Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница37 из 58
1   ...   33   34   35   36   37   38   39   40   ...   58

E. Хірургічний
62 Хворий 40 років, працівник ферми, був госпіталізований до інфекційної лікарні зі скаргами на підвищення температури до $38-39^0С$, біль голови, слабкість. Хворіє третій день. Об'єктивно: на правому передпліччі - карбункул, навколо якого поширений набряк м'яких тканин, безболісний. Шкіра у зоні набряку бліда. Регіонарні лімфовузли збільшені, помірно болісні під час пальпації. Ps- 110/хв, АТ- 100/60 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бешиха

B. Еризипелоїд

C. Туляремія

D. Карбункул стафілококової етіології

E. Сибірка
63 У хворого 63-х років з постінфарктним кардіосклерозом раптово, після емоційного навантаження, виник напад серцебиття, втрата свідомості. Об'єктивно: стан важкий, шкіра волога, бліда. Ps та ЧСС не підраховуються. АТ- 130/80 мм рт.ст. ЕКГ: ЧСС- 200/хв., QRS деформовані, розширені (0,14 с), дисоціація роботи передсердь та шлуночків. Який із засобів необхідно першочергово ввести даному хворому?

A. Лідокаїн

B. Верапаміл

C. Дигоксин

D. Натрію аденозинтрифосфат

E. Строфантин
64 У хворого 30-ти років після автошляхової аварії з'явились скарги на різку задишку, кашель з кров'ю. Об'єктивно: шкіра бліда, ціанотична. Підшкірна емфізема у ділянці грудної клітки, живота, шиї праворуч. Аускультативно: з правого боку дихання не проводиться. ЧСС- 130/хв, АТ- 80/60 мм рт.ст., ЦВТ від'ємний. ЧДР- 30/хв. Ht- 0,27, Hb- 90 г/л. Які заходи повинна включати подальша першочергова терапія?

A. Колоїди, еритроцитарна маса, кристалоїди

B. Термінова ШВЛ

C. Оксигенація 100\% киснем

D. Дофамін 2-5 мкг/кг/хв, колоїди, еритроцитарна маса, кристалоїди

E. Активний дренаж по Білау праворуч
65 У хворого 55-ти років з декомпенсованим стенозом пілоричного відділу шлунка виразкового генезу з'явився судомний синдром. Назвіть найбільш вірогідне патогенетичне обґрунтування цього синдрому:

A. Кахексія

B. Залізодефіцитна анемія

C. Гіпохлоремія

D. Гіповолемія

E. Гіпокаліємія
66 У чоловіка 28-ми років, на фоні бронхопневмонії, розвинулася кома. Об'єктивно: ЧСС- 122/хв., екстрасистолія. АТ- 80/45 мм рт.ст. Шкіра суха, тургор знижений. Дихання глибоке, шумне, рідке. Різкий запах ацетону. Печінка +5 см. Глікемія - 32 ммоль/л.; рН крові - 7,0. Інфузія якого розчину буде найбільш ефективною для нормалізації дихання?

A. 1\% розчин калію хлориду

B. 5\% розчин глюкози

C. 0,9\% розчин натрію хлориду

D. Реополіглюкін

E. 4,2\% розчин натрію бікарбонату
67 У 5-ти річного хлопчика через півгодини після гри з кішкою з'явилися свербіння шкіри, набряк та ділянки висипки з локалізацією на обличчі, верхніх кінцівках, грудях, животі, спині, почав наростати набряк губ та язика, утруднення дихання. Призначення препаратів якої групи буде найбільш ефективним у даному випадку?

A. Антигістамінні препарати

B. Симпатолітики

C. Симпатоміметики

D. Кортикостероїди

E. Холінолітики
68 У чоловіка 75-ти років через 30 хвилин після прийняття їжі виникає гострий біль у навколопупковій ділянці, який супроводжується блюванням та відчуттям здуття живота. За останні кілька місяців він схуд на 10 кг, тому що не їсть, запобігаючи болю. Під час огляду живота, між больовими нападами, змін немає. Над правою стегновою артерією прослуховується шум, периферична пульсація на нижніх кінцівках послаблена. Рентгенологічне дослідження шлунка і колоноскопія змін не виявили. Що є провідним у патогенезі вказаних змін?

A. Неопластичний процес

B. Психогенні зміни

C. Ішемія

D. Минуща обструкція

E. Запалення
69 Хворий 21-го року збитий автомобілем. Скаржиться на біль у лівому передпліччі та стегні. Об'єктивно: ліве стегно деформоване. Крепітація кісткових уламків та патологічна рухомість в середній третині лівого передпліччя та лівого стегна. Яку транспортну іммобілізацію слід застосувати?

A. Бинтова пов'язка на руку, підручні засоби на ногу

B. З'єднати обидві ноги бинтом, на руку шину Крамера

C. Підвішування руки на косинку, шину Крамера на ногу

D. На ногу шину Дітеріхса, на руку шину Крамера

E. Підвішування руки на косинку, підручні засоби на ногу
70 Жінка 75-ти років госпіталізована з приводу повторного інфаркту міокарда в дуже важкому стані: загальмована, шумне клекочуче дихання, яке чути на відстані, кашель з рожевим пінистим харкотинням, шкіра бліда з ціанотичним відтінком, вкрита липким потом. ЧСС- 100/хв, АТ- 100/90 мм рт.ст., ЧДР- 40/хв. У задньобазальних відділах легень велика кількість великопухирчастих вологих хрипів. Тони серця послаблені. На ЕКГ: ознаки трансмурального інфаркту міокарда. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворої?

A. Серцева астма

B. Набряк легень

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Кардіогенний шок

E. Тампонада серця
71 Вагітна 28-ми років на 30-му тижні вагітності звернулася до лікаря з приводу того, що за останні 2 дні не відчуває серцебиття плоду. Який з перелічених методів необхідно використати для констатації смерті плоду?

A. Рентгенологічне дослідження плоду

B. Ультразвукове дослідження серцевої діяльності плоду в реальному масштабі часу

C. Тривала відсутність рухів плоду

D. Зміна позитивного тесту на вагітність на негативний

E. Проведення амніоцентезу для дослідження амніотичної рідини
72 Хлопчик 12-ти років після забою промежини доставлений до приймального відділення зі скаргами на тупий біль у ділянці промежини та калитки, різкий біль у ділянці сечівника, що посилюється при намаганнях сечовипускання. Об'єктивно: засохла кров у ділянці зовнішнього отвору уретри. Відзначається затримка сечі. При намаганнях катетеризації уретри катетер у сечовий міхур не проходить. Вкажіть найбільш вірогідну причину гострої затримки сечі:

A. Камінь уретри

B. Клапан задньої уретри

C. Розрив сечового міхура

D. Розрив уретри

E. Розрив сечівника
73 Хворий 27-ми років отримав травму під час падіння на сходах. Скарги на біль у правій половині грудної клітки, який посилюється під час дихання, кашлю, рухів. Об'єктивно: виражена локальна болісність по ходу 4-5-6 ребер з правого боку по задній аксилярній лінії, там же під час дихання пальпаторно відчувається крепітація кісткових уламків. Аускультативно: праворуч дещо послаблене везикулярне дихання. На рентгенограмах органів грудної клітки - переломи 4-5-6 ребер з правого боку. Яку лікувальну тактику слід обрати?

A. Новокаїнова блокада місць переломів, знеболюючі засоби

B. Зробити інтрамедулярий остеосинтез ребер

C. Зробити зовнішню черезшкірну фіксацію фрагментів ребер з витягненням через блоки

D. Накласти циркулярну гіпсову пов'язку на грудну клітку, знеболюючі засоби

E. Накласти фіксуючу бинтову пов'язку на грудну клітку, знеболюючі засоби
74 Хвора 21-го року, медсестра, працює в центрі анонімного лікування хворих на СНІД та венеричні захворювання. Протягом двох тижнів відзначає підвищену пітливість, загальну слабкість, запаморочення, рідкі випорожнення. Об'єктивно: лівобічна вогнищева пневмонія, що не піддається лікуванню антибактеріальними препаратами. У крові: зниження Т-хелперів, виявлено антитіла до ВІЛ-інфекції. Який препарат буде найбільш ефективним в даному випадку?

A. Ретровір

B. Циклофосфан

C. Інтерферон

D. Азидотимідин

E. Азлоцилін
75 Хворому 20-ти років для уточнення функціонального стану нирок проводиться рентгенологічне дослідження з в/в введенням кардіотрасту. В кінці введення стан хворого різко погіршився, з'явилися задишка, гіперемія шкіри, сверблячка. АТ- 60/20 мм рт.ст., Рs- 132/хв. Аналогічне дослідження проводилось 3 місяці тому, побічних ефектів не спостерігалося. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Медикаментозний анафілактичний шок

B. Непритомність внаслідок стресу на проведену маніпуляцію

C. Інфаркт міокарда

D. Ідіосинкразія до кардіотрасту

E. Тромбоемболія легеневої артерії
76 Хлопчик 12-ти місяців впродовж 5 годин "заходиться" криком. На шляху до лікарні в нього було рідке кров'янисте випорожнення. Блювання не спостерігалось. Об'єктивно: ампула прямої кишки пуста, палець інтенсивно забруднений кров'янистими виділеннями. Який діагноз є найбільш вірогідний?

A. Виразкова хвороба

B. Гострий апендицит

C. Виразковий коліт

D. Пілоростеноз

E. Інвагінація кишечнику
77 Чоловік 26-ти років впав з висоти 2 м на праву ногу. При огляді на місці травми визначається, що права нижня кінцівка вкорочена, різко деформована у ділянці середньої третини стегна. Під шкіру виступають фрагменти кістки. Хворий стогне, не дає провести детальний аналіз стану кінцівки лікарю швидкої допомоги. Який оптимальний метод транспортної іммобілізації для потерпілого?

A. Жорсткі ноші

B. Допоміжні засоби іммобілізації

C. Бинтування до здорової кінцівки

D. Шина Крамера

E. Шина Дітеріхса
78 Медична сестра скаржиться на появу висипки на відкритих ділянках рук, свербіж, гіперемію, сухість шкіри, що виникає через день після контакту з вітамінами групи В. Про яке захворювання можна думати в першу чергу?

A. Ексфоліативний дерматит

B. Рецидивуюча кропив'янка

C. Екзема

D. Контактний дерматит

E. Харчова алергія
79 У хворого після ДТП визначається перелом кісток таза, тупа травма живота, перелом плеча та передпліччя. АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 120/хв. У крові: ер.- $2,2\cdot10^{12}$/л, Hb- 76 г/л, Ht- 0,24. З чого потрібно починати крововідновлення?

A. Цільна кров

B. Кристалоїди

C. Еритроцитарна маса

D. Альбумін

E. Свіжозаморожена плазма
80 Хворому в палаті раптово стало погано. Під час огляду: хворий непритомний, зовнішнє дихання відсутнє, пульс на сонних артеріях не визначається. З чого слід розпочати надання допомоги?

A. Прекардіальний удар

B. Відновлення прохідності дихальних шляхів

C. Проведення зовнішнього масажу серця

D. Введення атропіну

E. Введення адреналіну
81 У постраждалого в стані травматичного шоку артеріальний тиск 70 мм рт.ст., ЧСС- 140/хв. Вкажіть приблизний об'єм крововтрати за шоковим індексом:

A. 20\%

B. 40\%

C. 30\%

D. 60\%

E. 50\%
82 Чоловік 60-ти років знепритомнів та впав на вулиці. Лікар викликаної швидкої допомоги не виявив пульсу та дихання. Розпочата серцево-легенева реанімація виявилася неефективною, констатована смерть. Яке порушення ритму серця найбільш вірогідно призвело до летального кінця?

A. Повна АВ-блокада

B. Фібриляція передсердь

C. Асистолія

D. Тріпотіння передсердь

E. Шлуночкова тахікардія
83 У чоловіка 65-ти років з утрудненим сечовипусканням, у зв'язку з доброякісною аденомою передміхурової залози, виникли лихоманка з ознобом, гіпотензія, синусова тахікардія. Шкірні покриви теплі, сухі. У крові: абсолютна нейтропенія. Чим викликані гемодинамічні зміни, що виникли у пацієнта?

A. Вторинна рефлекторна вазодилятація в результаті зменшення серцевого викиду

B. Вторинні ендотеліальні зміни в результаті бактеріального ураження

C. Ендотоксемія з активацією системи комплементу

D. Рефлекторна вагусна стимуляція зі зменшенням серцевого викиду

E. Вторинна недостатність кровообігу зі збереженою систолічною функцією в результаті периферичної вазоконстрикції
84 Під час реанімації хворого, що перебуває у стані клінічної смерті, прийнято рішення здійснити медикаментозну стимуляцію серцевої діяльності на тлі масажу серця. Який шлях введення в кровотік медикаментозних засобів визнається найбільш раціональним для такої мети?

A. В артерію

B. У периферичну вену

C. У магістральну вену

D. У трахею

E. У порожнину шлуночків серця
85 У стаціонарного хворого 65-ти років діагностований гострий інфаркт міокарда. На фоні відносно стабільного стану він раптово відчув себе гірше, а потім знепритомнів. Об'єктивно: дихальні рухи відсутні, пульс на сонних артеріях не визначається. З якого заходу слід почати надання допомоги?

A. Прекардіальний удар

B. Проведення штучної вентиляції легень

C. Зняття ЕКГ для з'ясування виду зупинки кровообігу

D. Зовнішній масаж серця

E. Забезпечення прохідності дихальних шляхів
86 У хворого 32-х років, слюсаря, 3 дні тому з'явилися тривога, напруженість. Вночі не спав, здавалося, що хтось кричить за стіною, погрожує, зве піти випити. Збуджений вибіг з дому, кинувся за допомогою до відділення міліції, звідти був доставлений до психіатричної лікарні. У відділенні - збуджений, особливо ввечері, рветься до вікна, дверей. Періодично "бачить перед собою маленьких мишей та звірів", "отряхує їх з рукава одежі", голосно сміється. Який синдром має місце в цього хворого?

A. Астенічний синдром

B. Маніакальний синдром

C. Деліріозний синдром

D. Істеричний синдром

E. Парафренний синдром
87 У дитини 3-х років, що 2 години тому випала з вікна 3-го поверху, діагностовано перелом стегна та зупинена середньотяжка зовнішня кровотеча. Об'єктивно: затьмарена свідомість, часте поверхневе дихання, пульс слабкий, артеріальна гіпотензія, $РаО_2$- 80 мм рт.ст. Запідозрено травматичний шок. Які наступні дії лікаря?

A. Призначення оксигенотерапії

B. Проведення оральної гідратації

C. Призначення знеболюючих та в/в інфузії кристалоїдів

D. Консультація невропатолога

E. Госпіталізація до хірургічного стаціонару
88 Хворий скаржиться на біль в ділянці серця, виражену слабкість, температуру тіла до $39^0С$. В анамнезі - пневмонія, яку лікував амбулаторно. Об'єктивно: акроціаноз, ЧСС- 96/хв, тони серця глухі, в 3-4 міжребер'ї вислуховується шкрябаючий систолічний шум без розповсюдження, у легенях везикулярне дихання. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло в хворого після перенесеної пневмонії?

A. Інфаркт міокарда

B. Плеврит

C. Гострий міокардит

D. Гострий перикардит

E. Абсцес легені
89 Дівчина 18-ти років, під час пірнання в воду річки, вдарилася головою об дно. У верхніх кінцівках слабкість, відзначає гострий біль в шийному відділі хребта. Вимушене положення - голову приведено праворуч. Різка локальна болісність на рівні VI-VII остистих відростків хребців. Чутливість не порушена. Рухлива сфера без особливостей. Яку медичну невідкладну допомогу треба надати потерпілій?

A. Ввести знеболюючі та транспортувати до лікарні в напівсидячому положенні

B. Під місцевим знеболенням зробити вправлення підвивиху шийного хребця та іммобілізувати гіпсовою торакокраніальною пов'язкою

C. Знеболювання, накласти комір Шанця, транспортувати на жорстких ношах

D. Ввести серцеві та дихальні аналептики та покласти на жорсткі ноші з валиком під лопатки

E. Покласти хворого на м'які ноші, а під голову та шию покласти подушку і транспортувати до лікарні
90 Хворий 25-ти років звернувся до травмпункту з приводу рани правої кисті. Одержав травму на підприємстві, працюючи за верстатом. Рана 5х4 см з рваними краями, кровоточить. Щеплений проти правця рік тому. Який захід неспецифічної профілактики правця необхідно почати у першу чергу?

A. Профілактичне призначення антибіотиків

B. Первинна хірургічна обробка рани

C. Введення протиправцевої сироватки

D. Введення протиправцевого анатоксину

E. Введення протиправцевого імуноглобуліну
91 У жінки 65-ти років, з нормальним тиском в анамнезі, на 2-й день після хірургічної корекції перелому шийки стегна, з'явилися: протодіастолічний ритм галопу, набухання вен шиї, двобічні хрипи у легенях, анасарка. Про що свідчать ці симптоми?

A. Кардіогенний шок

B. Перевантаження об'ємом

C. -

D. Ендотоксичний шок

E. Жирова емболія
92 Хворий 27-ми років отримав травму під час ДТП. Об'єктивно: загальний стан хворого задовільний, Ps- 76/хв, АТ- 110/70 мм рт.ст. В ділянці лівої гомілки - деформація в нижній третині та рвано-забійна рана довжиною 3 см. В рану виступають кісткові уламки. Кровотеча незначна. Яку першу медичну допомогу слід надати?

A. Накласти джгут, іммобілізація
1   ...   33   34   35   36   37   38   39   40   ...   58


написать администратору сайта