Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница45 из 58
1   ...   41   42   43   44   45   46   47   48   ...   58

A. По 2 вдування підряд через кожні 15 масажних рухів

B. 20 вдувань за хвилину

C. 16 вдувань за хвилину

D. 24 вдування за хвилину

E. Одне вдування через кожні 5 масажних рухів, з частотою 12 разів за хвилину
131 У переношеного новонародженого, що народився на 43-му тижні вагітності, відзначається апное, блідість шкіри, тіло вкрите зеленуватою амніотичною рідиною. Які перші кроки в реанімації новонародженого?

A. Відсмоктування слизу із трахеї під прямим контролем

B. Штучна вентиляція із застосуванням ендотрахеальної трубки

C. Застосування 100% кисню

D. Штучна вентиляція із застосуванням апарата "маска-міхур"

E. Катетеризація умбілікальної вени
132 У хворого 34 років з протезованим мітральним клапаном, що постійно приймав сінкумар, з'явився геморагічний синдром: носові кровотечі, множинні крововиливи на шкірі, макрогематурія. В протромбіновому та аутокоагуляційних тестах майже повне не згортання крові. Які невідкладні заходи показані хворому?

A. Переливання тромбоцитарної маси

B. Переливання еритроцитарної маси

C. Переливання свіжозамороженої плазми

D. Введення преднізолону

E. Введення хлористого кальцію
133 У дитини, що потрапила в автомобільну аварію, є ознаки порушеної перфузії: систолічний тиск - 60 мм рт.ст. Яке найбільш оптимальне лікування?

A. Інфузія сольових розчинів

B. Інфузія білкових препаратів

C. Інфузія допаміну

D. Призначення серцевих глікозидів

E. Призначення атропіну
134 Для проведення провідникової анестезії чоловікові 35 років без обтяженого анамнезу було введено 2 мл 1% розчину лідокаїну. Через декілька хвилин у хворого виникли запаморочення, рясний піт, слабкість, порушення зору, різка блідість, нудота, утруднене дихання. Пульс слабкого наповнення та напруги, ЧСС- 118/хв, АТ- 60/20 мм рт.ст., ЧД- 28/хв. Який найбільш ефективний препарат для негайної терапії цього хворого?

A. Норадреналіну гідротартрат

B. Адреналіну гідрохлорид

C. Хлористий кальцій

D. Преднізолон

E. Димедрол або супрастин
135 Хворий 84 років протягом 21 доби лікувався в стаціонарі з приводу гострої вогнищевої пневмонії. Отримував антибіотики внутрішньом'язово, які саме – не знає. Через тиждень після виписки надійшов до урологічного відділення іншої лікарні зі скаргами на набряки, зменшення діурезу до 200 мл на добу. Креатинін крові - 840 мкмоль/л, сечовина крові - 82 ммоль/л, калій плазми крові - 5,9 ммоль/л. Антибіотики якої групи, найбільш вірогідно, могли спричинити гостру ниркову недостатність?

A. Цефалоспорини

B. Аміноглікозиди

C. Макроліди

D. Пеніциліни

E. Фторхінолони
136 Хворий 57 років після внутрішньовенного введення строфантину в дозі 2 мл знепритомнів. Об'єктивно: шкіра бліда, акроціаноз, пульс на сонних та стегнових артеріях не визначається, дихання агональне, артеріальний тиск не визначається, тони серця не вислуховуються. Який метод обстеження повинен проводитися під час реанімаційних заходів?

A. Електрокардіографія

B. Ультрасонографія серця

C. Вектор-кардіографія

D. Рентгенокімографія серця

E. Рентгенографія органів грудної клітки
137 Породіллі з профузною кровотечею та важкою крововтратою мають застосувати наркоз. Використання якого препарату для наркозу найбільш доцільне та безпечне з метою профілактики зупинки кровообігу?

