Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница44 из 58
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   58

C. Прозерин

D. Унітіол

E. Атропін
99 У породіллі 26 років виникла гіпотонічна кровотеча. Об'єктивно: загальний стан тяжкий, виражена блідість шкірних покривів, акроціаноз, ступор, занепокоєння, глухість серцевих тонів, задишка. Ps- 130/хв., АТ- 80/40 мм рт.ст. Крововтрата - 1600 мл. Встановлено діагноз: геморагічний шок 3 ступеня, ДВЗ-синдром, II стадія. Який інфузійний розчин ефективний при всіх стадіях синдрому ДВЗ?

A. Стабізол

B. Фізрозчин

C. Альбумін

D. Желатиноль

E. Свіжозаморожена плазма
100 Після короткочасного перебування в зоні розливу аміаку, апаратчика доставлено в тяжкому стані: АТ- 80/40 мм рт.ст., Ps- 110/хв., ЧДР- 56/хв., вологі різнокаліберні хрипи в легенях, під час кашлю виділяється рожеве пінисте харкотиння. Який стан розвинувся у цього хворого?

A. Гострий геморагічний ринофарингіт

B. Гострий токсичний бронхіт

C. Гостра лівошлуночкова недостатність

D. Кардіогенний шок

E. Токсичний набряк легень
101 До приймального відділення доставлено хворого 37 років. Під час огляду: свідомість пригнічена (кома), акроціаноз, "мармуровість шкіри", шкіра холодна, пульс на променевій артерії ниткоподібний, ЧДР- 32/хв., глухість серцевих тонів. Встановлено діагноз: травматичний шок, стадія декомпенсованого оборотного шоку. За якої умови шок може перейти в декомпенсований необоротний?

A. Якщо не виконати лапароскопію за життєвими показниками

B. При зволіканні з переливанням препаратів крові

C. При позитивному симптомі "блідої плями"

D. При відсутності адекватного знеболювання

E. Якщо оборотний шок триватиме більше 10 годин з тенденцією до погіршення
102 Студент технікуму 15 років доставлений ШМД до ургентного хірургічного стаціонару з клінікою "гострого живота". В свідомості, адекватний, критичний. За життєвими показниками необхідна термінова операція. Чия добровільна інформована згода необхідна для проведення операції згідно чинного законодавства України?

A. Достатньо розпорядження старшого чергового хірурга

B. Необхідна згода батьків, тому що хворий не досяг 21–річного віку

C. Згоди пацієнта не потрібно

D. Необхідна згода представників навчального закладу, оскільки хворий не досяг 18–річного віку

E. Достатньо згоди самого пацієнта, що досяг 15–річного віку
103 До лікарні доставлено хворого 20 років з діагнозом менінгіт у стані сопору. Турбують головний біль, постійне блювання, яке не дає полегшення. Температура 390С, вогнищевих симптомів немає, менінгеальні знаки позитивні. На шкірі спостерігається висипка, що розташована на животі, стегнах, сідницях. Який характер висипки при цьому захворюванні?

A. Пустульозна

B. Розеольозна

C. Везикульозна

D. Папульозна з тенденцією до злиття

E. Геморагічна з некрозом у центрі
104 Хворий 55 років скаржиться на припинення виділення сечі, розпираючий біль над лобком. Захворів гостро 10 годин тому після вживання спиртних напоїв. Раніше явищ дизурії не відзначав. Над лобком визначається наповнений сечовий міхур. Який першочерговий діагностичний захід треба провести для уточнення причини цього стану?

A. Ректальне пальцьове дослідження

B. Цистоскопія

C. Цистографія

D. Екскреторна урографія

E. УЗД сечового міхура
105 Хвора 30 років страждає на цукровий діабет I типу протягом 12 років. За останню добу з'явилися слабкість, спрага, поліурія, сонливість, біль у животі, блювання. Об'єктивно: непритомна, шумне дихання, запах ацетону з рота. Шкіра та язик сухі, Ps- 115/хв., АТ- 90/45 мм рт.ст. Результатів дослідження крові та сечі ще не отримано. Яке лікування має бути призначене до отримання результатів біохімічного дослідження?

A. 40% р-н глюкози

B. Простий інсулін та 5% р-н глюкози в/в

C. 0,9% р-н натрію хлориду

D. 5% р-н глюкози

E. Простий інсулін в/в
106 Лікар швидкої допомоги викликаний до хворого, який знаходиться у стані психомоторного збудження. Об'єктивно: міоз, гіпергідроз, гіперсалівація, бронхорея, генералізовані фібриляції м'язів, клонікотонічні судоми, брадикардія. З анамнезу відомо, що напередодні хворий оприскував картоплю. Яку терапію слід застосувати в першу чергу?

A. В/в оксибутират натрію

B. В/м унітіол

C. В/в атропін

D. В/в діазепам

E. В/м аміназин
107 У дитини 3 років у 1-й день хвороби відзначається сопор, t0- 38,70С, на шкірі сідниць, нижніх кінцівок - рясна геморагічна висипка з некрозом у центрі. Тони серця приглушені, тахікардія, систолічний шум на верхівці, АТ- 75/25 мм рт.ст. Препарати якої групи є першочерговими для надання допомоги цій дитині?

A. Жарознижуючі

B. Кортикостероїди

C. Противірусні

D. Серцеві

E. Антибіотики
108 Хворого 42 років вкусив за ногу свій собака. Через три дні звернувся до хірурга. Об'єктивно: на задній поверхні правої гомілки укушено-рвана рана 2х1 см з виділенням гнійного ексудату. Якою має бути лікувальна тактика?

A. Накладення пов'язки, призначення антибіотиків

B. Перев'язка: введення в рану дренажу, накладення пов'язки; введення антирабічної сироватки

C. Хірургічна обробка гнійної рани, протиправцева вакцинація

D. Накладення пов'язки, протиправцева імунізація

E. Промивання рани антисептиками, накладення пов'язки
109 До стаціонару протягом 15 годин було доставлено 5 хворих, у яких після одноразового рідкого випорожнення та блювання спостерігалися розлад зору (диплопія, мідріаз, зниження гостроти зору), порушення ковтання, сухість у роті; у одного хворого - розлад дихання. Напередодні усі вони були присутні на святкуванні, вживали різні страви, у тому числі салат з крабів, м'ясний салат з зеленим горошком, гриби домашнього приготування. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Сальмонельоз

B. Харчове отруєння

C. Харчова токсикоінфекція

D. Ботулізм

E. Ешеріхіоз
110 У хворої з групою крові A(II)Rh+ після викидня важка анемія тяжкого ступеня. Розпочато переливання еритроцитарної маси АВ(IV)Rh+. Через деякий час хвора поскаржилаcя на головний біль, біль у попереку, озноб. Трансфузію припинили. Об'єктивно: адинамія, блідість, задишка, акроціаноз, холодний піт. Ps- 90/хв., АТ- 75/45 мм рт.ст., сеча темна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гемотрансфузійний шок

B. Геморагічний шок

C. Синдром масивної трансфузії

D. Анафілактичний шок

E. Травматичний шок
111 У породіллі 26 років на 4 добу після пологів почалася безперервна маткова кровотеча, об'єм крововтрати 400 мл. Об'єктивно: стан важкий, температура тіла 36,70С, Ps- 94/хв., АТ- 90/70 мм рт.ст. Матка напружена, болісна, дно її на рівні пупка. Встановлено діагноз: пологи у строк, кровотеча на 4 добу пуерперального періоду. Які подальші дії лікаря?

A. Надпіхвова ампутація матки

B. Зовнішній масаж матки

C. Інструментальна ревізія порожнини матки

D. Ввести препарати, що скорочують матку

E. Ручне обстеження порожнини матки та видалення часток плаценти, що затрималися
112 До стаціонару доставлено дитину 2 років, у якої 3 години тому під час гри з мозаїкою почався напад кашлю. Об'єктивно: збудження, ціаноз, температура тіла у нормі. Які першочергові дії лікаря?

A. Ларинготрахеобронхоскопія жорстким бронхоскопом

B. Антибактеріальна терапія

C. Консультація інфекціоніста

D. Терапія брохоспазму

E. Фібробронхоскопія
113 Хворий 45 років госпіталізований зі скаргами на високу температуру до 400C, сильний головний біль, задишку, кашель з виділенням пінистого іржавого харкотиння. Дихання в легенях ослаблене, вислуховуються поодинокі вологі хрипи, крепітація, тони серця приглушені. Тиждень тому приїхав з Індії. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Холера

B. Грип

C. Жовта гарячка

D. Чума

E. Натуральна віспа
114 Хворий 17 років захворів гостро: озноб, температура до 40,00С, інтенсивний розлитий головний біль, блювання. Захворювання розвивалося бурхливо, хворий знепритомнів. Об'єктивно: менінгеальні знаки. У крові: ліквор мутний, цитоз - 4600/мкл, білок - 1680 мг/л, цукор - 2,5 ммоль/л, хлориди - 100 ммоль/л, нейтрофіли - 98%, лімфоцити - 2%. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Менінгококовий менінгіт

B. Ентеровірусний менінгіт

C. Туберкульозний менінгіт

D. Паротитний менінгіт

E. Лімфоцитарний хоріоменінгіт
115 У дитини віком 4 місяці, після першої прогулянки ранньою весною протягом 2 годин, раптово з'явилися судоми (карпопедальний спазм, ларингоспазм). Звертало на себе увагу блідість шкіри, ціаноз губ, закидання голови дитиною назад, напруження всього тіла, поверхневе дихання. Судоми тривали 15 хвилин. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Пухлина мозку

B. Епілепсія

C. Залишкові явища черепної травми

D. Менінгоенцефалітичний синдром

E. Спазмофілія
116 У дитячому садку випадок захворювання на дифтерію. Які профілактичні заходи необхідно проводити в першу чергу?

A. Введення протидифтерійної сироватки

B. Екстрена госпіталізація

C. Екстрена вакцинація

D. Екстрена хіміопрофілактика антибіотиками

E. Карантинні заходи
117 Хворого 47 років протягом трьох днів непокоїть постійний сильний головний біль у правій лобно-скроневій ділянці та правому оці. Біль тупий, розпираючий, супроводжується нападами блювання, не знімається анальгетиками. Зорова функція правого ока різко знижена, але пальпація його практично безболісна. Пацієнт страждає на гіпертонічну хворобу протягом 10 років. На момент огляду АТ- 150/90 мм рт.ст. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий напад глаукоми правого ока

B. Гіпертонічний криз

C. Невралгія трійчастого нерва

D. Внутрішньочерепна гіпертензія

E. М'язовий головний біль
118 У доношеної дівчинки 15 діб життя на протязі 3-х діб відзначаються блювання, часті рідкі випорожнення, лихоманка. Втрата маси тіла склала 15%. З чого, найдоцільніше, розпочинати регідратаційну терапію?

A. 5% розчин альбуміну

B. Желатиноль

C. Свіжозаморожена плазма

D. Фізіологічний розчин NaCl

E. 5% розчин глюкози
119 Хвора 29 років, робітниця хімічного підприємства, відчула металевий присмак у роті, "ком у горлі", задишку, нудоту, біль у животі; виникло блювання. Об'єктивно: сонлива, тремор пальців верхніх кінцівок, надмірне слиновиділення, слизова оболонка рота та глотки мідно-червоного кольору, з виразками на язиці та піднебінні, тахікардія, кров'янисті випорожнення. Чим, найбільш вірогідно, отруїлася хвора?

A. Хлор

B. Миш'як

C. Анілінові барвники

D. Аміак

E. Солі ртуті
120 Офіцер знаходився в укритті без засобів захисту. Відчув запах гіркого мигдалю, загальну слабість, задишку, головний біль, стискаючий біль за грудниною, шум у вухах, нудоту, гіркий присмак та печіння у роті та горлі. Знепритомнів. Під час огляду: шкірні покриви яскраво-червоного забарвлення, зіниці розширені, періодичні напади клонікотонічних судом. Дихання 28/хв., посилене; аускультативно в легенях - везикулярне дихання. Тони серця приглушені, аритмічні, Ps- 128/хв., АТ- 160/110 мм рт.ст. Що може бути використане як антидот у цьому випадку?

A. 5% розчин унітіолу

B. 20% розчин антиціану

C. 90% розчин етилового спирту

D. 0,1% розчин атропіну

E. 15% розчин діпіроксиму
121 Хворому 68 років з метою купірування ниркової коліки двічі протягом години було введено бупренорфін, після чого різко погіршився стан. Об'єктивно: сопор, різке звуження зіниць, ЧДР- 6/хв., АТ- 60/40 мм рт.ст., Ps- 140/хв., з частими екстрасистолами. Шкіра волога, ціаноз. Якими мають бути першочергові дії лікаря?

A. Інфузія кристалоїдів

B. Штучна вентиляція легень

C. Налоксон в/в

D. Лідокаїн в/в

E. Адреналін в/в
122 У хірургічному відділені знаходиться хворий з діагнозом виразкова хвороба шлунка; супутній діагноз – цукровий діабет, інсулінозалежна форма. Після введення чергової дози інсуліну хворий не поїв з причини болю в животі. Через 20 хвилин у хворого з'явилося відчуття тривоги, збудження; вкрився холодним потом, знепритомнів. Що є причиною такого стану?

A. Перфорація виразки

B. Шлункова кровотеча

C. Гіпоглікемія

D. Гіпохлоремія

E. Гіперглікемія
123 Хвора 43 років скаржиться на біль в правій поперековій ділянці, що іррадіює вниз живота. Хвора кидається в ліжку, стогне. Ps- 100/хв, ритмічний, АТ- 130/70 мм рт.ст. Напруження м'язів та болючість в правій здухвинній ділянці. Симптоми Лассега, Щоткіна, Ортнера - негативні. Симптом Пастернацького - позитивний з правого боку. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий апендицит

B. Радикуліт

C. Гострий холецистит

D. Перфорація виразки 12-палої кишки

E. Печінкова коліка
124 Хворий 35 років четверту добу знаходиться в ВРІТ з приводу гострої ниркової недостатності внаслідок синдрому тривалого стиснення. Об'єктивно: неадекватний, ЧДР- 32/хв, під час аускультації легень в останні 3 години відзначаються поодинокі вологі хрипи. На ЕКГ- високі зубці Т, правошлуночкові екстрасистоли. ЦВТ- 159 мм вод.ст. У крові: залишковий N- 62 ммоль/л, К- 7,1 ммоль/л, Cl- 78 ммоль/л, Na- 120 ммоль/л, Ht- 0,32 л/л, Hb- 100 г/л, креатинін - 0,9 ммоль/л. Яке лікування буде найбільш доцільним?

A. Плазмофільтрація

B. Гемосорбція

C. Гемодіаліз

D. Ультрафільтрація

E. Плазмосорбція
125 До лікувальних закладів міста із осередку хімічного ураження доставляють отруєних сполуками хлору. На профілактику та лікування якого ускладнення повинні бути спрямовані лікувальні заходи?

A. Гострий психоз

B. Токсичний набряк легень

C. Судомний синдром

D. Ураження печінки

E. Токсичне ураження нирок
126 Хворому, який проходить курс лікування з приводу шлункової кровотечі, розпочато переливання крові. Через 5 хвилин стан хворого погіршився. З'явився біль у попереку, потемніння в очах, мерехтіння "мушок", вкрився холодним потом, виникло відчуття страху. Ps- 110/хв., ниткоподібний; АТ- 90/40 мм рт.ст. Яка причина погіршення стану хворого?

A. Гемотрансфузійний шок

B. Гостре порушення мозкового кровообігу

C. Повторна шлункова кровотеча

D. Пірогенна реакція на переливання крові

E. -
127 У дитини 2 років у червні місяці протягом 12 годин розвинулася діарея. На момент огляду випорожнення до 10 разів, рясні, водянисті, ознаки зневоднення ІІ ст. Яке обстеження є обов'язковим у цьому випадку?

A. Бактеріологічне дослідження сечі

B. Аналіз випорожнень на дисбактеріоз

C. Бактеріологічне обстеження на холеру (форма 30)

D. ЕКГ

E. Визначення електролітного складу крові
128 Школяр 7 років під час уроків по кілька разів ставав неуважним, починав причмокувати губами. Під час короткочасної "відсутності" не відгукувався на своє ім'я. Падіння та судом у цей час не спостерігалося. Мати помічала такі явища раніше, але не надавала їм значення, вважаючи, що дитина замислилася. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Адверсивний напад

B. Абсанс

C. Джексонівський парціальний напад

D. Складний парціальний напад

E. Генералізований міоклонічний напад
129 Хворий 43 років, працівник тваринницької ферми, скаржиться на високу температуру, сильний головний біль. Хворіє 2-й день. Під час огляду на передпліччі визначається карбункул, навколо якого виражений набряк та незначна болісність. Регіонарний лімфаденіт, гепатолієнальний синдром. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Сибірка

B. Бешиха

C. Чума

D. Екзема

E. Еризипелоїд
130 Хворий 65 років госпіталізований до хірургічного відділення з приводу гострого холециститу. На 7-й день після операції холецистектомії, під час фізичного навантаження раптово настала зупинка дихання з різким ціанозом верхньої половини тіла, втратою свідомості. З моменту зупинки дихання та кровообігу минула 1 хвилина. Хворий лежить на підлозі, обличчям донизу. Поруч знаходяться черговий лікар та медична сестра. Якою є оптимальна частота штучного дихання під час проведення реанімації за наведених обставин?
1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   58


написать администратору сайта