Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница36 из 58
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   58

C. Пірогенна реакція середньої важкості

D. Алергічна реакція

E. Розвиток гемотрансфузійного шоку
31 Хворого вжалила бджола. Через 20 хвилин з'явилися свербіж шкіри, охриплість голосу, гавкаючий кашель, неспокій. Об'єктивно: набряк губ, повік, ціаноз шкіри. Які з перерахованих ліків слід застосувати в першу чергу?

A. Седуксен

B. Лазікс

C. Адреналін

D. Преднізолон

E. Еуфілін
32 У хворого після травматичної коми гостро розвинулось психомоторне збудження з агресією та руйнівними діями. Мають місце зорові галюцинації загрозливого змісту (кров, трупи), маячні ідеї переслідування, дезорієнтація в оточуючому. Надайте невідкладну допомогу:

A. Амітриптилін 1\% 2 мл в/м

B. Сибазон 0,5\% 2-4 мл в/в

C. Клозапін 2,5\% 4 мл в/м

D. Ноотропіл 20\% 2 мл в/м

E. Сірчанокисла магнезія 25\% 5 мл в/м
33 Жінка 64-х років з нестабільною стенокардією під час ходьби раптово впала. Черговим лікарем під час огляду констатовані непритомність, відсутність пульсації на $A.carotis$ та тонів серця, вузькі зіниці та рідке поверхневе дихання. З чого в даному випадку необхідно розпочати реанімаційні заходи?

A. Проведення черезстравохідної кардіостимуляції

B. В/в введення атропіну

C. Інтубація та проведення ШВЛ

D. В/в введення адреналіну

E. Удар кулаком по груднині
34 Машиною швидкої допомоги доставлено хворого 52-х років. Об'єктивно: непритомний, шкіра та слизові оболонки сухі, дихання поверхневе, часте, ЧСС- 136/хв, АТ- 70/30 мм рт.ст., ЦВТ- 0 мм вд.ст., Hb- 160 г/л, Ht- 0,64, глюкоза - 47,2 ммоль/л, натрій - 168 ммоль/л, калій - 6,3 ммоль/л, осмолярність - 382 мосм/л. Інфузію якого розчину необхідно здійснити в першу чергу?

A. Розчин Рінгера

B. 5\% розчин глюкози

C. Поліглюкін

D. 0,9\% NaCl

E. 0,45\% NaCl
35 Роділля 35-ти років була пологорозрішена шляхом кесарського розтину на 34-му тижні вагітності, у зв'язку з кровотечею, що розвинулася в результаті відшарування плаценти. Було перелито 500 мл крові. Протягом 30-ти хвилин під час переливання крові відзначалася гіпотензія. Призначення якого гормонального препарату найбільш доцільно?

A. АКТГ

B. Фолікулостимулюючий гормон

C. Пролактин

D. Антидіуретичний гормон

E. Тиреоїдостимулюючий гормон
36 На 4-ту добу після переливання несумісної (по групі) крові, у хворого різко зменшився діурез, розвинулася анурія, різко погіршився загальний стан, підвищився артеріальний тиск. Лабораторно: креатинін плазми - 680 мкмоль/л, сечовина плазми - 24 ммоль/л. Про яку хворобу і яку її стадію слід думати в першу чергу?

A. Постгеморагічна гостра ниркова недостатність, анурія

B. Гемотрансфузійний шок, постренальна гостра ниркова недостатність, анурія

C. Гострий інтерстиціальний нефрит, обтураційна анурія

D. Анафілактичний шок, гостра ниркова недостатність, анурія

E. Гемотрансфузійна гостра ниркова недостатність, анурія
37 Хворий 60-ти років захворів гостро 5 днів тому, коли підвищилася температура тіла до $38,1^0С$. Діагностована нижньочасткова пневмонія справа. Отримував антибактеріальну терапію. Стан погіршувався: продовжувала непокоїти загальна слабкість, з'явилися сухість у роті, спрага, часте рясне сечовиділення. Об'єктивно: очі запалі, риси загострені, тургор та еластичність шкіри знижені. У крові: ер.- $3,5\cdot10^{12}$/л, Нb- 131 г/л, КП- 0,9, лейк.- $12,9\cdot10^9$/л, е.- 1\%, п.- 7\%, с.- 5\%, л.- 35\%, м.- 8\%, ШЗЕ- 29 мм/год, цукор - 13 ммоль/л. Яка лікувальна тактика?

A. Терапія препаратами інсуліну короткої дії, регідратація

B. Терапія препаратами інсуліну тривалої дії

C. Зміна антибіотика

D. Терапія сульфаніламідними цукорзнижуючими препаратами

E. Терапія бігуанідами
38 Дитина 6-ти років хворіє другу добу, температура $40^0C$. Скарги на головний біль, слабкість, повторне блювання, болісне ковтання. Об'єктивно: стан важкий, клітковина шиї набрякла до середини, над поверхнею набряку не змінена, при натисканні ямка не залишається, набряк має характер желе. На мигдаликах, піднебінні, язичку - щільні, біло-сірі нальоти, знімаються важко, поверхня кровоточить, значний набряк. Гіперемія з ціанотичним відтінком. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інфекційний мононуклеоз

B. Дифтерія мигдаликів, токсична форма II ст

C. Лімфогранулематоз

D. Дифтерія мигдаликів, токсична форма I ст

E. Дифтерія мигдаликів, токсична форма III ст
39 Вагітна 34 тижні, раніше скаржилася на головний біль. Раптом з'явилися посмикування м'язів обличчя, тонічні та клонічні судоми. До свідомості прийшла через 2 хвилини. На обліку в гінеколога не була. Соматично здорова. Протягом 2-х тижнів відмічає набряклість обличчя. АТ- 190/120 мм рт.ст. В сечі - білок 3 г/л. Який діагноз у вагітної?

A. Прееклампсія тяжкого ступеня

B. Еклампсія

C. Гіпертонічний криз

D. Епілепсія

E. Екламптична кома
40 Хворий 48-ми років скаржиться на біль у м'язах та в поперековій ділянці, підвищення температури до $39^0С$, загальну слабкість. Хворіє 5-й день. Об'єктивно: загальний стан важкий, жовтяниця шкіри з поодинокими геморагіями на тулубі, ін'єкція судин склер, ЧСС- 96/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Сечі не було впродовж 12 годин. Лікар швидкої допомоги запідозрив лептоспіроз. Яку допомогу необхідно надати хворому перед транспортуванням до інфекційної лікарні?

A. Ввести внутрішньовенно 60 мг преднізолону

B. Ввести протилептоспірозний імуноглобулін в дозі 5 мл внутрішньом'язево

C. Катетеризувати сечовий міхур

D. Ввести внутрішньовенно калієву сіль бензилпеніциліну в дозі 1 млн ОД

E. Ввести внутрішньом'язево натрієву сіль бензилпеніциліну в дозі 1 млн ОД
41 На фоні ГРВІ у хлопчика 2-х років з'явився сухий, грубий, "гавкаючий" кашель, загруб голос. Об'єктивно: дитина неспокійна, дратівлива; шкіра бліда, відмічається ціаноз навколо рота. Дихання шумне, чутне на відстані, в акті дихання беруть участь усі допоміжні м'язи, ЧДР- 40/хв., ЧСС- 127/хв. Як кваліфікувати цей стан?

A. ГРВІ, ларинготрахеїт

B. Пневмонія

C. Бронхіальна астма

D. ГРВІ, стенозуючий ларинготрахеїт

E. Парагрип
42 У хворого 70-ти років, з ІХС та постінфарктним кардіосклерозом, раптово з'явився напад серцебиття. Рs- 140/хв, слабкий. АТ- 100/60 мм рт.ст. На ЕКГ: розширення комплексу QRS (0,13 сек) та негативні зубці Т у класичних відведеннях. Рефлекторні засоби, які застосовуються для зняття нападів серцебиття, ефекту не дали. Який препарат найдоцільніше використати в цьому випадку?

A. Верапаміл

B. Дигітоксин

C. Строфантин

D. Лідокаїн

E. Норадреналін
43 Хворому з геморагічним шоком було перелито 10 л еритроцитарної маси у зв'язку зі складностями зупинки кровотечі. Яке ускладнення треба очікувати в першу чергу?

A. Гостра ниркова недостатність

B. Септицемія

C. Гостра печінкова недостатність

D. Синдром гострого легеневого пошкодження (шокові легені)

E. Вірусний гепатит
44 У хлопчика 10-ти років різана рана передньої поверхні передпліччя. З рани витікає тонка цівка темної крові. Який метод тимчасової зупинки кровотечі слід застосувати?

A. Накласти джгут нижче рани

B. Накласти джгут вище рани

C. Пальцеве притиснення плечової артерії

D. Використати метод перерозгинання кінцівки

E. Накласти тиснучу пов'язку
45 Хвора 26-ти років потрапила до стаціонару із скаргами на пронос, блювання, судоми. Захворіла гостро під час проведення відпустки на морі. Об'єктивно: стан важкий, ознаки зневоднення, $t^0$- $35,2^0C$, Ps- 120/хв, ЧДР- 24/хв, шкіра суха, тургор шкіри різко знижений. Тони серця глухі, аритмічні, живіт м'який, бурчання біля пупка. Випорожнення водянисті, часті, до 30 разів на добу, містять білі хлоп'я та запах "сирої риби". Діурез знижений. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Сальмонельоз

B. Дизентерія

C. Холера

D. Вірусна діарея

E. Ешеріхіоз
46 Жінка 23-х років, що страждає на інсулінозалежний цукровий діабет, доставлена до відділення невідкладної терапії зі сплутаною свідомістю, неадекватною неспокійною поведінкою, пітливістю, підвищеною слинотечею, тахікардією. Яке дослідження слід провести в першу чергу?

A. Аналіз крові на цукор

B. Газовий склад артеріальної крові

C. Сечовина та креатинін крові

D. Загальний аналіз крові

E. Електроліти плазми
47 Хвора скаржиться на незначні кров'янисті виділення з піхви, переймоподібний біль внизу живота. Остання менструація - 2 місяці тому. Об'єктивно: Ps- 80/хв, АТ- 110/60 мм рт.ст., живіт болючий над лоном. На УЗД: матка збільшена до 6 тижнів вагітності, в порожнині візуалізується плідне яйце. Виділення незначні, кров'янисті. Яка подальша тактика ведення вагітної?

A. Направити до стаціонару

B. Токолітична терапія

C. Гемостатична терапія

D. Седативна терапія

E. Утеротонічна терапія
48 Фельдшер швидкої допомоги надавав допомогу потерпілим, евакуйованим із осередку радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 40 хвилин у нього виникла нудота, багаторазове блювання, біль голови. Об'єктивно: шкіра кистей рук та обличчя гіперемовані. Температура тіла - $38,6^0С$. Ps- 112/хв, АТ- 130/90 мм рт.ст. Які засоби з індивідуальної аптечки найдоцільніше застосувати з метою лікування фази первинної загальної реакції гострої променевої хвороби?

A. Будаксим

B. Доксицикліну гідрохлорид

C. Цистамін

D. Етаперазин

E. Вібраміцин
49 При огляді вдома хворої дитини 2-х років лікар загального профілю встановив попередній діагноз: гостра надниркова недостатність внаслідок менінгококцемії. Який захід необхідно провести в першу чергу?

A. Встановити спостереження за станом дитини в амбулаторних умовах

B. Направити дитину до спеціалізованого медичного закладу для детального обстеження

C. Верифікувати етіологічний чинник

D. Розпочати інтенсивну терапію в найближчому медичному закладі

E. Отримати консультацію кваліфікованого інфекціоніста
50 У хворого, який перебував у пульмонологічному відділені з приводу лікування бронхіальної астми, розвинувся тривалий напад експіраторної задишки. Після багаторазових інгаляцій астмопенту з'явилося часте поверхневе дихання, хворий знепритомнів. Який захід є першочерговим?

A. Інфузійна терапія натрію гідрокарбонатом

B. Введення у фторотановий наркоз

C. Венозний доступ, ендотрахеальна інтубація та ШВЛ

D. В/в введення 60-90 мг преднізолону на фізрозчині

E. В/в введення еуфіліну
51 Хворий 70-ти років при спробі встати знепритомнів, з'явились клонічні судоми. 6 років тому переніс інфаркт міокарда. Об'єктивно: шкіра синюшна, ЧСС- 28/хв., пульс аритмічний, з випадіннями протягом 5-6 сек., АТ- 60/40 мм рт.ст. На ЕКГ: ритм синусовий, зубець Р з частотою 80/хв., відстань Р-Р однакова, комплекс QRS з частотою 28/хв. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Синдром слабкості синусового вузла

B. Напад епілепсії

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Синдром Морганьї-Едемса-Стокса

E. Ортостатичний колапс
52 Чоловік 48-ми років знайдений вдома в тяжкому стані. Об'єктивно: свідомість потьмарена, дихання типу Чейн-Стокса, брадикардія, різко виражений міоз, посилене потовиділення, слино- і сльозотеча, фібрилярні посіпування м'язів усього тіла. Яка речовина стала причиною отруєння?

A. Бензин

B. Етиленгліколь

C. Атропін

D. Припікаюча рідина

E. Фосфорорганічна сполука
53 У дитини віком 4 місяці, після першої прогулянки ранньою весною протягом 2 годин, раптово з'явилися судоми (карпопедальний спазм, ларингоспазм): звертає на себе увагу блідість шкіри, ціаноз губ, голова закинута назад, напруження всього тіла, поверхневе дихання. Судоми продовжувалися до 15 хвилин. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Епілепсія

B. Менінгоенцефалітичний синдром

C. Пухлина мозку

D. Залишкові явища черепної травми

E. Спазмофілія
54 Фермер госпіталізований на 10-й день хвороби із субфебрильною температурою тіла. Зліва на шиї пальпується лімфатичний вузол розміром з куряче яйце, помірно болючий, рухомий. На задній поверхні шиї суха кірочка темно-коричневого кольору після укусу комахи. Яке захворювання можна запідозрити?

A. Сибірка

B. Бешиха шиї

C. Чума

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Туляремія
55 Яких заходів треба вжити в першу чергу, якщо з моменту початку фібриляції шлуночків серця пройшло 30 секунд?

A. Ввести адреналін

B. Нанести "прекардіальний удар"

C. Встановити прохідність дихальних шляхів

D. Терміново провести дефібриляцію

E. Почати непрямий масаж серця та ШВЛ
56 Яким буде оптимальний варіант профілактичних заходів по відношенню до хлопчика 9-ти років, батько якого госпіталізований з підозрою на холеру?

A. Призначення тетрацикліну

B. Ізоляція в умовах лікарні

C. Медичне спостереження

D. Бакобстеження на холеру

E. Ізоляція в домашніх умовах
57 Під час землетрусу у жінки 36-ти років права нижня кінцівка була придавлена уламками зруйнованого будинку. Через 6 годин звільнена від здавлення. Об'єктивно: стан тяжкий, збуджена, дезорієнтована, АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 100/хв, права нижня кінцівка набрякла, шкіра на стегні синьо-багряного кольору. Чутливість різко знижена, рухи та пульс в ній відсутні. Яку невідкладну медичну допомогу треба надати хворій?

A. Новокаїнова блокада поперекового розтину, джгут, іммобілізація шиною Дітеріхса

B. Негайно відправити до спеціалізованого відділення

C. Накласти джгут на верхню третину стегна, введення наркотиків, транспортна іммобілізація

D. Ввести аналгетики, іммобілізація допоміжними засобами

E. Туге бинтування правої нижньої кінцівки, введення знеболюючих препаратів, транспортна іммобілізація, місцево - холод
58 У новонародженого, що народився з вагою 4100 г, до кінця першої доби з'явилося блювання з домішком жовчі. Об'єктивно: живіт човноподібної форми, м'який. Меконій не відходить. На оглядовій рентгенограмі черевної порожнини в епігастральній ділянці визначаються два газових міхури. У нижче розташованих відділах кишечнику газ відсутній. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Вроджена висока кишкова непрохідність

B. Меконіальний ілеус

C. Вроджений пілоростеноз, гостра форма

D. Післягіпоксична енцефалопатія, динамічна кишкова непрохідність

E. Вроджена низька кишкова непрохідність
59 Дитина 8-ми місяців знаходиться у клініці з приводу ГРВІ на фоні лімфатико-гіпопластичної аномалії конституції. На другий день госпіталізації у дитини зненацька з'явилися раптова млявість, блідість, м'язова гіпотонія. Під час аускультації серця відзначалася тахікардія, хлопаючий І тон. Живіт здутий, затримка сечі. Який невідкладний синдром виник у хворого?

A. Гостра надниркова недостатність

B. Гостра ниркова недостатність

C. Гостра серцева недостатність

D. Гіпоглікемічна кома

E. Гостра судинна недостатність
60 Один з будівельників під час виконання робіт був притиснутий до стіни будинку бортом автомобіля. Скаржиться на біль в ділянці таза, неможливість підняти прямі нижні кінцівки, слабкість, запаморочення. Попередній діагноз - закритий перелом кісток таза. Як транспортувати хворого до спеціалізованого лікувального закладу?

A. У положенні сидячи

B. У положенні на боці з підігнутими до живота нижніми кінцівками

C. У положенні на животі з випрямленими нижніми кінцівками

D. У положенні на спині з випрямленими нижніми кінцівками

E. У положенні на спині з зігнутими в колінних та кульшових суглобах нижніми кінцівками
61 Хворий 32-х років на вулиці раптом знепритомнів, з'явилися судоми, мимовільне сечовиділення. Об'єктивно: кома першого ступеню, позитивні оболонкові симптоми, спостерігається спонтанна рухова активність правих кінцівок. Оберіть профіль стаціонару для госпіталізації:

A. Терапевтичний

B. Неврологічний

C. Психіатричний

D. Нейрохірургічний
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   58


написать администратору сайта