Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница39 из 58
1   ...   35   36   37   38   39   40   41   42   ...   58

D. 70-80 за хвилину

E. 100-120 за хвилину
126 Хворий 72-х років у післяопераційному періоді раптово знепритомнів. Діагностована клінічна смерть. Під час проведення непрямого масажу серця почувся характерний кістковий хрускіт. Якою буде подальша тактика лікаря?

A. Замінити непрямий масаж дефібриляцією

B. Замінити непрямий масаж серця ручним методом ШВЛ

C. Замінити непрямий масаж абдомінальною компресією

D. Припинити реанімаційні заходи

E. Продовжувати непрямий масаж серця
127 У хворого, якому необхідна гемотрансфузія, визначена група крові $AB (IV) Rh^–$ (негативна), Hb- 48 г/л. Кров якої групи можна переливати цьому хворому?

A. $AB (IV) Rh^+$ (позитивна)

B. $AB (IV) Rh^-$ (негативна)

C. $A (II) Rh^-$ (негативна)

D. $O (I) Rh^-$ (негативна)

E. Кров будь-якої групи та $Rh$
128 Хворий 45-ти років, дератизатор, госпіталізований після вживання їжі на складі пестицидів. Об'єктивно: стан важкий, нестримне блювання масами коричневого кольору, пронос, запах часнику з рота, виражений виразковий стоматит, глосит. Шкіра суха, тургор знижений, кінцівки холодні. АТ- 50/20 мм рт.ст., Ps- 120/хв, тони серця глухі. Гепатоспленомегалія. Судоми м'язів кінцівок. Який антидот слід застосувати?

A. Тіосульфат натрію

B. Ізонітрозин

C. Атропіну сульфат

D. Хромосмон

E. Мекаптид
129 У хворого виник гострий біль за грудниною з іррадіацією у ліву руку. Об'єктивно: збуджений, шкірні покрови бліді, ЧДР- 38/хв, АТ- 180/110 мм рт.ст. Раптом хворий непритомніє, падає. Пульс на магістральних судинах не визначається, зіниці рівномірно розширені. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Клінічна смерть

B. Кома

C. Порушення мозкового кровообігу

D. Серцевий напад

E. Агональний стан
130 Чоловік 49-ти років скаржиться на стискаючий біль за грудниною, який виник годину тому під час швидкої ходи. Об'єктивно: помірна тахікардія, АТ- 150/90 мм рт.ст. Під час запису ЕКГ раптово знепритомнів, виникла одноразова тонічна судома скелетних м'язів, дихання рідке, нерегулярне, пульс на сонних артеріях відсутній. Який першочерговий захід для надання допомоги?

A. Провести дефібриляцію

B. Вимкнути електрокардіограф

C. Ввести внутрішньовенно протисудомні препарати

D. Визначити рівень артеріального тиску

E. Виконати прекардіальний удар
131 У породіллі з гестозом ІІ половини вагітності, через 30 хвилин після пологів, виник напад еклампсії. АТ- 180/110 мм рт.ст., Ps- 100/хв. Яка тактика лікаря?

A. Введення реополіглюкіну

B. Введення протисудомних ліків

C. Загальна анестезія

D. Дегідратаційна терапія

E. Введення гангліолітиків
132 До клініки надійшов хворий зі скаргами на запаморочення, біль голови, зниження гостроти зору, нудоту, відчуття страху. Захворів після обробки присадибної ділянки хлорофосом. Об'єктивно: міоз, потовиділення, салівація, блювання, підвищення артеріального тиску, помірна тахікардія. Попередній діагноз: отруєння фосфорорганічними речовинами. Які з перелічених досліджень крові необхідно додатково провести для уточнення діагнозу?

A. Визначити білкові фракції

B. Визначити активність холінестерази

C. Визначити активність лужної фосфатази

D. Визначити вміст глюкози

E. Визначити активність амінотрансфераз
133 Хворий 45-ти років скаржиться на кашель нападоподібного характеру, першіння у носоглотці. Перебував у зоні забруднення після аварії на АЕС протягом 10-ти днів. Під час риноскопії ознаки значного подразнення слизової носоглотки. Який радіонуклід спричинив таке подразнення слизової?

A. Радіоактивний цезій

B. Радіоактивний плутоній

C. Радіоактивний йод

D. Радіоактивний кобальт

E. Радіоактивний стронцій
134 Дитині, хворій на гостру лімфобластну лейкемію, для корекції анемії, проведено гемотрансфузію еритроцитарною масою. Які лабораторні обстеження слід обов'язково провести після гемотрансфузії?

A. Сечова кислота крові, КЛС

B. Протеїнограма, коагулограма

C. Електроліти крові та сечі

D. Визначення рівня гемоглобіну, еритроцитів, клінічний аналіз сечі

E. Проба Кумбса, функціональні проби печінки
135 Народився хлопчик в терміні гестації - 42 тижня. Навколоплідні води з домішками меконію. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині - 4 бали, на 5-й хвилині - 5 балів. У дитини відмічаються ознаки синдрому дихальних розладів, аускультативно в легенях вислуховується велика кількість вологих хрипів. При рентгенологічному обстеженні спостерігаються зливні вогнища ущільнення легеневої тканини. Який найбільш вірогідний діагноз у новонародженої дитини?

A. Черепно-мозкова травма

B. Аспіраційний синдром

C. Розсіяні ателектази легенів

D. Вроджена пневмонія

E. Вроджений сепсис
136 За словами матері, дитина двох років гралася на підлозі дрібними предметами, раптово посиніла, впала, перестала дихати. Потім роздихалася, проте з'явився періодичний кашель. Об'єктивно: стан дитини задовільний. Періодично нападоподібний судомний кашель. При аускультації за грудниною - симптом балотування. Яке інструментальне дослідження необхідно провести в першу чергу?

A. Нижня бронхоскопія

B. Верхня бронхоскопія

C. Непряма ларингоскопія

D. -

E. Пряма ларингоскопія
137 Студент технікуму 15-ти років доставлений ШМД ургентно до хірургічного стаціонару з клінікою "гострого живота". У свідомості, адекватний, критичний. За життєвими показанням необхідна термінова операція. Чия добровільна інформована згода необхідна для проведення операції, згідно чинного законодавства України?

A. Необхідна згода представників навчального закладу, оскільки хворий не досяг 18-ти річного віку

B. Достатньо згоди самого пацієнта, який досяг 15-ти річного віку

C. Необхідна згода батьків, тому що хворий не досяг 21-го року

D. Згоди пацієнта не потрібно

E. Достатньо розпорядження старшого чергового хірурга
138 До інфекційного відділення доставлено хворого у важкому стані із скаргами на гарячку, озноб, різкий біль у правій пахвинній ділянці, запаморочення, блювання. Обличчя та кон'юнктиви яскраво-червоні. Язик сухий, вкритий білим нальотом. У правій пахвинній ділянці різко болючий бубон, шкіра над ним червона, блискуча. З анамнезу відомо, що він 2 дні тому перебував у складі геологічної партії в Монголії. Яке захворювання можна запідозрити?

A. Чума

B. Лімфаденіт

C. Геморагічні гарячки

D. Сибірка

E. Туляремія
139 Хворий 43-х років, який страждає на гормонозалежну бронхіальну астму та 3 доби знаходиться у астматичному стані, знепритомнів. Об'єктивно: обличчя сіре, рідкі дихальні рухи різної глибини, АТ- 90/55 мм рт.ст., везикулярне дихання різко послаблене, додаткових дихальних шумів немає. Яка невідкладна допомога?

A. Штучна вентиляція легень

B. Торакотомія

C. Трахеостомія

D. Дефібриляція серця

E. Закритий масаж серця
140 У вагітної 21-го року, у 33 тижні вагітності, з'явилися різкий біль голови, зниження гостроти зору, слуху, нудота, біль в епігастрії. АТ- 180/100 мм рт.ст. на обох руках, Рs- 65/хв, ригідність м'язів потилиці, позитивний симптом Керніга. Також спостерігається розлад дихання та акроціаноз. Який реанімаційний захід необхідно провести вагітній на даному етапі?

A. Сечогінні препарати

B. Краніоцеребральна гіпотермія

C. Штучна вентиляція легень

D. Протисудомні засоби

E. Кортикостероїди
141 У пацієнтки 30-ти років виник гострий біль голови з короткочасною непритомністю. На момент огляду відзначається помірна чутливість до світла та ригідність м'язів шиї. Результати комп'ютерної томографії - значущих змін немає. Яка подальша тактика ведення пацієнтки?

A. Проведення спінальної пункції

B. Госпіталізація до неврологічного відділення та неврологічний огляд кожну годину

C. Проведення ЕЕГ

D. Введення наркотичних аналгетиків

E. Внутрішньовенне введення антибіотиків
142 Жінка 46-ти років скаржиться на приступи стискаючого болю за грудниною, що виникли вперше 8 годин тому після фізичного навантаження, купірувалися прийомом нітрогліцерину. Об'єктивно: ЧСС- 80/хв, ЧДР- 18/хв., АТ- 120/80 мм рт.ст. На ЕКГ - зміни відсутні. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Нестабільна стенокардія

B. Стенокардія напруги

C. Інфаркт міокарда

D. Перикардит

E. Міокардит
143 Хворий 37-ми років госпіталізований з попереднім діагнозом сепсис. Захворів гостро, коли з'явилися озноб, підвищилася температура до $40^0С$ і трималася впродовж 8-ми годин; падіння температури супроводжувалося значним потовиділенням. Зазначені напади повторювалися кожний третій день. Об'єктивно: шкіра бліда, збільшені печінка та селезінка. Який метод дослідження найбільш вірогідний для встановлення діагнозу?

A. УЗД печінки та селезінки

B. Функціональні проби печінки

C. Посів крові на гемокультуру

D. Посів крові на стерильність

E. Товста крапля та мазок крові
144 Чоловік 30-ти років потрапив в автомобільну катастрофу. Під час огляду визначається болісність у ділянці нижніх ребер з лівого боку та ознаки гіповолемічного шоку. Дихання над легенями без особливостей. Яка найбільш вірогідна причина змін, що виникли?

A. Забій легені з вторинним гемотораксом

B. Розрив селезінки

C. -

D. Розшарування абдомінальної частини аорти

E. Розрив товстого кишечнику
145 Батьки 20-ти денного доношеного хлопчика звернулися до дільничного лікаря зі скаргами на блювання "фонтаном" після кожного годування, затримку випорожнень, занепокоєння, втрату маси тіла. Чим, найбільш вірогідно, обумовлений стан дитини?

A. Гострий гастрит

B. Атрезія стравоходу

C. Низькокишкова непрохідність

D. Пілоростеноз

E. Дисбактеріоз кишечнику
146 До травмпункту звернувся пацієнт з різаною раною по долонній поверхні нижньої третини передпліччя з ліктьового боку. Після зняття пов'язки спостерігається виражена артеріальна кровотеча. Порушення якої з нижчеперерахованих артерій може викликати кровотечу?

A. Променева

B. Ліктьова

C. Міжкісткова

D. Зворотня ліктьова

E. Нижня ліктьова колатеральна
147 Пацієнт, лісничий, доставлений до сільської амбулаторії після того, як його вкусила лисиця в ділянку правої литки. В районі зафіксовано кілька випадків сказу серед диких тварин. Яка тактика лікаря?

A. Промити рану з милом, спостерігати амбулаторно

B. Провести первинну хірургічну обробку рани, спостерігати амбулаторно

C. Висікти краї рани, доставити до травмпункту найближчої лікарні

D. Ніяких маніпуляцій не проводити, доставити до травмпункту найближчої лікарні

E. Промити рану з милом, доставити до травмпункту найближчої лікарні
148 У хворої після апендектомії стан різко погіршився, з'явилися багаторазове блювання, пронос, виражений біль у животі. Об'єктивно: стан важкий, риси обличчя загострені, очі запалі, тахікардія, АТ- 60/20 мм рт.ст., помірне напруження м'язів живота. Останні 6 років страждає на СЧВ, приймає преднізолон. Останніми днями ліки не приймає. Яке найбільш вірогідне ускладнення виникло?

A. Люпус-криз

B. Гостра крововтрата

C. Септичний шок

D. Гостра надниркова недостатність

E. Анафілактичний шок
149 У роділлі 29-ти рокiв передбачувана маса плоду - 3900 г. Пологи продовжуються 18 годин, води вiдiйшли 13 годин тому. Під час акушерського дослiдженя: у піхві пальпується непульсуюча пуповина, вiдкриття шийки матки повне. Голiвка плоду в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду не вислуховується. Яка подальша тактика ведення роділлі?

A. Накладання шкірно-головних щипців

B. Пологостимуляція

C. Краніотомія

D. Кесарський розтин

E. Накладання акушерських щипців
150 Хворий 24-х років госпіталізований на другу добу після опромінення. Були нудота, запаморочення. Об'єктивно: загальний стан задовільний, скарг немає. Доза опромінення - 0,7 Гр. Визначте прогноз захворювання:

A. Сумнівний

B. Cприятливий

C. Несприятливий

D. У даний час неможливо визначити

E. -
151 До санпропускнику ОКБПЗ доставлений постраждалий під час раптового викиду рудничного газу. Об'єктивно: легка кома; Ps- 112/хв., АТ- 90/65 мм рт.ст., ЧДР- 22/хв. На місці аварії відзначалися судоми, на етапі транспортування - психомоторне збудження. Яке лікування найдоцільніше?

A. Гіпербарична оксигенація

B. Обмінне переливання крові

C. Гемосорбція

D. Форсований діурез

E. Цитохром С
152 У дитини 12-ти років біль у горлі, утруднене носове дихання, гугнявість, $t^0$- $40^0C$. Об'єктивно: стан важкий, гіперемія та набряк глоткового та піднебінних мигдаликів, які вкриті білим нашаруванням; визначається поліаденопатія, гепатоспленомегалія. У крові: лейк.- $17\cdot10^9$/л, е.- 1, б.- 1, п.- 2, с.- 23, л.- 40, м.- 33 (атипові мононуклеари). Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інфекційний мононуклеоз

B. Токсична дифтерія ротоглотки

C. Лакунарна ангіна

D. Агранулоцитарна ангіна

E. Скарлатинозна ангіна
153 Дитина 6,5 місяців за дві доби захворювання на гостру кишкову інфекцію втратила 4\% ваги тіла. Яким чином слід ліквідувати водно-сольовий дефіцит?

A. Призначити оральну регідратацію на 5 діб

B. Обмежитись призначенням дієтотерапії

C. Призначити оральну регідратацію

D. Призначити парентеральну регідратацію на 2 доби

E. Призначити парентеральну регідратацію до нормалізації випорожнень
154 На радіохімічному виробництві стався витік радіоактивного аерозолю зі значним вмістом $^{131}I$. Які заходи необхідно провести в першу чергу для персоналу, що опинився в зоні радіоактивного забруднення:

A. Прийом препаратів йоду

B. Застосування захисного спецодягу

C. Прийом цистаміну

D. Застосування респіратора

E. Прийом сорбентів
155 Хворий 70-ти років надійшов до приймального відділення лікарні зі скаргами на гостру затримку сечовипускання. Спостерігається урологом з приводу доброякісної гіперплазії простати. Пальпаторно визначається збільшення сечового міхура. Ps- 76/хв, ритмічний, АТ- 160/90 мм рт.ст. Яку невідкладну допомогу необхідно надати хворому?

A. Гемодіаліз

B. Форсований діурез

C. Введення спазмолітиків

D. Екстрене оперативне втручання

E. Катетеризація сечового міхура
156 У дитини 12-ти років гостре психомоторне порушення, галюцинації, марення, сильна рухова активність. Очі блискучі, зіниці розширені, фотореакція зіниць відсутня, диплопія, параліч акомодації. Шкіра червона, суха. Слизові оболонки сухі, ковтання утруднене, афонія. ЧСС- 160/хв. З'ясовано, що хворий вживав ягоди, схожі на дику вишню. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Отруєння блекотою

B. Отруєння плодами картоплі

C. Отруєння важкими металами

D. Отруєння беладоною

E. Отруєння дурманом
157 У дівчини 19-ти років запідозрена недостатність наднирників (хвороба Аддісона). Що з нижчеперерахованого може допомогти у підтвердженні діагнозу?

A. Гіперглікемія

B. Артеріальна гіпертензія

C. Гіпонатріємія

D. Гіпотермія

E. Гіпокаліємія
158 Жінка 52-х років доставлена до відділення невідкладної допомоги з епілептичним нападом. Першою дією під час надання медичної допомоги у даному випадку є:

A. Ввести в/в 5 мг діазепаму з послідуючим введенням фенітоїну

B. Упевнитися у прохідності дихальних шляхів та достатньої оксигенації пацієнтки

C. Зафіксувати язика

D. Ввести в/в струминно 50\% розчин декстрози

E. Викликати медикаментозну пентобарбіталову кому
159 У хворого констатовано гострий геморагічний синдром з дефіцитом об'єму циркулюючої крові 15\%. При якому ступені крововтрати необхідне переливання компонентів крові?

A. Більше 20\% ОЦК

B. Більше 50\% ОЦК
1   ...   35   36   37   38   39   40   41   42   ...   58


написать администратору сайта