A. Кетамін

B. Сомбревін

C. Диприван

D. Тіопентал натрію

E. Гексенал
138 Хвора 26 років після сексуального насильства надійшла до клініки. Демонстративно голосно плаче, стукає кулаками по столу, тупає ногами, рве на собі одежу, висловлює думки про самогубство. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Аментивне збудження

B. Еретичне збудження

C. Істеричне збудження

D. Епілептичне збудження

E. Панічне збудження
139 Працівник м'ясокомбінату госпіталізований зі скаргами на появу виразки на руці, яка змінила колір на чорний; утворення пухирців навколо виразки. Об'єктивно: на лівій руці виразка чорного кольору зі струпом у центрі, не болюча, під виразкою щільний набряк, навколо виразки вторинні елементи. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Флегмона кисті

B. Туляремія

C. Герпес

D. Сибірка

E. Чума
140 У жінки, яка страждає на хронічний аднексит, від другої вагітності, на тлі токсикозу, 12 годин тому народилася дитина: маса тіла - 2900 г, довжина - 52 см; оцінка за шкалою Апгар - 4-6 балів. Меконiй вiдходив. Об'єктивно: стан дитини важкий, крик тихий, вродженi рефлекси пригнiченi, м'язовий тонус знижений. Шкiра з сiруватим вiдтiнком, акроціаноз. Дихання поверхневе, неритмiчне, з ЧДР- 70/хв. Аускультативно: дихання послаблене, вологi рiзнокалiбернi хрипи. ЧСС- 140/хв. Печiнка +2 см. Який найбільш вірогідний дiагноз?

A. Первиннi розсiянi ателектази

B. Пiзня постнатальна пневмонiя

C. Рання постнатальна пневмонiя

D. Внутрiшньоутробна пневмонiя

E. Сепсис
141 У хворого 38 років після перенесеного грипу з'явилися скарги на сухість у роті, прогресуюче похудіння. Об'єктивно: хворий апатичний, сонливий, свідомість загальмована, запах ацетону під час дихання. Ps- 96/хв., ритмічний, тони серця послаблені. АТ- 100/60 мм рт.ст. Рівень глюкози крові натще 17,6 ммоль/л, діурез 3,9 л, глюкозурія 4,2%, реакція сечі на ацетон (++++). Яка кома виникла у хворого?

A. Уремічна

B. Гіпоглікемічна

C. Печінкова

D. Кетоацидотична

E. Гіперосмолярна
142 У хворого 27 років захворювання почалося гостро з підвищення температури до 39,50С, появи головного болю, висипки на руках, ногах, животі, що швидко поширювалася впродовж доби. Об'єктивно: шкіра бліда, суха; на кінцівках, обличчі та тулубі – рясний різнокалібровий геморагічний висип з некрозом у центрі, крововиливи на перехідній складці кон'юнктиви. Ps- 110/хв. Печінка біля краю реберної дуги. Про яке захворювання слід думати?

A. Хвороба Верльгофа

B. Грип

C. Хвороба Шенлейна-Геноха

D. Менінгококова інфекція, менінгококемія

E. Ієрсиніоз
143 У вагітної з анемією, після введення Ферум-леку внутрішньовенно, з'явилася висипка на шкірі, ядуха, тахікардія та гіпотензія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Синдром нижньої порожнистої вени

B. Анафілактична реакція

C. Гостра серцева недостатність

D. Неврастенічний синдром

E. Гостра дихальна недостатність
144 Чоловік 37 років скаржиться на гострий біль у лівій половині грудної клітки, задишку, що посилюється при будь-яких рухах. Захворів раптово після значного фізичного навантаження. Об'єктивно: помірний ціаноз обличчя. Ліва половина грудної клітки відстає в акті дихання, перкуторно - тимпаніт зліва, дихання ослаблене. ЧДР- 24/хв. Тони серця ослаблені, ЧСС- 90/хв. На рентгенограмі видно лінію вісцеральної плеври, назовні від неї легеневий малюнок відсутній. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лівосторонній ексудативний плеврит

B. Лівостороння пневмонія

C. Інфаркт міокарда

D. Спонтанний пневмоторакс

E. Тромбоемболія легеневої артерії
145 Породілля в ранньому післяпологовому періоді втратила 450 мл крові (важить 70 кг). Об'єктивно: загальний стан задовільний, шкірні покриви рожеві, Рs- 80/хв, ритмічний, АТ- 110/70 мм рт.ст. Яка найбільш доцільна лікарська тактика?

A. Введення цільної крові

B. Введення еритроцитарної маси

C. Введення колоїдів

D. Введення кристалоїдів

E. Введення 1/3 колоїдів та 2/3 кристалоїдів
146 До приймального відділення доставлено хворого з симптомами загального переохолодження. Загальмований, виражений м'язовий тремор, температура 34,50C, АТ- 110/70 мм рт.ст., ЧСС- 98/хв., дихання нормальне. На кистях та стопах - ділянки відмороження II-III ступеня. Що з нижче перерахованого НЕ ПОКАЗАНЕ хворому?

A. Пероральний прийом 30% розчину етанолу

B. Тепле пиття

C. Зігрівання зовнішніми джерелами тепла

D. Накладання пов'язки на кисті та стопи

E. Внутрішньовенне введення теплих розчинів
147 До клініки доставлено хлопчика 10 років, якого вжалила бджола. Скарги на набряк губи, обличчя, шиї, відчуття жару і нестачі повітря. Об'єктивно: дихання утруднене, шумне, пінисті виділення з рота, кашель, брадипное. Шкіра бліда, холодна, тони серця глухі, аритмічні, пульс ниткоподібний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Набряк Квінке

B. Церебральна кома

C. Анафілактичний шок

D. Гостра серцево-судинна недостатність

E. Бронхіальна астма
148 Дитина 12 років доставлена до лікарні у непритомному стані. Об'єктивно: ознаки значної дегідратації, дихання часте, поверхневе, запаху ацетону в повітрі немає. Виражена неврологічна симптоматика: гіпертонус м'язів, ністагм, менінгеальні знаки. Глюкоза крові – 45 ммоль/л, рівень кетонових тіл у крові в нормі; кетонурії немає; осмолярність крові – 390 мосм/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лактатацидотична кома

B. Гіперосмолярна кома

C. Гіпохлоремічна кома

D. Менінгіт

E. Кетоацидотична кома
149 Жінка звернулася в поліклініку для проведення вакцинації АКДП. Через 15 хвилин після введення вакцини її стан різко погіршився: виникла різка слабкість, запаморочення, серцебиття, задишка. Об'єктивно: виражена блідість, пітливість, ЧСС- 110/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло?

A. Кардіогенний шок

B. Больовий шок

C. Анафілактичний шок

D. Геморагічний шок

E. Гіповолемічний шок
150 У дівчинки 6 років постгеморагічна анемія ІІІ ступеня. Під час трансфузії відмитих еритроцитів, вона відчула жар, свербіж; спостерігається гіперемія шкіри, поява висипки у вигляді пухирців, різнокольорових папул, загальне збудження. Гемотрансфузія негайно припинена. Яка лікувальна тактика при гіпертермії на фоні кропив'янки, що виникла під час гемотрансфузії?

A. Антигістамінні та кортикостероїдні препарати, після чого у разі потреби, ввести жарознижуючі засоби

B. Терміново призначити жарознижуючі, а потім сечогінні та антигістамінні препарати

C. У разі потреби, проведення жарознижуючої терапії - препаратом вибору в хворої є аспірин

D. Жарознижуючі засоби, потім антигістамінні та кортикостероїдні препарати

E. Провести термінове охолодження фізичними методами з подальшим призначенням антигістамінних
151 Жінку 36 років вжалила за язик оса. "Жало" швидко видалене хворою самостійно. З'явилася різка болючість, оніміння та набряк язика, а також слизової порожнини рота і губ. Хвора звернулася по допомогу до медичного пункту, де було введено 2 мл димедролу в/м та 30 мг преднізолону, однак набряклість поширилася на обличчя, шию, з'явилося утруднене дихання. Яка подальша тактика ведення хворої?

A. Підшкірне введення адреналіну місцево

B. Холодні примочки на ділянку обличчя та шиї

C. Приймання антигістамінних препаратів

D. Негайна госпіталізація до відділення реанімації

E. Внутрішньом'язове введення преднізолону
152 Хвору 20 років госпіталізовано до стаціонару зі скаргами на різкий біль внизу живота зліва, який з'явився після фізичного навантаження. Остання нормальна менструація була три тижні тому. Об'єктивно: температура 36,90С, шкіра бліда, Ps- 90/хв, АТ- 100/70 мм рт.ст. Живіт болючий в нижніх відділах, симптом Щоткіна-Блюмберга слабо позитивний. Матка не збільшена, чутлива, з правого боку придатки не пальпуються, зліва - придатки збільшені, різко болючі. Склепіння нависаючі, болісні. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Міома матки

B. Запалення придатків матки

C. Гострий апендицит

D. Порушена позаматкова вагітність

E. Апоплексія яєчника
153 50-річну жінку зі злоякісною пухлиною, що внутрішньовенно ввела собі 140 мг морфіну, госпіталізовано в коматозному стані. Під час огляду: міоз, депресія дихання, зниження артеріального тиску, частоти пульсу, температури тіла. Який антидот необхідно ввести в даному випадку?

A. Глюкагон

B. Фізостигмін

C. Налоксон

D. Атропін

E. Дефероксамін
154 Хворий скаржиться на біль у правій половині грудної клітки, який виник після дорожньо-транспортної пригоди. Об'єктивно: права половина грудної клітки відстає в акті дихання, під час пальпації відзначається різка болючість на рівні 7-9 ребер по передній поверхні грудної клітки з правого боку. Який додатковий метод обстеження дозволить верифікувати діагноз?

A. Рентгенографія грудної клітки в 2-ох проекціях

B. ЕКГ

C. Загальні аналізи крові та сечі

D. Бронхоскопія

E. УЗД
155 Дитина 9 мiсяцiв захворiла гостро: пiдвищилася температура тiла до 37,80С, з'явилися кашель та нежить. На 3-ю добу хвороби вночi стан рiзко погiршився: стала неспокiйною, метушиться; з'явилися гавкаючий кашель, охриплiсть голосу, iнспiраторна задишка. Дiагностований круп. Який збудник, частiше за інші, викликає цей синдром?

A. Вiрус грипу

B. Ентеровiрус

C. Риновiрус

D. Аденовiрус

E. Вiрус парагрипу
156 У хворої пухлиноподібне утворення в ділянці міжсідничної складки в місці проекції куприка. Хворіє 5 днів. Утворення розміром до 6х5 см, різко болюче під час пальпації. Шкіра над ним болісна, щільна, гіперемована. Акт дефекації безболісний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Геморой

B. Абсцедуючий фурункул промежини

C. Гострий підшкірний парапроктит

D. Бартолініт

E. Кіста куприка, що нагноїлася
157 Дитині 10 місяців з метою зниження температури давали сироп парацетамолу, через 2 години температура не знизилася і мати дала дитини аспірин в дозі 0,1 г. Через 20 хвилин у дитини з'явилися набряк обличчя, папульозна висипка, утруднене дихання. З анамнезу відомо, що дідусь хлопчика не переносить аспірин. Якщо це набряк Квінке, то що необхідно призначити дитині першочергово?

A. Серцеві глікозиди

B. Глюкокортикоїди та антигістамінні в/в

C. Антигістамінні ентерально

D. Анальгін в/м

E. Еуфілін в/в
158 У емоційно лабільної дівчини 19 років у задушливому приміщенні розвинулися різка слабкість, запаморочення, потемніння в очах, нудота та непритомність без судом. Об'єктивно: непритомна, шкірні покрови бліді, вкриті потом, кінцівки холодні. АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 96/хв, зниженого наповнення, дихання поверхневе. Зіничні та сухожилкові рефлекси збережені, менінгеальні знаки негативні. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Вегетативно-судинний пароксизм

B. Епілептичний напад

C. Синкопальний стан

D. Істеричний невроз

E. Транзиторна ішемічна атака
159 У хворого 49 років раптово з'явився кинджальний біль в епігастральній ділянці. В анамнезі виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Симптоми Щоткіна-Блюмберга, Спіжарного - позитивні. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Перфорація виразки дванадцятипалої кишки

B. Стенозуюча виразка дванадцятипалої кишки

C. Пенетруюча виразка дванадцятипалої кишки

D. Гострий холецистит

E. Гострий панкреатит
160 Хворий 40 років працює на хімічному комбінаті в цеху по виробництву сірчаної кислоти. Внаслідок аварії на установці здійснився викид діоксиду азоту. Через 15 хвилин хворий відчув загальне нездужання, яке самостійно зникло через 1,5 години. Через 10 годин, у зв'язку з різким погіршенням стану, хворого було госпіталізовано. Об'єктивно: стан тяжкий, ціаноз, клекочуче дихання, ЧДР- 50/хв., задишка; аускультативно – численні сухі та вологі хрипи. Тони серця глухі, Рs- 120/хв., АТ– 110/70 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гостра лівошлуночкова недостатність, набряк легень

B. Гостре отруєння сірчаною кислотою

C. Гостре отруєння нітрогазами, токсичний набряк легень

D. Крововилив в головний мозок

E. Гостре отруєння аміаком, набряк легень
161 Новонароджений оцінений за шкалою Апгар у 4 бали. Доношений, маса тіла - 3200 г, має місце обвиття пуповини навколо шиї. Об'єктивно: субтотальний ціаноз, слабкий крик, поодинокі дихальні рухи, ЧСС- 60/хв., м'язова гіпотонія, арефлексія. Якими будуть першочергові дії?
1   ...   41   42   43   44   45   46   47   48   ...   58


написать администратору сайта