Главная страница
Навигация по странице:

  • Інформаційна система дитячого дошкільного навчального закладу

  • 15. Інформаційна система театру

  • Вказівки для оформлення курсових 2021. Варіанти завдань


    Скачать 337.5 Kb.
    НазваниеВаріанти завдань
    Дата05.09.2021
    Размер337.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаВказівки для оформлення курсових 2021.doc
    ТипДокументы
    #229586
    страница5 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8
    Інформаційна система вузу.

    Студенти, організовані в групи, що навчаються на одному з факультетів, що очолюється деканатом, в функції якого входить контроль за навчальним процесом. У навчальному процесі беруть участь викладачі кафедр, які адміністративно відносяться до одного з факультетів. Викладачі поділяються на наступні категорії: асистенти, старші викладачі, доценти, професори. Асистенти можуть навчатися в аспірантурі, ст. викладачі, доценти, можуть очолювати наукові теми, професора - наукові напрямки. Доценти свого часу могли захистити кандидатську, а професори і докторську дисертацію, при цьому викладачі можуть займати посади доцента і професора тільки, якщо вони мають відповідно звання доцента і професора. Навчальний процес регламентується навчальним планом, в якому вказується, які навчальні дисципліни на яких курсах і в яких семестрах читаються для студентів кожного року набору, із зазначенням кількості годин на кожен вид занять з дисципліни (види занять: лекції, семінари, лабораторні роботи, консультації, курсові роботи) і форми контролю (залік, іспит). Перед початком навчального семестру деканати роздають на кафедри навчальні доручення, в яких визначаються, які кафедри (не обов'язково відносяться до даного факультету), які дисципліни і для яких груп повинні вести в черговому семестрі. Керуючись ними, на кафедрах здійснюється розподіл навантаження, при цьому по одній дисципліні в одній групі різні види занять можуть вести один або декілька різних викладачів кафедри (з урахуванням категорії викладачів, наприклад, асистент не може читати лекції, а професор не буде проводити лабораторні роботи ). Викладач може вести заняття з однієї або декількох дисциплін для студентів як свого, так і інших факультетів. Відомості про проведені іспитах і заліках збираються деканатом. По закінченні навчання студент виконує дипломну роботу, керівником якої є викладач з кафедри, що відноситься до того ж факультету, де навчається студент, при цьому викладач може керувати кількома студентами. Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість студентів зазначених груп; зазначеного курсу (курсів); факультету повністю ‑ за статевою ознакою, роком народження, віком, ознакою наявності дітей, за ознакою отримання стипендії та її розміром.

    2. Одержати список і загальну кількість викладачів зазначених кафедр або зазначеного факультету повністю або зазначених категорій (асистенти, доценти, професори і т.д.) за статевою ознакою; роком народження; віком; ознакою наявності та кількості дітей; розміром заробітної платні; викладачів які є аспірантами; викладачів, які захистили кандидатські, докторські дисертації у зазначений період.

    3. Одержати перелік і загальну кількість тем кандидатських та докторських дисертацій співробітників зазначеної кафедри або зазначеного факультету.

    4. Отримати перелік кафедр, які проводять заняття у зазначеній групі або на зазначеному курсі зазначеного факультету в зазначеному семестрі, або за вказаний період.

    5. Одержати список і загальну кількість викладачів, які проводили (проводять) заняття із зазначеної дисципліни у зазначеній групі або на зазначеному курсі зазначеного факультету.

    6. Одержати перелік і загальну кількість викладачів, які проводили (проводять) лекційні, семінарські та інші види занять у зазначеній групі або на зазначеному курсі зазначеного факультету в зазначеному семестрі, або за вказаний період.

    7. Одержати список і загальну кількість студентів зазначених груп, які склали залік або іспит із зазначеної дисципліни з певною оцінкою.

    8. Одержати список і загальну кількість студентів зазначених груп або зазначеного курсу зазначеного факультету, що здали зазначену сесію на відмінно; без трійок; без двійок.

    9. Отримати перелік викладачів, які приймали іспити в зазначених групах по зазначених дисциплін у зазначеному семестрі.

    10. Отримати список студентів зазначених груп, яким заданий викладач поставив деяку оцінку за іспит з певних дисциплін; у вказаних семестрах; за певний період.

    11. Отримати список студентів і тем дипломних робіт, що було виконано ними на зазначеній кафедрі; у зазначеного викладача.

    12. Отримати список керівників дипломних робіт зазначеної кафедри, або факультету повністю і по заданих категоріях викладачів.

    13. Отримати навантаження викладачів (назва дисципліни, кількість годин), її обсяг по окремих видах занять і загальне навантаження в зазначеному семестрі; для конкретного викладача або для викладачів зазначеної кафедри.

    1. Інформаційна система дитячого дошкільного навчального закладу


    Дитячий дошкільний навчальний заклад здійснює навчання дітей. Діти розподілені на групи за віком (ясельна група – діти віком від 2 до 3 років, молодша – до 4, середня – до 5, старша – до 6, підготовча – до 7). Навчання вцілому є безкоштовним, оплачується харчування дітей та окремі види занять.

    Персонал дитячого дошкільного навчального закладу складається з кількох підрозділів: адміністрація (завідуючий); бухгалтерія, медичний кабінет, методичний кабінет, вихователів, нянечок і кухарів, а також можливі вузькі спеціалісти (логопед, психолог, викладач іноземної мови, хореограф). У кожної з категорій є характеристики, притаманні лише їй. Кожний працівник проходить обов’язкове медичне обстеження раз на рік, ця інформація фіксується у журналі.

    Протягом навчання в закладі кожна дитина перебуває на медичному обліку в медсестри, яка слідкує за вчасним щепленням та робить відповідні записи у медичну картку дитини. До картки заносяться данні про зріст та вагу дітей кожні півроку. Також ведеться облік лікарняних та довідок.

    Діти відвідують різні заняття, деякі є обов’язковими для всіх, деякі відвідуються за бажанням (додаткові заняття з образотворчого мистецтва, хореографії, іноземної мови) та є платними, інші рекомендовані для відвідування дітям за станом здоров’я (лікувальна фізкультура, логопед) та є безкоштовними. Розклад занять складається таким чином, щоб групові заняття займали першу половину дня, а індивідуальні — другу.

    Окрім цього, важлива роль у процесі навчання відіграє правильне та різноманітне харчування. Для цього ведеться облік продуктів харчування, порції розраховуються згідно затверджених норм для кожного віку.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Персональні дані дітей вказаної групи;

    2. Персональні та контактні дані батьків (родичів) вказаної групи, дитини;

    3. Склади груп, загальні та для відвідування певних видів занять; кількість дітей в кожній групі.

    4. Персональні та контактні дані співробітників дитячого закладу, що працювали з певною дитиною, групою за весь час навчання, за певний проміжок часу

    5. Відомості про проходження співробітниками медичного огляду (перелік співробітників, що не пройшли огляд вчасно або результати огляду не дозволяють їм працювати у дитячому закладі)

    6. Медична картка указаної дитини з для перегляду біометричних даних через певні проміжки часу;

    7. Відомості про щеплення, які були зроблені певній дитині;

    8. Списки та загальні кількість дітей, яким мають бути зроблені щеплення у найближчий час;

    9. Список та загальна кількість дітей, яким не були зроблені вчасно щеплення (з указанням причини).

    10. Повний переляк занять, які відвідувала вказана дитина в певний проміжок часу

    11. Розклад занять групи, дитини, викладача

    12. Журнал відвідування дітьми закладу; загальна кількість днів, які підлягають оплаті за кожен місяць для кожної дитини.

    13. Суми оплат для вказаної дитини, групи, закладу в цілому за певний період

    14. Суми оплат працівникам, які ведуть платні заняття, за кожен місяць



    1. Інформаційна система готельного комплексу

    Готельний комплекс складається з декількох будівель-готелів (корпусів). Кожен корпус має ряд характеристик, таких, як клас готелю (дво-, п'ятизіркові), кількість поверхів у будинку, загальна кількість кімнат, кімнат на поверсі, місцевість номерів (одно-, дво-, тримісні і т.д.), наявність служб побуту: щоденне прибирання номера, пральня, хімчистка, харчування (ресторани, бари) і розваги (басейн, сауна, більярд та ін.) Від типу корпуса і місцевості номера залежить сума оплатні за нього. Хімчистка, прання, додаткове харчування, всі розваги виконуються за окрему плату. З великими організаціями (туристичні фірми, організації, що займаються проведенням міжнародних симпозіумів, конгресів, семінарів, карнавалів і т.д.) укладаються договори, що дозволяють організаціям бронювати номери з великими знижками на певний час ще не для однієї людини, а для групи людей. Кожна з перерахованих груп організацій має характеристиками, властивими тільки цій групі. Бажано групи людей від однієї організації не розділяти по різних поверхах при заселенні. У броні вказується клас готелю, поверх, кількість кімнат і загальна кількість людей. Бронь може бути скасована за тиждень до заселення. На основі маркетингових робіт розширюється ринок готельних послуг, в результаті чого укладаються договори з новими фірмами. Також досліджується думка постояльців про ціни та сервіс. Скарги фіксуються і досліджуються. Вивчається статистика популярності номерів. Ведеться облік боргів постояльців готелю за всі додаткові послуги. Нові постояльці поповнюють перелік клієнтів готелю. Ведеться облік вільних номерів, додаткових витрат постояльців готелю та облік витрат і доходів готельного комплексу.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість фірм, які забронювали місця в обсязі не менше зазначеного, за весь період співробітництва, або за певний період.

    2. Одержати перелік і загальну кількість постояльців, що заселялися в номери із зазначеними характеристиками за певний період.

    3. Отримати кількість вільних номерів на даний момент.

    4. Отримати відомості про кількість вільних номерів із зазначеними характеристиками.

    5. Отримати інформацію про конкретний вільному номері: протягом якого часу він буде вільним і про його характеристики.

    6. Отримати список зайнятих зараз номерів, які звільняються до зазначеного строку.

    7. Отримати дані про обсяг бронювання номерів даної фірмою за вказаний період, і яким номерам віддавалися уподобання.

    8. Отримати список незадоволених клієнтів та їх скарги.

    9. Отримати дані про рентабельність номерів з певними характеристиками.

    10. Отримати інформацію про постояльців із заданого номера: їх рахунки у готелі за додаткові послуги, а також список скарг, які надходили від них, види додаткових послуг, якими вони користувалися.

    11. Отримати інформацію про фірми, з якими укладені договори про бронь на зазначений період.

    12. Отримати інформацію про постояльців, які найбільш часто відвідують готель.

    13. Отримати інформацію про нових клієнтів за вказаний період.

    14. Отримати інформацію про конкретну людину; скільки разів він відвідував готель, в яких номерах і в який період зупинявся, які рахунки сплачував.

    15. Одержати відомості по конкретному номеру: ким він був зайнятий у певний період.

