Главная страница

Депо. Текст ТО ТР ЧС укр. 1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6


Скачать 0.77 Mb.
Название1 Загальні положення 6 1 Загальні відомості 6
Дата19.11.2021
Размер0.77 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаТекст ТО ТР ЧС укр.doc
ТипДокументы
#276482
страница28 из 30
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   30

7.8 Електрична апаратура


7.8.1 Зняти з електровоза і відремонтувати наступне електричне обладнання: струмоприймачі, електропневматичні роз'єднувачі і заземлювачі, електропневматичні контактори, захисну апаратуру, що підлягає регулюванню, пускові резистори, випрямні установки, перемикач ступіней тягового трансформатора, панель (блоки) керування стабілізатора напруги, акумуляторні батареї, контролери машиніста електровоза.

Інше електричне обладнання дозволяється ремонтувати без зняття з електровоза.

Захисна апаратура підлягає ревізії з регулюванням і випробуванням.

Ізоляційні стійки, вали і панелі апаратів при незначному ушкодженні ізоляції дозволяється після очищення фарбувати нітроемалями ГФ-92ХС.

Ізоляційні колодки блокувальних механізмів, що мають тріщини, злами і відколи, замінити.

Перевірити стан ізоляції кулачкових валів, стан і зношення дистанційних шайб, кулачкових елементів.

Перемички із шинної міді, що мають тріщини і злами, замінити.

Підвісні й опорні ізолятори, що мають ушкоджену глазур понад 10% відстані можливого перекриття електричною дугою, а також тріщини, замінити. Ізолятори, що ослабнули в армуванні, перезалити.

Відремонтувати ящики, захисні кожухи апаратів і їхні кришки, що мають ум'ятини, увігнутості, тріщини, надриви, пропали й ушкодження деталей кріплення. Замки ящиків і кожухів, повстяні або гумові ущільнення кожухів перевірити, відремонтувати або замінити.

Маркірування проводів, контактів і апаратів перевірити і відновити у відповідності зі схемою. Не допускається зняття апаратів або від'єднання їхніх проводів без відновлення маркірування.

Плавкі вставки запобіжників відремонтувати; на корпусах запобіжників нанести напис, що вказує номінальний струм запобіжника.

Перевірити стан клиць. Клиці з тріщинами і відколами замінити. Укладання проводів зробити так, щоб провід не мав ніякого переміщення в отворі клиці. Защемлення ізоляції проводів у клицях не допускається. Зробити ревізію міжсекційних високовольтних з'єднань на електровозах ЧС7, ЧС8.

Проводи і їхні наконечники оглянути і відновити. Замінити наконечники при обриві жил проводів більше 10% (у наконечників), ослабленні наконечника або неповноцінному паянні. При обриві жил до 10% у наконечників проводів їх заправити так, щоб вільні кінці щільно прилягали до цілих жил, і потім пропаяти. При кріпленні наконечників паянням вважати паяння повноцінним, якщо жили проводу і наконечник повністю полуджені, припій не має шорсткостей і залитий по всій окружності з плавним переходом від проводу до наконечника так, щоб довжина полудженої частини від торця наконечника не перевищувала 5 мм.

Проводи з ушкодженими жилами перепаяти по здоровому перетині, якщо довжина проводу дозволяє вилучити ушкоджену ділянку.

При наявності натягнутих або ушкоджених низьковольтних проводів їх наростити гарячим паянням (при виході з кондуїту у видимому місці) проводом тієї ж марки і перетину.

Наконечники, що мають зменшену (більш ніж на 20%) контактну поверхню, тріщини або злами, замінити.

Ушкоджене у наконечників бандажування проводів відновити. Гумові трубки в місцях переходу від проводу до наконечника, що мають тріщини і надриви, замінити.

Проводи з ушкодженим обплетенням заізолювати по всій ушкодженій ділянці двома шарами прогумованої ізоляційної стрічки ПОЛ-20 з наступним фарбуванням покривним лаком повітряного сушіння. Ушкоджену гумову ізоляцію відновити відповідно до вимог п. 5.3.1.

Не допускається установка гумових трубок для посилення ізоляції проводів (не в місцях переходу проводу до наконечника).

Перевірити цілісність проводів усіх кіл, а також вимірити опір їхньої ізоляції відносно «землі». При значенні опору ізоляції нижче встановленої норми виявити й усунути причину зниження опору.

Забороняється:

  • приєднання проводів до затисків без наконечників, за винятком тих місць, де таке приєднання передбачене кресленнями;

  • прокладка низьковольтних і високовольтних проводів в одному пучку.

Контактні поверхні деталей, а також поверхні заземлюватьних проводів, що приєднуються до них, або шин очистити від окислів і фарби, при ушкодженнях шару полуди облудити, іншу частину шин при необхідності пофарбувати.

Гнучкі шунти, що мають сліди перегріву, виплавлення припою або несправності наконечників, обриви або обгар понад 10% жил, які не відповідають креслярським розмірам, замінити.

Контакти, зношені або з тріщинами, замінити.

Прилягання силових контактів повинне бути по всій ширині робочої поверхні. Розрив, притирання і натискання контактів повинні відповідати технічним даним апаратів або нормам допусків і зношень.

Замінити пружини апаратів у випадку зламу і втрати пружності, а також пружини, що не забезпечують необхідне натискання контактів. Після обпилювання сильно оплавлених контактів перевірити шаблонами їхній профіль.

Пальці і сегменти низьковольтних кіл, у яких виявлені тріщини або розміри яких не відповідають установленим нормам, замінити. Придатні пальці і сегменти зачистити скляним папером або напилком з насічкою № 5. Пластини пальцетримачів повинні бути міцно закріплені. Положення пальців на сегментах повинне забезпечувати торкання не менше 80% контактної поверхні пальця. Натискання пальців на сегменти повинне відповідати нормам. Гвинти, що кріплять сегменти, повинні бути утоплені в тілі сегмента не менше чим на 0,25 мм.

Пластмасові ізолятори, що мають відколи і тріщини, замінити. При ушкодженні поверхні ізоляторів на довжині менше 20% довжини доріжки перекриття очистити ушкоджене місце скляним папером і покрити покривними лаками.

Дугогасні камери зі стінками і перегородками з вигорілими місцями відновити до креслярських розмірів. Замінити стінки і перегородки при їхньому ушкодженні на глибину більше 50%. Замикаючий механізм камер повинен забезпечувати надійне кріплення їх на апаратах.

При ревізії циліндрів приводів апаратів розібрати всі деталі, видалити мастило, внутрішню поверхню циліндрів ретельно протерти і перевірити їхній стан. При виявленні тріщин, раковин циліндр замінити. Замінити дефектні ущільнювальні прокладки кришок циліндрів і штоки, що мають погнутість. Внутрішню поверхню циліндра перед установкою поршнів змастити відповідно до прикладеної карти змащення.

Гумові манжети, що мають вириви, тріщини або розшарування, замінити новими.

Після ремонту і збирання перевірити щільність пневматичних приводів тиском повітря 0,7 МПа (7 кгс/см2).

Всі електропневматичні апарати повинні чітко спрацьовувати при тиску повітря 0,35 МПа (3,5 кгс/см2) і найменшій напрузі на котушці відповідно до технічних вимог на апарати.

Мідні трубки повітропроводів, що мають тріщини, скрутку, ум'ятини на глибину понад 25% по діаметру, замінити.

Загальний витік повітря з пневматичного ланцюга керування (при перекритому крані між головними резервуарами і повітряною магістраллю ланцюгів керування) не повинен перевищувати 0,01 МПа (0,1 кгс/см2) у хвилину.

Котушки апаратів з ушкодженими: бандажуванням, ізоляцією, контактними затисками або вивідними кінцями відремонтувати зі зняттям апарата. Котушки на сердечнику, що ослабли закріпити. При ремонті котушок перевірити значення їхнього омічного опору.

Трубчасті резистори замінити при наявності тріщин у порцелянових деталях, зменшенні перетину гнучкого виводу більше 10% від номінального і відхиленні омічного опору від технічних даних.

По закінченні ремонту апаратів і всіх монтажних робіт на електровозі вимірити опір ізоляції електричних кіл. Вимір опору ізоляції електричних ланцюгів до 380 В (включно) проводять мегаометром на 500 В, високовольтних кіл – мегаометром на 2500 В. Опір ізоляції повинен відповідати нормам, зазначеним у додатках цих Правил.

Зробити перевірку електричної міцності ізоляції заново встановлюваних апаратів, а також апаратів, що знімаються для ремонту, до установки на електровоз. Випробування проводити протягом 1хв змінним струмом, частотою 50 Гц відповідно з чинними нормами.

Підшипники апаратів очистити від забруднень, промити й оглянути, несправні замінити.

Ізоляційні основи, панелі, стійки апаратів при наявності тріщин, зламів, відколів замінити.

7.8.2 Струмоприймач установити на опорні тумби, вивірені за рівнем, розібрати, очистити, промити його вузли і деталі і зробити їхній огляд.

Виявлені увігнутості основи струмоприймача виправити, тріщини заварити, непридатні деталі замінити. Зварювальні роботи виконати відповідно до Інструктивних вказівок по зварювальних роботах при ремонті тепловозів, електровозів і моторвагонного рухомого складу.

Контактні поверхні для приєднання наконечників шунтів зачистити і при необхідності облудити.

Зробити ревізію шарикових і голчастих підшипників шарнірних з'єднань.

Перевірити стан деталей важільно-пружинного механізму. Зазори в шарнірних з'єднаннях, розміри і зношення роликів, валиків і втулок повинні відповідати нормам допусків і зношень.

Труби рам при наявності тріщин, пропалів, ум'ятин замінити.

Зробити ревізію циліндрів, перевірити стан пружин і пружинних шайб, маслянок редукційних клапанів і ущільнюючих кілець. Прочистити атмосферні і мастильні отвори. Хід поршня відрегулювати обмежувальними кільцями.

Розібрати, прочистити і промити в гасі редукційний механізм. Дозволяється відновлювати сідла клапанів редукційного механізму шляхом проточки. Перевірити ущільнення кришки циліндра.

Полози струмоприймача очистити, перевірити по шаблону і привести у відповідність з нормами допусків і зношень усі їхні деталі.

Шарніри і важелі кріплення полоза при наявності тріщин, зламів або граничного зношення замінити. Зазори в шарнірних з'єднаннях, розміри валиків механізму кріплення полоза струмоприймача повинні відповідати нормам допусків і зношень.

Струмоприймач зібрати, попередньо змазавши всі шарнірні і тертьові з'єднання. По закінченні збирання струмоприймача перевірити:

  • зсув центра полоза щодо центра основи струмоприймача поперек осі в межах робочої висоти;

  • перекіс полоза;

  • статичну характеристику.

Повітряні рукави струмоприймача зняти для огляду і перевірки. Рукави промити теплою водою з милом і протерти насухо серветкою. Видалити вологу з рукава шляхом продувки стисненим повітрям. Поверхня рукава повинна бути гладкою, не мати тріщин, надривів і ум'ятин.

Бурт повинен бути без тріщин і ум'ятин.

Бурти, що мають тріщини і ум'ятини, обрізати і заново відформувати. При цьому довжина рукава повинна бути в межах норм допусків і зношень.

Відновлений рукав випробувати:

  • на герметичність стисненим повітрям тиском 0,7 МПа (7 кгс/см2);

  • на електричну міцність напругою 9,5 кв змінного струму, частотою 50Гц протягом 1хв.

На випробуваний рукав нанести напис або закріпити на гайці бирку з вказівкою дати, місця і параметрів випробувань.

Усі поверхні струмоприймача, крім контактних, пофарбувати червоною емаллю.

7.8.3 Головний вимикач зняти з електровоза і зробити ревізію з повним розбиранням, ремонтом і заміною непридатних деталей, а також наступним випробуванням на стенді відповідно до вимог технологічної інструкції ПКБ ЦТ на ремонт головного вимикача.

7.8.4 Зняти швидкодіючий вимикач з електровоза, зробити ревізію приводу і дугогасної камери. Циліндр пневматичного приводу, що має тріщини, замінити.

Перевірити відповідність нормам натискання, розриву і провалу силових і низьковольтних контакторів.

Площа прилягання силових контактів повинна бути не менше 80% площі контактів.

Регулювання БВ зробити на вібростенді.

7.8.5 Перемикачі ступіней тягового трансформатора розібрати, деталі очистити від забруднення, кіптяви, оплавлень, піддати дефектації. Несправні деталі відремонтувати або замінити новими.

При ремонті вимикача потужності зняти дугогасні камери і проміжні перегородки, систему дугогасіння, контактори потужності, кулачковий вал, розібрати підшипникові вузли.

Перевірити стан контактних важелів і контактів. Підгорілі контакти зачистити, замірити їхню товщину. Контакти товщиною 9 мм і менше, деформовані і з тріщинами важелі контакторів замінити. Замінити підшипники контакторних важелів новими.

Промити й оглянути підшипники кулачкового вала вимикача потужності, перевірити їхню роботу, стан кулачкового вала, відсутність ослаблення кулачкових шайб.

Оглянути резистори, перевірити їхні параметри, стан керамічних ізоляторів (гребінок) перехідних резисторів. Керамічні ізолятори з тріщинами замінити.

Оглянути вертикальний вал приводу вимикача потужності, шестерні, перевірити їхнє зношення, надійність установки і стопоріння. Металеві частини вертикального вала перевірити магнітним дефектоскопом.

При збиранні установити вертикальний вал без перекосів і вигинів.

Оглянути опорні ізолятори вимикача потужності. Ушкоджену поверхневу ізоляцію відновити покриттям електроізоляційною емаллю відповідно до вимог креслення.

Перевірити стан вмикаючих пружин і натискних стаканів.

Після збирання вимикача потужності перевірити його технічні параметри:

  • розхил і натискання контактів;

  • опір ізоляції котушок дугогасних магнітів щодо заліза магнітопроводу;

  • зазор між роликом (підшипником) кожного контактора і кулачковою шайбою кулачкового вала при увімкнутому контакторі;

  • роботу механічної передачі. Передача повинна працювати плавно, без заїдань і ударів.

Зняти ізоляційну плиту шукача з нерухомими контактами.

Оглянути деталі шнекового механізму, рухомі контактні важелі (лапи), струмознімальні пристрої, внутрішній шинний монтаж.

Рухомі контакти (ролики) шукача, зношені більш ніж на 0,2 мм, замінити новими. Гнучкі шунти роликових контактів не повинні мати обривів або зламів жил.

Перевірити опір і діелектричну міцність ізоляції між контактними важелями (лапами) шукача.

Оглянути корпус шукача, його кришку і запобіжну мембрану. Переконатися у відсутності тріщин, перевірити стан ущільнень.

Оглянути деталі прохідного ізолятора шукача.

Монтажну ізоляційну дошку шукача й ізоляційну плиту з нерухомими контактами ретельно очистити з двох сторін від продуктів зношення контактів, осадів трансформаторного масла, промити струменем чистого і сухого трансформаторного масла, знежирити й оглянути.

Контакти з нерівностями і незначними підгарами зачистити, прошліфувати або замінити новими. Зібрана плита шукача повинна задовольняти вимогам креслення.

Перед установкою плити шукача в бак перевірити опір і діелектричну міцність ізоляції між контактами.

Оглянути вали і шестерні передачі, перевірити їхнє зношення, металеву частину вала перевірити магнітним дефектоскопом. Перевірити стан підшипників. Зібрана передача шукача повинна працювати плавно, без ударів, заїдань і вібрацій.

Перевірити стан реле тиску масляного шестерного насоса. Масляні трубопроводи й арматуру промити чистим і сухим трансформаторним маслом, оглянути і відремонтувати. Після збирання перевірити системи очищення масла. Протікання масла не допускається.

Фільтри грубого і тонкого очищення масла розібрати, промити в чистому і сухому трансформаторному маслі. Паперовий фільтр тонкого очищення замінити.

Блокувальні пристрої зняти з перемикача ступіней, розібрати, очистити від забруднень, оглянути і піддати дефектації всі деталі. У блокувань перемикача ступіней ретельно оглянути і зачистити контакти, перевірити паяння і стан шунта, відсутність тріщин у корпусі, справність пружини.

Розібрати черв'ячний редуктор. Деталі черв'ячного редуктора блокувального пристрою 01511 і приводу пристрою 0157 очистити від старого мастила, оглянути, перевірити зношення.

Оглянути електричний монтаж, перевірити стан штепсельних рознімань, проводів, перевірити якість паяння.

Зробити ревізію блокувальних пристроїв 0157 і 01511. Перевірити технічні параметри діодів блокувального пристрою 0157.

Оглянути деталі механічного блокування набору і скидання позицій. Переконатися у відсутності зрізу штифта механічного обмежника набору і скидання позицій. Виявлені дефекти усунути.

Змазати вузли перемикача, заправити трансформаторним маслом. Зробити випробування перемикача ступіней.

При випробуванні перевірити:

  • загальний час набору і скидання позицій;

  • роботу механічного й електричного пристрою обмеження набору позицій;

  • діелектричну міцність ізоляції низьковольтних і високовольтних кіл;

  • відповідність програми вимикача потужності і шукача розгорненню.

Зняти осцилограму, перевірити відповідність програми роботи вимикача потужності і шукача технічним вимогам.

7.8.6 Пневматичний двигун головного перемикача, перемикача ослаблення збудження, перемикача ступіней і проміжного контролера оглянути.

Зняти електромагнітні вентилі і повітророзподільники (клапанні коробки).

Пневматичний двигун розібрати і відремонтувати.

Після зливу мастила всі деталі і корпус промити й очистити від забруднень. Колінчатий вал, що має тріщини, раковини, замінити. Зазор між шийкою вала і шатуном повинен бути 0,05–0,2 мм.

Дозволяється зношену частину шийки колінчатого вала відновити хромуванням до товщини шару не більше 0,1 мм з наступним шліфуванням.

Зробити вимір основних розмірів циліндрів і поршнів. Зазор між циліндром і поршнем повинен бути 0,05–0,2 мм.

Робочу частину поршня відновити, непридатні поршні замінити. Гумові і поліуретанові ущільнення поршнів замінити.

Розібрати золотниковий механізм повітророзподільників (клапанних коробок), оглянути золотник, золотникові клапани. Непридатні ущільнення золотника замінити.

Перевірити на стенді при роботі під повітрям електропневматичні вентилі окремо та у зборі з повітророзподільниками.

Дефектні деталі та ущільнення замінити.

Блокувальні пристрої пневматичних двигунів електровозів ЧС2, ЧС4 і ЧС8 розібрати і відремонтувати. Непридатні деталі, ушкоджені затиски і проводи замінити новими. Перевірити замикання контактів. Непридатні підшипники замінити.

Заправити пневматичний привід свіжим мастилом.

7.8.7 Головні і проміжні перемикачі і перемикачі ослаблення збудження, а також сполучні шини оглянути.

При виявленні тріщин у рамі зробити заварку з установкою посилень відповідно до Інструктивних вказівок по зварювальних роботах при ремонті тепловозів, електровозів і моторвагонного рухомого складу. При ушкодженні покривної ізоляції відновити її.

Кулачкові диски, вал, ізоляційні чохли, деталі рухомої системи контакторів, шестерні, що мають ушкодження і тріщини, замінити.

Відрегулювати щільність прилягання силових контактів між собою по всій ширині. Бічні зсуви контактів понад 2 мм усунути.

Зробити ревізію зубчастої передачі. Зношення зубів допускається не більше 0,5 мм. Радіальний зазор підшипника не повинен перевищувати 0,3 мм.

Перевірити послідовність замикання силових і допоміжних контактів кулачкових вимикачів відповідно до таблиці замикання.

Ушкоджені затиски низьковольтних блокувальних пристроїв відремонтувати.

Ушкоджені блокувальні контакторні елементи відремонтувати або замінити, підгорілі контакти зачистити.

Ушкоджені кулачкові вали блокувальних пристроїв розібрати і відремонтувати.

7.8.8 Контактні сегменти реверсорів, гальмових перемикачів, вимикачів двигунів і інших апаратів, що мають оплавлення і задири поверхонь, повинні бути відновлені. Дозволяється заварка ушкоджених елементів з наступним зачищенням.

Блокувальні контакти вимикачів і перемикачів відрегулювати так, щоб при спрацьовуванні апарата низьковольтні кола розмикалися раніш, ніж високовольтні, а замикалися після замикання високовольтних.

Пальці перемикачів (вимикачів) повинні доторкатися сегментів по усій своїй ширині, відстояти від краю сегмента не менше чим на 3 мм.

У роз'єднувачів і перемикачів з клиновими контактами перевірити зношення ножів і щік, прилягання контактних поверхонь ножів і щік, натяг ножів. Зазор між щоками при вимкненому ножі повинен бути не більше 50% товщини ножа. Ушкоджені пружини і ті, що втратили необхідну твердість, замінити.

При виявленні слідів перегріву в шарнірних з'єднаннях ремонт проводити з повним розбиранням і заміною непридатних елементів несправного шарніра.

Очистити всі деталі апаратів від забруднень. Перевірити стан контактних частин, затягування струмоведучих з'єднань, захисних заземлень. Перевірити кріплення всіх болтів і гайок. Ушкоджену ізоляцію відновити з покриттям поверхонь ізоляційними емалями. Відновити маркірування.

Пневматичні приводи розібрати, деталі очистити, оглянути поршні, циліндри, ущільнювальні кільця. Ушкоджені деталі відремонтувати або замінити придатними. Привід змазати, зібрати.

Контактні поверхні силових контактів і сегментів реверсорів, перемикачів і вимикачів змазати тонким шаром технічного вазеліну.

7.8.9 Зняти електронні блоки керування допоміжними машинами, реостатним гальмом і перетворювачі вимірюваної величини. Очистити ВУ і їхні блоки від пилу, перевірити стан ущільнень під блоками ВУ.

Перевірити стан елементів, монтажу, справність електричних з'єднань (болтових і паяних), маркірування проводів, справність кіл сигналізації і захисту ВУ. Вимірити розхил і провал блокувань реле.

Спеціальним приладом перевірити випрямну установку і переконатися у відсутності пробитих діодів і тиристорів.

Перевірити затягування вентилів і щільність прилягання їхніх корпусів до охолоджувачів.

Перевірити параметри резисторів і ємність конденсаторів захисту.

Оглянути монтажні шафи випрямних установок і їхні щити, дефекти усунути.

Перевірити справність блокувань безпеки, правильність їхньої установки.

Зняті електронні блоки керування допоміжними машинами і реостатним гальмом і перетворювачі вимірюваної величини випробувати на стенді відповідно до технологічної інструкції. При необхідності зробити ремонт електронних блоків з заміною деталей. Відремонтовані випрямні установки випробувати.

При випробуванні перевірити:

  • опір ізоляції;

  • розподіл струму між паралельними гілками.

7.8.10 Перегородки дугогасних камер електропневматичних контакторів очистити від нагару і кіптяви, оплавлені дугогасні роги обпиляти. Дугогасні камери, що мають тріщини або товщину стінок (перегородок) менше допустимого, відремонтувати або замінити. Ослабші полюси дугогасних камер закріпити.

Пневматичні приводи контакторів розібрати, замінити мастило і непридатні ущільнення.

Відрегулювати прилягання контактів контакторів один до одного по всій ширині контактної поверхні. Усунути бічні зсуви контактів при їхній величині більше 2 мм. Перевірити притирання, розхил, провал і натискання контактів і привести їх у відповідність з необхідними нормами.

Дугогасні котушки і їхні виводи перевірити, при порушенні паяння, тріщинах і зламах виводів, оплавленнях і підгарах ізоляції їх відремонтувати.

Перевірити стан ізоляційного покриття стійок, ушкоджену ізоляцію відновити або замінити.

Перевірити стан втулок і валиків шарнірних з'єднань. Зазори в шарнірах довести до норми заміною валиків і втулок.

7.8.11 Електромагнітні контактори і реле в залежності від їхнього технічного стану відремонтувати з повним або частковим розбиранням. Перевірити стан їхніх деталей; металеві деталі з тріщинами, а також контакти і шунти з граничними зношеннями замінити.

Тріщини в монолітній ізоляції закрити за допомогою епоксидних компаундів або пластмаси АСТ-Т.

Усі частини протерти від пилу, контактні поверхні зачистити. Зачищення контактів проводити дрібним скляним папером. Усі деталі контакторів закріпити. Переміщення котушок реле і контактів на сердечниках не допускається.

Теплові реле, що мають злами і тріщини корпуса, злами й оплавлення біметалічних пластин і контактів, замінити.

По закінченні ремонту в реле і контакторів перевірити вільність переміщення усіх рухомих частин, розхил, притирання, зсув і натискання контактів відповідно до вимог норм допусків і зношень.

Перевірити дію реле і відрегулювати їх відповідно до технічних даних. У теплових реле перевірити значення струму спрацьовування.

Після закінчення регулювання регулювальні гвинти опломбувати відповідно до вимог креслень.

7.8.12 Електромагнітні (електропневматичні) вентилі оглянути, перевірити справність виводів і цілісність деталей.

При наявності виробітку, забоїн або раковин на притиральній поверхні клапана і його сідла зробити їхнє фрезерування або шліфування з наступним притиранням. Перевірити хід клапанів. Розклепування і напайка стержнів клапанів для регулювання ходу забороняються.

Якори вентилів, що мають погнутість, забоїни, виробіток і не забезпечують нормального натискання на стержень верхнього клапана, замінити.

Замінити ущільнення клапанів, що мають дефекти гуми.

Після збирання вентилі випробувати на стенді.

7.8.13 Контролери машиніста і перемикачі режимів розібрати, оглянути, деталі очистити і відремонтувати. Контактні сегменти і пальці, зношені більше норми або ті, що мають прогари, раковини й інші дефекти, запиляти або замінити. Ізоляційні деталі з тріщинами і відколами, деталі кріплення із зірваною нарізкою, а також металеві частини контролерів, що мають тріщини й ослаблення осей, замінити.

Тріщини в рамах корпусів заварити. При ремонті контролера допускається заварити зношені різьбові отвори і розсвердлити заново. Осі, валики і ролики при наявності зношення замінити або відновити.

Взаємне механічне блокування барабанів повинне бути справним. Зношені деталі блокування відновити.

Заправити мастилом підшипники валів барабанів. Перевірити фіксацію барабана керування на позиціях. Вмикання і вимикання контактів контролера повинні відповідати розгортці. На кожній позиції контролера контакти повинні бути повністю увімкнуті або повністю вимкнуті. Натискання і розрив контактів повинні відповідати технічним даним і нормам допусків і зношень.

Перевірити стан рукоятки штурвала і квадрата реверсивного вала. При необхідності відновити квадрати і замінити вказівні пластини.

Перевірити і відрегулювати роботу перемикаючого пристрою й електромагнітних засувок.

7.8.14 Перевірити чіткість фіксації кнопкових і кулачкових вимикачів в усіх положеннях. Перевірити розрив і провал контактів.

При вмиканні і вимиканні кнопок заїдання їх не допускається. Кнопки з самоповерненням повинні відключатися під дією пружин.

Деталі вимикачів, що мають злами, тріщини і ненормальні зношення, замінити.

7.8.15 Перевірити стан кожухів, каркасів, рейок затисків і монтажу розподільних щитів і зарядного пристрою. Виявлені несправності усунути.

Відремонтувати реле, патрони для ламп, тримачі плавких вставок, перемикачі і резистори.

Перевірити зовнішнім оглядом стан електричного обладнання силової шафи стабілізатора напруги, справність кріплення і паяння електричних проводів. Деталі й обладнання, що мають сліди обгару або перегріву ізоляції, замінити новими. Панель (блоки) керування стабілізатора відремонтувати і випробувати на стенді.

Після огляду і ремонту розподільний щит або стабілізатор напруги випробувати і виконати необхідне регулювання.

Номінальна постійна напруга на виході розподільного щита або стабілізатора (середнє значення) повинне знаходитися в межах: для електровозів змінного струму 56±1,5В, для електровозів постійного струму 52±2В.

Необхідність зняття з електровоза силового обладнання, зв'язаного зі стабілізатором (магнітного підсилювача, трансформаторів), визначити по його технічному стану.

7.8.16 Відповідно до технологічних інструкцій на ревізію і ремонт вілітових розрядників змінного і постійного струму зробити випробування розрядників і переконатися у відповідності нормам пробивної напруги, струму провідності й опору ізоляції. Розрядники, що показали незадовільні результати при випробуваннях, підлягають ревізії з розбиранням і наступним випробуванням.

Після випробувань на розрядниках нанести дату перевірки. Нелінійні резистори очистити, оглянути і випробувати відповідно до вимог інструкції заводу-виробника. Особливу увагу звернути на щільність прилягання резистора до головного вимикача.

7.8.17 Високовольтні і низьковольтні запобіжники і захисні автомати низьковольтних кіл оглянути.

Зняти для ремонту в цеху перегорілі запобіжники, а також ті, що мають ушкодження ізоляційної поверхні або ослаблення армування. Корпуса запобіжників, що мають пропали, тріщини й інші дефекти, замінити.

При ремонті запобіжників заново встановлювані плавкі вставки по матеріалу, довжині і перерізу повинні відповідати вимогам креслень. Не допускаються до постановки плавкі вставки, що мають надлами, окислювання, місцеві зменшення перерізу й ознаки перегріву.

Приймальникам локомотивів проводити регулярну вибіркову перевірку відремонтованих запобіжників.

На корпусі відремонтованого запобіжника нанести напис, що вказує номінальний струм.

Пружні контакти затисків запобіжників, що мають тріщини, оплавлення або втратили пружність, замінити.

