Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница30 из 58
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   58

A. Нітрогліцерин

B. Строфантин

C. Кордарон

D. Атропіну сульфат

E. Аспірин
67 На огляді у педіатра дівчинка 9-ти років з інтермітуючими свистячими хрипами в анамнезі. Останнім часом препаратів не приймала. Об'єктивно: неспокій і періоральний ціаноз. Відзначається розширення міжреберних проміжків. При аускультації: дихання послаблене, сухі розсіяні хрипи, які чути на відстані. Дитина госпіталізована. Що з перерахованого НЕ ПОКАЗАНЕ для надання невідкладної допомоги дитині?

A. Інгаляції кромоліну

B. Еуфілін в/в

C. Оксигенотерапія

D. Інгаляції сальбутамола

E. Кортикостероїди в/в
68 Хвора 27-ми років, хворіє 2 тижні. Звернулася до поліклініки зі скаргами на слабкість, біль у суглобах, зниження апетиту, нудоту. Хворіє 2 тижні. Згодом потемніла сеча, помітила жовтяничність шкіри. 4 місяці тому перенесла тонзилектомію. Об'єктивно: хвора в'яла, виражена жовтяниця, Ps- 62/хв, гепатоспленомегалія. Де повинна лікуватися хвора?

A. Амбулаторно

B. Гастроентерологічне відділення

C. Ревматологічне відділення

D. Відділення інтенсивної терапії

E. Інфекційне відділення


69 Хлопчик 8-ми років госпіталізований до дитячого стаціонару після перенесеного грипу в зв'язку з появою спраги, підвищенням апетиту, почастішанням сечовиділення. Напередодні відмічалися блювання та біль у животі. Об'єктивно: свідомість сплутана, зіниці звужені, зі слабкою реакцією на світло; шкіра бліда, суха, холодна на дотик, на щоках - гіперемія; в повітрі запах ацетону; дихання шумне, серцеві тони приглушені, тахікардія, тахіпное; живіт здутий. Яке з досліджень слід провести в першу чергу?

A. Визначення кислотно-основного стану

B. Проведення глікемічного і глюкозуричного профілів

C. Визначення осмолярності крові

D. Визначення рівня глюкози та кетонових тіл у крові

E. Визначення рівня глюкози та кетонових тіл у сечі
70 У хворого внаслідок ДТП перелом кісток тазу, тупа травма живота, перелом плеча та передпліччя. Об'єктивно: АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 120/хв. У крові: Hb- 76 г/л, Ht- 0,24, ер.- 2,2*1012/л. З чого потрібно починати кровозаміну?

A. Колоїди

B. Альбумін

C. Еритроцитарна маса

D. Кристалоїди

E. Цільна кров
71 У вагітної 19-ти років вагітність 35-36 тижнів, перша. Хворіє на СНІД 2 роки, з приводу якого анонімно лікувалася. Який вид розродження треба застосувати в даному випадку?

A. Накладання акушерських щипців

B. Кесарський розтин до початку пологової діяльності

C. Через природні пологові шляхи

D. Проведення пологозбудження в період пологів

E. Проведення пологозбудження до строку пологів
72 У пацієнта, який отримував ампіцилін per os, розвинувся колікоподібний біль у животі, діарея, лихоманка, здуття живота. У крові - лейкоцитоз. Під час проведення сигмоїдоскопії визначені жовтувато-білі припідняті ділянки слизової, які розмежовані зонами гіперемії. Призначення якого антибіотика доцільно в цьому випадку?

A. Сульфаніламіди

B. Еритроміцин

C. Пеніцилін

D. Ванкоміцин

E. Кларитроміцин
73 Після проведення амніоцентезу в 20 тижнів вагітності з приводу вад розвитку плода, у жінки з'явилася задуха, біль за грудниною, озноб, ціаноз обличчя. Об'єктивно: свідомість затьмарена, дихання поверхневе, часте, аритмічне. Ps- 115/хв., АТ- 55/40 мм рт.ст., to- 38,2oC. В легенях дихання послаблене, вологі хрипи. Яка першочергова тактика лікаря?

A. Ввести серцеві глікозиди

B. Провести амніотомію

C. Провести штучну вентиляцію легень

D. Ввести спазмолітики

E. Розпочати антибактеріальну терапію
74 Хворий 38-ми років надійшов до лікарні зі скаргами на запаморочення, розлад мовлення, дезорієнтацію в просторі. Об'єктивно: шкіра та видимі слизові синюшні. У крові: ер.- 3,6*1012/л, Hb- 130 г/л, тільця Гейнца-Ерліха - 12%, ретикулоцити - 1,8%, ШЗЕ- 8 мм/год, метгемоглобін - 38%. Встановлено діагноз: гостра інтоксикація аніліном. Який найбільш ефективний засіб антидотної терапії?

A. Метиленовий синій

B. Пентацин

C. Десферал

D. Сукцимер

E. Натрію тіосульфат
75 У пологовий будинок із району області доставлена роділля, у якої встановлене задавнене поперечне положення плоду. Пологи тривають 28 годин. Серцебиття плода не прослуховується. Температура тіла 38,6oC. Який спосіб розродження можливий у даній ситуації?

A. Краніотомія

B. Кесарів розтин

C. Декапітація плоду

D. Поворот плода на ніжку

E. Консервативне ведення пологів
76 Молода жінка на слизькій дорозі впала на відведену праву руку, відчула сильний біль, звернулася до чергового лікаря. При огляді встановлено: біль локалізується в правому плечовому суглобі, рука приведена, активні рухи в суглобі неможливі через біль, нижче акроміального відростка лопатки западіння м'яких тканин в порівнянні з лівим плечовим суглобом, оніміння пальців кисті, симптом навантаження кінцівки по вісі негативний. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Перелом акроміального кінця ключиці

B. Травматичний вивих плеча

C. Забій плечового суглоба

D. Пошкодження плечового нервового сплетіння

E. Перелом діафіза плеча
77 Хвора 64-х років раптово впала на вулиці. Об'єктивно: непритомна, відсутні пульсація великих судин та серцева діяльність. Зіниці вузькі, дихання рідке, поверхневе. З чого треба починати реанімаційні заходи у хворої?

A. Внутрішньовенне введення строфантину

B. Удар кулаком по груднині

C. Імплантація штучного водія ритму

D. Внутрішньовенне введення лідокаїну

E. Інтубація трахеї та штучна вентиляція легень
78 У пацієнта 43-х років під час виконання катетеризації підключичної вени виникло порушення ритму серця у вигляді політопних екстрасистол. Який фактор міг стати причиною порушення ритму?

A. Перфорація порожнистої вени

B. Поранення лівого шлуночка серця

C. Пошкодження плеври

D. Перфорація підключичної артерії

E. Подразнення кінцем катетера ендокарду передсердя
79 При якому з нижчеперерахованих порушень ритму доцільно використання АТФ з метою відновлення синусового ритму?

A. Фібриляція передсердь

B. Фібриляція шлуночків

C. Пароксизмальна шлуночкова тахікардія

D. Тріпотіння передсердь

E. Пароксизмальна суправентрикулярна тахікардія
80 Чоловік 65-ти років, що приймає дигоксин з приводу хронічної серцевої недостатності, госпіталізований до лікарні з причини раптового розлитого болю в животі, який виник 2 години тому. Під час огляду: шкірні покриви вологі, температура в нормі, Ps- 110/хв., аритмічний, АТ- 120/70 мм рт.ст. При пальпації визначається напруження передньої черевної стінки всього живота, кишкові шуми відсутні, ампула прямої кишки порожня. Під час рентгенологічного дослідження визначаються повітряно-рідинні рівні в ділянці кишечнику. На ЕКГ: миготлива аритмія без ознак ішемії міокарду. У крові: лейк.- 17,0*109/л, pH артеріальної крові - 7,33, амілаза - 110 од/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ішемія кишечнику

B. Дивертикульоз

C. Тромбоз мезентеріальних судин

D. Перекрут сальника

E. Кишкова непрохідність, обумовлена пухлиною
81 До приймального відділення через 2 години після травми грудей госпіталізовано потерпілого 37-ми років. Попередній діагноз: субтотальний лівобічний гемоторакс. Розпочато комплекс протишокових заходів. У зв'язку з затримкою хірургів, за невідкладними показаннями, лікарем приймального відділення виконано пункцію плевральної порожнини в VII міжребер'ї та констатовано, що отримана кров формується у згусток. Свідченням чого є дана проба?

A. Наявності гнійного процесу в плевральній порожнині

B. Загрози набряку легень

C. Кровотечі, що триває

D. Тампонади серця

E. Початку дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові
82 Пацієнт госпіталізований до відділення невідкладної терапії з тупою травмою живота. Гемодинаміка стабільна. У сечі - гематурія. Під час в/в пієлографії виявлено мінімальне пропотівання з лівого боку та відсутність візуалізації правої нирки. Яка подальша тактика ведення пацієнта?

