Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница51 из 58
1   ...   47   48   49   50   51   52   53   54   ...   58

A. Транзиторна ішемічна атака

B. Ішемічний інсульт

C. Геморагічний інсульт

D. Дисциркуляторна енцефалопатія

E. Гостра гіпертензивна енцефалопатія
98 Чоловік 24 років надійшов до лікарні з тупою травмою у ділянці V міжреберного проміжку зліва по середньоключичній лінії. Під час огляду: Ps- 140/хв, систолічний АТ- 80 мм рт.ст., ЧДД- 20/хв. Трахея не зміщена. Тони серця глухі. Дихання прослуховується з обох боків. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лівобічний гемоторакс

B. Лівобічний пневмоторакс

C. Тампонада серця

D. Параліч n.phrenicus

E. Розшарування низхідної аорти
99 У 3-х місячної дитини з клінічними проявами гострого респіраторного захворювання, спостерігається висока температура тіла до 390С, збудження, клоніко-тонічні судоми. За допомогою якого препарату можна швидко ліквідувати напади судом?

A. Аміназин

B. Діазепам (седуксен)

C. Хлоралгідрат

D. Фенобарбітал

E. Фенітоїн
100 До приймального відділення надійшла жінка 35 років, що 6 годин тому прийняла 100 мл столового оцту з суїцидальними намірами. Скаржиться на слабкість, спрагу, біль у роті та епігастрії, слинотечу. Слизова оболонка рота гіперемована. Яких заходів слід вжити для надання допомоги?

A. Не промивати шлунок

B. Промити шлунок холодною водою через зонд

C. Промити шлунок розчином калію перманганату

D. Викликати штучне блювання

E. Промити шлунок розчином соди через зонд
101 У новонародженого на першу добу життя з’явилися жовтяничність шкіри, іктеричність склер, слизових оболонок. На другу добу приєдналися млявість, адинамія, гіпорефлексія, гепатоспленомегалія. У крові: Нb- 92 г/л, білірубін - 348 мкмоль/л; погодинний приріст білірубіну - 8 мкмоль/л. Що найбільш доцільно призначити в цьому випадку?

A. Опромінення синім світлом

B. Інфузійну терапію

C. Фенобарбітал

D. Замінне переливання крові

E. Карболен
102 Хворий 65 років скаржиться на сильний біль у лівій гомілці розпираючого характеру, судоми литкових м'язів, підвищення температури тіла до 38,50С. Хворіє тиждень. Набряк з'явився через 2 дні після початку захворювання. Об'єктивно: шкіра правої ступні та гомілки гіперемована, напружена; її окружність - на 5 см більше лівої. Стискання литкових м'язів різко болюче. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий артрозо-артрит правого гомілково-ступневого суглоба

B. Посттромбофлебітичний синдром, набряково-больова форма. ХВН ІІІ ст

C. Посттромбофлебітичний синдром, набряково-больова форма

D. Гострий ілеофеморальний тромбоз зправа

E. Гострий флеботромбоз глибоких вен правої гомілки
103 Пацієнт 35 років під час гемотрансфузії 200 мл еритроцитарної маси почав пред'являти скарги на головний біль, біль у попереку, дзвін у вухах. Свідомість та дихання не порушені. АТ- 110/60 мм рт.ст., Ps- 110/хв, слабкий. Діурез знижений, сеча бурого кольору. Найбільш вірогідною причиною розвитку трансфузійної реакції є:

A. Гемолітична анемія

B. Гостра ниркова недостатність

C. Коагулопатія

D. Переливання "старої" крові

E. Переливання іншогрупної крові
104 Чоловік 38 років скаржиться на раптовий біль у животі з іррадіацією у ліву поперекову та пахвинну ділянки, що супроводжується нудотою, пітливістю та частим сечовипусканням. До цього вважав себе практично здоровим. Під час обстеження неспокійний, не може знайти собі місця, але об'єктивних змін не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ретроперітонеальний крововилив

B. Ниркова коліка

C. Оперізуючий лишай

D. Перекрут лівого яєчка

E. Дивертикуліт сигмоподібної кишки
105 Дитина народилася в терміні 39 тижнів з масою 3500 г, довжиною 54 см. Загальний стан при народженні середньої важкості. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 5 балів. Тяжкість стану обумовлена гострою асфіксією. Після проведення первинної реанімаційної допомоги з’явилося самостійне дихання, ЧСС- 110/хв., спостерігається акроціаноз. Яка подальша тактика лікаря?

A. Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів

B. Допоміжна вентиляція легенів

C. Штучний масаж серця

D. Інтубація трахеї

E. Додаткова оксигенація
106 Чоловік 68 років скаржиться на почервоніння та набряклість першого плюснефалангового суглоба зліва. Травму - заперечує. Що може підтвердити діагноз подагри?

A. Швидке поліпшення при призначенні колхіцину

B. Одночасний набряк правого гомілковоступневого суглоба

C. Крайова узурація при рентгенографічному дослідженні ураженого суглоба

D. Постійне підвищення рівня сечової кислоти у плазмі крові

E. Наявність безболісних вузликів у ділянці ліктьового суглоба
107 У хворого 54 років після стресу з'явились різкий біль у ділянці серця, запаморочення, задишка, відчуття страху. Об'єктивно: периферичний ціаноз, шкіра холодна, липка; ритм галопу, ЧД- 21/хв., Ps– 120/хв., АТ- 80/60 мм рт.ст.; розповсюджені застійні хрипи в легенях. На ЕКГ- значне зниження амплітуди зубця R в І, aVL, V1-V6 відведеннях з елевацією сегмента ST. Призначення якого препарату є найбільш доцільним у даному випадку?

A. Ізокет

B. Левартеренол

C. Серцеві глікозиди

D. Ізопротеренол

E. Добутамін
108 У чоловіка 50 років напади стенокардії стали більш тривалими та частими. Палить, має підвищений артеріальний тиск. Що з перерахованого НЕ СЛІД призначати пацієнту?

A. Аспірин

B. Дилтіазем

C. Лідокаїн

D. Нітрогліцерин в/в

E. Гепарин в/в
109 До лікарні доставлена хвора 36 років зі скаргами на біль у нижніх відділах живота, різку слабкість, шум у вухах, короткочасну непритомність на тлі затримки менструації на 6 тижнів. Об'єктивно: Ps- 120/хв., слабкого наповнення; АТ- 60/20 мм рт.ст. Живіт м'який, болючий у нижніх відділах, більш праворуч. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Самовільний викидень

B. Перитоніт

C. Гострий сальпінгоофорит

D. Порушена трубна вагітність

E. Правобічна ниркова коліка
110 Лікарем загального профілю при огляді вдома дитини 2-х років встановлено попередній діагноз: гостра надниркова недостаність внаслідок менінгококцемії. Які першочергові дії?

A. Направити дитину до спеціалізованого медичного закладу для детального обстеження

B. Встановити спостереження за станом дитини в амбулаторних умовах

C. Госпіталізувати в найближчий медичний заклад для проведення інтенсивної терапії

D. Веріфікувати етіологічний чинник

E. Отримати консультацію кваліфікованого інфекціоніста
111 Хворий 46 років, що надійшов до відділення інтенсивної терапії з приводу інфаркту міокарда, раптом зблід, знепритомнів, дихання стало аритмічним. На екрані кардіомонітору з'явилися деформовані, регулярні, розширені шлуночкові комплекси, що нагадують зубці пилки; ЧСС-260/хв. Які перші дії лікаря?

A. Викликати техніка

B. Непрямий масаж серця

C. Електрична несинхронізована дефібриляція

D. В/в введення аденозину

E. Електрична синхронізована дефібриляція
112 До приймального відділення надійшла дитина 5 років на 1 добу захворювання у важкому стані. Об'єктивно: t0-37,50С, мармуровість шкіри, акроціаноз; на шкірі нижніх кінцівок та тулуба рясна геморагічна “зірчаста” висипка. АТ- 80/40 мм рт.ст., ЧСС- 90/хв., олігурія. Позитивні менінгеальні симптоми. Яке захворювання у дитини?

A. Краснуха

B. Менінгококцемія

C. Ентеровірусна інфекція

D. Кір

E. Скарлатина
113 У дитини 5 років, яка відпочивала з батьками біля ставка, захворювання почалося з проносу, який розвинувся раптово серед ночі, потім приєдналося блювання. Виражена слабкість, адинамія, запаморочення. Стул частий, водянистий, мутновато-білуватий. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Черевний тиф

B. Харчова токсикоінфекція

C. Холера

D. Шигельоз

E. Сальмонельоз
114 Потерпілого доставлено до приймального відділення лікарні з двостороннім переломом ребер та дихальною недостатністю. Яке оптимальне знеболювання йому показано?

A. Міжреберна спірт-новокаїнова блокада

B. Вагосимпатична шийна новокаїнова блокада

C. Загальне знеболювання з ШВЛ

D. Паравертебральна новокаїнова блокада

E. Застосування знеболюючих препаратів
115 Юнак 20 років скаржиться на загальну слабкість, що наростає, набряклість обличчя, дизуричні явища. Два тижні тому перехворів на ангіну. Об'єктивно: Ps- 80/хв., АТ- 160/110 мм рт.ст. На обличчі - набряки. У крові: лейк.- $8,7*10^9$/л, ШЗЕ- 25 мм/год. У сечі: білок- 1,65 г/л, ер.- 60-80 у п/з, лейк.– 15-20 у п/з. До якого відділення слід госпіталізувати хворого?

A. Нефрологічне

B. Терапевтичне

C. Інфекційне

D. Урологічне

E. Кардіологічне
116 Хворий 73 років госпіталізований з приводу повної атріо-вентрикулярної блокади. Після призначення лікування (фуросемід, атропін, нітросорбіт, преднізолон, мілдронат) у хворого виникла гостра затримка сечі. Який препарат викликав це ускладнення?

A. Мілдронат

B. Преднізолон

C. Фуросемід

D. Атропін

E. Нітросорбіт
117 Чоловік 65 років звернувся до відділення невідкладної терапії зі скаргами на сильний головний біль. В анамнезі підвищення артеріального тиску. Під час обстеження: Ps- 76/хв., АТ– 240/140 мм рт.ст. При обстеженні очного дна - набряк соска зорового нерва. У сечі мікрогематурія. Чим найбільш вірогідно обумовлений розвиток гіпертензивної кризи у пацієнта?

A. Синдром Іценка-Кушинга

B. Спазм артерій головного мозку

C. Головний біль

D. Звуження ниркових артерій

E. Порушення прийому гіпотензивних препаратів
118 Жінка 42 років страждає на мікронодулярний криптогенний цироз печінки. Протягом останнього тижня стан погіршився: з’явилися судоми, запаморочення, затьмарення свідомості, посилилася жовтяниця. Який лабораторний показник слід дослідити для пояснення причини погіршення стану?

A. Лужна фосфатаза

B. α-фетопротеїн

C. Ефіри холестерину

D. АлАТ та АсАТ

E. Аміак сироватки
119 Жінка 74 років скаржиться на пекучий, оперізуючий біль у правому верхньому квадранті живота, епігастральній ділянці, який іррадіює у спину. При огляді: патологічне напруження передньої черевної стінки відсутнє. Під час проведення УЗД - жовчний міхур у нормі. Рівень амілази крові у нормі. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Безкаменевий холецистит

B. Дивертикульоз сліпої кишки

C. Herpes zoster

D. Пенетруюча виразка цибулини 12-палої кишки

E. Загострення хронічного панкреатиту
120 Хлопчик 4 років доставлений до лікарні після автомобільної аварії. При обстеженні виявлений перелом 11-12 ребер зліва та зниження Ht. Який орган міг бути ушкоджений у результаті травми, що зумовило внутрішню кровотечу?

A. Підшлункова залоза

B. Печінка

C. Нирки

D. Селезінка

E. Кишечник
121 Лікаря швидкої допомоги викликали до жінки з вагітністю 36 тижнів. Перша вагітність закінчилася операцією кесарів розтин. Об'єктивно: різко бліда, пульс нитковидний, АТ- 80/40 мм рт.ст., живіт трохи здутий, болючий у нижніх відділах, серцебиття плоду не прослуховується. Зі статевих шляхів – яскраві кров'янисті виділення. Який попередній діагноз?

A. Розрив матки

B. Розрив кісти яєчника

C. Передлежання плаценти

D. Відшарування нормально розташованої плаценти

E. Розрив м'яких пологових шляхів
122 Чоловік на другий день після вживання консервованих грибів відмітив різку м'язову слабкість, погіршення зору, роздвоєння предметів, почуття нестачі повітря, порушення ковтання, пронос, нудоту. Виявлено птоз, мідріаз, анізокорію, часте поверхневе дихання. Попередній діагноз: ботулізм. Яка тактика?

A. Негайна госпіталізація до терапевтичного відділення

B. Негайна госпіталізація до реанімаційного відділення інфекційної лікарні

C. Негайна госпіталізація до інфекційного відділення

D. Організація стаціонару на дому

E. Негайна госпіталізація до неврологічного відділення
123 Дитина 7 місяців захворіла гостро з підвищення температури тіла до 38,60С, блювання, рідких випорожнень, неспокою. Об'єктивно на другу добу: стан тяжкий, дитина млява, тургор тканин знижений, шкіра та слизові оболонки ротової порожнини сухі, тахікардія; знижений діурез, гостра втрата маси тіла на 500 г, повторне блювання. Випорожнення водянисті, кожної години. З чого слід розпочати лікування дитини?

A. Дієтотерапія

B. Антибактеріальна терапія

C. Призначення ферментів

D. Регідратаційна терапія

E. Призначення пробіотиків
124 Жінці 35 років з приводу пневмонії був призначений ампіцилін. Через 30 хвилин після внутрішньом'язової ін'єкції препарату хвора відчула різку слабкість, свербіння шкіри обличчя та рук, нудоту; з'явилися кашель, задишка, біль у грудній клітці. Об'єктивно: ціаноз, набряк повік та обличчя з червоними висипаннями. Ps- 120/хв., АТ- 70/20 мм рт.ст. Тони серця глухі, дихання часте, поверхневе, з різнокаліберними сухими хрипами. Варикозне розширення вен на правій гомілці. Яка найбільш вірогідна причина раптового погіршення стану хворої?

A. Набряк Квінке

B. Тромбоемболія гілок легеневої артерії

C. Анафілактичний шок

D. Кропивниця

E. Астматичний напад
125 Рядовий доставлений у МПП із пiдроздiлу. Скарги на загальну слабкість, нудоту, підвищену стомлюваність, поганий сон, пітливість, кровоточивість ясен під час чищення зубів. 4 тижні тому назад знаходився у вогнищі ядерного вибуху. Вказані симптоми з'явилися 2-3 днi тому. Об'єктивно: стан задовільний, свідомість ясна, активний; шкірні покрови бліді, вологі; t0-37,20С, Ps- 88/хв., АТ- 120/70 мм рт.ст.; тони серця приглушені, дихання везикулярне. Що передбачає перша лiкарська допомога у даному випадку?

A. Мезатон 1 мл 1% в/м, ефедрин 1 мл 5% в/м

B. Ампіцилін 0,5 г в/м; феназепам 1 мл 3% в/м

C. Кофеїн 1 мл 20% п/ш, димедрол 1 мл 1% в/м

D. 1 таб. диметкарбу, цистамін 1,2 г усередину

E. NaCl 0,9% в/в, рясне пиття; атропін 1 мл 0,1% п/ш
126 Хворий 58 років госпіталізований до клініки. Об'єктивно: шкіра гіперемована, реакція на зовнішні подразники відсутня, зіничні рефлекси збережені. АТ- 180/130 мм рт.ст. Дихання типу Чейн-Стокса. Симптом "паруса" зліва. Опущення правого кута рота. Права рука падає "як пліть". Права стопа ротована назовні. Який з методів обстеження необхідно провести в першу чергу з метою диференційної діагностики?

A. Люмбальна пункція

B. Ехо-енцефалографія

C. Ультразвукова доплерографія

D. Комп’ютерна томографія

E. Електроенцефалографія
127 До приймального відділення лікарні доставлено хлопчика, якого півгодини тому вкусила гадюка. Потерпілий скаржиться на біль у правій гомілці, сонливість, кволість. У нижній третині гомілки є дві невеличкі ранки з вираженим набряком навколо та синцями навкруги ранок. Які маніпуляції НЕ МОЖНА виконувати потерпілому при наданні невідкладної допомоги?

A. Накладати венозний джгут

B. Виконувати циркулярну новокаїнову блокаду кінцівки

C. Накладати артеріальний джгут

D. Надавати спокій кінцівці

E. Вводити полівалентну протизміїну сироватку
128 Чоловік 41 року скаржиться на кашель, підвищення температури тіла до 39,40C та біль у лівій половині грудної клітини протягом 3-х днів. Захворювання органів дихання в анамнезі немає. На рентгенографії органів грудної клітини відмічається інфільтрація у нижній долі лівої легені. При забарвленні за Грамом - наявність злущених епітеліальних клітин, поодиноких нейтрофілів, змішаної грампозитивної та грамнегативної флори. Яка подальша тактика лікаря?
1   ...   47   48   49   50   51   52   53   54   ...   58


написать администратору сайта