Главная страница
Навигация по странице:

  • Задача 10 Хвора С., 15 років.Скарги

  • Задача 16 Хворий М., 14 років.Дитина доставлена в стаціонар у безсвідомому стані. Анамнез хвороби

  • задачи пед. Задача 10 Хвора С., 15 років. Скарги


    Скачать 90.73 Kb.
    НазваниеЗадача 10 Хвора С., 15 років. Скарги
    Дата10.09.2020
    Размер90.73 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлазадачи пед.docx
    ТипЗадача
    #137438
    страница1 из 5
      1   2   3   4   5


    Задача 9

    Дівчина, 8 років, звернулась до лікаря зі скаргами на млявість, блідість, зниження апетиту, стомлюванність, підвищення температури до 380С, геморагічні висипи на шкірі, слизових оболонках.

    При об’єктивному обстеженні звернули увагу на блідість лиця, вухів, кон`юнктиви. На шкірі багато геморагічних висипів (від петехій до екхімозів), збільшення шийних лімфовузлів, печінки та селезінки, осалгії в кінцівках та грудині.

    Зроблено загальний аналіз крові: Ер. - 3,1х1012/л, Нb - 93 г/л, Тр. - 27х109/л, Лейк. - 3,7х109/л, бластні клітини - 55%, п. - 8%, с. - 14%, л. - 20%, м. - 3%, ШОЕ - 55 мм/год.

    Для уточнення діагнозу зроблена кістково-мозкова пункція: мієлокаріоцити 680 г/л; бластні клітини - 95%. Всього клітин нейтрофільного ряду - 2%, ерітроїдного ряду - 3%, мегакаріоцити - не знайдено.
    Задача 9

    1. Гострий лейкоз, лімфобластний варіант (TL), період повного розвитку, лейкемічний криз.

    2. З діагностичною і терапевтичною ціллю необхідно проводити цитохімічне дослідження:

    а) для визначення варіанту лейкоза;

    б) для призначення адекватної хіміотерапії.

    3. У цього паціїнта є такі симптоми, як: невростенічний, геморагічний, проліферативний, гематологічний синдроми - це відповідає перебігу повного розвитку захворювання.

    4. а, б, г.

    5. Супроводжуюча терапія включає:

    - дезінтоксикаційна терапія;

    - деконтамінація кишкового тракту;

    - виведення шлаків (лікуання алопурінолом);

    - замісна терапія: тромбоцитарна маса, еритроцитарна, лейкомаса;

    - боротьба з геморагічним синдромом.

    Задача 10

    Хвора С., 15 років.

    Скарги: дитина без свідомості.

    Анамнез хвороби: цукровим діабетом хворіє 10 років. Перебіг захворювання лабільний. Протягом 2 років - протеїнурія, артеріальна гіпертензія. Протягом останнього тижня хворіла на ентероколіт, скаржилася на слабкість, поліурію. Сьогодні стан дитини значно погіршився, з'явилися галюцинації, олігурія.

    Об'єктивно: стан дитини важкий, без свідомості. Відзначаються судоми. Шкіра і слизові оболонки сухі, бліді. Язик сухий, обкладений коричневим нальотом. Тургор тканин різко знижений. Гіпертонус м'язів, визначаються менингеальні знаки. Очні яблука м'які. Изо рота запаху ацетона немає. Дихання часте, поверхневе. Тони серця глухі, тахікардія до 110 у хв. АТ 80/40 мм.рт.ст. Живіт м'який.
    Задача 10

    1. Гіперосмолярна кома.

    2. Виражена гіперглікемія (більш 40 ммоль/л), висока осмолярність сироватки крові, гіпернатріемія, гіперазотемія, гіперхлоремія, підвищення рівня сечовини, ознаки згущення крові (підвищення гематокрита і рівня гемоглобіну), висока глюкозурія, ацетон у сечі відсутній.

    3. Інсулінотерапія методом малих доз, регідратація (в/в краплинне введення 0,45 % хлориду натрію до нормалізації рівня натрію в крові), потім застосовують ізотонічний розчин хлориду натрію до нормалізації ОЦК, артеріального тиску і відновлення свідомості дитини.

    4. 0,1-0,2 ОД/кг маси тіла в/в струйно, потім в/в крапельно 0,1-0,2 ОД/кг/год.

    5. Кетоацидотична, гіпоглікемічна коми

    Задача11

    Хвора Р., 12 років. Скаржиться на постійну дратівливість, серцебиття, біль в очах, сльозотечу, схуднення на 10 кг за 4 місяці.

    Об’єктивно шкіра тепла, волога, легкий несимметричний екзофтальм( більше зліва), гіперемія кон’юнктиви, позитивні симптоми Грефе, Кохера, Мебіуса. Щитовидна залоза дифузно збільшена, що видно при нормальному положенні голови пацієнтки та при ковтанні, неболюча. Пульс 108/хв (під час сну), арт. тиск 140 / 66 мм рт. ст. Дрібний тремор пальців рук.
    Задача 11

    1.Дифузний токсичний зоб ІІ ст. з тиротоксикозом середньої важкості.

    2.Ендокринна офтальмопатія.

    3. Визначення рівня ТТГ, вТ4, вТ3 в сироватці крові, УЗД щитовидної залози.

    4. Токсична аденома щитовидної залози, аутоі­мунний тиреоїдит, рак щитовидної залози, пухлина орбіти. 5. Призначення ти­реостатиків – мерказоліл в дозі 20-30 мг на добу, бета-адреноблокатори (анап­рілін, пропранолол) - перші 4 тижня, одночасно із тиреостатиками - 1-2мг/­кг/добу у 3-4 прийоми, для лікування офтальмопатії – глюкокортикоїди – пред­нізолон коротким курсом у середній дозі 0,2-0,3 мг/кг/добу за 2-3 прийоми, з поступовим зниженням через 7-10 днів на 2,5-5 мг кожні 5-7 днів до повної відміни.

    Задача 12

    Больной К., 10 лет, поступил с жалобами на отставание в физическом и половом развитии. Мальчик от второй беременности, которая протекала с токсикозом в первой половине. Роды нормальные, срочные. Вес при рождении 4000 г, рост 51 см. Ходить начал с 10 месяцев, говорить с 1 года, отставание в росте отмечено с 5 лет. В 9 лет перенес пневмонию. За последние годы прибавляет в росте по 1-2 см. Рост матери - 168 см, отца - 173 см, старшего брата 18 лет - 186 см. При поступлении: рост-96 см, U=-6,0, вес- 17 кг, Uв=+1,36. Телосложение пропорциональное, соответствующее таковому у здорового ребенка 3-4 лет. Питание несколько повышено. Надключичные ямки сглажены. В преаксиллярных областях визуализируются жировые "подушечки". Кожа с желтоватым оттенком, повышенной влажности. Голос высокий, появился один постоянный зуб, взамен молочного. Тоны сердца ясные. Пульс 76 уд/мин, ритмичный, АД 85/60 мм рт.ст. Половые органы сформированы правильно, по размерам соответствуют таковым у здорового ребенка 4-5 лет. Психическое развитие соответствует возрасту. Посещает общеобразовательную школу, успеваемость хорошая. Симптомов поражения нервной системы нет. Рентгенологический возраст 4 года. Турецкое седло 10 х 8 мм, основная пазуха не пневматизирована, лобные недоразвиты. Экскреция 17-КС - 8,57 мкмоль/л, 17-ОКС - 5,1 мкмоль/л. Общий холестерин крови 6,24 ммоль/л, общие липиды 9,3 х 10 мг/л.
    Задача 12

    1. Затримка росту (нанізм), маса тіла перевищує вікові норми

    2. Гіпофізарний нанізм

    3. Визначення СТГ, статевих гормонів, УЗД органів малого тазу, надниркових залоз

    4. Затримка росту іншої етіології

    5. Замісна терапія гормоном росту

    Задача 13

    Хлопчик Саша, 5 років. Поступив зі скаргами матери на появу висипу на ногах.

    З анамнезу життя: народився доношеною здоровою дитиною від першої фізіологічної вагітності у матери. Динаміка зростання і розвитку на першому році життя без особливостей. З введенням фруктових соків і яєчного жовтка в 3 місяці відмічалися ознаки себорейной екземи. У подальші роки спостерігалася харчова алергія на цитрусові, шоколад у вигляді появи рідкого стільця і переймоподібних болів в животі. Відвідує дитячий сад. ГРВІ 2 – 3 рази на рік. Батьки дитини здорові.

    З анамнезу захворювання: 2 тижні тому захворів ГРВІ. У зв'язку з підвищенням температури тіла до 38,5оС мама дитини давала йому двічі парацетамол. Температура нормалізувалася на 3 день хвороби. На 7-й день дитина почала відвідувати дитячий сад. Вихователь дитячого саду відмітила червоний висип на ніжках дитини і сказала про це матері. Дільничний педіатр розцінив висип як реакцію на ліки, але оскільки протягом подальших днів елементів висипу стало більше, вирішив госпіталізувати дитину.

    При огляді у відділенні: стан ближче до задовільного. Температура тіла 36,6оС. Ребенок активний, скарг не пред'являє. На нижніх кінцівках і сідницях дрібноточечний червоний висип, над поверхнею шкіри не виступає, при натисканні на елементи висипу вони не зникають. По внутрішніх органах відхилень виявлено не було.

    Дитині був призначений строгий постільний режим і гіпоалергенна дієта. Проте, мама дозволяла дитині ходити по палаті і сидіти перед телевізором. На третій день госпіталізації з'явилися сильні болі в лівому ліктьовому суглобі. При огляді відмічена припухлість суглоба, на шкірі суглоба з'явився червоний не рясний дрібноточечний висип, такий же, як на нижніх кінцівках і сідницях. Різкий біль при виконанні пасивних і активних рухів в суглобі.

    У перші три дні госпіталізації були виконані наступні дослідження:

    • Аналіз крові загальний: Hb – 120 г\ л, еритроцити - 4,5*1012

    тромбоцити – 380*109, лейкоцити – 12,5*109, нейтрофіли п\я – 8%, с\ я – 56%, еозинофіли – 4%, лімфоцити – 30%, моноцити - 2%

    ШОЕ – 25 мм\ год.

    • Аналіз сечі: білок – 0,999‰, лейкоцити 3 – 4 в полі зору, еритроцити змінені 30 – 40 в полі зору.

    • Консультація ЛОР – лікаря: хронічний тонзиліт, субкомпенсований.

    Через два дні болю в лівому ліктьовому суглобі зникли, і він набрав звичайного вигляду. Але на інший день стан дитини погіршав і розцінювався як важке. З'явилися сильні болі в животі розлитого характеру, постійні. Всі больові пальпаторні симптоми з передньої черевної стінки були позитивними. Поява болю в животі супроводжувалася новими висипаннями на нижніх кінцівках, сідницях, спині. Болі продовжувалися близько тижня. Через три тижні від початку захворювання припинилися висипання червоного дрібноточечного висипу.
    Задача 13

    1. Геморагічний васкуліт (хвороба Шенлейна – Геноха). Шкірний, суглобовий і абдомінальний синдроми. Не можна виключити нирковий синдром.

    2. Так. Розвиток важкого абдомінального синдрому може служити свідченням до призначення курсу кортикостероїдів і інфузійної терапії.

    3. Недотримання строгого постільного режиму сприяє несприятливому перебігу захворювання із-за збільшення навантаження на капілярне русло.

    4. Наявність гематурії і протеїнурії може свідчити про ураження нирок, що також характерний для цієї хвороби.

    5. Постільний режим. Стол №1. Гепаринотерапія, преднізолонотерапія, санація хронічних вогнищ інфекції. При необхідності – антибактеріальна терапія.

    Задача 14

    Дитина 1р.2міс., відстає у психофізичному розвитку. Не ходить, сидить нестійко, не говорить, іграшками не цікавиться. Від перших нормальних пологів, з масою тіла 4500. На штучному вигодуванні з 2-х місяців. Голівку тримає з 9 місяців. Об’єктивно: в’яла, неактивна, одутла. Шкіра бліда, з жовтяничним віддтінком, суха, риси обличчя грубі. Язик великий, висунутий з рота, голос грубий. Зубів немає, велике тім’ячко відкрите, 2,5х2,5 см.Сухожильні рефлекси знижені.Тони серця ослаблені, брадикардія. Живіт здутий, печінка у края реберної дуги. Закрепи. Щитоподібна залоза не пальпується, не візуалізірується.
    Задача 14

    1. Вроджений гіпотиреоз.

    2. Визначення рівня ТТГ, вТ4 в сироватці крові, загальний аналіз крові, мочі, біохімічний аналіз крові, визначення кісткового віку, УЗД щитовидної залози, каріотипування.

    3 Анемія, гіперхолестеринемія, підвищення ТТГ, зниження вТ4, відставання кісткового віку, гіпоплазія щитовидної залози.

    4. Хвороба Дауна, хвороби накопичування.

    5. Призначення замісної терапії препаратами тиреоїдних гормонів.


    Задача 15

    Батьки 5-річного хлопчика звернулися зі скаргами на неправильну будову зовнішних статевих органів( з дня народження), передчасний розвиток. У 3-х місячному віці урологом встановленний діагноз: двобічний черевний крипторхізм, гіпоспадія. На першому році життя ріс та розвивався нормально. На другому році почав швидко рости, у 4 роки з”явилося оволосіння на лобку. При огляді: ріст122 см, маса тіла 25 кг, « кістковий вік»-10 років. На шкірі- акне. Легені та серце- без патології. Схильність до закрепів. АТ 90/60 мм рт.ст. З боку зовнішніх статевих органів: пенісоподібний клітор, урогенітальний синус, гіпоспадія, мошонкоподібні великі статеві губи, гіперпігментація зовнішніх статевих органів.

    Задача 15

    1. Неправильне трактування скарг та об”єктивних даних

    2. Стать дитини визначена неправильно.

    3. Адреногенітальний синдром, проста вірільна форма.

    4. Дослідження: визначення статевого хроматину, каріотину, рівень тестостерону, 17-оксипрогестирону в крові, екскрецію із сечею 17-ОКС,17-КС, прегнандіолу, альдостерону в крові та сечі, рівень АКТГ в крові, проби з дексаметазоном, АКТГ; УЗД, ЯМР-томографія надниркових залоз, внутрішніх статевих органів, електроліти крові, ЕКГ, рентгенологічне дослідження зон росту.

    5. Призначення глюкокортикоїдів та мінералокортикоїдів


    Задача 16

    Хворий М., 14 років.

    Дитина доставлена в стаціонар у безсвідомому стані.

    Анамнез хвороби: протягом 10 років хворіє на цукровий діабет І типу. Одержує інсулінотерапію. Постійно порушує дієту. Лікаря – ендокринолога й інших фахівців не відвідує. В анамнезі неодноразово відзначалися коматозні стани. Сьогодні після ін'єкції інсуліну ранком практично не снідав. Через 2,5 години з'явилося почуття голоду, головний біль, підвищенна пітливість, стан дитини швидко змінювався – виникли тремор, запаморочення, "холодний піт", сонливість, дитина знепритомніла.

    Об'єктивно: У несвідомому стані. Шкіра бліда, підвищеної вологості, слизові вологі, звичайного кольору. Дихання поверхневе, запаху ацетону не відчувається. АТ 80/40 ммрт.ст.

    Задача 16

    1.Гіпоглікемічна кома.

    2.Струйне в/в введення 40 % глюкози до виходу з коми (40 – 60 мл). Якщо хворий не прийде у свідомість, застосовують 0,1% адреналін (0,2 - 0,5 мл підшкірно) чи 10 % глюкагон (0,05 мг/кг маси тіла в/в, в/м чи підшкірно). При неефективності – глюкокортикоїди (1 – 2 мг/кг). Надалі - в/в крапельно 5 % глюкоза. Рекомендується призначення аскорбінової, глютаминовой, нікотинової кислоти, аминалона, ноотропіла. Посиндромне, симптоматичне лікування.

    3.Гіпоглікемія, відсутність цукру й ацетону в сечі. Кислотно-лужний і електролітний баланс незмінені.

    4.Виникнення даного стану в данної дитини обумовлено порушенням режиму харчування при проведенні інсулінотерапії.

    5. Кетоацидотична, гіпоглікемічна коми
    Задача 17

    Дитині 8 місяців. Народився доношеним з масою 3100 г. З 1,5 міс. на штучному вигодовуванні. З 4-х місяців в якості прикорму введено манну кашу. Фруктові та овочеві соки одержує регулярно, м’ясний фарш, жовток не отримує.

    Скарги на зниження апетиту, неспокій, відставання у фізичному розвитку.

    При огляді відмічається блідість шкіряних покривів і слизових оболонок, пастозність тканини, сухість та ламкість волосся, ознаки рахіту, вислуховується систолічний шум на верхівці серця, відмічається збільшення печінки та селе­зінки. У віці 5 місяців переніс кишкову інфекцію, кілька раз перехворів ГРВІ.

    В аналізі крові вміст еритроцитів – 3,0 х Т/л, гемоглобін – 72 г/л, КП – 0,67. Наявні ознаки гіпохромії еритроцитів, анізо- та пойкілоцитозу.

    Задача 17

    1. ЗДА, II ст. Причини: штучне вигодовування, прикорм у вигляді манної каші, відсутність у харчовому раціоні м’ясних продуктів та жовтка, перенесені кишкова інфекція та ГРВІ.

    2. Визначення рівня сивороткового заліза, загальної залізозв’язуючої здатності крові, насичення трансферрину, рівня трансферрину в сироватці крові, середнього об’єму еритроцитів, середнього вмісту гемоглобіну в еритроцитах.

    3. а) Правильний режим і догляд з максимальним перебуванням на свіжому повітрі;

    б) раціональне вигодовування дітей віком до року;

    в) запобігання розвитку гіпотрофії, рахіту, кишкових розладів та ГРВІ;

    г) пероральне призначення препаратів заліза згідно відповідних норм;

    д) антиоксидантна терапія, призначення вітамінів, ферментних препаратів.
    Задача 18

    Дитині 9 місяців. Народилася недоношеною з масою 2100 г. З трьох місяців знаходиться на штучному вигодовуванні. Риб’ячий жир, соки, фруктові та овочеві пюре, прикорм введені своєчасно, з 6 місяців отримує м’ясні продукти. Апетит у дитини задовільний, не хворіє, додає у вазі відповідно віковій нормі. При профілактичному огляді виявлено блідість шкірних покривів і слизових оболонок, незначна в’ялість дитини. Вислуховується ніжний систолічний шум на верхівці серця. Печінка, селезінка не збільшені.

    В загальному аналізі крові: кількість еритроцитів – 3,2 Т/л, гемоглобін – 80 г/л, КП – 0,7, ретикулоцити – 0,8%, ШОЕ – 7 мм/год. Відмічається гіпохромія еритроцитів, помірний пойкіло- та анізоцитоз.

    Задача 18

    1. ЗДА, I ст.

    2. Визначення рівня сивороткового заліза, загальної залізозв’язуючої здатності крові, насичення трансферрину, рівня трансферрину в сироватці крові, середнього об’єму еритроцитів, середнього вмісту гемоглобіну в еритроцитах.

    3. Гіпохромія, мікроцитоз та пойкілоцитоз еритроцитів.
    Задача 19

    Дитині 11 місяців, маса – 10 кг. Гемоглобін периферійної крові – 50 г/л, КП – 0,6, еритроцити – 2,6 х 1012/л. Виставлено діагноз залізодефіцитна анемія. Призначено феррум-лек внутрішньом’язово ( ампули по 2 мл, містять 100 мг заліза).

    Задача 19

    1. Третя ступінь.

    2. Курсова доза в міліграмах дорівнює М х (120-Р) х 0,4, де М – мама тіла дитини (кг), Р – кількість гемоглобіну (г/л), 0,4 – коефіцієнт; Fe (мг) = 10 х (120-50) х 0,4 = 280 (мг).

    3. Разова доза – 1-2 мг/кг/добу = 10-20 мг/добу. 20 мг заліза міститься в 0,4 мл феррум-лек. Вводимо по 0,4 мл в/м щоденно 14 днів або по 0,8 мл в/м через день 7 разів.

    Задача 20

    Дитині 2 місяці. Народився недоношеним з масою 2100 г., знаходиться на штучному вигодовуванні Мати помітила блідість шкіри хлопчика, зниження апетиту та зригування, млявість. Об’єктивно: хлопчик мляво реагує на огляд, шкіра та зовнішні оболонки бліді, в легенях дихання пуерильне, тони серця приглушені, ЧСС – 156/хв., систолічний шум на верхівці серця. В аналізі крові: еритроцити – 3,0 Т/л, гемоглобін – 75 г/л, ретикулоцити – 2%, КП – 0,67, пойкіло- та анізоцитоз.

    Задача 20

    1. Рання анемія недоношених, II ст.

    2. Недоношеність, штучне вигодовування.

    3. Визначення рівня сивороткового заліза, загальної залізозв’язуючої здатності крові, насичення трансферрину, рівня трансферрину в сироватці крові, середнього об’єму еритроцитів, середнього вмісту гемоглобіну в еритроцитах.
      1   2   3   4   5


    написать администратору сайта