Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница43 из 58
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   58

A. Позаматкова вагітність

B. Аборт в ходу

C. Аборт, що розпочався

D. Дисфункція яєчників

E. Загроза аборту
66 До хірургічної клініки надійшов хворий 40 років з травматичним відривом правої гомілки. Тимчасова зупинка кровотечі була виконана лікарем швидкої допомоги. Об'єктивно: стан хворого важкий, шкіра та слизові оболонки бліді, Ps- 110/хв, АТ- 60/40 мм рт.ст. Який показник слід дослідити для вірогідної оцінки об'єму крововтрати?

A. Об'єм циркулюючої крові

B. Гематокрит

C. Центральний венозний тиск

D. Систолічний артеріальний тиск

E. Частота пульсу
67 Хворий з діагнозом кардіогенний шок раптово знепритомнів, відбулася зупинка дихання, частота пульсу на сонній артерії склала 32/хв. На ЕКГ – синусова брадикардія. Що необхідно зробити в першу чергу?

A. Перевести хворого на ШВЛ

B. Непрямий масаж серця

C. Призначити β-блокатори

D. Ввести лідокаїн

E. Ввести атропіну сульфат
68 У новонародженого на 2 добу життя виникла шлункова кровотеча, діагностована геморагічна хвороба. Який препарат для внутрішньовенного введення є найбільш ефективним?

A. Нативна плазма

B. Адроксон

C. Свіжозаморожена плазма

D. Альбумін

E. Дицинон
69 Дитина 9 років з апластичною анемією отримує гемотрансфузії з замісною метою. Останнім часом усі трансфузії крові супроводжуються свербежем шкіри, кропивницею, гіпертермією, задишкою. Як запобігти подальших алергічних ускладнень трансфузій?

A. Трансфузія рентген-опроміненої донорської крові

B. Трансфузії штучної крові, наприклад, "Перфторан"

C. Премедикація антигістамінними препаратами

D. Трансфузія відмитих еритроцитів

E. Трансфузія еритроцитарної маси
70 Хворий надійшов до приймального відділення після ДТП з множинними переломами нижніх кінцівок. Хворий блідий, загальмований, шкіра вкрита липким потом. На верхню третину стегна зліва накладено джгут, при знятті якого пов'язка інтенсивно промокає кров'ю. Пульсація на підколінній артерії зліва відсутня. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Травма м'яких тканин

B. Травматичне пошкодження стегнової вени

C. Травматичне пошкодження стегнової артерії

D. Травматичне пошкодження підколінної вени

E. Травматичне пошкодження підколінної артерії
71 Хвора 32 років, що страждає на імунну форму тромбоцитопенічної пурпури доставлена до гінекологічного відділення з матковою кровотечею. Об'єктивно: на шкірі тулуба та кінцівок геморагії різної величини. Лімфатичні вузли, печінка, та селезінка не збільшені. У крові: Hb- 90 г/л, лейкоцитарна формула не змінена, тромбоцити – 8*109/л. Які невідкладні заходи показані хворій?

A. Трансфузія еритроцитарної маси

B. Трансфузія тромбоцитарної маси

C. Призначення глюкокортикоїдів в/в

D. Введення кріопреципітату

E. Введення фібриногену
72 Хворий 24 років тиждень тому впав з висоти 2 метри. Під час ходи відчував лише біль у грудному відділі хребта. Вчора з'явилася слабкість у ногах, перестав ходити. Відмічає затримку сечі. Про що свідчить така динаміка процесу?

A. Компресія спинного мозку

B. Забій головного мозку

C. Арахноїдит спинного мозку

D. Забій спинного мозку

E. Струс спинного мозку
73 До приймального відділення доставлено хвору 22 років, яка з суїцидальною метою випила невідому хімічну речовину. Скаржиться на біль за грудниною, блювання, загальну слабкість. Об'єктивно: шкіра та видимі слизові бліді, АТ– 90/60 мм рт.ст., Ps- 95/хв.; в блювотних масах слиз з домішками крові. Яка першочергова тактика лікаря?

A. Промити шлунок водою

B. Призначити спазмолітики

C. Призначити гемостатичну терапію

D. Дати таблетки активованого вугілля

E. Провести інфузійну терапію
74 Під час переливання нативної плазми з замісною метою, хвора поскаржилася на різку загальну слабкість, важкість дихання. Об'єктивно: дихання утруднене, зі свистом; шкірні покриви ціанотичні, покриті холодним потом, тахікардія, пульс ниткоподібний, АТ- 80/60 мм рт.ст. Який препарат буде мати першочергове значення в комплексі лікування?

A. Анальгетики

B. Спазмолітики

C. Серцеві глікозиди

D. Фізрозчин

E. Глюкокортикоїди
75 У дитини після введення антибіотика осип голос, з'явилися гавкаючий кашель, задишка інспіраторного характеру. Шкіра обличчя набула ціанотичного відтінку, хворий став неспокійним. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Набряк Квінке в області гортані

B. Тромбоемболія легеневої артерії

C. Стороннє тіло дихальних шляхів

D. Респіраторне вірусне захворювання

E. Бронхіальна астма
76 Після ДТП хворий госпіталізований з переломом кісток таза, тупою травмою живота, переломом плеча і передпліччя. Об'єктивно: АТ- 80/60 мм рт. ст., Ps- 120/хв. У крові: Hb- 76 г/л, Ht- 0,24, ер.- 2,2*1012/л. З чого потрібно починати відновлення ОЦК?

A. Еритроцитарна маса

B. Кристалоїди

C. Цільна кров

D. Свіжозаморожена плазма

E. Альбумін
77 До приймального відділення надійшов хворий у стані алкогольної коми. Через деякий час після перекладання на спину на каталці у хворого з'явився ціаноз шкіри. Дихальні рухи збережені, але зовнішнє дихання відсутнє. Пульс на периферичних судинах збережений, тахікардія. Що необхідно зробити у першу чергу в цій ситуації?

A. Трахеостомія

B. Застосувати "потрійний прийом"

C. Ввести дихальні аналептики

D. Ввести повітровід

E. Інтубація трахеї
78 Хвора 23 років протягом 3-х місяців скаржиться на загальну слабкість, підвищення температури до 37,5-380C, збільшення лімфатичних вузлів (на шиї, пахових, пахвинних), значну втрату маси тіла, тривалий пронос. В анамнезі - безладне статеве життя. Яке обстеження є обов'язковим для цієї хворої?

A. Біопсія лімфатичних вузлів

B. Загальний аналіз крові

C. Посів калу на групу шигел та стафілокок

D. Аналіз крові на антитіла до ВІЛ

E. Посів крові на гемокультуру
79 У хворого 46 років з лівобічною нижньочастковою пневмонією, на фоні ХОЗЛ, під час кашлю з'явився різкий біль зліва в грудній клітці. Об'єктивно: дифузний ціаноз; перкуторно над легенями – високий тимпаніт, аускультативно – відсутність дихальних шумів над лівою половиною грудної клітки. Зміщення правої межі серця до середньоключичної лінії. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?

A. Тромбоемболія легеневої артерії

B. Спонтанний пневмоторакс

C. Ексудативний плеврит

D. Інфаркт міокарда

E. Набряк легень
80 До приймального відділення лікарні надійшла дитина, що декілька годин тому перенесла клінічну смерть, але була успішно реанімована бригадою ШМД. На момент огляду притомна, стан дитини стабільний, вітальні функції компенсовані. До якого відділення необхідно госпіталізувати хворого?

A. Соматичне відділення

B. Профіль відділення повинен вирішити головний лікар

C. Профіль відділення повинен вирішити завідувач відділенням реанімації

D. Реанімації та інтенсивної терапії

E. Профіль відділення повинен вирішити старший черговий лікар
81 Хворому на системний червоний вівчак, який приймає протягом року преднізолон, виконана тонзилектомія. Після операції з'явилися різка слабкість, нудота, блювання, біль у правій клубовій ділянці, рідкі випорожнення до 5 разів на добу. Рs- 96/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст. Яка профілактична терапія була найбільш доцільна перед операцією?

A. Призначення ДОКСа

B. Призначення антибіотиків

C. Введення розчину Рінгера

D. Введення 10% розчину NaСl

E. Підвищення дози преднізолону
82 Хвора 18 років доставлена до лікарні без свідомості. Хворіє на цукровий діабет, отримує інсулін короткої дії. Об'єктивно: шкіра волога, судоми м'язів рук та ніг. Зіниці в нормі. Ps- 110/хв, ритмічний, АТ- 80/60 мм рт.ст. З введення яких препаратів слід розпочати лікування хворої?

A. Інсулін короткої дії

B. 40% розчин глюкози

C. 5% розчин глюкози

D. 10% розчин глюкози

E. Інсулін пролонгований
83 Які методи проведення штучної вентиляції легень застосовують під час клінічної смерті?

A. Ручний дихальний апарат, заведення рук за голову

B. Ручний дихальний апарат, розведення рук у боки

C. Штучна вентиляція - із рота в рот, розведення рук у боки

D. Штучна вентиляція - із рота в рот, заведення рук за голову

E. Штучна вентиляція - із рота в рот, ручний дихальний апарат
84 Жінка 64 років хворіє близько 1 року: непокоять підвищена втомлюваність, послаблення пам'яті, епізоди оглушення та сонливості, постійний головний біль із ранковим блюванням. Після обстеження встановлено діагноз – пухлина лівої скроневої долі. Протягом останньої години збуджена, не орієнтується, відчуває зорові галюцинації (пожежі, ріки крові), почуття страху. Що слід призначити з метою зняття збудження?

A. Галоперидол

B. Діазепам

C. Аміназин

D. Депакін

E. Тизерцин
85 Дитина 5 років, яка відвідує дитячий садок, захворіла гостро. Непокоїть нудота, біль у животі. Стан тяжкий, t0- 39,00С, дитина в'яла, загальмована. Відомо, що у дитячому колективі захворіли ще 5 дітей з аналогічними симптомами. Яка першочергова дія стосовно цього хворого?

A. Терміново промити шлунок та кишечник

B. Антибіотикотерапія

C. Введення анальгетиків

D. Інфузійна водно-сольова терапія

E. Введення спазмолітиків
86 Хвора 58 років скаржиться на раптовий початок серцебиття, запаморочення, шум у голові, важкість в ділянці серця, нудоту. Об'єктивно: Ps- 160/хв, ритмічний, АТ- 95/60 мм рт.ст. Під час аускультації серця - маятникоподібний ритм. На ЕКГ– ритм правильний, двофазні зубці Р перед кожним шлуночковим комплексом, нормальні комплекси QRS. Масаж каротидного синуса перервав напад. Які порушення серцевого ритму мали місце в хворої?

A. Пароксизм тріпотіння шлуночків

B. Передсердна пароксизмальна тахікардія

C. Пароксизм миготіння передсердь

D. Регулярна форма тріпотіння передсердь

E. Шлуночкова пароксизмальна тахікардія
87 Чоловік 58 років знаходиться в інфарктному відділенні з приводу гострого трансмурального інфаркту міокарда. Раптово захрипів, з'явилися судоми верхніх та нижніх кінцівок, самовільний акт дефекації та сечовипускання. Об'єктивно: непритомний, тони серця не вислуховуються, АТ та пульс не визначаються. На ЕКГ - дрібнохвильова фібриляція шлуночків. Які дії лікаря найбільш доцільні в цьому випадку?

A. Лідокаїн в/в

B. Масаж серця

C. Кордарон в/в

D. Атропін в/в

E. Дефібриляція
88 Хвора 28 років через 3 тижні після штучного аборту відчула переймоподібний біль унизу живота. Протягом останньої доби з'явилася кровотеча. Під час піхвового обстеження - матка розмірами дещо більша за норму, придатки без особливостей. Виділення рясні, кров'янисті, темного кольору, посилилися під час обстеження. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Субінволюція матки

B. Залишки після штучного аборту

C. Позаматкова вагітність

D. Порушення менструального циклу

E. Післяабортний метроендометрит
89 У породіллі масивна кровотеча після народження двійні природними пологовими шляхами. Об'єктивно: затьмарення свідомості (ступор), зіниці розширені, шкіра бліда, ціанотична, волога, холодна на дотик. Тахікардія з ЧСС- 140/хв, АТ- 70/40 мм рт.ст, дихання часте, поверхневе. Крововтрата 2000 мл (40% ОЦК). Який клінічний діагноз?

A. Атонія матки

B. Розрив матки

C. Геморагічний шок

D. Емболія навколоплідними водами

E. Септичний шок
90 У дитини з діагнозом стрептококова пневмонія раптово з'явилася задишка. На рентгенограмі – правобічний напружений пневмоторакс. Яка першочергова допомога?

A. Визначення газів крові

B. Внутрішньовенне введення серцевих глікозидів

C. Негайна декомпресія

D. Внутрішньовенне введення глюкокортикоїдів

E. Переведення на ШВЛ
91 Дитині 7 місяців. На тлі гастроентериту виникли жовтушність шкіри, множинні геморагії, сеча кольору "м'ясних помиїв", олігурія, гепатоспленомегалія. Параклінічно: анемія, лейкоцитоз, ретикулоцитоз, непрямий білірубін збільшений в 3 рази, помірно збільшені трансамінази, лужна фосфатаза, протеїнурія до 1,5 г/л, макрогематурія, циліндрурія, креатинін та сечовина в 4 рази вище норми, диспротеїнемія. Яка лікарська тактика?

A. Інфузійна терапія, діуретики

B. Гемодіаліз

C. Інфузійна терапія, преднізолон 2-3 мг/кг, діуретики, гепарин 100 од/кг

D. Преднізолон 2-3 мг/кг, гепарин 100 од/кг, інфузійна терапія, дипіридамол

E. Інфузійна терапія, преднізолон 2-3 мг/кг, діуретики
92 Чоловік, пірнаючи у річку, захлинувся водою. Його було вчасно витягнуто з води. Об'єктивно: загальний стан важкий, відмічається помірний ціаноз обличчя, пульс та дихання відсутні. Який комплекс заходів треба вжити терміново для врятування потерпілого?

A. Стимуляція дихання

B. Внутрішньом'язове введення антигістамінних препаратів

C. Проведення гемодинамічних протишокових заходів

D. Внутрішньовенне введення кардіотонічних препаратів

E. Проведення першого етапу серцево-легеневої реанімації
93 Постраждалий в автокатастрофі скаржиться на різкий біль у крижовому відділі хребта, промежині. При натискуванні на гребені клубових кісток – різка болючість, позитивний симптом "прилиплої п'яти" з правого боку, укорочення правого стегна зі "зникненням" великого вертлюга. В якому положенні необхідно транспортувати хворого?

A. На спині з шиною на правій нозі та зігнутою лівою ногою

B. На спині з валиком під колінами та плоскою подушкою під головою

C. На спині з валиком під колінами, розведеними в сторони (положення жабки)

D. На спині з валиком під попереком та плоскою подушкою під головою

E. На спині, з прямими нижніми кінцівками, шиною на правій нозі
94 У хворого 85 років з гострим загруднинним болем під час електрокардіографії відмічено ознаки клінічної смерті, зафіксовано асистолію зі збереженою функцією передсердь. Реанімаційні заходи протягом 3 хвилин неефективні. Який з вказаних заходів буде найбільш ефективним в даній ситуації?

A. Електрокардіостимуляція

B. Прекардіальний удар

C. Дефібриляція

D. Корекція метаболічного ацидозу

E. Адренергічна стимуляція
95 Вагітна 30 тижнів звернулася до лікарні у зв'язку з відсутністю відчуття рухів плода впродовж 2 днів. Що є методом вибору в діагностиці внутрішньоутробної смерті плода?

A. Абдомінальне рентгенологічне обстеження плода

B. Зміна сироваткового тесту на вагітність з позитивного на негативний

C. Амніоцентез з дослідженням амніотичної рідини

D. Ультразвукова оцінка серцебиття плода

E. Стійка відсутність рухів плода
96 У хворого 35 років сильний пронос, одноразове блювання "фонтаном". Об'єктивно: температура тiла у нормі, болю у животi немає. Виражена дегiдратацiя: сухiсть шкiри та слизових оболонок, шкiра збирається в складку, яка не розгладжується; тахiкардiя, рiзке зниження артеріального тиску, тотальний цiаноз, афонiя, анурiя. Який аналiз необхiдний для пiдтвердження дiагнозу?

A. Гемокультура

B. Копрологiчне дослiдження

C. Видiлення культури збудника з калу

D. Клiнiчний аналiз кровi

E. Дослідження електролітів крові
97 На 18-ому тижні вагітності внаслідок травми у жінки виникла зупинка серця. В якому положенні треба проводити непрямий масаж серця?

A. З опущеними ногами вагітної

B. У положенні вагітної на лівому боці

C. У положенні вагітної на правому боці

D. -

E. З піднятими ногами вагітної
98 З поля, обробленого отрутохімікатами, доставлено дитину 4 років. Свідомість сплутана, відмічається гіперсалівація та бронхорея, зіниці вузькі. Який препарат необхідно використати як антидот у даному випадку?

A. Хромосмон

B. Адреналін
1   ...   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   58


написать администратору сайта