Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница33 из 58
1   ...   29   30   31   32   33   34   35   36   ...   58

A. Больовий шок

B. Ниркова коліка

C. Анафілактичний шок

D. Гострий інфаркт міокарду

E. Гостра недостатність кровообігу
163 Дитина народилась шляхом кесарського розтину. Анестезія - ендотрахеальний наркоз, базисний анестетик - тіопентал натрію. Об'єктивно: самостійне дихання відсутнє, рефлекси не викликаються. Шкіра та слизові оболонки рожеві. Тони серця ритмічні, ЧСС- 120/хв. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хронічна внутрішньоутробна гіпоксія плода

B. Наркотична депресія плода

C. Гостра асфіксія внаслідок аспірації навколоплідних вод

D. Гостра асфіксія внаслідок відшарування плаценти

E. Метаболічний алкалоз
164 У вагітної на 30-му тижні вагітності розпочалися передчасні пологи. Незважаючи на введення токолітиків призупинити пологову діяльність не вдалося. Для профілактики легеневої незрілості плода необхідно введення:

A. Хлорпрокаїну

B. Бетаметазону

C. Гідроксипрогестерону

D. Магнію сульфату

E. Бупівакаїну
165 До приймального відділення надійшов хворий 40-ка років з приводу холери. Хворіє 1 добу. Скарги на часте блювання, часті випорожнення, рідкий, водянистий кал. Який інфузійний препарат є найкращим для регідратаційної терапії?

A. 5% розчин глюкози

B. Реополіглюкін

C. Трисоль

D. Стабізол

E. 0,9% розчин натрію хлориду
166 При огляді вдома хворої дитини 2-х років лікар загального профілю встановив попередній діагноз: гостра надниркова недостатність внаслідок менінгококцемії. Який захід необхідно провести в першу чергу?

A. Встановити спостереження за станом дитини в амбулаторних умовах

B. Направити дитину до спеціалізованого медичного закладу для детального обстеження

C. Розпочати інтенсивну терапію в найближчому медичному закладі

D. Отримати консультацію кваліфікованого інфекціоніста

E. Верифікувати етіологічний чинник
167 З залізничного вокзалу доставлено жінку 56-ти років, яку було знято в непритомному стані з поїзду. Відомо, що вона страждає на цукровий діабет, але в дорозі, приблизно 1 добу тому, розбила свій флакон з інсуліном. Об'єктивно: анурія, АТ- 70/40 мм рт.ст., Ps- 124/хв. Лабораторно: глюкоза крові - 58,6 ммоль/л; осмолярність плазми - 360 мосм/л; pH крові - 7,33; ВЕ- -2 ммоль/л. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Гіпоглікемічна кома

B. Кетоацидотична кома

C. Гіперосмолярна кома

D. Печінкова кома

E. Уремічна кома
168 Після опромінення до шпиталю доставлений молодий чоловік 26-ти років. Показник індивідуального дозиметра 5 Гр. Скарги на різку загальну слабкість, біль голови, нудоту, повторне блювання. Об'єктивно: на шкірі обличчя еритема, Ps- 100/хв, АТ- 90/60 мм рт.ст., блювання продовжується. В якому клінічному періоді гострої променевої хвороби знаходиться хворий?

A. Період запалення

B. Період розпалу

C. Період первинної реакції

D. Період виражених клінічних проявів

E. Період вторинної реакції
169 Хворий 55-ти років захворів гостро. Звернувся до лікарні на 5-й день захворювання зі скаргами на слабкість, розлитий біль голови, гарячку, безсоння, висип на тілі. Об'єктивно: гіперемія і набряклість обличчя, ін'єкція судин склер, статичний тремор, to- 39,5oC. На шкірі тулуба, згинальних поверхнях кінцівок розеольозно-петехіальний висип, симптоми Кіарі-Авцина, Говорова-Годельє, Розенберга, гепатоспленомегалія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Менінгококова інфекція

B. Черевний тиф

C. Висипний тиф

D. Кримська геморагічна гарячка

E. Кір
170 Хворий надійшов до приймального відділення у непритомному стані з ознаками черепно-мозкової травми. Назвіть невідкладні діагностичні заходи стосовно даного хворого:

A. Люмбальна пункція

B. Рентгенографія черепа

C. Електроенцефалографія

D. Доплерографія церебральних артерій

E. Реоенцефалографія

171 У пацієнтки з набутою вадою серця під час операції кесарського розтину, на фоні гострої крововтрати біля 1,2 л, наступила клінічна смерть. Після проведених реанімаційних заходів та інфузійної терапії вдалося відновити серцеву діяльність, проте зберігається стійка тахікардія і гіпотонія. Який метод обстеження найбільш точно визначатиме темп і об'єм подальшої інфузійної терапії?

A. Ультразвукове дослідження серця

B. Ніякий із перерахованих

C. Контроль центрального венозного тиску

D. Контроль гемоглобіну крові

E. Електрокардіографічний контроль
172 Військовослужбовець отримав колото-різану рану на внутрішній поверхні нижньої третини правого плеча. З рани пульсуюча кровотеча яскраво-червоною кров'ю. Пульсація на A.radialis відсутня. Потерпілого укладено на спину, правій верхній кінцівці надано припідняте положення. Зазначте оптимальний метод тимчасової зупинки кровотечі:

A. Максимальне згинання кінцівки

B. Накладення стискаючої пов'язки

C. Пальцеве притиснення судини

D. Тампонада рани

E. Накладення джгута на верхню третину плеча
173 Населення, яке проживає близько атомної електростанції, у зв'язку з аварією на одному з енергоблоків підверглося радіаційному опроміненню. Які невідкладні профілактичні заходи з метою недопущення радіаційно-індукованих тиреоїдних та загальних променевих ефектів потрібно призначити?

A. Вживання розчину етилового спирту

B. Прийом гідрокарбонату натрію

C. Вживання йодиду калію

D. Прийом хлориду натрію

E. Прийом аспірину
174 Хворий 39-ти років скаржиться на біль під час ковтання, відчуття стороннього тіла, утруднене дихання та зміну голосу. При ларингоскопічному дослідженні виявляється набряк слизової у вигляді желеподібної припухлості. Надгортанник нагадує різко потовщений валик, ділянка черпакуватих хрящів має вигляд куль. Помірна гіперемія. Голосова щілина дещо звужена. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Тиреотоксичний зоб

B. Рак надгортанника

C. Набряк гортані

D. Лімфаденіт

E. Стороннє тіло гортані
175 У потерпілого, внаслідок автокатастрофи, наявна рвана рана передпліччя з рясною пульсуючою кровотечею яскраво-червоною кров'ю з рани. Які заходи повинні бути проведені в першу чергу?

A. Накласти джгут на кінцівку

B. Накласти стискаючу пов'язку

C. Здійснити пальцеве притиснення плечової артерії

D. Надати підвищеного положення кінцівці

E. Забезпечити внутрішньовенну інфузію рідини
176 Хворій проведена вакцинація протигрипозною вакциною. Через 10 хвилин після введення вакцини стан хворої різко погіршився: виникла різка кволість, запаморочення, серцебиття, стиснення в грудях, задишка. Об'єктивно: виражена блідість, пітливість, ЧСС- 110/хв., АТ- 80/50 мм рт.ст. В яке відділення необхідно госпіталізувати хвору?

A. Інфекційне

B. Хірургічне

C. Поліклінічне

D. Інтенсивної терапії

E. Терапевтичне
177 Породілля 6 днів тому назад народила за допомогою кесарського розтину. Протягом всіх днів отримувала антибактеріальну терапію, однак останні 5 днів температура залишається на рівні 39oC. Причиною такої лихоманки може бути все перераховане, КРІМ:

A. Уретрально-перитонеальна фістула

B. Абсцес в малому тазу

C. Тромбофлебіт малого тазу

D. Післяпологова лихоманка

E. Перев'язування сечоводу
178 У чоловіка 25-ти років раптово виник гострий біль у правій половині грудної клітки та задишка. Об'єктивно: трахея відхилена вліво. Усе перераховане нижче може мати місце, КРІМ:

A. Дистанційні сухі хрипи

B. Відсутність вологих хрипів

C. Шум тертя плеври зліва

D. Підвищене голосове тремтіння з правого боку

E. Відсутність сухих хрипів
179 У раніше здорової дитини 2,5 років виникли судоми, які тривали близько 1 хвилини. За годину до судом матері здалося, що дитина гаряча, але температура не вимірювалася. В родинному анамнезі судомний синдром відсутній. Під час огляду дитини було діагностовано двобічний середній отит та підвищення температури до 40oC. Якою повинна бути тактика лікаря?

A. Призначити фенобарбітал мінімум на 1 рік

B. Повторно виміряти температуру тіла і дати парацетамол

C. Призначити фенітоїн мінімум на 1 рік

D. Протягом 3-5-ти днів зробити ЕЕГ

E. Терміново знизити температуру тіла за допомогою аспірину, використати лід та спиртове обтирання
180 У хворого на ангіну після прийому сульфаніламідів з'явились великі вогнища еритеми з піхурами на шкірі та слизових оболонках рота, очей, статевих органів. При доторканні до них спостерігається відшарування епідермісу (симптом Нікольського). Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Дерматит

B. Токсичний епідермоліз (синдром Лайєла)

C. Бешиха

D. Псоріаз

E. Еризипелоїд
181 Хворий 24-х років був доставлений ШМД до приймального відділення інфекційної лікарні з діагнозом: холера, холерний алгід. Об'єктивно: рівень свідомості - сопор, шкіра суха, тургор знижений, язик сухий, to- 36,0oC, АТ- 80/40 мм рт.ст., пульс ниткоподібний, тахікардія, проба за Шелестюком - 3 хв. Раптово виникла зупинка кровообігу по типу електромеханічної дисоціації. Що зумовило зупинку кровообігу?

A. Гіперкаліємія

B. Ацидоз

C. Інтоксикація

D. Гіпоксія

E. Гіповолемія
182 У дитини 6-ти місяців гостра кишкова інфекція ускладнилася токсикозом з ексикозом ІІ ступеня. Оберіть необхідну кількість рідини на кілограм маси тіла дитини для здійснення регідратації:

A. 200 мл/кг

B. 120 мл/кг

C. 100 мл/кг

D. 170 мл/кг

E. 70 мл/кг
183 Жінка 35-ти років була збита легковим автомобілем. Стан важкий, непритомна. Діагностовані: поєднана скелетна та черепно-мозкова травма, забій головного мозку середнього ступеню важкості, перелом обох кісток правої гомілки, шок ІІ ст. У якому положенні треба транспортувати потерпілу?

A. На лівому боці

B. На спині

C. На правому боці

D. На спині з повернутою головою у бік

E. На животі

184 До приймального відділення лікарні госпіталізований робітник депо, який під час робіт по обслуговуванню залізничної цистерни відчув стиснення в грудях, з'явився виснажуючий кашель, дряпання у горлі, різь в очах, сльозотеча. По закінченню роботи ці явища пройшли без лікування. Через 3 години з'явилися скарги на слабкість, біль голови, кашель. Об'єктивно: шкіра та видимі слизові ціанотичні, не різко виражена задишка, to- 37,6oC. В легенях - везикулярне дихання, нечисленні дрібні вологі хрипи; з боку серцево-судинної системи - тахікардія, приглушеність тонів серця, АТ- 140/90 мм рт.ст. Ураження якими сильнодіючими отруйними речовинами (СДОР) найвірогідніше викликало таку клінічну картину?

A. СДОР, які мають задушливу та загальноотруйну дію

B. СДОР, які мають задушливу та нейротропну дію

C. СДОР переважно загальноотруйної дії

D. СДОР нейротропної дії

E. СДОР переважно задушливої дії
185 Вагітна госпіталізована до лікарні в терміні вагітності 37 тижнів зі скаргами на відсутність ворушіння плода протягом останніх 2-х тижнів. Яке дослідження необхідно провести для постановки правильного діагнозу?

A. Ультразвукове дослідження

B. Фоноелектрокардіографія плода

C. Дослідження каріопікнотичного індексу

D. Рентгенологічне дослідження плода

E. Дослідження гормонального рівня
186 До приймального відділення доставлено постраждалого зі скаргами на біль у ділянці тазу. Дві години тому під час вибуху був притиснений автомобілем, що перевернувся. Об'єктивно: стогне від болю. АТ- 70/40 мм рт.ст. ЧСС- 115/хв. Таз деформований. Вкорочення правої нижньої кінцівки. Органи черевної порожнини без патології. Оберіть оптимальний спосіб купірування больового синдрому:

A. Провідникова анестезія

B. Ненаркотичний анальгетик

C. Внутрішньотазова анестезія

D. Внутрішньокісткова анестезія у крило клубової кістки

E. Наркотичний анальгетик
187 Хворий 68-ми років відзначає втрати свідомості, що виникли після перенесеного 6 місяців тому інфаркту міокарда. Об'єктивно: тони серця глухі, ЧСС- 40/хв, АТ- 110/70 мм рт.ст. При проведенні холтерівського моніторування ЕКГ встановлена AB-блокада II ступеня, Мобітц 2 (3:1, 4:1), періоди асистолії до 3-4 секунд. Яка тактика лікаря?

