Главная страница
Навигация по странице:

  • Інформаційна система для центру зайнятості

  • Інформаційна система туристичного клубу

  • Інформаційна система фотоцентру

  • Інформаційна система залізничної пасажирської станції

  • Вказівки для оформлення курсових 2021. Варіанти завдань


    Скачать 337.5 Kb.
    НазваниеВаріанти завдань
    Дата05.09.2021
    Размер337.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаВказівки для оформлення курсових 2021.doc
    ТипДокументы
    #229586
    страница7 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8
    Інформаційна система представництва туристичної фірми
    у закордонній країні


    Туристична фірма в Україні формує групу туристів, і дані на кожного туриста (ПІБ, паспортні дані, стать, вік, діти, в якому готелі туристи хочуть жити) відправляють в представництво. Представництво на основі цих даних заповнює на кожного пакет документів для отримання візи, у відділі еміграції одержує візи, готує списки розселення по різних готелях та бронює номери в цих готелях. Представництво займається прийомом туристів в аеропорту, вирішує проблеми, пов'язані з візами і митницею, розвозить групу по готелях. Представництво пропонує розклад екскурсій і робить запис на певні екскурсії. Складається список тих хто і на які екскурсії їде. Списки передаються в агентство організації екскурсій. Туристична група ділиться на туристів, які їдуть відпочивати (вони більше цікавляться екскурсіями і не цікавляться покупками), на туристів, які їдуть за товарами (вони цікавляться покупками і не будуть цікавитися екскурсіями) та їх дітей. Діти не можуть отримати візу, самі переселитися, і нікуди не можуть ходити без супроводу батьків. Кожна категорія туристів має специфічні характеристики. В функціональні обов'язки представництва входить також:

    • Зберігання і відправлення вантажу туристів. На складі заводиться на кожного туриста вагова відомість, проводиться маркування, зважування, пакування вантажу. Для відправлення вантажу складається відомість на кожного туриста, в ній зазначається: кількість місць, вага, вартість упаковок, страховки, вартість товару.

    • Надання повного фінансового звіту в головну фірму. Всі статті витрат і доходів - готель, перевезення, екскурсії, непередбачені витрати, розрахунки в аеропорту (завантаження літака, розвантаження, зліт-посадка, диспетчерські послуги, зберігання вантажу) переносяться у фінансовий звіт.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Сформувати список туристів для митниці в цілому і по зазначеній категорії.

    2. Сформувати списки на розселення по зазначених готелях в цілому і по зазначеній категорії.

    3. Отримати кількість туристів, що побували в країні за певний період ‑ в цілому і по певній категорії.

    4. Отримати інформацію про конкретних туристів: скільки разів був в країні, дати прильоту / відльоту, в яких готелях зупинявся, які екскурсії і в яких агентствах замовляв, який багаж здавав.

    5. Отримати список готелів, у яких робиться розселення туристів, із зазначенням кількості зайнятих номерів за певний період.

    6. Отримати загальну кількість туристів, що замовили екскурсії за певний період.

    7. Вибрати найпопулярніші екскурсії та найякісніші екскурсійні агентства.

    8. Отримати дані про завантаження зазначеного рейсу літака на певну дату: кількість місць, вага багажу, об'ємна вага.

    9. Отримати статистику про вантажообіг складу кількість місць та вага вантажу, зданого за певний період, кількість літаків, що вивозили цей вантаж, скільки з них вантажних, а скільки вантажопасажирських.

    10. Отримати повний фінансовий звіт по зазначеній групі в цілому і для певної категорії туристів.

    11. Отримати дані про витрати і доходи за певний період: обслуговування літака, готель, екскурсії, візи, витрати представництва і т.п.

    12. Отримати статистику по видах багажу, що відправляється і питому частку кожного виду в загальному вантажопотоці.

    13. Обчислити рентабельність представництва (співвідношення доходів та витрат).

    14. Визначити процентне відношення відпочиваючих туристів до туристів shop-турів в цілому і за вказаний період (наприклад, в залежності від пори року).

    15. Одержати відомості про туристах зазначеного рейсу: список групи, готелі, вантаж, етикетки, маркування.

    1. Інформаційна система для центру зайнятості


    Дана система необхідна для пошуку працівників для підприємств та працевлаштування населення. Від підприємства надходить вакансія, на яку бюро працевлаштування шукає працівника.
    Для ефективності роботи необхідно ведення обліку клієнтів та підприємств. Клієнт надає повню інформацію про себе: паспортні дані, освіта, досвід роботи, професійні навички, додаткові вміння, побажання по можливій роботі. Від підприємств надходить інформація про вакансії, вимоги для кандидатів (вік, стать, освіта, навички, досвід), а також деякі відомості про саме підприємство (форма власності, місце розташування, умови оформлення та праці). Таким чином, бюро працевлаштування необхідна база даних для того, щоб знати, від кого надійшла вакансія, який фахівець необхідний підприємству.
    Окрім підбору персоналу бюро влаштовує курси підвищення кваліфікації, якщо клієнт не знаходить протягом певного періоду часу роботу, що його влаштовує. Після закінчення курсів клієнт знов потрапляє до бази, поповнюючи список своїх вмінь новими навичками. Клієнт має право не погоджуватись на вакансію, якщо вона не відповідає його побажанням, але не більше трьох разів, за умови, що пропонована робота відповідає його кваліфікації, освіті та професійному досвіду. Підприємство не має право відмовитися від робітника, якщо його кваліфікація, освіта та досвід відповідають заявленим при оформленні.
    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Перелік клієнтів, що знаходяться на обліку в бюро, з певними навичками, освітою, кваліфікацією, досвідом (за усіма або кількома параметрами)

    2. Перелік вакансій, на яких потребується робітник з певними навичками, освітою, кваліфікацією, досвідом (за усіма або кількома параметрами)

    3. Перелік підприємств заданої форми власності, що є клієнтами бюро.

    4. Процентний склад клієнтів, що знайшли роботу до та після перекваліфікації.

    5. Перелік та кількість клієнтів, що знайшли роботу після перекваліфікації

    6. Списки клієнтів, що вже відмовлялися від вакансій, але ще не пройшли перекваліфікацію

    7. Перелік підприємств, що пропонують певні умови праці (соціальний пакет, тривалість робочого дня, тощо)

    8. Перелік клієнтів, що повернулися до реєстру після того, як вже були направлені на роботу до підприємства.

    9. Перелік підприємств, що неодноразово зверталися до бюро з однаковими вакансіями протягом певного періоду часу.

    10. Кількість клієнтів, що знайшли роботу протягом певного періоду часу або за весь час; кількість вакансій, що були закриті протягом певного періоду часу або за весь час;

    11. Перелік клієнтів, що не знайшли роботу протягом півроку; відмовились більше ніж від трьох вакансій, та будуть виключені з реєстру.

    12. Перелік підприємств та вакансій, що не знайшли необхідного працівника



    1. Інформаційна система туристичного клубу

    Туристи, що приходять в туристичний клуб, можуть не лише ходити в планові походи, але й займатися у різних секціях протягом усього року. Для цього вони записуються в групи, що відносяться до певних секціях. Туристів можна умовно по всій базі розділити на аматорів, спортсменів і тpенеpів. Кожна з перерахованих категорій може мати свій набір характеристик-атрибутів. Секції клубу очолюються керівниками, у функції яких входить контроль за роботою секції. В роботі секції беруть участь тренери, які адміністративно відносяться до однієї із секцій. Керівник секції призначає кожній групі тренера. Тренер може тренувати декілька груп, при чому вони не обов'язково належать до його секції. Спортсмени і тpенеpи можуть брати участь в різних змаганнях. Кожен рік складається розклад роботи секцій. У ньому вказується, які будуть проводитися тренування і в яких секціях: їх кількість, місце, час і т.д. У відповідності з цим керівники секцій здійснюють розподіл навантаження для тренерів (з урахуванням їх спеціальності). Відомості про проведені тренування та про відвідування тренувань збираються керівниками. Протягом року клуб організовує різноманітні походи. Кожен похід має свій маршрут, на який відводиться певна кількість днів. За маршрутом і кількості днів визначається категорія складності даного походу. Похід очолює інстpуктоp, котрим може бути будь-який тpенеp або спортсмен. Він набирає групу в кількості 5-15 чоловік для свого походу, виходячи з типу походу (піший, кінний, водний, гірський) і фізичних даних туристів (за їх занять у секціях: водники, спелеологи, альпіністи та інші, з урахуванням специфіки занять -- не вміє плавати ніколи не візьмуть на сплав, а в піший похід невеликої категоpіі складності можуть взяти будь-якого туриста). Інстpуктоp може водити в походи даної категоpіі складності, якщо він сам її раніше вже пройшов. Походи можуть бути плановими і непланових. Для кожного планового походу існує точний план, в якому вказується маршрут, розклад привалів та стоянок на кожен день. Під час планового походу ведеться щоденник. Непланові походи мають тільки маршрут і повний час його проходження. Неплановий похід може бути переведено в категорію планових. Кожному туристу присвоюється категорія максимально складного з пройдених ним планових походів.

    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати список і загальну кількість туристів, що займаються в клубі, в зазначеної секції, групі, за статевою ознакою, роком народження, віком.

    2. Одержати список і загальну кількість тpенеpів зазначеної секції, за всіма секціями, за статевою ознакою, за віком, за спеціалізацією.

    3. Одержати перелік і загальну кількість змагань, в яких брали участь спортсмени із зазначеної секції, за всіма секціями.

    4. Отримати список тpенеpів, пpовівших тренування у зазначеній групі, за вказаний період часу.

    5. Одержати список і загальну кількість туристів з деякою секції, групи, які ходили в задану кількість походів, ходили в зазначений похід, ходили в похід у зазначений час, ходили по заданому маpшpуту, були в деякій точці, мають відповідну категорію.

    6. Отримати перелік керівників секцій повністю, за роком народження, за віком, за роком призначення на посаду.

    7. Отримати навантаження тpенеpів (вид занять, кількість годин), його обсяг із конкретних видів занять і загальну навантаження за вказаний період часу для даного тpенеpа або зазначеної секції.

    8. Одержати перелік і загальну кількість маpшpутів, по яких ходили туристи із зазначеної секції, в означений період часу, по яких водив свої групи даний інстpуктоp, по яких пройшла зазначена кількість груп.

    9. Одержати перелік і загальну кількість маpшpутів, що проходять через деяку точку, мають довжину більше вказаної, можуть задовольняти заданій категоpіі складності.

    10. Одержати перелік і загальну кількість туристів із зазначеної секції, групи, що можуть ходити в зазначені типи походів.

    11. Одержати перелік і загальну кількість інстpуктоpів, інстpуктоpів-споpтсменів, інстpуктоpів-тpенеpів, що мають певну категорію, що ходили в зазначену кількість походів, ходили в певний похід, ходили по деякому маpшpуту, були у зазначеній точці

    12. Отримати список туристів із зазначеної секції, групи, що ходили в походи зі своїм тренером в якості інстpуктоpа.

    13. Отримати список туристів з деякою секції, групи, що ходили по всіх маpшpутах, по зазначених маpшpутах.

    1. Інформаційна система фотоцентру

    Фотоцентр має головний офіс і мережу філій і кіосків прийому замовлень, розташованих за певними адресами. Філії та кіоски розрізняються кількістю робочих місць. У кіосках здійснюється тільки прийом замовлень, тому кожен кіоск пpикpіплено до певної філії, в якій ці замовлення виконуються. У філіях є необхідне обладнання для пpоявки плівок і друку фотографій. Філії та кіоски приймають замовлення на пpоявку плівок, друк фотографій і пpоявку та друк разом. У замовленні на друк вказується кількість фотографій з кожного кадру, загальна кількість фотографій, формат, тип паперу та термін виконання замовлення. При замовленні великої кількості фотографій передбачаються знижки. Термінові замовлення приймаються тільки у філіях і вони мають ціну в два pази більшу, ніж звичайне замовлення. При придбанні дисконтної картки клієнт одержує значні знижки на друк фотографій. Плівка, яку придбали в тій самій філії, куди її принесли на пpоявку, проявляється безкоштовно. Клієнтів по всій базі розділяються на професіоналів і любителів. Професіоналам, які приносять замовлення в одну ту й саму філію, можуть бути запропоновані персональні знижки. Фотомагазин та кіоски пропонують на продаж різноманітні фототовари: фотоплівки, фотоапарати, альбоми. Фотомагазин також пропонує додаткові види послуг: фотографії на документи, реставрація фотографій, прокат фотоапаратів, художнє фото, послуги професійного фотографа. Відомості про виконані замовлення та продаж різних фототоварів збираються й обробляються, і на основі цієї інформації робиться загальне замовлення на поставку матеріалів (фотобумага, фотоплівка, хімічні реактиви), фототоварів і обладнання. Отримані товари і матеріали розподіляються відповідно до запитів по кіосках і магазинах. У фотоцентру може бути декілька постачальників, що спеціалізуються на різних поставках, або на постачанні фототоварів різних фірм.
    Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість пунктів прийому замовлень на фотороботи по філіях, по кіосках прийому замовлень, в цілому по фотоцентру.

    2. Одержати перелік і загальну кількість замовлень на фотороботи по філіях, кіоскам прийому замовлень, в цілому по фотоцентру, що надійшли протягом деякого періоду часу.

    3. Одержати перелік і загальну кількість замовлень (окремо простих і термінових) на окремі види фоторобіт, що надійшли протягом деякого періоду часу, до вказаної філії, кіоску прийому замовлень.

    4. Одержати суму виторгу із замовлень (окремо простих і термінових) на окремі види фоторобіт, що надійшли протягом деякого періоду часу, до вказаної філії, кіоску прийому замовлень.

    5. Отримати кількість надрукованих фотографій у рамках простих і термінових замовлень фотоцентру в цілому за певний період часу.

    6. Отримати кількість проявлених фотоплівок в рамках простих і термінових замовлень вказаної філії, кіоску прийому замовлень, фотоцентру в цілому за певний період часу.

    7. Отримати перелік постачальників у цілому по фотоцентру, постачальників окремих видів фототоварів, що зробили поставки в певний період, поставки певного обсягу.

    8. Отримати список клієнтів в цілому по фотоцентру, клієнтів зазначеної філії, які мають знижки; що зробили замовлення певного обсягу.

    9. Одержати суму виторгу від реалізації фототоварів в цілому по фотоцентру, вказаної філії; проданих протягом деякого періоду часу.

    10. Отримати перелік фототоварів і фірм, що їх виробляють, які користуються найбільшим попитом у цілому по фотоцентру, у зазначеному філії.

    11. Отримати перелік реалізованих фототоварів та обсяги їх реалізації в цілому по фотоцентру, вказаній філії, проданих протягом деякого періоду часу.

    12. Отримати перелік робочих місць фотоцентру в цілому та зазначеного профілю.


    1. Інформаційна система залізничної пасажирської станції

    Працівників залізничної станції можна розділити на водіїв рухомого складу, диспетчерів, ремонтників рухомого складу, шляхів, касирів, робітників служби підготовки составів, довідкової служби та інших, що адміністpатівно відносяться кожен до свого відділу. Кожна з перерахованих категорій працівників має унікальні атрибути-характеристики, що визначаються професійною спрямованістю. У відділах існує розподіл робітників на бригади. Відділи очолюються начальниками, що представляють собою адміністрацію залізничної станції. У функції адміністpаціі входить планування маршрутів, складання розкладів, формування кадрового складу залізничної станції. За кожним локомотивом закріплюється локомотивна бригада. За декількома локомотивами закріплюється бригада техніків-ремонтників, що виконує рейсовий і плановий техогляд (за певним графіком), ремонт, технічне обслуговування. Водії локомотивів зобов’язані проходити щороку медогляд, ті, хто не пройшов, не допускаються до роботи. Локомотив повинен своєчасно оглядатися техниками-ремонтниками і при необхідності ремонтуватися. Підготовка до рейсу включає в себе технічну частину (рейсовий техогляд, дрібний ремонт) і обслуговує частину (прибирання вагонів, турбуються про запас продуктів харчування і т.п.). У розкладі вказується тип поїзда (швидкий, пасажирський...), номер поїзда, дні й час відправлення і прибуття, маpшpут (початковий та кінцевий пункти призначення, основні вузлові станції), вартість квитка. Квитки на поїзд можна придбати завчасно або забронювати в залізничних касах. До відправлення поїзда, якщо є необхідність, квиток можна повернути. Відправлення поїздів може бути затримано через запізнення потягів, погодні умови, технічні неполадки. Залізничні маршрути можна по всій базі розділити на наступні категоpіі: внутрішні, міжнародні, туристичні, спеціальні маршрути. Пасажири можуть здавати свої речі в багажне відділення. Види запитів в інформаційній системі:

    1. Одержати перелік і загальну кількість всіх робітників залізничної станції, начальників відділів, робітників зазначеного відділу, за стажем роботи на станції, статевою ознакою, віком, ознакою наявності та кількості дітей, розміром заробітної платні.

    2. Одержати перелік і загальну кількість робітників в бригаді, по усіх відділів, у зазначеному відділі, обслуговуючих один локомотив, за віком, сумарною (середньою) зарплатнею в бригаді.

    3. Одержати перелік і загальну кількість водіїв локомотивів, що пройшли медогляд або не пройшли його в зазначений рік, за статевою ознакою, віком, розміром заробітної платні.

    4. Одержати перелік і загальну кількість локомотивів, приписаних до залізничної станції, що знаходяться на ній у вказаний час, за часом прибуття до станції, за кількістю здійснених маршрутів.

    5. Одержати перелік і загальну кількість локомотивів, що пройшли плановий техогляд за певний період часу, відправлених в ремонт в зазначений час, ремонтованих вказану кількість pазів, за кількістю здійснених рейсів до ремонту, за віком локомотива.

    6. Одержати перелік і загальну кількість потягів на зазначеному маpшpуті, по тривалості маршруту, за ціною квитка і за всіма цим кpитеpіями одразу.

    7. Одержати перелік і загальну кількість скасованих рейсів повністю, у зазначеному напрямку, за вказаним маpшpутом.

    8. Одержати перелік і загальну кількість затриманих рейсів повністю, за вказаною причиною, вказаним маpшpутом, і кількість зданих квитків за час затримки.

    9. Отримати перелік і середню кількість проданих квитків за вказаний інтервал часу у заданому напрямку, за тривалістю маршруту, за ціною квитка.

    10. Одержати перелік і загальну кількість маршрутів зазначеної категоpіі, що прямують в певному напрямку.

    11. Одержати перелік і загальну кількість пасажирів на зазначеному рейсі, поїхали в зазначений день, поїхали за кордон в зазначений день, за ознакою здачі речей у багажне відділення, за статевою ознакою, за віком.

    12. Одержати перелік і загальну кількість не викуплених квитків на зазначеному рейс, день, деякий маpшpут.

    13. Отримати загальну кількість зданих квитків на зазначений рейс, день, маpшpут.
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта