Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка. Вірна відповідь виділена жирним шрифтом 1


Скачать 0.93 Mb.
НазваниеВірна відповідь виділена жирним шрифтом 1
АнкорКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
Дата16.01.2018
Размер0.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКрок 3 Загальна лікарська підготовка.docx
ТипДокументы
#14199
страница46 из 58
1   ...   42   43   44   45   46   47   48   49   ...   58

A. Інгаляція кисню через носові катетери

B. Інтенсивне спостереження

C. Реанімаційні заходи

D. Рефлекторна стимуляція дихання

E. Термінова дефібриляція
162 Хворий 72 років скаржиться на гострий нестерпний біль у животі без чіткої локалізації, який з'явився раптово. Були рідкі випорожнення з домішкою крові. В анамнезі - інфаркт міокарда, миготлива аритмія. Під час обстеження живіт м'який, біль під час пальпації практично відсутній. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Рак ободової кишки

C. Заворот ободової кишки

D. Хвороба Крона

E. Гостра мезентеріальна тромбоемболія
163 Потерпілого вилучено з-під уламків зруйнованого будинку через 6 годин. Діагноз: синдром тривалого стиснення обох кінцівок, некомпенсована ішемія II ступеня. Який об'єм першої медичної допомоги?

A. Знеболювання, іммобілізація, введення антибіотиків

B. Бинтування кінцівок, охолодження, іммобілізація

C. Знеболювання, накладання джгута, охолодження, іммобілізація

D. Звільнення кінцівок, охолодження, іммобілізація

E. Найскоріше транспортування до лікувального закладу
164 Чоловік 35 років впав з даху двоповерхового будинку. За свідченням оточуючих знепритомнів на 50-60 хвилин, спостерігалося блювання. Об'єктивно: легка анізокорія, позитивний симптом Марінеску-Радовича, зниження черевних та підошовних рефлексів, підвищення м'язового тонусу за пластичним типом у лівих кінцівках. Яке обстеження доцільно призначити хворому в першу чергу?

A. Електроенцефалографія

B. Комп'ютерна томографія

C. Рентгенографія черепа

D. Люмбальна пункція

E. Рентгенографія хребта
165 Хворий 46 років захворів гостро 6 годин тому, коли на фоні нормальної температури з'явилися часті рідкі випорожнення, потім приєдналася блювота. Під час обстеження: голос беззвучний, очі запалі, пульс частий, артеріальний тиск низький, сечі немає; з'явилися судоми в нижніх кінцівках. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Харчова токсикоінфекція

B. Дизентерія

C. Сальмонельоз

D. Черевний тиф

E. Холера
166 Хворий 28 років 2 години тому випав з вікна першого поверху. Об'єктивно: загальмований, блідий, множинні подряпини на обличчі, рвані кровоточиві рани на лівому передпліччі, закритий перелом лівого плеча та стегна. Ps- 110/хв, АТ- 90/40 мм рт.ст. У крові: ер.- 3,5*1012/л, Нb– 100 г/л. Проводяться протишокові заходи. Яке інфузійне середовище краще використати у даному випадку?

A. Ацесоль

B. 5% розчин глюкози

C. Желатиноль

D. Поліглюкін

E. Трисоль
167 Хвора 29 рокiв захворiла гостро: озноб, температура 380С, головний бiль, ломота в тiлi, бiль у горлi. На 2-й день температура 39,50С, посилилися слабкiсть, запаморочення. Була оглянута лiкарем, який виявив нашарування у виглядi сiрих щiльних плiвок на обох мигдаликах, збiльшення i болючiсть пiдщелепних лiмфатичних вузлiв. Попередній діагноз: дифтерiя. Який найбiльш ефективний метод верифiкацiї дiагнозу?

A. Бактерiологiчний

B. Загальний аналiз кровi

C. Пункцiя пiдщелепних лiмфатичних вузлiв

D. Серологiчний

E. Внутрiшньошкiрна алергiчна проба
168 У хворої на бронхіальну астму дитини почався напад. Який препарат необхідно призначити для надання невідкладної допомоги?

A. Содові інгаляції

B. Аміназин

C. Антибіотики

D. Тавегіл

E. Еуфілін
169 Хворий після падіння на праве плече скаржиться на біль у правому плечовому суглобі, обмеження рухів у ньому, деформацію. Яка перша допомога при даному пошкодженні?

A. Знеболювання місця пошкодження

B. Транспортна іммобілізація, знеболювання

C. Знеболювання, консультація травматолога

D. Якнайшвидше госпіталізувати до спеціалізованого відділення

E. Накладання гіпсової пов'язки
170 Після нападу судом вагітна адинамічна, непритомна. АТ- 190/120 мм рт.ст., набряки гомілок. У сечі білок - 5,2 г/л; на очному дні застійні явища, набряк сосків очного нерва. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інсульт

B. Екламптична кома

C. Гіпертонічний криз

D. Еклампсія

E. Діабетична кома
171 Дитина 3-х років на фоні тривалого підвищення температури "бачила велику муху", ковдру сприймала як змію, закривалася від неї руками, був виражений афект страху, неспокій, не впізнавала рідних. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Алкогольний делірій

B. Ранній дитячий аутизм Канера

C. Шизофренія

D. Інфекційний делірій

E. Маніакально-депресивний психоз
172 У хлопчика 12 років, який 5 днів тому повернувся з батьками з Монголії, раптом з'явилися гарячка, озноб, сильний головний біль, млявість, біль у м'язах, марення. Об'єктивно: обличчя яскраво-червоне, риси загострені, склери ін'єктовані, язик сухий, набряклий, вкритий білими нашаруваннями. У правій пахвинній ділянці пальпується різко болючий щільний горбкуватий нерухомий конгломерат, шкіра над ним гіперемована, блискуча. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Бубонна форма туляремії

B. Шкірна форма сибірки

C. Регіонарний лімфаденіт

D. Флегмона

E. Бубонна форма чуми
173 У дитини після народження спостерігаються блідість, неритмічне дихання, яке не нормалізується на тлі оксигенотерапії. Пульс слабкий та частий, артеріальний тиск важко виміряти. Набряків немає. Яка найвірогідніша причина цих симптомів?

A. Асфіксія

B. Застійна серцева недостатність

C. Внутрішньоутробний сепсис

D. Внутрішньоутробна пневмонія

E. Внутрішньочерепний крововилив
174 Один з будівельників під час виконання робіт був притиснутий до стіни будинку бортом автомобіля. Скаржиться на біль у ділянці таза, неможливість підняти прямі нижні кінцівки, слабість, запаморочення. Попередній діагноз – закритий перелом кісток таза. В якому положенні слід транспортувати потерпілого?

A. На боці з підігнутими до живота нижніми кінцівками

B. На спині з випрямленими нижніми кінцівками

C. На животі з випрямленими нижніми кінцівками

D. Сидячи

E. На спині з зігнутими в колінних та кульшових суглобах нижніми кінцівками
175 Внаслідок перших термінових стрімких пологів на дому народився доношений хлопчик масою 3220 г, довжиною 50 см, без дихання. ЧСС- 40/хв., ціаноз шкіри, рухи у дитини відсутні, атонія м'язів. Яка невідкладна допомога?

A. ШВЛ, закритий масаж серця, глюкоза в/в

B. ШВЛ, закритий масаж серця, адреналін в/в

C. Закритий масаж серця, гідрокарбонат натрію в/в

D. Закритий масаж серця, адреналін та глюкоза в/в

E. ШВЛ, глюкоза, адреналін, гідрокарбонат натрію в/в
176 Постраждалий 57 років скаржиться на біль у правому стегні. Доставлений до травматологічного відділення. Об'єктивно: на передній поверхні правого стегна в середній третині рана 3х5 см, краї рани нерівні, забиті, рана кровоточить. Яка профілактика нагноєння рани?

A. Антибіотики, вітаміни

B. Знеболюючі, антибіотики

C. Антибіотики, біостимулятори

D. ПХО у перші 6-8 годин, антибіотики

E. Антикоагулянти, антибіотики
177 У хворого на вірусний гепатит В, після порушення дієти та нервового стресу, стан погіршився: збільшилася інтенсивність жовтяниці, Ps- 110/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст., було блювання ”кавовою гущею”, печінка зменшилася в розмірах, стала болючою під час пальпації. Про яке ускладнення треба думати?

A. Гостра надниркова недостатність

B. Гостра ниркова недостатність

C. Гемолітична криза

D. Гостра печінкова недостатність

E. Інфекційно-токсичний шок
178 До клініки надійшов хворий 18 років зі скаргами на виражену задишку, кашель, свербіж шкіри, які почалися годину тому після прийому ампіциліну. В анамнезі - кропив'янка, харчова поліалергія. Об'єктивно: параорбітальний набряк, почервоніння та набряк обличчя, свистяче дихання, Рs- 96/хв, АТ- 80/50 мм рт.ст. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги?