A. Постійний прийом ізадрину

B. Призначення нітратів

C. Імплантація штучного водія ритму

D. Постійний прийом атропіну

E. Призначення предукталу
188 Хворий 49-ти років 4 тижні тому брав участь у ліквідації аварії на АЕС. У той же день відчув нудоту і головний біль. Останні два дні під час чищення зубів відзначає кровоточивість ясен, помітив посилене випадіння волосся і пекучий біль в горлі під час ковтання. Яке обстеження допоможе встановити діагноз?

A. Біохімічний аналіз крові

B. Загальний аналіз крові

C. Аналіз калу на приховану кров

D. Загальний аналіз сечі

E. Рентгеноскопія органів грудної клітки
189 Хвора 52-х років скаржиться на різку слабкість, запаморочення, схуднення, відсутність апетиту, нудоту, блювання, різкий біль в епігастральній ділянці, пронос. Знепритомніла. В ургентному порядку госпіталізована до клініки. Об'єктивно: посилена пігментація шкіри, АТ- 90/60 мм рт.ст. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:

A. Аддисонічний криз

B. Менінгоенцефаліт

C. Гострий гастроентерит

D. Склеродермія

E. Пелагра
190 Чоловік 42-х років скаржиться на кашель, підвищення температури тіла до 39,4oC та біль у лівій половині грудної клітки протягом 3-х днів. Хвороб органів дихання в анамнезі немає. На рентгенограмі органів грудної клітки спостерігається інфільтрація у нижній частині лівої легені. Під час фарбування харкотиння за Грамом - наявність злущених епітеліальних клітин, поодиноких нейтрофілів, змішаної грам-позитивної та грам-негативної флори. Яка подальша тактика лікаря?

A. Дослідження промивних вод бронхів

B. Призначення еритроміцину

C. Госпіталізація пацієнта з метою проведення трансбронхіальної біопсії

D. Проведення 3-х разового дослідження харкотиння на наявність кислотостійкої мікрофлори

E. Проведення томографії нижньої частки лівої легені
191 У дівчинки 9-ти років внаслідок електротравми настала зупинка дихання на фоні брадикардії. Розпочате штучне дихання за методикою "рот до рота". Який прийом є найбільш ефективним для попередження роздування шлунка?

A. Катетеризувати шлунок

B. Вивести нижню щелепу

C. Покласти дитину на спину

D. Підкласти валик під плечі

E. Натиснути на перснеподібний хрящ
192 У хворого 43-х років із гострим вірусним гепатитом В на 10-й день стаціонарного лікування різко погіршився загальний стан: з'явилися нудота, повторне блювання, посилився біль у правому підребер'ї, наросли жовтяниця склер та шкіри. В крові лейкоцитоз, гіпербілірубінемія з переважанням непрямої фракції. Яке ускладнення розвинулося?

A. Ниркова недостатність

B. Печінкова енцефалопатія

C. Внутрішньопечінковий холестаз

D. Обтураційна жовтяниця

E. Загострення холециститу
193 Пацієнт 27-ми років був збитий автомобілем. Об'єктивно: у нижній третині лівої гомілки наявна деформація, патологічна рухливість кісткових сегментів, рана до 5х3 см, з якої не пульсуючим струменем виділяється темна кров. Яким буде оптимальний метод зупинки кровотечі?

A. Стискаюча асептична пов'язка

B. Асептична пов'язка та іммобілізація кінцівки

C. Джгут нижче рані та іммобілізація кінцівки

D. Джгут вище рани та іммобілізація кінцівки

E. Стискаюча асептична пов'язка та іммобілізація кінцівки
194 Після пробудження хворого на операційному столі проведена екстубація. Які заходи необхідно провести для профілактики ларингоспазму при виникненні перших ознак обструктивної дихальної недостатності?

A. Вивести нижню щелепу

B. Ввести хворому розчин но-шпи

C. Ввести периферичні $M$-холінолітики

D. Видалити з рота і горла блювотні маси
1   ...   29   30   31   32   33   34   35   36   ...   58


написать администратору сайта