    16. Отримати відсоткове відношення всіх номерів до номерів, які бронюються партнерами.
    14. Інформаційна система бібліотеки вузу
    Бібліотека включає абонементи, читальні зали та довідкову систему каталогів і картотек. Читачами бібліотеки вузу мають право бути: студенти всіх форм навчання, професорсько-викладацький склад університету, аспіранти, асистенти та інші співробітники підрозділів вузу, слухачі підготовчого відділення (ПЗ), факультету підвищення кваліфікації (ФПК), стажери, абітурієнти. Різні категорії читачів серед інших володіють характеристиками, специфічними для своєї категорії: для студентів це назва факультету, номер групи, для викладача - назва кафедри, ступінь, звання і т.д. Слухачі ФПК, абітурієнти, стажери - разові читачі - мають право користуватися тільки читальними залами. Читачі бібліотеки мають право отримувати книги та інші джерела інформації на всіх пунктах видачі бібліотеки (абонементах і читальних залах), а також отримувати необхідні видання по міжбібліотечному абонементу, попередньо зробивши замовлення. Читачі, які приходять на пункт видачі, зобов'язані мати при собі читацький квиток з відмітками про запис і перереєстрації поточного року на даному пункті видачі. При випуску з вузу (відрахування, закінчення навчання, звільнення) читачі зобов'язані повернути видання, що значаться за ними, і здати читацькі квитки. За порушення правил користування бібліотекою читачі позбавляються права користування всіма пунктами обслуговування бібліотеки на встановлені адміністрацією терміни (від 1 до 6 місяців). У разі втрати або псування книг читач зобов'язаний замінити їх такими же або іншими виданнями, визнаними бібліотекою рівноцінними, або відшкодувати їх 10-кратну вартість. У разі неповернення в бібліотеку книг у встановлений термін, читач зобов'язаний сплатити штраф. Термін користування літературою для різних категорій читачів і кількість виданих книг на кожному абонементі визначається адміністрацією, виходячи з виду літератури та категорії читача. Кількість книг, які видаються в читальних залах, не обмежується. При надходженні нових видань до бібліотеки вони повинні бути внесені в картотеку із зазначенням їх кількості для кожного абонемента і читального залу. Видача книг, терміни, штрафи і т.п. збираються і обробляються адміністрацією. Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість читачів для даного читального залу або абонента, або по всій бібліотеці; за ознакою належності до кафедри, факультету, курсу, групи.

    2. Одержати список і загальну кількість всіх читачів-боржників, боржників з терміном понад 10 днів на даному абоненті або по всій бібліотеці, за ознакою належності до кафедри, факультету, курсу, групи, за категоріями читачів.

    3. Отримати перелік двадцяти найпопулярніших книг в цьому читальному залі; для даного факультету, для всього вузу.

    4. Одержати перелік і загальну кількість книг, що надійшли, і втрачених за останній рік, для даного читального залу, абонента або по всій бібліотеці, за вказаним автором, за роком випуску, роком надходження в бібліотеку.

    5. Визначити пункт видачі, на якій найбільше (найменше) кількість читачів, читачів-боржників, найбільша сума заборгованості.

    6. Одержати перелік і загальну кількість книг, що були замовлені на міжбібліотечному абонементі за останній місяць, семестр, рік.

    7. Отримати кількість примірників книги для даного читального залу або абонента, у всій бібліотеці, всіх видань.

    8. Одержати перелік і загальну кількість читачів, позбавлених права користування бібліотекою, терміном більше двох місяців; у всій бібліотеці, за ознакою належності до кафедри, факультету, курсу, групи, за категоріями читачів.

    9. Одержати перелік і загальну кількість нових читачів; читачів, що вибули, для даного читального залу або абонента за останній місяць, семестр, рік, у всій бібліотеці, за ознакою належності до кафедри, факультету, курсу, групи, за категоріями читачів.

    10. Одержати перелік і загальну кількість книг, що були замовлені даними читачем за останній місяць, семестр, рік, список книг, які у нього на руках.

    11. Визначити, чи є ця книга в наявності на абонементах, і в якій кількості.

    12. Отримати перелік читачів, у яких на руках деяка книга і читача, який раніше за всіх її повинен здати.

    13. Видати повну інформацію про читача по його прізвища - групу, курс, факультет або кафедру, правопорушення, їх кількість, штрафи, загублені книги.
    15. Інформаційна система театру

    Працівників театру можна розділити на акторів, музикантів, постановників і службовців. Кожна з перерахованих категорій має унікальні атрибути-характеристики і може підрозділятися (наприклад, постановники) на більш дрібні категорії. Театр очолює диpектоp, у функції якого входять контроль за постановками вистав, затвердження pепеpтуаpу, прийняття на роботу нових службовців, запрошення акторів і постановників. Актори, музиканти і постановники, що працюють в театрі, можуть їхати на гастролі. Актори театру можуть мати звання заслужених і народних артистів, можуть бути лауреатами конкурсів. Також акторами театру можуть бути і студенти театральних училищ. Кожен актор має свої вокальні та зовнішні дані (стать, вік, голос, зріст і т.п.), що можуть підходити для яких-небудь ролей, а для деяких ні (не завжди жінка може зіграти чоловіка та навпаки). Для постановки будь-якого спектаклю необхідно підібрати акторів на pолі і дублерів на кожну головну pоль. Природно, що один і той же актор не може грати більше однієї pолі у виставі, але може грати кілька pолей в різних виставах. У вистави також є pежисеp-постановник, художник-постановник, диpигент-постановник, автор. Вистави можна розділити за жанрами: музична комедія, трагедія, опеpетта та ін. З іншого боку, спектаклі можна підрозділити на дитячі, молодіжні та ін. В pепеpтуаpі театру вказується які вистави, в які дні і в який час будуть проходити, а також дати пpем’єp. У касах театру можна завчасно придбати квитки або абонемент на будь-які вистави. Абонемент звичайно включає в себе квитки на вистави або конкретного автора, або конкретного жанру. Ціна квитків залежить від місця, і вистави. Hа пpем’єpі квитки дорожче. Адміністрацією театру фіксується кількість проданих квитків на кожен спектакль.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати список і загальну кількість все робітників театру, акторів, музикантів, за стажем роботи в театрі, за статевою ознакою, роком народження, віком, ознакою наявності та кількості дітей, pозміpом заробітної платні.

    2. Одержати перелік і загальну кількість вистав, зазначених у pепеpтуаpі на цей сезон; вже зіграних спектаклів; вистав зазначеного жанру, коли-небудь зіграних в цьому театрі, за вказаний період.

    3. Одержати перелік і загальну кількість всіх поставлених вистав, спектаклів із зазначенням жанру за весь період існування театру.

    4. Отримати список авторів поставлених вистав; авторів, що жили у вказаний час; авторів зазначеної країни; авторів вистав зазначеного жанру, коли-небудь поставлених у цьому театрі; поставлених за вказаний період часу.

    5. Отримати перелік вистав зазначеного жанру, деякого автора, авторів зазначеної країни; вистав, написаних у певному віці; вперше поставлених на сцені зазначеного театру в зазначений період часу.

    6. Отримати список акторів, що підходять за своїми даними на вказану pоль.

    7. Отримати загальну кількість і список акторів театру, що мають звання; які виступали на зазначених конкурсах; за статевою ознакою;за віком.

    8. Отримати список акторів і постановників, які приїжджали коли-небудь на гастролі в театр за вказаний період, перелік тих акторів, які їдуть на гастролі в певний час з даною виставою.

    9. Отримати список для зазначеного вистави: акторів, їх дублерів, імена pежисеpа-постановника, художника-постановника, диригента-постановника, авторів, дату пpем’єpі.

    10. Одержати перелік і загальну кількість pолей, зіграних зазначеним актором; за деякий період часу; у виставах певного жанру; у виставах зазначеного pежисеpа-постановника; у дитячих виставах.

    11. Отримати відомості про кількість проданих квитків на всі вистави, на конкретний спектакль, на пpем’єpі, за вказаний період, у тому числі проданих попередньо.

    12. Одержати загальну суму грошей від продажу квитків за вказаний спектакль, за деякий період часу.

    13. Отримати перелік і загальну кількість вільних місць на всі вистави, на конкретний спектакль, на пpем’єpи.

    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта