Главная страница
Навигация по странице:

  • Розділ II. Формування стратегії розвитку підприємства

  • Розділ III. Дослідження проблеми та пошук шляхів її вирішення

  • Висновки Перелік використаної літератури Додатки Вступ

  • Розділ I. Загальна характеристика підприємства Характеристика підприємства як субєкта господарювання

  • 1.2 Аналіз цілей і видів діяльності

  • стратегія розвитку підприємства. Зміст Вступ Розділ I. Загальна характеристика підприємства


    Скачать 1.6 Mb.
    НазваниеЗміст Вступ Розділ I. Загальна характеристика підприємства
    Анкорстратегія розвитку підприємства
    Дата20.12.2021
    Размер1.6 Mb.
    Формат файлаrtf
    Имя файла314720.rtf
    ТипДокументы
    #310435
    страница1 из 7
      1   2   3   4   5   6   7






    Зміст
    Вступ

    Розділ I. Загальна характеристика підприємства

      1. Характеристика підприємства як суб’єкта господарювання

      2. Аналіз цілей і видів діяльності

      3. Досягнутий рівень ефективності господарювання

    Розділ II. Формування стратегії розвитку підприємства

    2.1 Визначення місії та перспективних цілей діяльності

    2.2 Дослідження факторів макро- та мікро середовища

    2.3 Аналіз сильних та слабких сторін підприємства

    2.4 Вибір стратегії розвитку підприємства

    Розділ III. Дослідження проблеми та пошук шляхів її вирішення

    3.1 Характеристика проблеми

    3.2 Шляхи вирішення проблеми

    3.3 Економічний (соціальний) ефект від запропонованих заходів

    Висновки

    Перелік використаної літератури

    Додатки


    Вступ
    Формування ринкових відносин у національній економіці потребує докорінних змін у системі управління на всіх рівнях, зокрема на мікрорівні. Його традиційна модель була зорієнтована на дії вищих органів управління і пошук внутрішніх резервів, тому сучасні економічні перетворення гальмує інертність керівників та їхня націленість на вирішення внутрішніх поточних проблем.

    У сучасному світі відбуваються глобальні зміни в системі суспільного виробництва. Здійснюється перехід від виробництва масового споживання до диверсифікованого споживання. Сучасні технології, і особливо інформація, дають можливість виробляти невеликі партії багатоваріантної продукції для задоволення різноманітних смаків споживачів. Необхідною умовою існування підприємства стають постійні інновації та зміни. Посилюється внутрішня нестабільність функціонування організаційно-виробничих систем.

    Актуальність обраної теми полягає в тому, щоб визначити, в якому напрямі буде розвиватися підприємство і як воно буде діяти. Вибір конкретної стратегії означає, що з множини шляхів розвитку і способів дій, які відкриваються перед підприємством, приймається рішення вибрати один, у якому воно буде розвиватися.

    Існує дуже багато тлумачень та думок щодо сутності стратегії розвитку організації. Дану тему досліджували такі вчені як: І. Ансофф, Б. Карлоф, М. Мескон. І. Ансофф визначає стратегію як набір правил для прийняття рішень, якими організація керується у своїй діяльності. Б. Карлоф описує стратегію як узагальнюючу модель дій, необхідних для досягнення поставленої мети шляхом координації та розподілу ресурсів компанії. Р. Уотермен під стратегією розуміє спосіб, за допомогою якого фірма збирається покращити свої конкурентні позиції. М. Мескон розглядає стратегію як детальний всебічний комплексний план, призначений для того, щоб забезпечити здійснення місії організації та досягнення її мети.

    Об’єктом дослідженняє стратегії розвитку підприємства на прикладі ВАТ «Електровимірювач».

    Предметом дослідженняє економічні відносини, план дій з приводу розробки стратегії розвитку підприємства.

    Метою та завданнями дослідження даної курсової роботи є розробка теоретичних та практичних рекомендацій щодо впровадження в практику діяльності підприємств концепції стратегії розвитку підприємства.

    Для досягнення цієї мети поставлені такі основні завдання:

    1. визначити місію та цілі діяльності підприємства;

    2. дослідити фактори впливу на діяльність досліджуваного підприємства;

    3. провести аналіз мікро- та макросередовица;

    4. провести аналіз сильних та слабких сторін підприємства;

    5. проаналізувати діяльність підприємства за окремими напрямами;

    6. визначити місії та стратегічні цілі підприємства;

    7. розробити стратегії розвитку підприємства ВАТ «Електровимірювач».


    Розділ I. Загальна характеристика підприємства


      1. Характеристика підприємства як субєкта господарювання


    Відкрите акціонерне товариство „Електровимірювач” – найбільше і єдине в Україні підприємство, яке вже на протязі 50 років розробляє і виготовляє багатофункціональні (комбіновані) електровимірювальні прилади та постачає свою продукцію до всіх регіонів СНД.

    Житомирський завод ВАТ „Електровимірювач” був заснований в листопаді 1956 року в центрі міста на руїнах старого монастиря. Спочатку це було невеличке підприємство, яке випускало дуже мізерну частку продукції. Але продукція відразу почала користуватися попитом. З часом завод розширив свою територію і почав набирати потужностей. Від випуску одного виду приладів він перейшов, до випуску багатьох видів електровимірювальних приладів, з часом їх вдосконалюючи.

    В 1978 році завод був перейменований в ВО (виробниче об’єднання) і саме з цього часу почався розквіт підприємства. Тисячі електровимірювальних приладів заполонили не лише на той час ринок СРСР, ринок збуту розширився далеко за його межами. Продукція підприємства експортувалася у більш ніж 50 країн світу, у тому числі: Англію, Францію, Японію.

    На вимогу антимонопольного законодавства і відповідно до постанови кабінету міністрів України від 02.03.94 р. №126, комісія по приватизації підприємства прийняла рішення про доцільність виділення зі складу об’єднанння структурного підрозділу – філії заводу „Електровимірювач” у смт. Чоповичі в самостійне підприємство з правом юридичної особи.

    Відкрите акціонерне товариство „Електровимірювач” засновано згідно до рішення Фонду Державного майна України від 05.11.1996 р. № 81-АТ шляхом перетворення державного підприємства Житомирського ВО „Електровимірювач” у відкрите акціонерне товариство.

    В 1996 році відкрите акціонерне товариство, де на той час вже випускали десятки найменувань приладів, почало випускати приладні щитки до автомобілів, підводних човнів, літаків. Але спад виробництва продовжувався, виробничі потужності використовувались лише на 6%. Почався пошук шляхів поліпшення становища. Було вирішено питання про необхідність реструктуризації ВАТ „Електровимірювач”.

    У 1998 році, на базі підрозділів ВАТ було здійснено відокремлення перетворених у юридичні особи дочірніх підприємств, що входять в господарське товариство відповідно до статті 41 Закону України „Про господарські товариства” а саме:

    • ДП „Технолог” – розробка технологічних документів та здача в оренду;

    • ДП „СКТБ” – розробка та конструювання нових виробів та впровадження їх у виробництво;

    • ДП „Квант” – виготовлення нестандартного устаткування та виконання робіт і послуг за замовленням;

    • ДП „Автоприлад” – виготовлення виробів для автомобілів;

    • ДП „Мак” – виготовлення спецтехніки»;

    • ДП „Побут і житло” – надання житлово-побутових послуг;

    • ДП „Прилад” – виготовлення цифрових приладів;

    • ДП „Мегапласт” – метало- та пластмасообробка.

    Всі дочірні підприємства працюють на основі арендованого майна у ВАТ „Електровимірювач”, частки в статутному капіталі ВАТ не мають.

    Місцезнаходження ВАТ „Електровимірювач”: Україна, 10014, м. Житомир, площа Перемоги, 10.

    Товариство є юридичною особою з дня його державної реєстрації.

    Товариство має цивільні права та обов'язки, здійснює свою діяльність відповідно до цього Статуту та чинного законодавства України. Як юридична особа Товариство має відокремлене майно, від свого імені набуває майнових та особистих немайнових прав, виступає позивачем та відповідачем у суді, господарському та третейському суді.

    Товариство є правонаступником державного підприємства Житомирського ВО „Електровимірювач”.

    Товариство має самостійний баланс, рахунки в банках, печатку та кутовий штамп зі своїм найменуванням, знак для товарів і послуг.

    Майно Товариства формується з джерел, не заборонених чинним законодавством України.

    Товариство має право продавати, дарувати, передавати безоплатно, обмінювати, здавати в оренду юридичним та фізичним особам засоби виробництва та інші матеріальні цінності, використовувати та відчужувати їх іншим способом, якщо це не суперечить чинному законодавству України та цьому Статуту.

    ВАТ „Електровимірювач” створено з метою здійснення підприємницької діяльності для одержання прибутку в інтересах акціонерів Товариства, максимізації добробуту акціонерів у вигляді зростання ринкової вартості акцій Товариства, а також отримання акціонерами дивідендів.

    Статутний капітал ВАТ „Електровимірювач” становить 6 600 813,75 (шість мільйонів шістсот тисяч вісімсот тринадцять) гривень 75 коп. Статутний капітал ВАТ „Електровимірювач” поділений на 26 403 255 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 гривні кожна. Статутний капітал ВАТ „Електровимірювач” утворено з вартості вкладів акціонерів, внесених внаслідок придбання ними акцій.

    ВАТ „Електровимірювач” надає гарантійне та післягарантійне обслуговування придбанної (як безпосередньо у заводу, так і через посередників) продукції.

    Продукція ВАТ „Електровимірювач” сертифікована в системі "УкрСЕПРО" і внесена в Держреєстр засобів вимірювання України. Ті прилади, які користуються найбільшим попитом, сертифіковані також в системі ГОСТ-Р та внесені до Держреєстру засобів вимірювання Росії.

    Організаційна структура підприємства представлена виробничими цехами та функціональними підрозділами. Зразок організаційної структури управління ВАТ „Електровимірювач” представлений у додатку А.

    Управління Товариством здійснюють:

    1. Вищий орган Товариства;

    2. Спостережна рада;

    3. Правління Товариства;

    4. Ревізійна комісія.

    Вищим органом Товариства є загальні збори акціонерів Товариства. У загальних зборах мають право брати участь усі акціонери, незалежно від кількості та класу акцій, власниками яких вони є. Брати участь у загальних зборах з правом дорадчого голосу можуть і члени виконавчих органів, які не є акціонерами. До компетенції загальних зборів належить:

    а) визначення основних напрямів діяльності акціонерного товариства і затвердження його планів та звітів про їх виконання;

    б) внесення змін до статуту товариства;

    в) обрання та відкликання членів ради акціонерного товариства (спостережної ради);

    г) обрання та відкликання членів виконавчого органу та ревізійної комісії;

    д) затвердження річних результатів діяльності акціонерного товариства, включаючи його дочірні підприємства, затвердження звітів і висновків ревізійної комісії, порядку розподілу прибутку, строку та порядку виплати частки прибутку (дивідендів), визначення порядку покриття збитків; 

    е) створення, реорганізація та ліквідація дочірніх підприємств, філій та представництв, затвердження їх статутів та положень;

    є) винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління товариства та інші.

    Спостережна рада представляє інтереси акціонерів у період між проведенням загальних зборів і в межах компетенції, визначеної статутом, контролює і регулює діяльність правління. 

    Правління вирішує всі питання діяльності акціонерного товариства, крім тих, що належать до компетенції загальних зборів і ради акціонерного товариства (спостережної ради). Загальні збори можуть винести рішення про передачу частини належних їм прав до компетенції правління.

    Правління підзвітне загальним зборам акціонерів і раді акціонерного товариства (спостережній раді) та організує виконання їх рішень. Роботою правління керує голова правління, який призначається або обирається згідно із статутом акціонерного товариства.

    Голова правління акціонерного товариства вправі без довіреності здійснювати дії від імені товариства. Інші члени правління також можуть бути наділені цим правом згідно із статутом.

    Голова правління товариства організує ведення протоколів засідань правління. Книга протоколів повинна бути в будь-який час надана акціонерам. На їх вимогу видаються засвідчені витяги з книги протоколів.

    Ревізійна комісія здійснює Контроль за фінансово-господарською діяльністю правління акціонерного товариства, яка обирається з числа акціонерів.

    Порядок діяльності ревізійної комісії та її кількісний склад затверджуються загальними зборами акціонерів згідно із статутом товариства.

    Ревізійна комісія доповідає про результати проведених нею перевірок загальним зборам акціонерного товариства або раді акціонерного товариства (спостережній раді).

    Ревізійна комісія складає висновок по річних звітах та балансах. Без висновку ревізійної комісії загальні збори акціонерів не вправі затверджувати баланс.

    Виробничий процес ВАТ "Електровимірювач" являє собою комплекс локальних технологічних і організаційних процесів, об'єднаних у єдиний виробничий цикл.

    До виробничих підрозділів належать технологічні цехи, транспортні цехи та складські приміщення.

    Дiюча органiзацiйна структура – це лiнiйно-функцiональна модель управлiння. Вона спирається на розподiл повноважень i вiдповiдальностi по функцiях управлiння та прийняття рiшень по вертикалi, дозволяє органiзовувати управлiння за лiнiйною схемою.

    Лінійно-функціональна організаційна структура управління покликана допомогти лінійному керівникові у вирішенні зазначених додаткових виробничих завдань. Для цього при лінійному керівництві створюється функціональна служба (штаб), яка формує відповідні управлінські рішення, але безпосередньо не віддає розпоряджень, тобто має лише дорадчі права. Перевага такої організаційної структури управління полягає в можливості для лінійного керівництва сконцентруватися на поточних виробничих справах. До недоліків належать збільшення управлінських витрат на утримання штабів і зниження оперативності у процесі прийняття управлінських рішень. Проте така структура поширена і ефективно діє у масовому виробництві, де технологічні зміни незначні, а обсяги продукованої продукції великі.

    Стабільний експорт у країн СНД – це обнадійлива ознака, але проникати на ринки найбільш розвинутих країн є більш престижно і вигідно. Виконання цього завдання вимагає чималих зусиль і коштів. Впровадження у виробництво міжнародних стандартів якості, модернізація і вдосконалення приладів – і не за горами будуть ті часи, коли минула слава „Електровимірювача” відновиться.

    стратегія місія господарювання перспективний


    1.2 Аналіз цілей і видів діяльності
    Важливими базисними елементами стратегічного планування є корпоративна місія та корпоративні цілі.

    Місія – мета існування підприємства, яка має бути досягнута у плановому періоді. Це комплексна мета, що містить як внутрішні, так і зовнішні орієнтири діяльності. На основі цих орієнтирів визначають перспективи, яких має досягти підприємство.

    Отже, місія за стратегічним аналізом є задоволення потреб споживачів своєю продукцією, а також збільшення частки ринку та стратегічного рівня підприємства.

    Після визначення місії формуються цілі, досягнення яких повинно наблизити підприємство до досягнення місії, цілі підприємства – це описані у формальному вигляді межі, яких воно бажає досягти у довго – та короткостроковому періоді.

    Таким чином, головними цілями для ВАТ «Електровимірювач», які повинні бути реалізовані є такі:

    1. збільшити частку завантаження потужностей підприємства;

    2. збільшити рівень рентабельності виробництва продукції;

    3. значно зменшити собівартість продукції, шляхом зменшення витрат на енергоресурси та модернізацію виробничого процесу;

    4. підвищення якості продукції;

    5. збільшити дохід від реалізації готової продукції;

    6. підвищити обсяг реалізації продукції;

    7. розробити ефективну систему фінансового планування;

    8. впровадити систему стратегічного управління.

    Головною метою створення підприємства було здійснення підприємницької діяльності для одержання прибутку в інтересах акціонерів, максимізації добробуту акціонерів у вигляді зростання ринкової вартості акцій, а також отримання акціонерами дивідендів. ВАТ «Електровимірювач» в процесі своєї діяльності здійснює виробництво електровимірювальних приладів та іншої продукції загально-промислового та споживчого призначення, виробництво товарів народного споживання (ТНС), займається торгівельно-комерційною та посередницькою діяльністю, зовнішньоекономічною діяльністю; а також займається створенням та реалізацією науково-технічної продукції, також проводить науково-дослідницьку і дослідно-конструкторську роботи, займається вивченням експлуатації, виявленням потреб народного господарства, узагальненням технічних вимог на нову продукцію. Особливою умовою в діяльності підприємства є надання послуг по калібруванню та ремонту засобів вимірювання і контролю електричних та фізичних величин. Також ВАТ «Електровимірювач» займається проведенням виставок, ярмарків, аукціонів, а також є неодноразовим переможцем різних виставок.

    Предметом діяльності ВАТ „Електровимірювач”, відповідно до Статуту підприємства є:

    • виробництво електровимірювальних приладів і засобів (ЕВПіЗ) та іншої продукції загальнопромислового та споживчого призначення;

    • виробництво товарів народного споживання (ТНС);

    • торгівельно-комерційна та посередницька діяльність;

    • фінансово-кредитна та страхова діяльність;

    • зовнішньоекономічна діяльність;

    • створення та реалізація науково-технічної продукції;

    • проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, вивчення експлуатації, виявлення потреб народного господарства, узагальнення технічних вимог на нову продукцію, виконання пусконалагоджувальних робіт, а також впровадження нових найбільш прогресивних технологічних процесів;

    • науково-технічна діяльність по координації робіт в Україні пов'язаних з виробництвом ЕВПіЗ та іншої вимірювальної продукції загальнопромислового призначення;

    • розроблення та постановка на виробництва в сторонніх суб'єктах господарювання ТНС, ЕВПіЗ та іншої продукції загальнопромислового та споживчого призначення;

    • виконання робіт та надання послуг, включаючи дилерські, в галузі інформаційних технологій, патентоведения і науково технічної інформації, по нормативно-технічному контролю конструкторських та технологічних документів, по науково-технічній експертизі нормативної документації, по розробці нормативних документів, послуг по користуванню фондом нормативно-технічних документів (НТД), консультацій з питань в галузі стандартизації;

    • розробка провідних технічних матеріалів і документів та державних стандартів для народного господарства України ЕВПіЗ і ТНС та ін. види діяльності, що не забороні законодавством України.

    Також підприємство надає послуги та виконує такі роботи:

    1. автотранспортні послуги вантажним транспортом;

    2. виготовлення пластмасових деталей на термопластавтоматах;

    3. виготовлення штампованих деталей;

    4. ремонт та калібровка електровимірювальної техніки та інше.

      1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта