Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница57 из 58
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58

A. Штучний масаж серця

B. Корекція гіповолемії

C. Киснева допомога

D. Тактильна стимуляція

E. Санація дихальних шляхів
132 У потерпілого під час дорожньо-транспортної пригоди зафіксовано гостру зупинку ефективного кровообігу. Негайно необхідно застосувати адреналіну гідрохлорид. Який шлях введення адреналіну є найбільш оптимальним за умови відсутності у потерпілого внутрішньовенного катетеру?

A. Внутрішньовенний

B. Внутрішньотрахеальний

C. Підшкірний

D. Внутрішньосерцевий

E. Внутрішньом'язовий
133 Хворий 8 років. Множинні забої обличчя, голови та грудної клітини внаслідок автомобільної катастрофи. Непокоїть біль у верхній третині правого стегна при форсованому осьовому навантаженні. Деформація вісі кінцівки та порушення її функції вказує на перелом шийки правого стегна. За допомогою яких заходів повинна бути здійснена оптимальна транспортна

A. Фанерні дощечки

B. Шина Дітерихса

C. Сітчаста шина

D. Після знеболювання іммобілізація не потрібна

E. Пов'язка з щільної тканини
134 Після аварії на АЕС у більшості уражених через 5 діб після опромінення з'явилась гарячка, крововиливи на шкірі та слизових оболонках, гіпотензія. У крові: лейк.– $0,3*10^9$, тромб.– $18*10^9$, агранулоцитоз, ШЗЕ– 60 мм/год. Яку дозу зовнішнього опромінення одержали уражені?

A. 4-6 Гр

B. До 1 Гр

C. Понад 6 Гр

D. 1-2 Гр

E. 2-4 Гр
135 У хворого 60 років скарги на двоїння предметів, "сітку" перед очима, слабкість, запаморочення, поперхування під час ковтання, сухість у роті. Стан важкий, в'ялий, адинамічний, $t^0$- $36,2^0С$, птоз, мідріаз, страбізм, голос з носовим відтінком; ЧД- 20/хв., везикулярне, Рs– 88 уд/хв., АТ- 160/90 мм рт.ст. За добу до захворювання вживав алкоголь, їв в'ялену тарань, смажені гриби. Ваш діагноз?

A. Енцефаліт

B. Порушення мозкового кровообігу

C. Отруєння метиловим спиртом

D. Ботулізм

E. Отруєння грибами
136 Хвора 45 років скаржиться на біль у правій половині живота, чередування проносів із закрепами, напередодні - чорний неооформлений стілець. В анамнезі: хворіє на хронічний гастрит; рік тому прооперована з приводу раку матки з наступною променевою терапією. В яке відділення слід госпіталізувати хвору?

A. Хірургічне

B. Терапевтичне

C. Радіологічне

D. Реанімація

E. Гастроентерологія
137 У вагітної з анемією після введення феррум-леку внутрішньовенно з'явилася висипка на шкірі, ядуха, тахікардія і гіпотензія. Який вірогідний діагноз?

A. Невростенічний синдром

B. Синдром нижньої полої вени

C. Гостра дихальна недостатність

D. Гостра серцева недостатність

E. Анафілактична реакція
138 Чоловік 58 років доставлений до стаціонару з давлячим болем за грудиною, який не купірується препаратами нітрогліцерину. У відділенні у хворого розвилась зупинка дихання та кровообігу. На ЕКГ: реєструються низькоамплітудні неоднакової форми хвилі, ізолінія відсутня. Які необхідні реанімаціні заходи?

A. Внутрішньовенне введення аймаліну

B. Внутрішньовенне введення лідокаїну

C. Імплантація електрокардіостимулятора

D. Внутрішньовенне введення кордарону

E. Дефібриляція
139 Хворий 53 років доставлений машиною швидкої допомоги. Об-но: загальмований, апатичний, мова повільна, сплутана. Присутній запах алкоголю. Шкірні покриви і слизові оболонки – жовтушні. Тахікардія. Печінка м'яка, виступає на 1 см з-під краю реберної дуги. У крові – лейкоцитоз, підвищення рівня амінотрансферази, гіпербілірубінемія, зниження рівня лужної фосфатази, протромбіну. Цукор крові – 6,8 ммоль/л. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

A. Гіперглікемічна кома

B. Гостра печінкова недостатність

C. Алкогольний делірій

D. Ниркова недостатність

E. Гіпоглікемічна кома
140 Хворий 23 років зі слів супроводжуючих біля години тому був побитий. Втрачав свідомість приблизно на 1 годину. Об'єктивно: хворий збуджений, на оклики не реагує, гемодинаміка стабільна. Неврологічно: рухи в лівій половині тіла відсутні.

A. Епідуральна гематома

B. Забій головного мозку

C. Субдуральна гематома

D. Субарахноїдальний крововилив

E. Струс головного мозку
141 Хворий, 22 роки. На 15 добу хвороби вірусним гепатитом В значно погіршився стан: збудження, носова кровотеча, на шкірі поодинока геморагічна висипка, печінка зменшилася та стала болісною, Ps- 128 уд/хв., АТ- 105/60 мм рт.ст., $t^0$-$37,6^0С$. Які зміни у лабораторних показникам можливо очікувати?

A. Підвищення гемоглобіну

B. Підвищення амілази

C. Зниження протромбінового індексу

D. Підвищення рівню альбуміну

E. Підвищення лужної фосфази
142 До інфекційного відділення на 7 добу хвороби доставлено хворого у вкрай важкому стані. Скарги на раптово виниклу високу температуру, головний біль, повторну носову кровотечу, біль у литкових м'язах. Об'єктивно: помірна жовтяниця склер та шкіри, гепатоспленомегалія, олігурія. У крові: лейк.- $24*10^9$/л, ШЗЕ- 55 мм/год. Який найбільш

A. Лептоспіроз

B. Вірусний гепатит

C. Малярія

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Ієрсиніоз
143 10 годин тому у хворого з'явився біль у пахвовій западині, підвищилась температура до $39^0С$. Об'єктивно: язик сухуватий, пульс частий, хитка хода. У пахвовій западині виявляється болісний, погано контурований лімфовузол, шкіра над ним гіперемована, блищить. Які лабораторні методи необхідно використати для встановлення діагнозу?

A. Вірусологічні та біохімічні

B. Паразитологічні

C. Радіонуклідні

D. Імунологічні

E. Бактеріологічні та серологічні
144 Потерпілого водія витягнули з машини, котра перекинулася внаслідок аварії. У потерпілого спостерігається верхній глибокий парапарез, нижня параплегія. Як необхідно транспортувати хворого до лікувального закладу?

A. У положенні лежачи на боці

B. На гелікоптері

C. У положенні лежачи на спині на спеціальних жорстких ношах

D. У положенні сидячи на попутньому транспорті

E. Лежачи на животі
145 Хвора 34 років після оприскування саду скаржиться на загальну слабкість, інтенсивний головний біль, нудоту, блювання, слинотечу, біль в епігастральній ділянці, задишку експіраторного характеру, посмикування мімічних м'язів, порушення зору. Стан середньої важкості, міоз, горизонтальний ністагм. Рs– 45 уд/хв., в легенях жорстке дихання, сухі свистячі хрипи. Активність холінестерази в плазмі знижена в 2,5 рази. Який антидот слід застосувати?

A. Пентацин

B. Унітіол

C. Адреналін

D. Хромосмон

E. Атропіну сульфат
146 До МПП через 12 годин після застосування противником хімічної зброї звернувся уражений. На шкірі тильного боку лівої кисті спостерігається еритема блідо-рожевого кольору, по краях якої кільцеподібно розташовані дрібні пухирі з вмістом бурштинно-жовтого кольору. Яка ОР викликала подібне

A. Іприт

B. Зарін

C. Адамсит

D. Люїзит

E. Сі-Ес
147 У районі катастрофи, внаслідок спалахування нефтепроводу, знайдено та доставлено до пункту термінової медичної допомоги (ПТМД) групу опечених. Якими головними критеріями повинен керуватися лікар сортувально-евакуаційного відділення ПТМД для ранньої діагностики опікового шоку?

A. Ціаноз, задуха

B. Глибина та площа ураження

C. Відчуття холоду, блідість шкіри поза межами опіку

D. Спрага, м'язеве тремтіння

E. Задуха, тахікардія
148 Жінка 74 років скаржиться на пекучий, оперізуючий біль у правому верхньому квадранті живота, епігастральній ділянці, який ірадіює у спину. При огляді: патологічне напруження передньої черевної стінки відсутнє. Під час проведення УЗД - жовчний міхур у нормі. Рівень амілази крові у нормі. Який

A. Пенетруюча виразка цибулини 12-палої кишки

B. Herpes zoster

C. Дивертикульоз сліпої кишки

D. Безкаменевий холецистит

E. Загострення хронічного панкреатиту
149 У хворого 39 років раптово з'явився різкий головний біль з нудотою та блюванням. Об'єктивно: Ps- 60 уд/хв., напружений. АТ- 190/120 мм рт.ст., шкіра гіперемована, свідомість сплутана. Позитивні симптоми Керніга, Брудзинського з обох боків. Ліквор кров'янистий, цитоз 240/3. Який з діагнозів найбільш вірогідний?

A. Ішемічний інсульт

B. Симпато-адреналовий криз

C. Менінгококовий менінгіт

D. Субарахноїдальний крововилив

E. Гостра гіпертонічна енцефалопатія
150 Хворий 26 років госпіталізований у тяжкому стані. Риси обличчя загострені, охриплість голосу, губи ціанотичні, пульс ниткоподібний, АТ- 60/40 мм рт.ст. Періодично виникають судоми нижніх кінцівок. Випорожнення рясні, водянисті, багаторазове блювання. Який попередній діагноз?

A. Шигельоз

B. Сальмонельоз

C. Харчова токсикоінфекція

D. Холера

E. Ротавірусний ентерит
151 Бригадою ШМД до приймального відділення лікарні доставлено чоловіка 47 років з стійким запахом алкоголю. Об'єктивно: без свідомості, шкірні покриви ціанотичного відтінку, АТ– 110/70 мм рт.ст., Ps- 92 уд/хв., дихання самостійне, ЧД– 27/хв. В першу чергу потрібно провести:

A. Інтубація трахеї, зондове промивання шлунку

B. Промивання шлунку "ресторанним" способом

C. Зондове промивання шлунку, інтубація трахеї

D. Промивання шлунку, очисна клізма

E. Промивання шлунку, сольові послаблюючі
152 До приймального відділення доставлено хворого 52 років, що лежав на снігу при температурі повітря - $10^0C$. Об'єктивно: свідомість сплутана, міміка відсутня, шкіра бліда, синюшна, холодна на дотик. Ps- 50 уд/хв., АТ– 80/40 мм рт.ст., ЧД- 8–10/хв., поверхневе; різкий запах алкоголю, темпераутра тіла $30^0С$. Який попередній діагноз найбільш вірогідний у хворого?

A. Загальне переохолодження

B. Гострий панкреатит

C. Тяжка ступінь алкогольного сп'яніння

D. Закрита черепно–мозкова травма з забоєм головного мозку

E. Отруєння сурогатами алкоголю
153 У вагітної 21 року, у 33 тижні вагітності, з'явився різкий головний біль, зниження зору, слуху, нудота, біль в епігастрії. АТ-180/100 мм рт.ст. на обох руках, Рs- 65 уд/хв., ригідність м'язів потилиці, позитивний симптом Керніга. У вагітної спостерігається розлад дихання, акроціаноз. Який реанімаційний заход необхідно провести вагітній на даному етапі?

A. Штучна вентиляція легень

B. Протисудомні засоби

C. Сечогінні препарати

D. Краніоцеребральна гіпотермія

E. Кортикостероїди
154 На заводі, де у виробничому процесі використовується сірковуглець, сталася аварія з викидом цієї речовини у повітря промислової зони. Вкажіть, яких заходів слід вжити в першу чергу?

A. Зупинити процес виробництва та провітрити приміщення

B. Виведення або винесення постраждалих із зони ураження

C. Введення антидотів в умовах стаціонару

D. Проводити реанімаційні заходи на місці ураження

E. Введення антидотів на місці ураження
155 Дівчинка 11 місяців госпіталізована до відділення інтенсивної терапії у важкому стані. При огляді дитинка сонлива, на огляд реагує в'яло, температура тіла $39,5^0С$, ЧД- 35/хв., ЧСС- 120/хв., відмічено вибухання великого джерельця, петехіальний висип, судоми. Які заходи сприятимуть підтвердженню діагнозу менінгіт?

A. Рентгенографія черепа

B. Комп'ютерна томографія

C. Проведення люмбальної пункції

D. Фарбування зіскобу петехій по Граму

E. Дослідження очного дна
156 У хворого 34 років з протезованим мітральним клапаном, що постійно приймав сінкумар, з'явився геморагічний синдром: носові кровотечі, числені крововиливи на шкірі, макрогематурія. В протромбіновому та аутокоагуляційних тестах майже повне незгортання крові. Які невідкладні заходи показані хворому?

A. Переливання еритроцитарної маси

B. Введення хлористого кальцію

C. Переливання свіжозамороженої плазми

D. Введення преднізолону

E. Переливання тромбоцитарної маси
157 Чоловік 25 років, водій, після стрибку з кузову вантажівки відчув різкий біль у правій п'яті. Під час огляду хворий не може навантажити праву ногу, ділянка правої п'яти опухла, з крововиливами, особливо по внутрішній поверхні. При пальпації – локальний біль, який різко збільшується при легкому постукуванні по п'яті. Установіть попередній діагноз.

A. Перелом правої п'яткової кістки

B. Пошкодження зв'язок гомілковостопного суглобу

C. Перелом кісток гомілки

D. Забій гомілковостопного суглобу

E. Розрив Ахіллового сухожилку
158 У потерпілого під час землетрусу уламками зруйнованого будинку були стиснуті обидві нижні кінцівки. Вивільнити їх вдалося лише за 4 години. Який патологічний процес найбільш вірогідно може розвинутися в потерпілого?

A. Фібриноліз

B. Метаболічний алкалоз

C. Гостра кровотеча

D. Критична гіпокаліємія

E. Гостра ниркова недостатність
159 Чоловік 41 року, скаржиться на кашель, підвищення температури тіла до $39,4^0C$ та біль у лівій половині грудної клітини на протязі 3-х днів. Захворювання органів дихання в анамнезі немає. На рентгенографії органів грудної клітини відмічається інфільтрація у нижній долі лівої легені. При забарвленні по Граму - наявність злущених епітеліальних клітин, поодиноких нейтрофілів, змішаної грам-позитивної та грам-негативної флори. Яка подальша тактика лікаря?

A. Призначення еритроміцину

B. Госпіталізація пацієнта для проведення трансбронхіальної біопсії

C. Проведення 3-х разового дослідження харкотиння на наявність кислотостійкої мікрофлори

D. Проведення томографії нижньої долі лівої легені

E. Дослідження промивних вод бронхів
160 Дитина 12 років скаржиться на раптовий біль у правому підребер'ї, що виник вночі; біль посилюється в положенні на правому боці. Язик обкладений. Позитивні симптоми Менделя, Ортнера, Мерфі, Кера. В гемограмі лейкоцитоз з нейтрофільозом. Ваш діагноз?

A. Гострий гастрит

B. Гострий панкреатит

C. Гострий дуоденіт

D. Гострий апендицит

E. Гострий холецистит
161 Хворий в палаті раптово впав і втратив свідомість. Спонтанне дихання відсутнє. Який першочерговий діагностичний захід в даному випадку застосувати?

A. Оцінити ступінь мідріазу

B. Визначити пульсацію на сонних артеріях

C. Перевірити наявність окуло-вестибулярного рефлексу

D. Оцінити глибину пригнічення свідомості

E. Провести аускультацію серцевих тонів
162 Жінка 29 років, впала з висоти 2-х метрів. Скарги на біль у верхній половині живота та грудній клітці зліва. Була короткотривала втрата свідомості. Об-но: шкірні покриви бліді, покриті липким потом. Рs– 122 уд/хв., слабкого наповнення. АТ- 90/60 мм рт.ст. Живіт не приймає участі в акті дихання, при пальпації напружений, болючий на всьому протязі. Позитивні симптоми подразнення очеревини. В яке відділення слід госпіталізувати хвору?

A. Гінекологічне відділення

B. Нейрохірургічне відділення

C. Торакальне відділення

D. Травматологічне відділення

E. Хірургічне відділення
163 Потерпілий був притиснутий відкритим заднім бортом вантажівки до стовпа, отримав травму таза. Блідий, тахікардія. При пальпації кісток тазу - різка болючість. Оптимальний варіант транспортування?

A. На ношах, на животі

B. На щиті, положення Волковича

C. Напівлежаче положення

D. На ношах на спині

E. На щиті, положення Тренделенбурга
164 Хворий 30 рокiв одержав поглинену дозу радiацiї 3,0 Гр. Через двi години після опромінення з'явилась нудота, блювота, загальна слабкiсть, головний біль. АТ- 115/65 мм рт.ст., Ps- 100 уд/хв., $t^0$- $37,4^0C$. Які препарати необхiдно призначити в першу чергу?

A. Аерон, етаперазiн, амiназiн, антигicтамiннi препарати

B. Допамiн, корглiкон, глюкокортикостероїди

C. Мезатон, ефедрiн, хлорiд натрiю

D. Лазiкс, глюкоза, строфантин

E. Антибiотики, вiкасол, панзiнорм
165 Медична сестра скаржиться на появу висипки на відкритих ділянках рук, свербіж, гіперемію, сухість шкіри, що виникає через день після контакту з антибіотиками пеніцилінового ряду. Про яке захворювання можна думати в першу чергу?

A. Рецидивуюча кропив'янка

B. Контактний дерматит

C. Ексфоліативний дерматит

D. Екзема

E. Харчова алергія
166 Хворий 65 років скаржиться на задишку, кашель з виділенням рожевого харкотиння, що піниться, відчуття нестачі повітря, страх смерті. О'бєктивно: ортопное. Шкіра бліда, акроціаноз, холодний липкий піт. Дихання жорстке, у нижньо-задніх відділах з обох боків – вологі дрібні та середньопухирчасті хрипи. ЧД-40/хв. Тони серця різко приглушені. На верхівці серця – ритм галопу. Який попередній діагноз?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Крупозна пневмонія

C. Набряк легенів

D. Астматичний статус

E. Інфаркт-пневмонія
167 У 38 тижнів вагітності внаслідок аспірації у жінки виникла зупинка серця. Як підвищити ефективність непрямого масажу серця у даному випадку?

A. Підняти ноги вагітної

B. Використати метилергометрин

C. Змістити матку наліво

D. В трахею влити розчин соди

E. Змістити матку направо
168 Внаслідок дії електроструму наступила клінічна смерть. Проведено успішну серцево-легеневу реанімацію. Під час транспортування потерпілого в реанімаційне відділення спостерігається зниження артеріального тиску, на електрокардіограмі - політопна шлуночкова екстрасистолія. Який з перерахованих препаратів найбільш ефективний у даній ситуації?

A. Лідокаїн

B. Новокаїнамід

C. Дігоксин

D. Кордарон

E. Ізоптин
169 У відділенні реанімації стан хворого раптово погіршився. Свідомість відсутня, екскурсія грудної клітини відсутня, на кардіомоніторі - ізолінія. Який з нижче наведених заходів протипоказаний?

A. Електрична дефібриляція

B. Непрямий масаж серця

C. Внутрішньовенне введення атропіну

D. Інтубація трахеї та штучна вентиляція легень

E. Внутрішньовенне введення адреналіну
170 У хлопчика 10 років після укусу бджоли з'явився набряк у параорбітальній ділянці обличчя, який супроводжувався гіперемією та свербінням. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Атопічний дерматит

B. Анафілактичний шок

C. Кропив'янка

D. Дерматоміозит

E. Набряк Квінке
171 Юнак отримав перелом обох кісток середньої частини передпліччя під час гри у футбол. В яких межах виконується правильна іммобілізація кінцівки при наданні першої лікарської допомоги?

A. Від кінчиків пальців до ліктьового суглоба

B. Від кінчиків пальців до здорового надпліччя

C. Від променезап'ясткового до ліктьового суглоба

D. Від кінчиків пальців до верхньої третини плеча

E. Від променезап'ясткового суглобу до верхньої третини плеча
172 Пацієнт 24 років доставлений з роботи до приймального відділення психіатричної лікарні у зв'язку з неадекватною поведінкою: зайшовши до кабінету свого керівника, звинувачував останнього в тому, що той “впливає електромагнітними хвилями, нав'язує погані думки”, погрожував керівнику фізичною розправою. На прийомі – різко збуджений, звинувачує медпрацівників у “змові з керівником”, відмовляється від госпіталізації. Тактика чергових лікарів:

A. Зробити ін'єкцію аміназину і відпустити пацієнта

B. Покласти пацієнта до лікарні без оформлення примусової госпіталізації

C. Зробити ін'єкцію нейролептика пролонгованої дії і відпустити пацієнта

D. Відпустити пацієнта

E. Госпіталізовувати пацієнта у примусовому порядку
173 Хвора 28 років на другий день після щеплення протигрипозною вакциною скаржиться на поширену висипку на шкірі, яка супроводжується нестерпним свербежем. Об-но: загальний стан задовільний. На шкірі обличчя, тулуба, верхніх та нижніх кінцівок – поширена уртикарна висипка, місцями зливного характеру. Ваш діагноз?

A. Свербець дорослих

B. Герпетиформний дерматоз Дюринга

C. Гостра кропив'янка

D. Системний червоний вовчак

E. Багатоформна ексудативна еритема
174 Хворий 25 років доставлений до стаціонару з інтенсивною легеневою кровотечею. Кровотеча розпочалася раптово після фізичного навантаження. Рентгенологічне обстеження грудної клітини не проводилось останніх 6 років. Анамнез не обтяжений. Яка найбільш вірогідна причина легеневої кровотечі?

A. Туберкульоз легень

B. Рак легень

C. Аневризма аорти

D. Бронхолітіаз

E. Аденома бронха
175 Жінка 29 років надійшла до лікарні із скаргами на прогресуючий сильний біль внизу живота та блювоту протягом останніх 2 днів. Відмічає затримку менструації на 6 днів. Живе статевим життям та не використовує контрацептиви. Температура $38,3^0С$. При огляді відмічається напруженість передньої черевної стінки у нижніх відділах. При вагінальному дослідженні відмічається лейкорея з цервікального каналу та напруженість матки під час бімануального дослідження. Зона придатків декілька напружена, але ніяких ущільнень не пальпується. Яке дослідження являється найбільш доцільним для встановлення

A. Пункція заднього склепіння

B. УЗД органів малого тазу

C. Лапароскопія

D. Посів з цервікального каналу

E. Визначення людського хоріотропного гонадотропіну
176 У хворого 27 років із загостренням хронічного отиту виникли: головний біль, підвищення температури тіла до $38,7^0С$. Надвечір з'явилися ригідність потиличних м'язів, позитивний симптом Керніга. Яке обстеження необхідно провести для уточнення діагнозу?

A. Електроенцефалографію

B. Реоенцефалографію

C. Комп'ютерну томографію

D. Люмбальну пункцію

E. Ехоенцефалографію
177 Хворий доставлений до приймального покою після ДТП з множинними переломами нижніх кінцівок. Хворий блідий, покритий липким потом, загальмований. На верхню третину стегна зліва накладено джгут, при знятті якого пов'зка інтенсивно промокає кров'ю. Пульсація на підколінній артерії зліва відсутня. Який найбільш вірогідний діагноз у хворого?

A. Травматичне пошкодження підколінної вени

B. Травматичне пошкодження стегнової артерії

C. Травма м'яких тканин

D. Травматичне пошкодження підколінної артерії

E. Травматичне пошкодження стегнової вени
178 У хворого післе дорожно-транспортної пригоди перелом кісток таза, тупа травма живота, перелом плеча і передпліччя. АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 120 уд/хв. У крові: ер.- $2,2*10^{12}$/л, Hb - 76 г/л, Ht - 0,24. З чого потрібно починати крововідновлення?

A. Цільна кров

B. Свіжозаморожена плазма

C. Альбумін

D. Еритроцитарна маса

E. Кристалоїди
179 На місці ДТП при огляді бригадою швидкої медичної допомоги потерпілий знаходиться у салоні автомобілю, у свідомості, на біль не скаржиться, не може поворухнути ні руками, ні ногами; на лівій гомілці на передній поверхні помірно кровоточива рвана рана. З якої дії необхідно розпочати надання медичної допомоги?

A. Накладання шийного коміру

B. Проведення допоміжної вентиляції легень

C. Проведення інгаляції киснєм

D. Витягання потерпілого з салону автомобілю

E. Накласти кровозупиняючий джгут
180 Хворий 78 років, під час огляду в приймальному відділенні раптово знепритомнів, дихання відсутнє, пульс на сонних артеріях не визначається. При спробі забезпечити прохідність дихальних шляхів для проведення штучного дихання черговий лікар встановив, що запрокидування голови хворого майже неможливе у зв'язку з малорухомістю шийного відділу хребта. Які додаткові дії необхідно виконати за цих обставин?

A. Положити подушку або складений рушник під плечі хворого

B. Повернути запрокинуту голову хворого вбік та відкрити йому рота

C. Підняти нижню щелепу хворого догори та відкрити йому рота при помірному відхиленні голови

D. Прикласти додаткове зусилля для максимального запрокидування голови хворого

E. Положити під голову хворого подушку
181 До міської лікарні доставлено 12 робітників Макеєвської фільтровальної станції, де отримав пошкодження 800 кілограмовий контейнер з хлорним газом. Потерпілі скаржаться на виснажливий сухий, лаючий кашель, нудоту. Яке найбільш прогнозоване ускладнення можна очікувати у зазначеної групи уражених?

A. Набряк легень

B. Набряк слизової трахеї

C. Ураження шкіри обличчя та очей

D. Набряк слизових верхніх дихальних шляхів

E. Подразнення слизових верхніх дихальних шляхів
182 У хворого 42 років з'явився гострий колючий біль у лівій половині грудної клітки, задуха, кашель. Об-но: хворий сидить, покритий холодним липким потом. Ціаноз. Перкуторно над лівою легенею тимпаніт. Везикулярне дихання послаблене. Ps- 130 уд/хв., верхівковий поштовх і межі серцевої тупості зміщені вправо. АТ- 80/40 мм рт.ст. Вірогідний діагноз?

A. Спонтанний пневмоторакс

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Інфаркт міокарду

D. Інфаркт лівої легені

E. Сухий плеврит
183 Хвора 40 років. Відомо, що раніше неодноразово лікувалась у психіатрічних лікарнях у зв'язку з параноїдною шизофренією. Вдень виникло збудження, спалила усі свої речі, розбила телевізор, учинила напад на незнайомого перехожого, "який впливав на неї промінням". Який із нижче перелічених препаратів слід застосувати для купірування даного

A. Седуксен

B. Дифенін

C. Циклодол

D. Галоперідол

E. Промедол
184 Хворий 37 років лікувався з приводу гострого перикардиту. Після 12 днів лікування, зокрема антикоагулянтами, значно посилилась задишка, ортопное, з'явилась набряклість яремних вен. Об-но: АТ- 100/60 мм рт.ст., пульс ритмічний, 100 уд/хв., зникає при вдиху. Тони серця приглушені. Дихання в легенях везикулярне. ЕКГ: синусова тахікардія, зменшення амплітуди QRS, ізоелектричні Т в $V_1-V_6$. Який найбільш імовірний

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Серцева астма

C. Тампонада серця

D. Набряк легень

E. Спонтанний пневмоторакс
185 У хворого щелепно-лицьова травма: подвійний перелом нижньої щелепи, перелом кісток носу; нестабільний перелом шійного $С_3-С_5$ відділу хребта. Під час транспортування сталася зупинка дихання. Оберіть оптимальний метод ургентного відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів?

A. Інтубація трахеї

B. Використання дихальної маски

C. Використання повітроходу

D. Трахеостомія

E. Крико-тіреостомія
186 Лiквiдатор аварії на АЕС отримав поглинену дозу радiацiї 90 Гр. В момент опромінення - колапс із втратою свідомості. Після повернення до свідомості - виснажлива блювота та діарея. Надалі - апатія, дезорiєнтацiя, набряк головного мозку, прогресуюча гіпотонія, анурія. Смерть настала на 3-тю добу від розладу дихання, серцево-судинної діяльності. Яка форма гострої променевої хвороби мала мiсце у даному випадку?

A. Токсемічна

B. Кишкова

C. Церебральна

D. Перехідна

E. Кістковомозкова
187 58-річна хвора, яка страждає на гіпертонічну хворобу, під час роботи на присадибній ділянці відчула "мерехтіння мушок" перед очима, головний біль, різке запаморочення, нудоту та блювання. Об'єктивно: свідомість потьмарена. АТ- 190/140 мм рт.ст. Осередкової симптоматики не виявлено. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. Ішемічний інсульт

B. Гостра гіпертонічна енцефалопатія

C. Транзиторна ішемічна атака

D. Дисциркуляторна енцефалопатія

E. Геморагічний інсульт
188 У хворого 35 років 14 днів тому з'явилася лихоманка з ознобом, підвищення температури тіла до $39^0С$, кашель з виділенням харкотиння неприємного запаху. Об-но: стан хворого важкий, ЧД- 28/хв., ренгенологічно виявлено порожнину до 3 см у діаметрі з горизонтальним рівнем; у крові: лейк.– $16,0*10^9$/л, ШЗЕ- 45 мм/год. Ваш попередній діагноз?

A. Бронхопневмонія

B. Інфільтративний туберкульоз

C. Абсцес легень

D. Рак легень

E. Крупозна пневмонія
189 Робітник 22 років, захворів гостро: $t^0$– $39^0С$, багаторазове блювання. Об'єктивно: стан важкий, психомоторне збудження, стогне через сильний біль голови, ригідність м'язів шиї. Різко позитивні симптоми Брудзинського та Керніга, загальна гіперестезія. Що першочергово треба зробити для уточнення діагнозу?

A. Спиномозкова пункція

B. Загальний аналіз крові

C. Посів крові на стерильність

D. Комп'ютерна томографія головного мозку

E. Рентгенографія черепа в двох проекціях
190 Хворого 32 років виявили на горищі будинку після удару дошкою, що впала на спину. Після повернення постраждалого до свідомості працівниками швидкої допомоги на місці події констатовано перелом грудного відділу хребта без порушення функції спинного мозку. Як слід переносити хворого?

A. Після іммобілізації пневматичною шиною

B. Одним санітаром, який бере хворого на плече

C. Двома санітарами, обличчям хворого догори

D. Після іммобілізації шиною Крамера

E. Двома санітарами, обличчям хворого вниз
191 В автопригоді травмовано п'ять пасажирів, котрі потребували негайної допомоги. Це потерпілі із: переломом лівої ключиці (30 років), переломом правої стегнової кістки (34 роки), переломом лівого передпліччя із втраченою тямою (32 роки), переломом правого передпліччя (25 років), переломом лівої гомілки (29 років). Якому потерпілому Ви будете надавати допомогу в першу чергу?

A. Потерпілому із переломом гомілки

B. Потерпілому із переломом ключиці

C. Пасажиру із втраченою свідомістю

D. Потерпілому із переломом стегна

E. Потерпілому із переломом передпліччя
192 У дитини 12 років, хворої на гострий гломерулонефрит, з'явилась нудота, блювота, сонливість, збільшились набряки, зменшився діурез до 100 мл/добу. Ps- 76 уд/хв., АТ– 160/95 мм рт.ст. У сечі – гематурія, протеїнурія. Біохімія крові: $К^+$– 7,0 ммоль/л, сечовина – 23 ммоль/л, креатинін - 0,26 ммоль/л. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Некротичний папіліт

B. Канальцевий некроз

C. Гепаторенальна енцефалопатія

D. Гостра ниркова недостатність

E. Гемолітико-уремічний синдром
193 Хворий 42 роки, діагноз - пептична виразка шлунку. Дома виникла блювота до 2-х літрів “кавовою гущею”, стул – “мелена” біля одного літра. При огляді хворого: шкіра холодна, бліда, АТ- 80/40 мм рт.ст., ЧСС- 132/хв., ЧД- 24/хв., центральний венозний тиск – 0 мм.вд.ст. Вкажіть причину

A. Анафілактичний шок

B. Гостре отруєння

C. Кардіогений шок

D. Гіповолемічний шок

E. Перфорація виразки шлунку
194 У хворого на ботулізм скарги на поганий зір, утруднене ковтання та дихання. Визначте профіль госпіталізації хворого.

A. Неврологічне відділення

B. Інфекційне відділення

C. Реанімаційне відділення

D. Терапевтичне відділення

E. -
195 У пацієнтки 33 років при введенні в/в феррум-леку виник сильний головний біль, шум у вухах, біль за грудиною, відчуття жару, пітливість. Об-но: стан хворої важкий, Ps- 115 уд/хв., ниткоподібний, серцеві тони ослаблені, ритмічні. АТ- 80/30 мм рт.ст. В легенях - везикулярне дихання. Який з препаратів необхідно ввести в першу чергу?

A. Преднізолон

B. Еуфілін

C. Атропін

D. Кордіамін

E. Димедрол
196 Вагітній з діабетом у стані декомпенсації проведено кесарів розтин. У післяопераційному періоді стан хворої прогресивно погіршується, зростає глікемія. Анурія. При огляді: хвора реагує на питання, значна дегідратація, шкіра суха, дихання поверхневе, часте, тахікардія, АТ- 80/60 мм рт.ст. Глюкоза крові 55 ммоль/л. Який можливий попередній діагноз?

A. Діабетична кетоацидемічна прекома

B. Гостра ниркова недостатність

C. Гостра наднирникова недостатність

D. Гіперглікемічна прекома

E. Гіпоглікемічний стан
197 Хворий 27 років у свідомості, адинамічний; шкірні покриви сірувато-бліді, вкриті холодним липким потом, акроціаноз, гіпотензія. Турбує виражений біль у ділянці серця. Бригадою швидкої медичної допомоги було встановлено діагноз: гострий інфаркт міокарда, типова форма. Введення препаратів нітрогліцерину не зменшило інтенсивність болю. Який препарат наркотичного ряду слід ввести хворому перед транспортуванням?

A. Пентазоцин

B. Промедол

C. Фентаніл

D. Морфін

E. Дезоцин
198 Дитина 8 років хворіє 9 днів. Скарги на слабкість, головний біль, безсоння. Температура тіла на 3-й день хвороби досягла $38,5-39,5^0С$. Блідий. На шкірі живота три розеоли. Язик обкладений. Живіт помірно здутий. Збільшені печінка та селезінка. Яке захворювання найбільш вірогідно?

A. Лептоспіроз

B. Черевний тиф

C. Сепсіс

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Ієрсиніоз
199 Дитина 4 років збуджена, шкіра бліда, холодна, температура тіла $39,7^0С$. На тулубі та кінцівках геморагічна висипка. Ригідність м'язів потилиці, позитивний симптом Керніга. Тахікардія. Тони серця глухі. Блювота кожні 10-15 хвилин. Вкажіть напрям госпіталізації після надання першої допомоги?

A. Гастроентерологічне відділення

B. Інфекційне відділення

C. Гематологічне відділення

D. Неврологічне відділення

E. Кардіологічне відділення
200 До приймального відділення доставлено чоловіка 30-35 років. Під час огляду стан хворого різко погіршився: відсутній пульс на сонних артеріях, дихальні рухи відсутні, зіниці помірно розширені, на окрик та укол голкою не реагує. Що повинен зробити в першу чергу медичний працівник?

A. Викликати реанімаційну бригаду

B. Провести катетеризацію підключичної вени

C. Провести серцево-легеневу реанімацію

D. Провести інтубацію трахеї

E. Провести дефібриляцію

1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58


написать администратору сайта