частини представлена набором споруд. Деякі з яких призначені для дислокації підрозділів частини.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік усіх частин військового округу, зазначеної армії, дивізії, корпусу та їх командирів.

    2. Отримати дані по офіцерському складу в цілому і по офіцерському складу зазначеного звання всіх частин військового округу, окремої армії, дивізії, корпусу, військової частини.

    3. Отримати дані по рядовому і сержантського складу в цілому та з урахуванням зазначеного звання всіх частин військового округу, окремої армії, дивізії, корпуси, військової частини.

    4. Отримати ланцюжок підпорядкованості знизу доверху для зазначеного військовослужбовця.

    5. Отримати перелік місць дислокації всіх частин військового округу, окремої армії, дивізії, корпусу, військової частини.

    6. Отримати дані про наявність бойової техніки в цілому; з урахуванням зазначеної категорії або виду у всіх частинах військового округу; в окремій армії, дивізії, корпусі, військовій частині.

    7. Отримати перелік споруд зазначеної військової частини, перелік споруд, де дислокувати більше одного підрозділу, де недіслоковано ні одного підрозділу.

    8. Отримати перелік військових частин, у яких кількість одиниць зазначеного виду бойової техніки більше 5 (немає вказаної бойової техніки).

    9. Отримати дані про наявність озброєння в цілому; з урахуванням зазначеної категорії або виду у всіх частинах військового округу, в окремій армії, дивізії, корпусі, військовій частині.

    10. Отримати перелік військових спеціальностей, за якими в окрузі, в окремій армії, дивізії, корпусі, військовій частині більш п'яти фахівців (немає фахівців).

    11. Отримати перелік військовослужбовців зазначеної спеціальності в окрузі, в окремій армії, дивізії, корпусі, військовій частині, у зазначеному підрозділі певної військової частини.

    12. Отримати перелік військових частин, у яких кількість одиниць зазначеного виду озброєння більше 10 (немає зазначеного озброєння).

    13. Отримати дані про армії, дивізії, корпусі, в які входить найбільше (найменше) військових частин.

    1. Інформаційна система авіабудівної підприємства

    Структурно підприємство розбито на цехи, які у свою чергу підрозділяються на ділянки. Випускаються вироби підприємства - літаки (цивільні, транспортні, військові), планери, вертольоти, дельтаплани, ракети (артилерійські, авіаційні, військово-морські), інші вироби. Кожна категорія виробів має специфічні, притаманні тільки їй атрибути. Наприклад, для літаків це кількість двигунів, для ракети - потужність заряду і т.д. По кожній категорії виробів може збиратися кілька видів виробів. Кожній категорії інженерно-технічного персоналу (інженери, технологи, техніки) і робітників (токарі, слюсарі, зварювальники тощо) також властиві характерні тільки для цієї групи атрибути. Робітники поєднується в бригади, якими керують бригадири. Бригадири обираються з числа робітників, майстри, керівники ділянок і цехів призначаються з числа інженерно-технічного персоналу. Кожен виріб збирається в своєму цеху (в цеху може збиратися кілька видів виробів) і в процесі виготовлення проходить певний цикл робіт, переміщаючись з однієї ділянки на іншу. Всі роботи по збірці конкретного вироби на певній ділянці виконує одна бригада робітників, при цьому на ділянці може працювати кілька бригад. Очолює роботу на ділянці керівник, у підпорядкуванні якого знаходиться кілька майстрів. Різні вироби можуть проходити одні й ті ж цикли робіт на одних і тих же ділянках цеху. Зібраний виріб проходить серію випробувань у випробувальних лабораторіях (полігонах). Випробувальні лабораторії можуть обслуговувати кілька цехів, у свою чергу цехи користуються, можливо, кількома випробувальними лабораторіями. Випробування проводяться випробувачами на обладнанні випробувальної лабораторії. При випробуванні конкретного виробу в лабораторії можуть бути задіяні різні види обладнання. Ведеться облік руху кадрів та облік продукції, що випускається.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Отримати перелік видів виробів окремої категорії й у цілому, що збираються зазначеним цехом, підприємством.

    2. Одержати кількість й перелік виробів окремої категорії й у цілому; зібраних зазначеним цехом, ділянкою, підприємством в цілому за певний відрізок часу.

    3. Отримати дані про кадровий склад цеху, підприємства в цілому і по зазначеним категоріям інженерно-технічного персоналу і робітників.

    4. Одержати кількість й перелік ділянок зазначеного цеху, підприємства в цілому та їх керівників.

    5. Отримати перелік робіт, які проходить вказане виріб.

    6. Одержати склад бригад зазначеної ділянки, цеху.

    7. Отримати список майстрів зазначеної ділянки, цеху.

    8. Одержати перелік виробів окремої категорії й у цілому, що збираються в цей момент часу зазначеним ділянкою, цехом, підприємством.

    9. Одержати склад бригад, що беруть участь в складанні зазначеного вироби.

    10. Отримати перелік випробувальних лабораторій, які беруть участь у випробуваннях деякого конкретного виробу.

    11. Одержати перелік виробів окремої категорії й у цілому, що проходили випробування у зазначеній лабораторії за певний період.

    12. Отримати список випробувачів, що беруть участь у випробуваннях зазначеного виробу, виробів окремої категорії й у цілому в деякій лабораторії за певний період.

    13. Отримати складу обладнання, що використовувалося при випробуванні зазначеного виробу, виробів окремої категорії й у цілому в деякій лабораторії за певний період.

    14. Одержати кількість й перелік виробів окремої категорії й у цілому, що збираються зазначеним цехом, ділянкою, підприємством в цілому в даний час.

    1. Інформаційна система туристичного клубу

    Туристи, що приходять в туристичний клуб, можуть не лише ходити в планові походи, але й займатися у різних секціях протягом усього року. Для цього вони записуються в групи, що відносяться до певних секціях. Туристів можна умовно по всій базі розділити на аматорів, спортсменів і тpенеpів. Кожна з перерахованих категорій може мати свій набір характеристик-атрибутів. Секції клубу очолюються керівниками, у функції яких входить контроль за роботою секції. В роботі секції беруть участь тренери, які адміністративно відносяться до однієї із секцій. Керівник секції призначає кожній групі тренера. Тренер може тренувати декілька груп, при чому вони не обов'язково належать до його секції. Спортсмени і тpенеpи можуть брати участь в різних змаганнях. Кожен рік складається розклад роботи секцій. У ньому вказується, які будуть проводитися тренування і в яких секціях: їх кількість, місце, час і т.д. У відповідності з цим керівники секцій здійснюють розподіл навантаження для тренерів (з урахуванням їх спеціальності). Відомості про проведені тренування та про відвідування тренувань збираються керівниками. Протягом року клуб організовує різноманітні походи. Кожен похід має свій маршрут, на який відводиться певна кількість днів. За маршрутом і кількості днів визначається категорія складності даного походу. Похід очолює інстpуктоp, котрим може бути будь-який тpенеp або спортсмен. Він набирає групу в кількості 5-15 чоловік для свого походу, виходячи з типу походу (піший, кінний, водний, гірський) і фізичних даних туристів (за їх занять у секціях: водники, спелеологи, альпіністи та інші, з урахуванням специфіки занять -- не вміє плавати ніколи не візьмуть на сплав, а в піший похід невеликої категоpіі складності можуть взяти будь-якого туриста). Інстpуктоp може водити в походи даної категоpіі складності, якщо він сам її раніше вже пройшов. Походи можуть бути плановими і непланових. Для кожного планового походу існує точний план, в якому вказується маршрут, розклад привалів та стоянок на кожен день. Під час планового походу ведеться щоденник. Непланові походи мають тільки маршрут і повний час його проходження. Неплановий похід може бути переведено в категорію планових. Кожному туристу присвоюється категорія максимально складного з пройдених ним планових походів.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати список і загальну кількість туристів, що займаються в клубі, в зазначеної секції, групі, за статевою ознакою, роком народження, віком.

    2. Одержати список і загальну кількість тpенеpів зазначеної секції, за всіма секціями, за статевою ознакою, за віком, за спеціалізацією.

    3. Одержати перелік і загальну кількість змагань, в яких брали участь спортсмени із зазначеної секції, за всіма секціями.

    4. Отримати список тpенеpів, пpовівших тренування у зазначеній групі, за вказаний період часу.

    5. Одержати список і загальну кількість туристів з деякою секції, групи, які ходили в задану кількість походів, ходили в зазначений похід, ходили в похід у зазначений час, ходили по заданому маpшpуту, були в деякій точці, мають відповідну категорію.

    6. Отримати перелік керівників секцій повністю, за роком народження, за віком, за роком призначення на посаду.

    7. Отримати навантаження тpенеpів (вид занять, кількість годин), його обсяг із конкретних видів занять і загальну навантаження за вказаний період часу для даного тpенеpа або зазначеної секції.

    8. Одержати перелік і загальну кількість маpшpутів, по яких ходили туристи із зазначеної секції, в означений період часу, по яких водив свої групи даний інстpуктоp, по яких пройшла зазначена кількість груп.

    9. Одержати перелік і загальну кількість маpшpутів, що проходять через деяку точку, мають довжину більше вказаної, можуть задовольняти заданій категоpіі складності.

    10. Одержати перелік і загальну кількість туристів із зазначеної секції, групи, що можуть ходити в зазначені типи походів.

    11. Одержати перелік і загальну кількість інстpуктоpів, інстpуктоpів-споpтсменів, інстpуктоpів-тpенеpів, що мають певну категорію, що ходили в зазначену кількість походів, ходили в певний похід, ходили по деякому маpшpуту, були у зазначеній точці

    12. Отримати список туристів із зазначеної секції, групи, що ходили в походи зі своїм тренером в якості інстpуктоpа.

    13. Отримати список туристів з деякою секції, групи, що ходили по всіх маpшpутах, по зазначених маpшpутах.

    1. Інформаційна система будівельної організації

    Будівельна організація займається будівництвом різного роду об'єктів: житлових будинків, лікарень, шкіл, мостів, доріг і т.д. за договорами з замовниками (міська адміністрація, відомства, приватні фірми і т.д.). Кожна з перерахованих категорій об'єктів має характеристики, які притаманні тільки цієї або декількох категоріях: наприклад, до характеристик житлових будинків відноситься поверховість, тип будівельного матеріалу, кількість квартир, для мостів унікальними характеристиками є тип, кількість смуг для руху. Структурно будівельна організація складається з будівельних управлінь, кожне будівельне управління веде роботи на одній або декількох ділянках, очолюваних керівниками ділянок, яким підпорядковується група виконробів, майстрів і техніків. Кожній категорії інженерно-технічного персоналу (інженери, технологи, техніки) і робітників (каменярі, бетонники, оздоблювальники, зварювальники, електрики, шофера, слюсарі, тощо) також властиві характерні тільки для цієї групи атрибути. Робітники поєднується в бригади, якими керують бригадири. Бригадири обираються з числа робітників, майстри, виконроби, керівники ділянок і управлінь призначаються з числа інженерно-технічного персоналу. На кожній ділянці зводиться один або кілька об'єктів, на кожному об'єкті роботу ведуть одна або кілька бригад. Закінчивши роботу, бригада переходить до іншого об'єкту на цій або іншій ділянці. Будівельному управлінню передається будівельна техніка (підйомні крани, екскаватори, бульдозери і т.д.), яка розподіляється по об'єктах. Технологія будівництва того чи іншого об'єкта передбачає виконання певного набору видів робіт, необхідних для спорудження даного типу об'єкта. Наприклад, для житлового будинку - це зведення фундаменту, цегляні роботи, прокладка водопостачання і т.д. Кожен вид робіт на об'єкті виконується однією бригадою. Для організації робіт на об'єкті складається графіки робіт, що вказують в якому порядку і в які терміни виконуються ті чи інші роботи, а також кошторис, що визначає які будівельні матеріали і в яких кількостях необхідні для спорудження об'єкту. За результатами виконання робіт складається із зазначенням термінів виконання робіт та фактичних витрат матеріалів.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Отримати перелік будівельних управлінь та / або ділянок та їх керівників.

    2. Отримати список фахівців інженерно-технічного складу зазначеного ділянки або будівельного управління із зазначенням їх посад.

    3. Одержати перелік об'єктів, що зводяться зазначеним будівельним управлінням і / або ділянкою, та графіки їх зведення.

    4. Одержати склад бригад, які працювали (працюють) на будівництво зазначеного об'єкту.

    5. Отримати перелік будівельної техніки, що надає вказаному будівельному управлінню.

    6. Отримати перелік будівельної техніки, що виділена на зазначений об'єкт або працювала там протягом зазначеного періоду часу.

    7. Отримати графік і кошторис на будівництво зазначеного об'єкту.

    8. Отримати звіт про спорудження зазначеного об'єкта.

    9. Одержати перелік об'єктів, що зводяться в деякому будівельному управлінні або в цілому по організації, на яких в означений період часу виконувався зазначений вид будівельних робіт.

    10. Отримати перелік видів будівельних робіт, за якими мало місце перевищення строків виконання на зазначеній ділянці, будівельному управлінні або в цілому по організації.

    11. Отримати перелік будівельних матеріалів, за якими мало місце перевищення по кошторисі на зазначеній ділянці, будівельному управлінні або в цілому по організації.

    12. Отримати перелік видів будівельних робіт, виконаних зазначеної бригадою протягом визначеного періоду часу із зазначенням об'єктів, де ці роботи виконувалися.

    13. Отримати перелік бригад, виконаних зазначений вид будівельних робіт протягом визначеного періоду часу із зазначенням об'єктів, де ці роботи виконувалися.

    1. Інформаційна система автомобілебудівного підприємства

    Структурно підприємство складається з цехів, які у свою чергу підрозділяються на ділянки. Випускаються вироби підприємства: вантажні, легкові автомобілі, автобуси, сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, мотоцикли та інші вироби. Кожна категорія виробів має специфічні, притаманні тільки їй атрибути. Наприклад, для автобусів це місткість, для сільськогосподарських і дорожньо-будівельних машин - продуктивність і т.д. По кожній категорії виробів може збиратися кілька видів виробів. Кожній категорії інженерно-технічного персоналу (інженери, технологи, техніки) і робітників (токарі, слюсарі, зварювальники тощо) також характерні атрибути, властиві тільки для цієї групи. Робітники поєднується в бригади, якими керують бригадири. Бригадири обираються з числа робітників; майстри, керівники ділянок і цехів призначаються з числа інженерно-технічного персоналу. Кожен виріб збирається в своєму цеху (в цеху може збиратися кілька видів виробів) і в процесі виготовлення проходить певний цикл робіт, переміщаючись з однієї ділянки на іншу. Всі роботи по збірці конкретного виробу на певній ділянці виконує одна бригада робітників, при цьому, на ділянці може працювати кілька бригад. Очолює роботу на ділянці керівник ділянки, у підпорядкуванні якого знаходиться кілька майстрів. Різні вироби можуть проходити одні й ті ж цикли робіт на одних і тих же ділянках цеху. Зібраний виріб проходить серію випробувань у випробувальних лабораторіях. Випробувальні лабораторії можуть обслуговувати кілька цехів, у свою чергу цехи можуть користуватися кількома лабораторіями. Випробування проводяться фахівцями на обладнанні випробувальної лабораторії. При випробуванні конкретного виробу в лабораторії можуть бути задіяні різні види обладнання. Ведеться облік руху кадрів та облік продукції, що випускається.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Отримати перелік видів виробів окремої категорії й у цілому, що збираються зазначеним цехом, підприємством.

    2. Одержати кількість й перелік виробів окремої категорії ‑ у цілому, зібраних зазначеним цехом, ділянкою, підприємством за певний відрізок часу.

    3. Отримати дані про кадровий склад цеху, підприємства в цілому і по зазначеним категоріям інженерно-технічного персоналу і робітників.

    4. Одержати кількість й перелік ділянок зазначеного цеху, підприємства та їх керівників.

    5. Отримати перелік робіт, які проходить вказаний виріб.

    6. Одержати склад бригад зазначеної ділянки, цеху.

    7. Отримати перелік майстрів зазначеної ділянки, цеху.

    8. Одержати перелік виробів окремої категорії, що збираються на теперішній час зазначеним ділянкою, цехом, підприємством.

    9. Одержати склад бригад, що беруть участь в складанні зазначеного виробу.

    10. Отримати перелік випробувальних лабораторій, які беруть участь у випробуваннях деякого конкретного виробу.

    11. Одержати перелік виробів окремої категорії, що проходили випробування у зазначеній лабораторії за певний період.

    12. Отримати перелік випробувачів, що беруть участь у випробуваннях зазначеного виробу, виробів окремої категорії і в цілому у зазначеній лабораторії за певний період.

    13. Отримати складу обладнання, що використовувалося при випробуванні зазначеного виробу, виробів окремої категорії і в цілому у зазначеній лабораторії за певний період.

    14. Одержати кількість й перелік виробів окремої категорії й у цілому, що збираються зазначеним цехом, ділянкою, підприємством в даний час.

    1. 1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта