Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница27 из 30
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   30

7.4 Перевірка положення кузова і візків


Після посадки кузова на візки перевірити на нівельованій ділянці колії:

  • висоту осей автозчеплень;

  • різницю висот автозчеплень по кінцях електровоза;

  • висоту шляхоочисників від головки рейок;

  • зазори між вертикальними і горизонтальними обмежниками рами кузова і візків;

  • зазори між рамою візка і буксами;

  • вертикальний перекіс поздовжніх балансирів і ресор.



7.5 Фарбування кузова


Кузов обмити знежирювальним розчином. Ушкоджені місця фарбування зачистити, заґрунтувати, зашпаклювати 3 рази, після чого зробити фарбування 2–3 рази пентофталевими емалями ПФ-115.

Відновити флуоресцентні смуги відповідно до технологічної інструкції ПКБ ЦТ по нанесенню і відновленню флуоресцентного покриття на лобових частинах локомотивів. Нанести або відновити на кузові відмітні знаки і написи відповідно до вимог Правил технічної експлуатації залізниць України.

Нанести написи (про дату і місце виконання поточного ремонту ПР-3) на зовнішній частині кузова під паспортними табличками заводу-виробника.

Зробити фарбування даху і дахового обладнання пентафталевими емалями ПФ-115. Дах електровоза фарбувати два рази, а дахове обладнання – не менше одного разу.

Обмити, протерти стіни і стелі в кабінах машиніста й усередині кузова. Зачистити місця з ушкодженим фарбуванням, зашпаклювати і пофарбувати пентафталевими емалями ПФ-115. Усередині кузова фарбування зробити один раз, а усередині кабін – два рази.

Пофарбувати колонку ручного гальма, крани машиніста, пневматичні труби. Нанести написи нумерації кабін, обладнання і попереджуючі написи зовні й усередині кузова.


7.6 Ремонт гальмового і пневматичного обладнання


7.6.1 Загальні вимоги до складу робіт і технології ремонту гальмового і пневматичного обладнання. При ПР-3 електровоза зробити: ремонт гальмового обладнання відповідно до чинної інструкції з технічного обслуговування, ремонту і випробування гальмового обладнання; ремонт пневматичного обладнання, а також ремонт компресора і його редуктора відповідно до технологічної інструкції ПКБ ЦТ.

7.6.2 Клапани струмоприймачів, тифонів, свистків і пристроїв піскоподавання.

Клапани розібрати, деталі очистити і перевірити їхнє зношення. Непридатні деталі відновити або замінити. Відновити правильну конфігурацію і довести до норми площу притиральної поверхні сідел і клапанів з наступним притиранням. Клапани і сідла, що не піддаються притиранню, замінити новими, відрегулювати хід клапанів і перевірити роботу апаратів.

7.6.3 Перевірити стан гайки, мембрани і розтруба тифону; задирки на гайці запиляти, розтруб виправити, ушкоджену мембрану замінити. Перевірити стан свистків, непридатні свистки замінити або відремонтувати.

7.6.4 Склоочисники розібрати, промити і перевірити стан їхніх деталей, несправні відремонтувати або замінити новими. Після збирання відрегулювати і перевірити чіткість їхньої роботи.

Зробити ревізію пристрою обмивання лобових стекол.

7.7 Ремонт електричних машин і трансформаторів


7.7.1 Виконати ремонт всіх електричних машин відповідно до "Правил ремонта тяговых и вспомогательных электриче­ских машин электроподвижного состава" і чинними технологічними інструкціями ПКБ ЦТ.

Зробити ревізію і ремонт карданних приводів тягових двигунів відповідно з чинними інструкціями.

7.7.2 Кронштейни і балки тягового двигуна демонтувати, оглянути, перевірити відсутність у них тріщин.

Оглянути кріпильні болти, шпильки, гайки, шайби, перевірити нарізку.

На електровозах ЧС4 і ЧС8 при монтажі кронштейнів на остов двигуна контролювати відповідність посадки вимогам креслень заводу-виробника. Посадочні розміри кронштейнів відновити електронаплавленням зношених поверхонь з наступною механічною обробкою відповідно до вимог креслень заводу-виробника.

Оглянути фундаментні основи й амортизатори допоміжних машин. Замінити гумові амортизатори (сайлент-блоки) з тріщинами і відшаруваннями гуми.

7.7.3 Зробити, до розбирання, зовнішній огляд тягового трансформатора в зборі, перевірити відсутність течі масла по ущільненнях, можливим тріщинам, вимірити опір ізоляції обмоток трансформатора щодо корпуса і між собою мегаометром 2500 В. Злити трансформаторне масло з трансформатора.

Розібрати тяговий трансформатор з виїмкою магнітного стержня (виїмкою частини), ретельно оглянути доступні огляду деталі тягового трансформатора.

Виїмку магнітного стержня зробити спеціальним пристосуванням конструкції заводу-виробника.

Вимірити опір ізоляції доступних стяжних шпильок магнітопроводу щодо його заліза мегаометром 1000 В.

Ревізію тягового трансформатора проводити в сухих і приміщеннях без пилу.

Обмотки трансформатора не повинні бути на повітрі більше 24год. Вологість повітря не повинна бути при цьому більше 75%. При ревізії трансформатора оцінити стан поверхневого шару ізоляції виткових котушок і виводів, забруднення поверхні обмоток і магнітопроводу, усіх виводів і інших частин магнітного стержня трансформатора осадами масла, ступінь забруднення вентиляційних масляних каналів.

На електровозі ЧС8 очистити масляні фільтри, ушкоджені діафрагми охолоджувачів перемінити.

Магнітний стержень, і в першу чергу його обмотки, при забрудненні промити підігрітим чистим трансформаторним маслом. До промивання маслом дозволяються осади масла видаляти дерев'яним шкребком.

Перевірити стан кріплення, розклинювання і стиснення обмоток, стан і кріплення ізоляційних прокладок між котушками, справність відводів (відпайок), справність електричних з'єднань, відсутність слідів перегріву і перекриттів (оплавлень, закопчення і т.п.), відсутність деформацій і зсувів котушок і прокладок між ними.

У випадку ослаблення стиснення обмоток останні необхідно стиснути рівномірною підтяжкою натискних болтів, момент сили затягування повинен бути рівним 120-130 Нм. Ретельно затягти контргайки і закернити нарізку.

На електровозі ЧС8 після кріплення зафіксувати болти дротом. Для стягування магнітопроводу затягти болти в нижній частині стяжної рами по обидва боки нижньої частини бака. Момент сили затягування болтів стяжної рами повинен бути рівним 50-60 Нм.

Випнуті котушки обмоток при відсутності обриву, міжвиткових замикань і задовільному опорі ізоляції щодо корпуса й інших обмоток дозволяється заправити в первісне положення легкими ударами молотка через дерев'яну прокладку.

Перевірити справність заземлення заліза магнітопроводу, справність закріплення заземлювального шунта між листами магнітопроводу, відсутність слідів нагрівання й оплавлень заземлювального шунта і заліза магнітопроводу, щільність стиснення листів магнітопроводу.

При неможливості стиснути залізо магнітопроводу натискною конструкцією через недошихтовку ярма до 15 мм або наявності ступінчастості дозволяється встановлювати клини 240х300х1,5 або 120х300х1,5 з гетинаксу або прокладки з електрокартону рівномірно по всьому перерізу.

На електровозах ЧС4Т зробити ревізію перемикача 25/12,5 кв, перевірити кріплення кабелів, зачистити контакти перемикача і перевірити прилягання і натискання контактів.

Оглянути внутрішні стінки бака і його даху, перевірити міцність фарбування внутрішньої поверхні. Місця з відшаруванням фарби зачистити і пофарбувати. Перевірити стан приварювання установних камер усередині бака для установки магнітного стержня, справність повстяних прокладок під лапи магнітного стержня, пристроїв кріплення керна до бака.

Перевірити стан маслопроводів, їхніх засувок, кранів і ущільнень, дефектні замінити або відремонтувати. Оглянути зварні шви, дефектні відновити.

Очистити усередині бак трансформатора і його розширник від осадів і бруду. Очищений бак, розширник і охолоджувальну систему тягового трансформатора промити чистим підігрітим трансформаторним маслом.

Оглянути трансформатори струму, перевірити їхнє кріплення, цілісність обмоток, відсутність оплавлень, тріщин і інших ушкоджень.

Очистити ізолятори від забруднень, перевірити їхня цілісність, кріплення. Очистити від забруднень, знежирити й оглянути ізоляційні плити виводів вторинних обмоток головного трансформатора й автотрансформатора, дефектні плити замінити.

Перевірити стан ущільнень, ушкоджені замінити. Ущільнення повинні бути виготовлені з маслостійкої гуми по ТУ 2325-56.

Перед установкою магнітного стержня в бак трансформатора перевірити опір ізоляції обмоток відносно один одного і стосовно корпуса, опору ізоляції доступних стяжних шпильок щодо заліза магнітопроводу.

При заниженні опору ізоляції стержень просушити у вакуум-сушильній шафі при вакуумі не менше 5320 Па (40 мм. рт. ст.) або у власному баці з'єднанням тягової обмотки накоротко. Струм короткого замикання не повинен бути більше половини номінального струму тягової обмотки.

Після установки магнітного стержня і закриття кришки тягового трансформатора бак заповнити (з створенням вакууму в баці) чистим і сухим трансформаторним маслом, користуючись показаннями маслопоказника з врахуванням температури навколишнього середовища.

Зробити добір і перевірку проби трансформаторного масла на електричну міцність відповідно до вимог "Инст­рукции по применению смазочных материалов на локомотивах и моторвагонном подвижном составе".

Перевірити опір ізоляції обмоток між собою і стосовно корпуса, що повинен бути не менше 30 МОм при температурі навколишнього середовища +20°С.

При задовільному опорі ізоляції зробити випробування діелектричної міцності ізоляції випробувальною напругою.

Випробувальна напруга обмоток відремонтованого трансформатора повинна складати 70% випробувальної напруги, приведеного в протоколі заводу-виробника.

Перед підключенням установленого на електровозі тягового трансформатора під напругу контактної мережі повинні бути перевірені і знаходитися в справному стані всі прилади його захисту, перемикач ступіней і головний вимикач. Повинні бути також відкриті крани і клапанні затвори масляної системи, вилучене повітря з конденсаторних уведень, радіаторів, масляних насосів і верхніх частин маслопроводів, перевірена робота масляних насосів і сигналізації найбільш допустимої температури масла.

Масляні насоси не дозволяється вмикати при температурі масла нижче –20°С.

Оглянути й очистити осушувач повітря від забруднень, дефектні деталі замінити.

Заправити осушувач повітря регенерованим або новою, що не втратила основних властивостей, вологопоглинальною речовиною (реагентом), що складається з дрібнозернистої суміші силікагелю і блаугелю з розміром зерен від 3 до 10 мм.

Регенерування вологовбираючої речовини проводиться його активним сушінням у сушильній шафі або прожарюванням над відкритим вогнем протягом 2-3год при температурі 120-180°С. Ознакою закінчення сушіння є зміна кольору блаугеля з рожевого кольору на синій.

Забороняється відновлювати властивості реагенту більше 50 разів, проводити відновлення при температурі вище 180°С, а також використовувати реагент, що був у контакті з маслом через утрату вологовбирних властивостей. Після заміни вологопоглинальної речовини швидко зібрати осушувач повітря і масляний затвор заповнити сухим чистим трансформаторним маслом до рівня, позначеного на затворі.

Демонтувати газове реле Бухгольца з трансформатора. Вийняти внутрішній механізм із корпуса. Ретельно оглянути. Виявлені дефекти усунути.

Перевірити роботу ртутних вимикачів за допомогою електричного дзвоника. Зібрати газове реле й установити на трансформатор. Випробувати дія реле після підключення в електричний ланцюг електровоза натисканням на випробувальну кнопку. При протіканні масла охолоджувачі зняти і відремонтувати відповідно до вимог чинної технологічної інструкції.

Перед установкою радіаторів зробити їхнє випробування під тиском 0,15МПа (1,5 кгс/см2) у водяній ванні.

Розібрати повністю мотор-насос системи охолодження трансформатора. Оглянути підшипники, дефектні замінити. Оглянути всі деталі мотор-насоса. Деталі, що мають ум'ятини, забоїни або тріщини, відремонтувати або замінити.

Оглянути ущільнення між корпусом і підшипниковими щитами, дефектні замінити.

Перевірити кріплення обмотки статора і стан її ізоляції. Зробити ревізію коробки затисків.

Зібрати і випробувати мотор-насос.

При випробуванні перевірити:

  • опір ізоляції статорної обмотки;

  • омічний опір обмоток статора;

  • робочий струм мотор-насоса;

  • електричну міцність ізоляції.



1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   30


написать администратору сайта