A. Білатеральна трансабдомінальна ревізія нирок

B. Ретроградна пієлографія

C. Спостереження

D. Артеріографія

E. Ревізія правої нирки через боковий доступ
83 Хворому 42 роки. З 23-х років зловживає алкоголем, похмеляється, толерантність до 1,5 л горілки. 15 років тому переніс черепно-мозкову травму. 2 дні тому госпіталізований до терапевтичного відділення з приводу пневмонії. Першу ніч був тривожний, часто просинався, кликав чергову сестру, казав, що в палаті багато павутиння. Удень спав. На другу ніч розвинулося психічне порушення з зоровими галюцинаціями, маренням переслідування, дезорієнтацією; бігає по відділенню, кричить. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Реактивний психоз

B. Соматогенний психоз

C. Шизофренія

D. Алкогольний делірій

E. Травматичний психоз
84 Робітник 25-ти років опинився у зоні самозаймання вугілля з виділенням великих концентрацій чадного газу. Доставлений у непритомному стані. Контакту не доступний. На укол голки не реагує. Шкірні покрови рожевого кольору, Ps- 110/хв, АТ- 110/60 мм рт.ст. Реєструється правобічна пірамідна недостатність. Яке лікування найбільш доцільне?

A. Люмбальна пункція

B. Гормонотерапія

C. Переливання крові

D. Гемосорбція

E. Гіпербарична оксигенація
85 Жінка 35-ти років була збита вантажівкою. Отримала поєднану скелетну та черепно-мозкову травму. Які додаткові методи обстеження треба провести для встановлення діагнозу?

A. Рентгенографія, комп'ютерна томографія головного мозку

B. Комп'ютерна томографія головного мозку

C. Ядерна магніторезонансна томографія головного мозку

D. Електроенцефалографія

E. Рентгенографія черепа
86 У юнака 18-ти років має місце закритий перелом діафізу правої стегнової кістки внаслідок падіння з трактора. Постраждалого необхідно транспортувати до ЦРЛ, яка розташована на відстані 15 км. Який вид іммобілізації слід використати?

A. Туга марлева пов'язка

B. Шина Крамера

C. Імпровізована шина з 2-х прямих дерев'яних дощок

D. Деротаційний чобіток

E. Іммобілізація не потрібна
87 У дівчинки 13-ти років спостерігаються на шкірі синці різних розмірів і кольору; скарги на запаморочення та маткову кровотечу. Об'єктивно: стан важкий, шкіра бліда, ЧСС- 140/хв, грубий систолічний шум, АТ- 90/40 мм рт.ст. Печінка і селезінка не збільшені. В крові: ер.- 1,8*1012/л, Hb- 50 г/л, КП- 0,7, рет.- 4%, тромб.- 20,0*109/л, лейк.- 12,0*109/л, е.- 2, п.- 5, с.- 75, л.- 16, м.- 2, ШЗЕ- 15 мм/год., Ht- 0,25. Що обумовлює тяжкість стану хворої?

A. Зниження артеріального тиску

B. Серцева недостатність

C. Симптоми інтоксикації

D. Тромбоцитопенія

E. Гостра крововтрата


88 У хворого 85-ти років з гострим загруднинним болем під час електрокардіографії відзначено ознаки клінічної смерті, зафіксована асистолія. Реанімаційні заходи протягом 3-х хвилин неефективні. Який з заходів найбільш доцільний в даній ситуації?

A. Електрокардіостимуляція

B. Дефібриляція

C. Ввести адреналін

D. Ввести новокаїнамід

E. Ввести строфантин
89 Жінка 42-х років приймала ампіцилін з приводу гострого циститу. На цьому фоні виникли лихоманка, олігурія і генералізований шкірний висип. При лабораторному дослідженні - еозинофілія, помірна протеїнурія, еозинофілурія. Який механізм симптомів, що виникли?

A. Розвиток імунозалежного гломерулонефриту

B. Лікарсько-залежна реакція гіперчутливості

C. -

D. Розвиток ендотоксичного шоку

E. Перехід гострого циститу в гострий пієлонефрит
90 Хвора 42-х років госпіталізована зі скаргами на колікоподібний біль у животі, підвищення температури до 38oC, часті рідкі випорожнення (до 10-15 разів на добу) із домішками крові й слизу, схуднення, загальну слабкість. На ректороманоскопії: до 25 см слизова прямої кишки гіперемована, набрякла, місцями ерозії. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хвороба Крона

B. Неспецифічний виразковий коліт

C. Сфінктерит

D. Сигмоїдит

E. Проктит
91 У службовця через 2 години пiсля отримання дози опромiнення 2 Гр. з'явилися загальна м'язова слабкість, нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці та в низу живота. У проміжках між актами блювання самопочуття залишалося задовільним. Дiагностована гостра променева хвороба. Якi показники крові мають значення в оцінці тяжкості променевого ураження?

A. Швидкiсть зсiдання еритроцитiв, фiбриноген

B. Сечова кислота, лiпопротеїди

C. Холестерин, сiаловi кислоти

D. Лейкоцити, лімфоцити, ретикулоцити

E. Бiлiрубiн, гемоглобiн, амiлаза
92 У хворої на 10-й день захворювання на грип з'явилися носові кровотечі, дрібні крововиливи на слизовій ротової порожнини та шкірі, кровоточивість ясен. У крові: Hb- 110 г/л, КП- 0,9, лейк.- 7,1*109/л, тромб.- 90,0*109/л, п.- 6%, с.- 52%, м.- 12%, л.- 30%; ШЗЕ- 18 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Мієломна хвороба

B. Системний червоний вовчак

C. Апластична анемія

D. Ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура

E. Гострий лейкоз
93 Медична сестра скаржиться на появу висипки на відкритих ділянках рук, свербіж, гіперемію, сухість шкіри, що виникає через день після контакту з вітамінами групи B. Про яке захворювання можна думати в першу чергу?

A. Контактний дерматит

B. Харчова алергія

C. Ексфоліативний дерматит

D. Рецидивна кропив'янка

E. Екзема
94 Народилася доношена дівчинка від ІІ вагітності, яка перебігала з загрозою переривання на 25-27 тижнях та хронічною фетоплацентарною недостатністю. В пологах: одноразове туге обвиття пуповини навколо шиї плоду, утруднене виведення плечиків. Після народження на 1-й хвилині: дихання відсутнє, ЧСС- 50/хв, тотальний ціаноз, атонія, арефлексія. Яка оцінка за шкалою Апгар в даному випадку?

A. 4 бали

B. 0 балів

C. 1 бал

D. 3 бали

E. 2 бали
95 Хворий після падіння отримав травму правого ліктьового суглоба, скаржиться на біль, припухлість та деформацію в правому ліктьовому суглобі, обмеження рухів у ньому. Яка перша медична допомога при даному пошкодженні?

A. Знеболення, консультація травматолога

B. Знеболення, транспортна іммобілізація

C. Накладання гіпсової пов'язки

D. Іммобілізація, транспортування до стаціонару

E. Знеболення
96 В медичний пункт доставлено 7 потерпілих з місця викиду окису вуглецю. У п'ятьох робітників, які встигли одягти протигази, відмічається головний біль, шум у вухах, помірна м'язова слабкість, гіперемія шкіри, розширення зіниць, тенденція до зниження артеріального тиску. Яка тактика щодо цих постраждалих?

A. Інгаляція кисню, планова евакуація до шпиталю

B. Інгаляція кисню, термінова евакуація до відділення гіпербаричної оксигенації

C. Штучна вентиляція легень, термінова евакуація до шпиталю

D. Інгаляція кисню, евакуація не потрібна

E. Лікувальні заходи та евакуація до шпиталю не потрібні
97 У хворого гостре отруєння чадним газом середнього ступеня тяжкості - короткочасна втрата свідомості, задишка, тахікардія, гіперемія, судоми. Вміст карбоксигемоглобіну в крові - 40%. Назвіть максимально ефективний метод лікування:

A. Гіпербарична оксигенація

B. Лікувальний наркоз оксибутиратом натрію

C. Замінне переливання крові

D. Форсований діурез

E. Призначення цитохрому С
98 Дівчинка 7-ми місяців госпіталізована до інфекційного відділення з приводу сальмонельозу. При обстеженні: шкірні покриви та слизові оболонки сухі, велике тім'ячко та очні яблука запалі, тургор і еластичність шкіри знижені. Відмічається афонія і плач без сліз. Гемодинамічні порушення відсутні. У крові: Ht- 0,42, білок - 86 г/л, натрій - 160 ммоль/л. З якого розчину слід розпочати інфузійну терапію?
1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   58


написать администратору сайта