Главная страница
Навигация по странице:

  • Обєкт

  • Методи

  • Теоретична новизна та практична значущість

  • Касько 55. Вступ актуальність дослідження


    Скачать 62.41 Kb.
    НазваниеВступ актуальність дослідження
    Дата23.03.2022
    Размер62.41 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКасько 55.docx
    ТипДокументы
    #410278
    страница1 из 6
      1   2   3   4   5   6



    ВСТУП




    Актуальність дослідження. Протягом усього раннього, дошкільного й молодшого шкільного віку головним чинником формування особистості дитини залишаються батьки. Вони можуть або запобігати, або сприяти формуванню відхилень у поведінці дітей. Сімейне ставлення до дитини зумовлює її міжособистісні зв’язки, її положення у соціумі, емоційний стан, моральний розвиток тощо. Одне з основних передумов здорового щиросердечного розвитку дитини та її формування як особистості зростання в емоційному теплі й стабільному оточенні. Психологічне вивчення формування й розвитку особистості є неможливим без урахування конкретних умов життєдіяльності людини, того реального життєвого контексту, в якому здійснюється розвиток особистості дитини. Справді, наукове розуміння особистості досягається лише тоді, коли вона розглядається не ізольовано, а в цілісності її соціальних зв’язків і міжособистісних комунікацій. Відомо, що формування особистості значною мірою відбувається під впливом сім’ї; цей факт не викликає сумнівів, однак механізми цього формування ще поки остаточно не з’ясовані. З перших днів життя дитини соціальне середовище постає перед нею як система сімейної взаємодії. Батьки дитини є спочатку єдиними носіями соціальних стосунків і єдиною опосередкованою ланкою, яка пов’язує дитину зі світом. Це – складний вузол людських взаємин, що реалізуються в системі сімейної взаємодії й спілкування, сім’я, саме в такому значенні, є найважливішим фактором повсякденного існування й розвитку особистості.

    Метою є теоретичний аналіз і структурування дослідницьких пояснень впливу сімейних стосунків між батьками на розвиток самооцінки дитини.

    Об'єкт дослідження маленька дитина в сім’ї.

    Предмет дослідження сімейні стосунки і їх вплив на самооцінку дошкільника.

    Завдання дослідження:


        1. дослідити роль сімейного виховання в формуванні самооцінки дитини;

        2. показати вплив взаємовідносин батьків на дошкільника та його особистість;

        3. показати важливість гармонійного ставлення матері до батька і навпаки для формування самооцінки нащадка.

    Методи дослідження: теоретико-методологічний аналіз, систематизація та узагальнення наукових джерел.

    Теоретична новизна та практична значущість: Робота має певний інтерес для фахівців з даного напрямку наукового дослідження. Оглянуто та систематизовано проблематику внутрішньосімейних стосунків і їх впливу на самооцінку дитини-дошкільника.

    Робота складається із 2-х розділів і становить 30 сторінок.

      1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта