Главная страница
Навигация по странице:

  • 12. Інформаційна система бібліотечного фонду міста

  • Вказівки для оформлення курсових 2021. Варіанти завдань


    Скачать 337.5 Kb.
    НазваниеВаріанти завдань
    Дата05.09.2021
    Размер337.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаВказівки для оформлення курсових 2021.doc
    ТипДокументы
    #229586
    страница8 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8
    11. Інформаційна система проектної організації

    Проектна організація представлена наступними категоріями співробітників: конструктори, інженери, техніки, лаборанти, інший обслуговуючий персонал, кожна з яких може мати властиві тільки їй атрибути. Наприклад, конструктор характеризується кількістю авторських свідоцтв, техніки - обладнанням, яке вони можуть обслуговувати, інженер або конструктор може керувати договором або проектом і т.д. Співробітники розділені на відділи, що управляються керівником так, що кожен співробітник значиться тільки в одному відділі. У рамках укладених проектною організацією договорів із замовниками виконуються різного роду проекти, причому по одному договору може виконуватися більше одного проекту, і один проект може виконуватися для декількох договорів. Сумарна вартість договору визначається вартістю усіх проектних робіт, які виконуються для цього договору. Кожен договір і проект має керівника і групу співробітників, що виконують цей договір або проект, причому це можуть бути співробітники не тільки одного відділу. Проекти виконуються з використанням різного обладнання, частину якого приписано окремим відділам, а частина є колективною власністю проектної організації, при цьому в процесі роботи обладнання може передаватися з відділу у відділ. Для виконання проекту обладнання надається групі, що працює над проектом, якщо це обладнання не використовується в іншому проекті. Для виконання низки проектів підрядна організація може залучати субпідрядні організації, передаючи їм обсяги робіт. Ведеться облік кадрів, облік виконання договорів і проектів, вартісної облік усіх виконаних робіт.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Отримати дані про склад зазначеного відділу або всієї організації повністю, по зазначеній категорії працівників, за віковим складом.

    2. Отримати перелік керівників відділів.

    3. Отримати перелік договорів або проектів, які виконуються в даний момент або в період зазначеного інтервалу часу.

    4. Отримати інформацію про те, які проекти виконуються (виконувалися) у рамках зазначеного договору і які договору підтримуються зазначеними проектами.
    5. Отримати дані про вартість виконаних договорів (проектів) протягом зазначеного періоду часу.

    6. Отримати дані про розподіл обладнання на даний момент або на деяку зазначену дату.

    7. Отримати відомості про використання обладнання зазначеними проектами (договорами).

    8. Одержати відомості про участь зазначеного співробітника або категорії працівників у проектах (договорах) за певний період часу.

    9. Отримати перелік та вартість робіт, виконаних субпідрядними організаціями.

    10. Отримати дані про чисельність і склад працівників в цілому і по окремим категоріям, які беруть участь в зазначеному проекті.

    11. Отримати дані про ефективність використання обладнання (обсяги проектних робіт, виконаних з використанням того чи іншого обладнання).

    12. Одержати відомості про ефективність договорів (вартість договорів у співвідношенні з витраченим часом; вартість з урахуванням залучених людських ресурсів).

    13. Отримати дані про чисельність і склад працівників в цілому і по окремим категоріям, які беруть участь в проектах за вказаний період часу.

    14. Одержати відомості про ефективність проектів (вартість договорів у співвідношенні з витраченим часом; вартість з урахуванням залучених людських ресурсів).

    12. Інформаційна система бібліотечного фонду міста

    Бібліотечний фонд міста складають бібліотеки, розташовані на території міста. Кожна бібліотека включає абонементи і читальні зали. Користувачами бібліотек є різні категорії читачів: студенти, наукові працівники, викладачі, школярі, робочі, пенсіонери і інші жителі міста. Кожна категорія читачів може мати унікальні характеристики-атрибути: для студентів це назва навчального закладу, факультет, курс, номер групи, для науковця - назва організації, наукова тема і т.д. Кожен читач, будучи зареєстрованим в одній з бібліотек, має доступ до всього бібліотечної фонду міста. Бібліотечний фонд (книги, журнали, газети, збірники статей, збірки віршів, дисертації, реферати, збірники доповідей та тез доповідей тощо) розміщений в залах-сховищах різних бібліотек на певних місцях зберігання (номер залу, стелажа, полиці) та ідентифікується номенклатурним номером. При цьому, існують різні правила щодо тих чи інших видань: деякі можна читати тільки в читальних залах бібліотек; для тих, що видаються, може бути встановлений різний термін видачі і т.д. З одного боку, бібліотечний фонд може поповнюватися, з іншого, - з плином часу, відбувається його списання. Твори авторів, які складають бібліотечний фонд, також можна розділити на різні категорії, які характеризуються власним набором атрибутів: підручники, повісті, романи, статті, вірші, дисертації, реферати, тези доповідей і т.д. Співробітники бібліотеки, що працюють в різних залах бібліотек, ведуть облік читачів, а також облік розміщення та видачі літератури.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати список читачів із заданими характеристиками: студентів зазначеного навчального закладу, факультету, наукових працівників за певною тематикою і т.д.

    2. Видати перелік читачів, на руках у яких перебуває зазначений твір.

    3. Одержати список читачів, на руках у яких знаходиться зазначене видання (книга, журнал).

    4. Отримати перелік читачів, які протягом зазначеного проміжку часу отримували видання з деяким твором, і назва цього видання.

    5. Видати список видань, які протягом деякого часу отримував зазначений читач з фонду бібліотеки, де він зареєстрований.

    6. Отримати перелік видань, якими протягом деякого часу користувався зазначений читач з фонду бібліотеки, де він не зареєстрований.

    7. Отримати список літератури, яка в даний момент видана з певною полки деякої бібліотеки.

    8. Видати список читачів, які протягом зазначеного періоду були обслужені зазначеним бібліотекарем.

    9. Отримати дані про вироблення бібліотекарів (кількість обслужених читачів в зазначений період часу).

    10. Одержати список читачів з простроченим терміном літератури.

    11. Отримати перелік зазначеної літератури, що надійшла (була списана) протягом деякого періоду.

    12. Видати список бібліотекарів, що працюють в зазначеному читальному залі деякої бібліотеки.

    13. Одержати список читачів, які не відвідують бібліотеку протягом зазначеного часу.

    14. Отримати список інвентарних номерів та назв з бібліотечного фонду, в яких міститься зазначений твір.

    15. Видати список інвентарних номерів та назв з бібліотечного фонду, в яких містяться твори зазначеного автора.

    16. Отримати список найпопулярніших творів.
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта