Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница30 из 30
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   30

8.2 Основні вимоги до підготовки електровозів до роботи в зимових умовах


8.2.1 Підготовку електровозів до зими необхідно закінчувати до 1 листопада.

8.2.2 На електровозах ЧС2 установити рамки з лляної пакувальної тканини на сітках кришок верхніх люків тягових двигунів, і зміцнивши такі ж рамки у вертикальному положенні, закрити ними вхідні отвори для того, щоб виключити можливість скупчення снігу в кришках.

8.2.3 На електровозах ЧС2 заглушити сітки нижніх люків двигунів листами заліза відповідно до креслення.

8.2.4 Переконатися в справності і при необхідності виправити ущільнення кришок піскових бункерів, перевірити наявність сіток і замків кришок. Перевірити цілісність бункерів і вжити заходів, що попереджають попадання в них вологи.

8.2.5 Відрегулювати форсунки пісочниць для роботи в зимовому режимі.

Інтенсивність подачі піску під обидва колеса колісних пар електровоза не більше 1500 г/хв і під обидва колеса наступних колісних пар не більше 900 г/хв.

8.2.6 Перевести систему вентиляції на зимовий режим роботи.

Закрити спеціальними фільтрами заводу-виробника усмоктувальні вентиляційні отвори на даху. Дахи над шахтами пускових резисторів відпустити в зимове положення.

На електровозах ЧС7, ЧС8 переключити пакетні вимикачі випрямних установок у положення «Зимовий режим».

8.2.7 Перевірити ущільнення дверей, віконних рам і лобових стекол.

На електровозах ЧС2 утеплити кабіну машиніста. Поставити повстяні ущільнення в місці проходу труб до кранів машиніста, у щілинах підлоги під пультом керування. Закрити повстю або гумою щілини і місця проходу труб через отвори підлоги.

8.2.8 Оглянути нагрівальні елементи калориферів і електропечей кабін машиніста, проводи і з'єднання, блокування щитів і заземлення корпусів калориферів і електропечей.

Зняти для ревізії в цеху мотор-вентилятори калориферів. Зняти і відрегулювати термореле нагрівальних елементів калориферів.

Перевірити дію склообігріву.

8.2.9 Оглянути і протерти від бруду і вологи розподільні коробки і штепсельні головки кола обігріву вагонів. Зробити перевірку контакторів обігріву, реле перевантаження і ланцюгів керування обігрівом вагонів. Зробити вимір опорів ізоляції ланцюгів обігріву вагонів.

8.2.10 Струмоприймачі перевести на зимовий режим роботи, відрегулювати статичну характеристику по верхній межі.

8.2.11 Акумуляторні батареї зняти з електровоза, злити літній електроліт, промити теплою водою і заповнити калієвим електролітом зимової щільності 1,25–1,27 г/см3.

Для роботи при температурі до мінус 40°С допускається застосовувати складений калієво-літієвий зимовий електроліт щільністю 1,25–1,27 г/см3.

8.2.12 Зробити ревізію допоміжних компресорів і ручних насосів з частковим розбиранням, зміною мастила і перевіркою продуктивності. В картер допоміжного компресора залити масло індустріальне 12. Перевірити справність електрообігрівання картерів мотор-компресорів, відключити проміжні холодильники. Мастило мотор-компресорів замінити на зимове.

8.2.13 Для заправлення в циліндри пневматичних приводів головного і швидкодіючого вимикачів реверсорів, дахових роз'єднувачів, струмоприймачів і електропневматичних контакторів застосовувати мастило ЗТ-72 або йому рівноцінне.

8.2.14 Незнижуваний запас деталей і вузлів електровозів, збережений на пунктах технічного огляду, поповнити комплектом снігозахисних і утеплюючих засобів, рівним половині комплекту установлюваного на локомотив.

8.3 Технічні вимоги до постановки пасажирських електровозів у резерв управління дороги


8.3.1 Підготовка електровозів до постановки в резерв управління дороги повинна проводитися відповідно до вимог інструкції з утримування локомотивів у резерві управління дороги і запасі Укрзалізниці.

8.3.2 В резерв управління дороги може бути відставлений тільки справний електровоз, технічний стан якого дозволяє зробити заправлення і видачу з резерву протягом 24 год.

Параметри технічного стану механічного, пневматичного й електричного обладнання електровозів повинні відповідати вимогам, установленим для поточного ремонту ПР-1.

8.3.3 Виконання робіт по підготовці електровоза до постановки в резерв управління дороги повинне бути, як правило, пов'язане з технічним обслуговуванням ТО-3 або поточним ремонтом ПР-1. Електровози, що пройшли поточні ремонти ПР-2 і ПР-3 або капітальні ремонти, повинні мати від цих ремонтів пробіг не менше встановленого пробігу до поточного ремонту ПР-1.

8.3.4 Перелік робіт, виконуваних на електровозі, повинен відповідати вимогам, установленим для технічного обслуговування ТО-3 або поточного ремонту ПР-1, і містити в собі роботи, перераховані в пп. 8.3.5–8.3.16.

8.3.5 На електровозах, відставлених у резерв, електричні щітки тягових електродвигунів повинні бути вийняті з гнізда і затиснуті натискними пальцями щіткотримачів.

8.3.6 Контактні поверхні силових апаратів, що розривають знеструмлені кола, змазати тонким шаром технічного вазеліну.

8.3.7 Спустити повітря з повітряної магістралі електровоза, залишивши відкритими крани повітрозбірників, тифонів і свистків.

8.3.8 Перевірити справність ущільнення і щільно закрити кришки піскових бункерів.

8.3.9 Прив'язати рухому раму струмоприймача до нерухомого.

8.3.10 Поручні, декоративні пояси й інші хромовані деталі і деталі з декоративним покриттям покрити відпрацьованим консистентним мастилом.

8.3.11 Перевірити стан і закрити запори вікон і замки вхідних дверей. В залежності від умов збереження електровозів у резерві вжити додаткових заходів, що перешкоджають проникненню на локомотив сторонніх осіб.

8.3.12 Вентиляційні пристрої перевести в положення «Відстій».

8.3.13 В розширювальний бак тягового трансформатора долити масло в розрахунку на мінімальну температуру для даного району.

8.3.14 Зняти з електровоза акумуляторну батарею і забезпечити нормальні умови для її збереження.

8.3.15 Пожежний інвентар і інструмент укомплектувати відповідно до затвердженого переліку і зберігати на електровозі.

8.3.16 При відстої електровоза в резерві періодично, не пізніше чим через 3 міс. прокочувати його на коліях бази або коліях відстою, а якоря допоміжних електричних машин провертати вручну.

8.3.17 Вимір опору ізоляції і сушіння тягових електродвигунів проводити тільки при видачі електровоза з резерву.

8.3.18 Заправлення електровозів після відстою в резерві управління дороги або запасі Укрзалізниці проводити в обсязі технічного обслуговування ТО-3 з виконанням додаткових робіт, зв'язаних з розконсервуванням і постановкою знятого обладнання.

8.4 Додаткові вимоги до технічного обслуговування пасажирських електровозів у зимовий час


8.4.1 При постановці електровоза на тракційну колію після технічного обслуговування ТО-2 і інших планових оглядів і ремонтів продути усі резервуари, масловід'єднувачі, вологозбирачі, напірну і гальмову магістралі, повністю випустивши стиснене повітря. Спускні крани головних резервуарів і вологозбирачів залишити відкритими.

8.4.2 При відстої електровозів ЧС2 до № 304 більше однієї доби закрити стулки усмоктувальних каналів на даху.

При видачі електровозів після відстою очистити дах і дахове обладнання від снігу і льоду.

8.4.3 Перед видачею електровозів під поїзд у період сильних снігопадів очистити стисненим повітрям від снігу дахове обладнання і дах над шахтами пускових резисторів.

8.4.4 При огляді механічного обладнання при технічних обслуговуваннях ТО-1 і ТО-2 переконатися у відсутності ушкоджень, викликаних зіткненнями з намерзлим льодом на переїздах і під'їзних коліях.

8.4.5 При прийманні електричного обладнання зробити кілька холостих спрацьовувань апаратів з пневматичним приводом і набір до останніх позицій головного групового перемикача і перемикача ослаблення збудження (при знеструмленому силовому колі) і переконатися в їхній чіткій роботі.

8.4.6 При технічному обслуговуванні ТО-2 очистити струмоприймачі від снігу і льоду, обережно видалити лід і сніг, що злежався між вугільними вставками або металокерамічними накладками полоза.

Увімкненням від пульта керування переконатися в чіткості роботи струмоприймачів і перевірити статичну характеристику. Можливі заїдання усунути додаванням у підшипники і шарніри мастила ЖТКЗ-65, у пневматичний привід – мастила ЗТ-72 або рівноцінного йому.

Оглянути полози і їхні каркаси і переконатися у відсутності пропалів, що виникають при ожеледі внаслідок перекидань електричної дуги. В районах з підвищеною ожеледицею каркаси захистити від пропалів асбокартонною стрічкою, на рухомі рами струмоприймачів нанести мастило проти ожеледиці.

8.4.7 При технічному обслуговуванні ТО-2 перевірити стан кабелів і приладів кола обігріву вагонів. При зменшенні опору ізоляції нижче встановлених норм розподільні коробки промити бензином і ретельно продути стисненим повітрям.

Для запобігання попадання вологи головки штепсельних з'єднань повинні бути надійно укриті брезентовими чохлами.

8.4.8 При усіх видах технічного обслуговування і поточного ремонту варто ретельно перевіряти роботу приладів обігріву кабін машиніста, склообігріву й обігріву мастила мотор-компресорів.

8.4.9 На електровозах ЧС2 при технічному обслуговуванні ТО-2 вимірити опір ізоляції кіл допоміжних машин (повинне бути не менше 1,2 Мом) і дахового обладнання (повинен бути не менше 1,5 Мом).

8.4.10 Під час снігопаду і заметілі щоб уникнути попадання снігу в тягові двигуни забороняється виключати мотор-вентилятори при маневрах і стоянках поїзда на станціях, перемикач швидкості мотор-вентиляторів тримати в положенні «Висока швидкість».

8.4.11 При експлуатації електровоза кран масловодовідділювача першої ступіні компресора тримати у відкритому стані.

8.4.12 В шляху проходження регулярно, але не рідше одного разу протягом 30хв проводити спуск конденсату з труб повітряної магістралі.

8.4.13 Щоб не допускати заморожування кранів машиніста й інших апаратів, у неробочій кабіні варто підтримувати плюсову температуру.

8.4.14 Робота пасажирських електровозів зі снігоочисниками забороняється.

8.5 Підготовка електровоза до роботи влітку


8.5.1 Роботи по підготовці електровоза до роботи влітку закінчити до його постановки на весняний комісійний огляд.

8.5.2 Систему вентиляції перевести на літній режим роботи. На електровозах ЧС4Т переключити пакетні вимикачі випрямних установок у положення «Літній режим».

8.5.3 Зняти з електровоза і продути стисненим повітрям снігозахисні кожухи й утеплення.

8.5.4 В усіх апаратах і агрегатах замінити зимове мастило на літнє.

8.5.5 Замінити на літній електроліт в акумуляторній батареї.

8.5.6 Зробити випробування вілітових розрядників.

8.5.7 Струмоприймачі перевести на літній режим роботи, відрегулювати їхню характеристику по нижній межі.

8.5.8 Зробити підфарбування кузова електровоза.

8.6 Комісійні огляди електровоза


8.6.1 Комісійні огляди пасажирських електровозів проводити два рази в рік для перевірки технічного і культурного стану і готовності локомотивів до літніх пасажирських перевезень і роботі в зимових умовах.

8.6.2 Осінній комісійний огляд пасажирських електровозів повинен проводитися з 1 вересня по 10 жовтня, а весняний огляд – з 1 по 30 квітня відповідно до вимог чинної інструкції з комісійного огляду.

8.6.3 Начальники депо повинні забезпечити залучення прикріплених локомотивних бригад до підготовки електровозів до комісійних оглядів.
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   30


написать администратору сайта