A. Гідрокортизон

B. Гепарин

C. Супрастин

D. Еуфілін

E. Димедрол
179 Внаслідок нещасного випадку на виробництві, чоловік 30 років зазнав зовнішнього γ-нейтронного опромінення (орієнтовна доза 5 Гр). Через 2 тижні лікування в стаціонарі у хворого з'явилися геморагічна висипка на шкірі тулуба та слизових, кровотечі з ясен, часті носові кровотечі. У крові: ер.- 3,2*1012/л, Hb- 96 г/л, тромб.- 20*109/л, лейк.- 2,1*109/л. ШЗЕ- 46 мм/год. З чим пов'язаний розвиток даного ускладнення в потерпілого?

A. Підвищене використання тромбоцитів внаслідок масивної кровотечі

B. Недостатність утворення тромбоцитів у кістковому мозку

C. Підвищений розпад тромбоцитів у периферичній крові

D. Депонування тромбоцитів в уражених органах

E. Розвиток аутоімунних процесів
180 Через тиждень після госпіталізації хворого з вірусним гепатитом В його стан погіршився: наросла жовтяниця, з'явилися анорексія, нудота, носова кровотеча, тахікардія, гіпотонія, зменшилися розміри печінки. Хворий збуджений, погано спить вночі, загальмований. Орієнтація в часі порушена. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. Гостра печінкова недостатність

B. Гостра недостатність кори наднирників

C. Інфекційно-токсичний шок

D. Цироз печінки

E. ДВС-синдром
181 Хлопчик 10 років скаржиться на різку млявість, сонливість, спрагу, збільшення сечовиділення. Об'єктивно: запах ацетону з рота, на щоках яскравий рум'янець, шумне неритмічне дихання, збільшення печінки. У крові цукор 20,5 ммоль/л; у сечі цукор 20 г/л, ацетон (+++). Чим можна пояснити появу ацетону в повітрі, що видихається, та сечі?

A. Порушення водно-електролітного балансу

B. Порушення кислотно-лужного балансу

C. Послаблення процесів гліколізу

D. Порушення процесів фосфорилювання глюкози

E. Посилений розпад кетогенних амінокислот та ліпідів
182 У дівчинки 14 років, що госпіталізована до інфекційного відділення, в результаті обстеження запідозрено бубонну форму чуми. Який з методів діагностики чуми буде найінформативнішим?

A. Бактеріологічний

B. Клініко-епідеміологічний

C. Серологічний

D. Біологічний

E. Бактеріоскопічний
183 Хворий, що знаходиться в відділенні реанімації, раптом зблід та знепритомнів. Пульс на магістральних артеріях відсутній. На екрані кардіомонітора з'явилася рівна лінія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. -

B. Миготлива аритмія

C. Електромеханічна дисоціація

D. Фібриляція шлуночків

E. Асистолія
184 Хворий 27 років, який приїхав з Заїру, захворів гостро 3 дні тому. Скаржиться на озноб, інтенсивний головний біль, біль у м'язах та попереку, нудоту, блювання. Об'єктивно: гіперемія та одутлість обличчя, шиї, грудної клітки, петехії, "кролячі очі", іктеричність склер, фотофобія, сльозотеча. Ps- 110/хв., гепатомегалія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Малярія

B. Лептоспіроз

C. Грип

D. Жовта гарячка

E. Вірусний гепатит
185 У пацієнта 75 років, який знаходиться в кардіореанімації з приводу інфаркту міокарда, виникла фібриляція шлуночків. Негайний комплекс реанімаційних заходів (електродефібриляція, закритий масаж серця, ШВЛ через лицьову маску, адреналін, лідокаїн) виявився ефективним - відновлено синусовий ритм. Свідомість збережена, АТ- 130/80 мм рт.ст., задишка з ЧДР- 24/хв. Аускультативно - з правого боку дихання не визначається, перкуторно - коробковий звук. Рентгенологічно - легеня колабована, невелика кількість рідини. Яка найбільш вірогідна причина ускладнення, що розвинулося?

A. Електротравма внаслідок неправильного розрахунку потужності дефібриляції

B. Емфізема легень

C. Спонтанний пневмоторакс

D. Баротравма легень під час ШВЛ

E. Переломи ребер та груднини з травмуванням парієтальної плеври відламками
186 У породіллі на 18 добу після 5-х пологів з'явився гострий біль у лівій нижній кінцівці. Температура 38,60С. Ліва пупартова складка згладжена, пальпація стегнового трикутника болісна, стегно бліде, набрякле, холодне. Матка безболісна, нормальних розмірів, зовнішнє вічко закрите. Про яке ускладнення післяпологового періоду можна думати?

A. Септичний тазовий тромбофлебіт

B. Тромбофлебіт стегнової вени лівої ноги

C. Тромбофлебіт зовнішньої здухвинної вени

D. Тромбофлебіт поверхневих вен стегна

E. Метрофлебіт
187 У чоловіка 40 років кома. Хворіє цукровим діабетом 8 років. Об'єктивно: шкіра суха, дихання шумне, запах ацетону в повітрі. Який вид коми можна запідозрити?

A. Мозкова

B. Гіпоглікемічна

C. Лактатацидемічна

D. Кетоацидотична

E. Гіперосмолярна
188 Через декiлька хвилин пiсля внутрiшньом'язового введення пенiцилiну стан дитини 6 рокiв рiзко погiршився: з'явилися рiзка слабкiсть, нудота, блiдiсть, холодний піт, кропив'янка. З анамнезу: у матерi хворої дитини спостерiгалася медикаментозна алергiя на антибактерiальнi препарати. Якi невiдкладнi заходи слід провести в першу чергу?

A. Промити шлунок

B. Дати понюхати нашатирний спирт

C. Парентерально ввести еуфiлiн

D. Мiсце iн'єкцiї обколоти 0,5 мл 1\% розчину адреналiну

E. Ввести церукал в/м
189 До лікарні надійшла дитина 3,5 років у термінальному стані: непритомна, шкіра блідо-ціанотична, м'язова гіпотонія. Не дихає. Тони серця ледве прослуховуються, тахікардія. Що є невідкладною і першочерговою дією?

A. Штучне дихання "з рота в рот" або "з рота в рот та ніс"

B. Введення 4% розчину NaHCO3 в/в

C. Введення адреналіну 0,1% - 0,01 мг/кг

D. Відновлення прохідності дихальних шляхів

E. Введення дихальних аналептиків
190 До мобільного шпиталю державної служби медицини катастроф з місця аварії на хімічному заводі надійшла уражена зі скаргами на погіршення зору, головний біль, загальну слабість, відчуття нестачі повітря. Об'єктивно: ціаноз слизових, фібрилярні посмикування окремих мімічних м'язів, міоз. У легенях - жорстке дихання, не звучні сухі свистячі хрипи. З боку серцево-судинної системи – брадикардія, гіпотонія до 80/50 мм рт.ст. Який антидот необхідно призначити?

A. 5% р-н унітіолу в/м

B. 0,1% р-н атропіну п/ш

C. 30% р-н етилового спирту всередину

D. 10% р-н етилового спирту на 5% р-ні глюкози в/в

E. 3% р-н нітриту натрію в/в
191 Хлопчик 5 років доставлений до лікарні з приводу вираженого утруднення дихання, яке з'явилося після випадкового вдихання насіння квасолі. Об'єктивно: стан важкий, шкірні покрови ціанотичного кольору, вогкі; дихання утруднене, поверхневе, шумне, з втяжінням міжреберних та епігастральних ділянок, над- і підключичних ямок; пульс частий, слабкого наповнення. Яка першочергова дія лікаря?

A. Конікотомія

B. Внутрішньовенне введення кортикостероїдних препаратів

C. Трахеостомія

D. Інтубація трахеї

E. Інгаляція кисню
192 У вагітної з терміном вагітності 32 тижні з'явилися сильний головний біль, порушення зору, біль в епігастрії. Анамнез не обтяжений. Протягом 2 тижнів турбують набряки, підвищення АТ до 160/100 мм рт.ст. Лікувалася амбулаторно, без покращення. Під час огляду в приймальному відділенні з'явилося посмикування м'язів обличчя, загальні судоми, втрата свідомості. В яке відділення слід госпіталізувати жінку?

A. Неврологічне

B. Пологове

C. Нефрологічне

D. Кардіологічне

E. Інфекційне
193 Чоловік 60 років надійшов до приймального відділення з клінічними проявами анурії. Гемодинамічні показники не порушені. Яким має бути наступне діагностичне діагностичне обстеження?

A. Видільна урографія

B. Катетеризація сечоводів

C. Хромоцистоскопія

D. Радіоізотопна ренографія

E. Ультразвукове дослідження сечових шляхів
194 У чоловіка 42 років, хворого на виразку шлунка, розвинулася гостра кровотеча з крововтратою до 2-х літрів, гіпотонія. Після інфузійно-трансфузійної терапії гемодинаміка стабілізувалася, але на 3-ю добу виникла ядуха, РаО2 знизилося до 70 мм рт.ст., РаСО2 підвищилося до 50 мм рт.ст.; на рентгенограмі інфільтрація легень, що має вигляд "снігової бурі". Який найбільш вірогідний діагноз?
1   ...   42   43   44   45   46   47   48   49   ...   58


написать администратору сайта