Главная страница
Навигация по странице:

  • Задача 73 1. 4 сигми.2. Дане сигмальне відхилення відповідає синдрому затримки росту- «нанізм»Задача 74

  • задачи пед. Задача 10 Хвора С., 15 років. Скарги


    Скачать 90.73 Kb.
    НазваниеЗадача 10 Хвора С., 15 років. Скарги
    Дата10.09.2020
    Размер90.73 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлазадачи пед.docx
    ТипЗадача
    #137438
    страница5 из 5
    1   2   3   4   5

    Задача 69

    Синдром Шершевського-Тернера.

    Дослідження: Визначення статевого хроматину, каріотипу, УЗД органів малого тазу; рівні естрогенів, ФСГ та ЛГ у крові та сечі, ЕКГ.

    Задача 70

    У дитини 8ми років постійно спостерігається поліурія та полідипсія. Відстає у фізичному розвитку .Об”єктивно: стан порушений, в”яла, дратівлива. Маса ті­ла та тургор тканин знижені. З боку внутрішніх органів відхилень від норми не­має. Лаб.данні: Нв-132г/л, л-5.0*10х9л. Аналіз сечі: питома вага-1002, цукру не­має; глюкоза крові-4.5ммоль/л. Рентгенографія черепа: розміри турецького сід­ла в межах норми. Рівень антидіуретичного гормону в крові дещо перевищує норму.

    Задача 70

    Нецукровий діабет, нефрогенна форма.

    Дослідження: Низька питома вага сечі(1002), відсутність цукру в сечі, нормальний рівень глюкози в крові (4.5ммоль/л), рівень антидіуретичного гормону в крові перевищує норму.
    Задача 71

    Хлопчика 15 років непокряить затримка росту, статевого розвитку, переодична слабкість, втомлюваність. Народився з масою 3300г, довжина тіла 51 см. Відставання в рості у сигмальному відхиленні ( більше 3 сигм) відзначається з 3-х річного віку. Об”єктивно: ріст121 см, маса тіла 34кг. Будова тіла пропорціональна. Шкіра бліда, суха, геродермія обличчя. В легенях без особливостей. Тони серця ритмічні, ослаблені, брадикардія. Живіт м”який, безболісний. Інтелект в нормі. Тембор голосу високий. Розвиток зовнішніх статевих органів відповідає 6-річному віку. « Кістковий вік -8 років».

    Задача 71

    Гіпофізарний нанізм.

    Лабораторно-інструменталіних критерії: Зниження базального рівня соматостатину у крові та резервів соматотропної функції гіпофіза при проведенні стимулюючих проб ( з в/в введенням інсуліну, тиріоліберіну, люліберіну, соматоліберіну, пероральним- L-дофа та ін.) Зниження секреції гонадотропінів, можливо тиротропіну та кортикотропіну; недостатність андрогенів, зменшення рівнів тироксину, трийодтироніну, вмісту кортизолу, альдостерону, 17-ОКС та 17-КС в крові та екскреції їх із сечею. Гіперліпідемія, гіпоглікемія або тенденція до неї, зниження активності лужної фосфатази та вмісту неорганічного фосфору в сиворотці крові; лімфоцитоз. Дані комп’ютерної та ЯМР- томографії головного мозку, УЗД внутрішніх органів, ЕКГ та ренгенологічного дослідження (черепа, кисті та зап”ястка ).Виражена затримка появи ядер скостеніння.
    Задача 72

    Хлопчик 15-ти років скаржитіся на підвищену масу тіла, втомлюваність, головний біль. Протягом останнього року відзначався прискоренний ріст і прибавка маси на 6 кг; з’явилися рожеві стрії на стегнах і животі, періодично підвищувався АТ. Батьки опасисті, середнього зросту.. Об”єктивно: зріст 165см, маса тіла 70 кг. Розподіл підшкірно-жирової клітковини рівномірний, з деяким переважним відкладанням на грудях, животі, стегнах. Шкіра суха, на обличчі акне, на животі та стегнах рожеві стрії. З боку внутрішніх органів патологію не виявлено. АТ лабільний, схильність до гіпертензії. Статевий розвиток відповідає12-13 рокам.

    Задача 72

    Гіпотаоамічне ожиріння ІІІ ст., ІМТ 36,3, артеріальна гіпертензія.

    Методи обстеження: ліпідограмма, протеїнограмма, ЕКГ, електроліти, тест толерантності до глюкози, сеча за Зимницьким, ЕХО-ЕГ, РЕГ, добовий моніторинг А/Д.

    Задача 73

    Хлопчик 10-ти років скаржиться на відставання фізичного та статевого розвитку. Від других нормальних пологів. Під час вагітності спостерігався токсикоз I половини. Народився з масою 3300г, довжина тіла 50 см. Голівку тирмає з 2 місяців, сидить з 6-ти, ходити почав в 11 місяців, говорити з 1р.2м. Хворіє рідко. Відставання в рості помічено з 4 років. За останні 2 роки прибавка в рості складає 1см. Зріст матері-165см, батька-178см. Об”єктивно: зріст-95см, маса тіла-19кг. Будова тіла пропорціональна. Шкіра бліда з жовтим відтінком, суха. Голос високий. З боку легень та серця патології не виявлено. АТ 80/50 мм рт.ст. Пульс 72 уд/хв. Статеві органи сформовані правильно, відповідають віку 4-5 років. Інтелект не порушений.

    Задача 73

    1. 4 сигми.

    2. Дане сигмальне відхилення відповідає синдрому затримки росту- «нанізм»
    Задача 74

    Дівчинка 14 років поступила в клініку із скаргами на головний біль, відставання в рості та надлишкову масу тіла, біль в ногах. В анамнезі часті ГРВІ. Хворіє протягом 3-х років, коли почала прибавляти масу тіла; на шкірі в ділянках живота, грудей, плечей, стегон з”явилися стрії яскраво-червоного кольору, підвищився АТ. Маса тіла наростала, головний біль посилився, з’явився біль в ногах, періодичні запаморочення. Перебувала під наглядом лікаря-педіатра. Призначалися субкалорійна дієта, фізичне навантаження, симптоматичне лікування. Об”єктивно: ріст150 см, маса тіла 67кг.. Розподіл підшкірно-жирової клітковини рівномірний, з деяким переважним відкладанням в ділянках грудей, живота, шиї, обличчя, меньшим- на кінцівках. Шкіра суха, «мармуровий малюнок», акне, петехії,гіпертрихоз. На стегнах, животі, плечах, попереку- стрії, багряно-червоні з ціанотичним відтінком. В легенях без особливостей. Тони серця ритмічні, гучні. АТ 145/85 мм рт.ст. Живіт м”який, безболісний. Печінка +2см. Селезінка не пальпується. Гіпоплазія молочних залоз. Менструації не регулярні.

    Задача 74

    Пубертатний юнацький диспітуїтризм.

    Лабораторно-інструменталіних критерії: Рівень кортикотропіну в крові, екскреції кортизолу, 17-ОКС та 17-КС із сечею; ЯМР-томографія гіпоталамо-гіпофізарної ділянки та надниркових залоз; рентгенографія черепа, визначення «кісткового віку».

    3. Нормальний ріст при народженні, відставання в рості з 4-5 років у сигмальному відхиленні, затримка росту складеє більше 3-х сигм, пропорційна будова тіла, шкіра бліда з жовтим відтінком, суха, інтелект не порушений, затримка статевого розвитку.
    Задача 75

    Батьки 5-річного хлопчика звернулися зі скаргами на неправильну будову зовнішних статевих органів( з дня народження), передчасний розвиток. У 3-х місячному віці урологом встановленний діагноз: двобічний черевний крипторхізм, гіпоспадія. На першому році життя ріс та розвивався нормально. На другому році почав швидко рости, у 4 роки з”явилося оволосіння на лобку. При огляді: ріст122 см, маса тіла 25 кг, « кістковий вік»-10 років. На шкірі- акне. Легені та серце- без патології. Схильність до закрепів. АТ 90/60 мм рт.ст. З боку зовнішніх статевих органів: пенісоподібний клітор, урогенітальний синус, гіпоспадія, мошонкоподібні великі статеві губи, гіперпігментація зовнішніх статевих органів.

    Задача 75

    Хвороба Іценка- Кушинга.

    Дослідження: рівні кортикотропіну, кортизолу, альдостерон в крові, 17-ОКС та 17-КС в крові та екскрецією їх з сечею, діагностичні проби з дексаметазоном, АКТГ та метопіроном; ЯМР головного мозку, надниркових залоз, рентгенографію черепа, кісток, УЗД надниркових залоз, ЕКГ, ЗАК,сечі, електроліти крові та сечі, офтальмологічне та неврологічне обстеженн

    Неправильне трактування скарг та об”єктивних данихю

    Стать дитини визначена неправильно.

    Адреногенітальний синдром, проста вірільна форма.

    Дослідження: визначення статевого хроматину, каріотину, рівень тестостерону, 17-оксипрогестирону в крові, екскрецію із сечею 17-ОКС,17-КС, прегнандіолу, альдостерону в крові та сечі, рівень АКТГ в крові, проби з дексаметазоном, АКТГ; УЗД, ЯМР-томографія надниркових залоз, внутрішніх статевих органів, електроліти крові, ЕКГ, рентгенологічне дослідження зон росту.
    1   2   3   4   5


    написать администратору сайта