Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница49 из 58
1   ...   45   46   47   48   49   50   51   52   ...   58

A. Атропін

B. Ізонітрозин

C. Цистамін

D. Афінін

E. Будаксим
34 Хвора 40 років. Відомо, що раніше неодноразово лікувалася у психіатрічних лікарнях у зв'язку з параноїдальною шизофренією. Вдень виникло збудження, спалила усі свої речі, розбила телевізор, учинила напад на незнайомого перехожого, "який впливав на неї промінням". Який із нижче перелічених препаратів слід застосувати для купірування даного збудження?

A. Галоперидол

B. Циклодол

C. Седуксен

D. Дифенін

E. Промедол
35 У юнака 17 років в анамнезі протягом 2 років періодичні короткочасні епілептичні напади. Постійно приймає карбамазепін. Що з перерахованого НЕ ІСТОТНЕ під час опитування пацієнта?

A. Прийом алкоголю

B. Прийом інших медикаментів

C. Наявність епіприпадків у членів сім'ї

D. Правильний прийом карбамазепіну

E. Порушення сну
36 Хвора 56 років скаржиться на сонливість, погіршення слуху, зору, пам'яті. Після психотравми тричі були випадки непритомності. Об'єктивно: обличчя набрякле, шкіра щільна, суха, бліда. Ps- 50/хв., АТ- 80/50 мм рт.ст. Тони серця та дихання послаблені. Основний обмін - 40%; зниження тиреоїдних гормонів Т3, Т4. На ЕКГ- знижений вольтаж зубців. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. НЦД за гіпотонічним типом

B. Колапс

C. Вазовагальна непритомність

D. Гіпотиреоїдна непритомність

E. Синокаротидна непритомність
37 Чоловік 49 років скаржиться на стискаючий біль за грудниною, який виник годину тому під час швидкої ходи. Об’єктивно: помірна тахікардія, АТ- 150/90 мм рт.ст. Під час запису ЕКГ раптово втратив свідомість, виникла одноразова тонічна судома скелетних м’язів, дихання рідке, нерегулярне, пульс на сонних артеріях відсутній. Який першочерговий захід для надання допомоги?

A. Вимкнути електрокардіограф

B. Ввести внутрішньовенно протисудомні препарати

C. Виконати прекардіальний удар

D. Визначити рівень артеріального тиску

E. Провести дефібриляцію
38 Хлопчик 5 місяців надійшов до інфекційного відділення з приводу сальмонельозу. Об'єктивно: шкірні покриви та слизові оболонки сухі, велике тім’ячко та очні яблука запавші, тургор та еластичність шкіри знижені. Відмічається афонія та плач без сліз. У крові: Ht- 0,42, білок - 86 г/л, нaтрій - 160 ммоль/л. Який вид порушення водного балансу спостерігається у дитини?

A. Соледефіцитний ексикоз

B. Воднодефіцитний ексикоз

C. Тотальний ексикоз

D. Гіпергідратація

E. Ізотонічний ексикоз
39 Хворий 22 років доставлений до лікарні зі скаргами на задишку, ядуху, сухий кашель. Стан погіршився 2 доби тому. За останні 12 годин користувався беротеком біля 50 разів. Об’єктивно: ЧДР- 30/хв., дистанційні хрипи. Обличчя ціанотичне. У легенях вислуховуються ділянки "німої легені". Чим ускладнився перебіг бронхіальної астми?

A. Астматичним статусом ІІІ стадії

B. Астматичним статусом І стадії

C. Ателектазом легень

D. Астматичним статусом ІІ стадії

E. Ексудативним плевритом
40 У хворого з хронічною нирковою недостатністю, після тривалого перебування у вертикальному положенні, відзначається підвищення артеріального тиску, що супроводжується болем у грудній клітці. Пацієнт знаходиться на гемодіалізі двічі на тиждень протягом останніх 2 років. Біль у грудній клітці локалізований у ділянці трапецієподібного м'яза, дещо зменшується у вертикальному положенні та посилюється під час глибокого дихання. Яка найбільш вірогідна причина болю у грудній клітці?

A. Дифузний спазм стравоходу

B. Перихондрит реберно-ключичних зчленувань

C. ІХС

D. Перікардит

E. Тромбоемболія гілок легеневої артерії
41 Чоловіку 57 років на тролейбусній зупинці раптово стало погано, знепритомнів, шкіра набула ціанотичного відтінку. Дихання відсутнє, пульс на сонній артеріїї не визначається. Розпочато проведення непрямого масажу серця та штучної вентиляції легень. Як саме необхідно розмістити руки реаніматору?

A. На 2 поперечних пальців вправо від груднини у 4-му міжребер’ї

B. На мечоподібному відростку

C. На 2 поперечних пальців вище мечоподібно-груднинного зчленування

D. На середній третині груднини

E. На 2 поперечних пальців вліво від груднини у 4-му міжребер’ї
42 До інфекційного відділення на 7 день хвороби доставлено хворого у важкому стані. Скарги на високу температуру, що виникла раптово, головний біль, повторну носову кровотечу, біль у литкових м'язах. Об'єктивно: помірна жовтяниця склер та шкіри, гепатоспленомегалія, олігурія. У крові: лейк.- 24*109/л, ШЗЕ- 55 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інфекційний мононуклеоз

B. Малярія

C. Ієрсиніоз

D. Лептоспіроз

E. Вірусний гепатит
43 Хворий 32 років звернувся зі скаргами на слабкість, запаморочення, шум у вухах, дьогтеподібний стул. В анамнезі – виразкова хвороба ДПК. Об'єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, позитивні симптоми Менделя, Бергмана; місцева болючість у пілородуоденальній зоні, Рs– 110/хв, АТ- 90/50 мм рт.ст. У крові: нормохромна анемія, незначний лейкоцитоз. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Рак прямої кишки

B. Шлунково-кишкова кровотеча з нижніх відділів

C. Шлунково-кишкова кровотеча з верхніх відділів

D. Кровотеча з гемороїдальних вузлів прямої кишки

E. Тріщини заднього проходу
44 У дитини 3 років, що 2 години тому випала з вікна 3-го поверху, діагностовано перелом стегна та зупинена середньотяжка зовнішня кровотеча. Об'єктивно: затьмарена свідомість, часте поверхневе дихання, пульс слабкий, артеріальна гіпотензія, РаО2- 80 мм рт.ст. Запідозрено травматичний шок. Які наступні дії лікаря?

A. Консультація невропатолога

B. Призначення знеболюючих та в/в інфузії кристалоїдів

C. Призначення оксигенотерапії

D. Госпіталізація до хірургічного стаціонару

E. Проведення оральної гідратації
45 Хворому в палаті раптово стало погано. При огляді виявлено, що хворий непритомний, зовнішнє дихання відсутнє, пульс на сонних артеріях не визначається. З чого слід розпочати надання допомоги?

A. Прекардіальний удар

B. Введення адреналіну

C. Відновлення прохідності дихальних шляхів

D. Проведення зовнішнього масажу серця

E. Введення атропіну
46 До клініки надійшов фермер 48 років зі скаргами на головний біль, нудоту, блювання, кашель з виділенням харкотиння, утруднене дихання, погіршення зору, пітливість, слинотечу. Працював з фосфорорганічними пестицидами. У крові: ер.- 4,0*1012/л, Нb- 136 г/л, кол.показн.- 0,9, лейк.- 13,0*109/л, ШЗЕ- 17 мм/год. Встановлено діагноз: гостра інтоксикація фосфорорганічними пестицидами. Який найбільш важливий діагностичний критерій для даної патології?

A. Ретикулоцитоз

B. Тромбоцитопенія

C. Лейкоцитоз

D. Зниження рівня холінестерази

E. Анемія
47 Жінка 55 років скаржиться на періодичний нетривалий інтенсивний гострий біль у правій щоці та губах, а також на болісні відчуття, коли вона торкається свого обличчя. Під час огляду видимих змін на обличчі немає. Стан черепно-мозкових нервів у межах норми. Оберіть препарат, показаний для лікування цієї пацієнтки:

A. Медикаметозна блокада больових точок

B. Амітриптилін

C. Карбамазепін

D. Пропранолол

E. Ерготамін
48 У вагітної 35 тижнів вдома був напад еклампсії. Тривалість його невідома, оскільки жінку знайшли родичі та доставили машиною до пологового будинку. Жінка непритомна, плід живий. Яка тактика лікаря?

A. Інтубація трахеї жінки та ШВЛ

B. Інтенсивна терапія еклампсії з подальшим розродженням

C. Переливання плазми та сольових розчинів

D. Кесарів розтин в ургентному порядку

E. Нагляд за жінкою та пролонгація вагітності
49 58-річна хвора, яка страждає на гіпертонічну хворобу, під час роботи на присадибній ділянці відчула "мерехтіння мушок" перед очима, головний біль, різке запаморочення, нудоту та блювання. Об'єктивно: свідомість потьмарена, АТ- 190/140 мм рт.ст. Осередкової симптоматики не виявлено. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. Дисциркуляторна енцефалопатія

B. Транзиторна ішемічна атака

C. Ішемічний інсульт

D. Гостра гіпертонічна енцефалопатія

E. Геморагічний інсульт
50 Хвора 27 років, хворіє 2 тижні. Звернулася до поліклініки зі скаргами на слабкість, біль у суглобах, зниження апетиту, нудоту. Згодом потемніла сеча, помітила жовтяничність шкіри. 4 місяці тому перенесла тонзилектомію. Об’єктивно: хвора в’яла, виражена жовтяниця, Ps- 62/хв, гепатоспленомегалія. Де повинна лікуватися хвора?

A. Ревматологічне відділення

B. Відділення інтенсивної терапії

C. Інфекційне відділення

D. Гастроентерологічне відділення

E. Амбулаторно
51 До пологового залу надійшла роділля з активною пологовою діяльністю. Пологи VII, 38 тижнів. Навколоплідні води відійшли 7 годин тому. Живіт розтягнутий у поперечному напрямку. Серцебиття плоду не вислуховується. Після проведення піхвового дослідження діагностовано занедбане поперечне положення плоду. Яка акушерська тактика?

A. Кесарський розтин

B. Плодоруйнівна операція

C. Епізіотомія

D. Акушерські щипці

E. Пологостимуляція
52 Жінка 27 років надійшла до відділення невідкладної терапії зі скаргами на задишку та біль у грудній клітці під час дихання. 4 дні тому у неї з'явилися набряк та біль у великому пальці правої ступні та у ділянці щиколотки. Було запідозрено тромбоз глибоких вен, який призвів до тромбоемболії легеневої артерії. Що з перерахованого може підтвердити діагноз з найбільшою вірогідністю?

A. Ангіографія легеневої артерії

B. Дослідження газового складу артеріальної крові

C. Радіонуклідне сканування легень

D. ЕКГ

E. Рентгенографія органів грудної клітки
53 Дівчинка 8 років, що страждає на цукровий діабет та приймає інсулін середньої дії, доставлена у непритомному стані. Об'єктивно: шкіра волога, тонус м’язів кінцівок підвищений, тризм жувальних м’язів. Тонус очних яблук нормальний. Ps- 78/хв., ритмічний; АТ- 95/60 мм рт.ст.; ЧДР- 28/хв., ритмічні, глибокі. Язик вологий. Менінгеальні знаки відсутні. Який з препаратів необхідно ввести у першу чергу?

A. Глюкагон

B. Інсулін

C. Преднізолон

D. Гіпотонічний розчин NaCl

E. 40% розчин глюкози
54 Фельдшер швидкої допомоги надавав допомогу потерпілим, евакуйованим із осередка радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 40 хвилин у нього почалася нудота, багаторазове блювання, головний біль. Об'єктивно: шкіра кистей рук та обличчя гіперемована. Температура тіла - 38,60С. Ps- 112/хв., АТ- 130/90 мм рт.ст. Які засоби з індивідуальної аптечки найдоцільніше застосувати з метою лікування фази первинної загальної реакції гострої променевої хвороби?

A. Цистамін

B. Етаперазин

C. Доксицикліну гідрохлорид

D. Будаксим

E. Вібраміцин
55 Юнак отримав перелом обох кісток середньої частини передпліччя під час гри у футбол. В яких межах виконується правильна іммобілізація кінцівки під час надання першої лікарської допомоги?

A. Від кінчиків пальців до ліктьового суглобу

B. Від променево-зап’ясткового до ліктьового суглобу

C. Від кінчиків пальців до верхньої третини плеча

D. Від кінчиків пальців до здорового надпліччя

E. Від променево-зап’ясткового суглобу до верхньої третини плеча
56 У жінки 39 років, на 4 день після закінчення 10-денного курсу ампіцилінотерапії з приводу інфекції сечовивідних шляхів, з'явився рідкий багаторазовий стул з домішками крові, лихоманка та біль у животі. Під час проведення ректороманоскопії виявлена гіперемія слизової сигмоподібної кишки з точковими плоскими ерозіями. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ішемічний коліт

B. Амебіазний коліт

C. Шигельозна суперінфекція

D. Псевдомембранозний коліт

E. Токсичний мегаколон
57 Хвора 31 року скаржиться на різкий біль внизу живота, підвищення температури до 38,80С. Хворіє протягом тижня. Остання менструація тиждень тому; страждає на запалення придатків. Дизуричних та диспептичних розладів не відзначає. Шкірні покриви бліді, язик сухий, АТ- 120/80 мм рт.ст., Ps- 61/хв, симптом Щоткіна позитивний. Під час піхвового дослідження зправа визначається утворення до 12х10 см у діаметрі. У крові: лейк.- 16*109/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Піосальпінкс

B. Параметрит

C. Гострий пієлонефрит

D. Апендицит

E. Позаматкова вагітність
58 У чоловіка 28 років на фоні бронхопневмонії розвинулася кома. Об'єктивно: ЧСС- 122/хв, екстрасистолія. АТ- 80/45 мм рт.ст. Шкіра суха, тургор знижений. Дихання глибоке, шумне, рідке. Різкий запах ацетону. Печінка +5 см. Глікемія - 32 ммоль/л.; рН крові - 7,0. Який розчин буде найбільш ефективним для нормалізації дихання?

A. 4,2% розчин натрію бікарбонату

B. 0,9% розчин натрію хлориду

C. Реополіглюкін

D. 5% розчин глюкози

E. 1% розчин калію хлориду
59 У роділлі відбулися треті нормальні пологи у строк. Загальна крововтрата склала 400 мл. Через 1 годину виявлено 100 мл кров'янистих виділень зі згортками. Які діагностичні заходи необхідно провести для уточнення діагнозу?

A. Кюретаж порожнини матки

B. Загальний аналіз крові

C. Огляд м'яких пологових шляхів

D. Зондування порожнини матки

E. Визначення висоти стояння дна матки
60 У хлопчика 2 років, після вживання в їжу морської риби, вночі раптово з'явилися виражений набряк обличчя та язика, інспіраторна задишка, сиплість голосу, дифузний ціаноз, стридорозне дихання, яке періодично змінюється апное. Якими будуть першочергові невідкладні заходи?

A. Дегідратуюча терапія

B. Конікотомія

C. Введення глюкокортикостероїдів

D. Оксигенотерапія через носові катетери

E. Промивання шлунку
61 У дівчини 19 років запідозрена недостатність наднирників (хвороба Аддісона). Що з нижчеперерахованого може допомогти при підтвердженні діагнозу?

A. Гіпокаліємія

B. Гіпонатріємія

C. Гіперглікемія

D. Гіпотермія

E. Артеріальна гіпертензія
62 У вагітної 21 року, у 33 тижні вагітності, з'явився різкий головний біль, зниження зору, слуху, нудота, біль в епігастрії. АТ- 180/100 мм рт.ст. на обох руках, Рs- 65/хв., ригідність м'язів потилиці, позитивний симптом Керніга. У вагітної спостерігається розлад дихання, акроціаноз. Який реанімаційний захід необхідно провести вагітній на даному етапі?

A. Краніоцеребральна гіпотермія

B. Сечогінні препарати

C. Кортикостероїди

D. Протисудомні засоби

E. Штучна вентиляція легень
63 Хворому проводиться серцево-легенева реанімація двома реаніматорами. Яким повинно бути співвідношення між кількістю вдихів та компресій грудної клітки?

A. 1:4

B. 2 :5

C. 1:10

D. 1:5

E. 1:3
64 У хворого після дорожньо-транспортної пригоди перелом кісток таза, тупа травма живота, перелом плеча та передпліччя. АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 120/хв. У крові: ер.- 2,2*1012/л, Hb- 76 г/л, Ht- 0,24. З чого потрібно починати крововідновлення?

A. Цільна кров

B. Альбумін

C. Кристалоїди

D. Еритроцитарна маса

E. Свіжозаморожена плазма
65 У хворого 27 років, який страждає на шизофренію, раптово виник стан без втрати свідомості, без сонливості, який характеризувався нерухомістю, підвищенням тонусу м’язів тіла, відсутністю мімічних реакцій та мовного контакту, проявами активного та пасивного негативізму, відмовою від приймання їжі. Який психопатологічний стан, що потребує невідкладної допомоги, виник у хворого?
1   ...   45   46   47   48   49   50   51   52   ...   58


написать администратору сайта