У захисних автоматів зняти кришки, контакти зачистити, очистити поверхні деталей від кіптяви, непридатні деталі замінити. Перевірити правильність спрацьовування.

7.8.18 Перевірити стан елементів пускових і гальмових резисторів, резисторів ослаблення збудження, баластових, перехідних і стабілізуючих резисторів, їхніх ізоляторів і шайб. При наявності тріщин у місцях приварювання вивідних кінців їх заварити.

У стрічкових резисторів при виявленні тріщин, прогарів і напливів на стрічці або тримачах і підгарів на ізоляторах елементи замінити новими. Зазор менше 2 мм між витками стрічкових резисторів не допускається. Перевірити наявність вільного ходу тримачів стрічки в ізоляторах. Допускається вирівнювання витків стрічки, попередньо нагрітої до температури 600–700°С. У стрічкових резисторів допускається застосування елементів, зварних не більш ніж із трьох частин, з перевіркою активного опору. При наявності тріщин і відколів ребер ребристі ізолятори елементів замінити.

Мідні шайби, зім'яті і ті, що мають тріщини, замінити новими. Міканітові шайби, зім'яті, розірвані і розшаровані, замінити.

Перевірити значення активних опорів. Відхилення від номінальних значень допускаються не більше ±10%. Допускається регулювання опорів елементів зварюванням крайніх витків латунним дротом.

Трубчасті резистори оглянути, перевірити їхню цілісність, резистори, що мають відколи глазурі й ушкодження каркасів, замінити. Резистори, що мають ушкодження виводів і сліди перегріву, замінити.

7.8.19 Перевірити кріплення і стан стяжних шпильок, згладжуючих реакторів і індуктивних шунтів.

Перевірити опір ізоляції між корпусом і вивідними шинами.

Ізолятори, ізоляційні клиці і рейки, що мають тріщини, обгари і відколи більше 10% відстані можливого перекриття електричною дугою, замінити.

Дозволяються заплавляти прогари шин глибиною до 20 мм, залишати без заварки прогари глибиною до 3 мм, при цьому місце прогару зачистити.

7.8.20 Електропечі, калорифери й обігрівачі розібрати, деталі очистити. Перевірити опір елементів відповідно до технічних даних. Елементи, що мають обрив виводів, жолоблення і ум'ятини замінити. Елементи, що мають відхилення опору від паспортних значень більше ніж ±10 %, замінити.

Кожухи печей і калориферів надійно заземлити за допомогою установних гвинтів на металевих стінках або на бобишках, приварених до корпуса електровоза.

Перевірити справність блокувальних пристроїв калориферів.

7.8.21 Перевірити справність конденсаторів і конденсаторного захисту. Зняти кришки і люки конденсаторних ящиків і шин. Конденсатори оглянути і при наявності течі масла, здуття корпуса, ушкодження виводів замінити. Протерти ізолятори. Конденсатори ємністю, що відрізняється більш ніж на 10% від паспортних даних, замінити.

7.8.22 Зробити ревізію штепселів і розеток міжелектровозних з'єднань і допоміжних кіл. Розетки і штепселі розібрати і перевірити стан ізоляторів, проводів, упаювання їх у гнізда. Погнуті контакти виправити, окислені, зламані і зношені замінити.

Міжелектровозні з'єднання кіл керування при наявності обірваних проводів замінити або відремонтувати. Забороняється наявність більше двох спайок в одному проводі. Зрощування проводів скруткою забороняється.

Корпуса штепсельних рознімань перевірити на відсутність тріщин; ослабші пружини замінити; засувки при необхідності відремонтувати. Після установки розеток на місце перевірити щільність закладення проводів у корпусі. Гумові ущільнення і захисні рукави відремонтувати або замінити.

7.8.23 При ремонті знятої з електровоза акумуляторної батареї зробити її промивання, формування і зарядку відповідно до технологічної інструкції на деповський ремонт нікель-кадмієвих акумуляторних батарей е.р.с. Зробити ревізію штепсельних рознімань акумуляторної батареї.

Наконечники вивідних проводів повинні бути пропаяні і полуджені по всій довжині, покладені в ізоляційну трубку з внутрішнім діаметром, що відповідає зовнішньому діаметру проводів. Кінці ізоляційних трубок ущільнити ізоляційною смоляною стрічкою. Отвори ящика для вивідних проводів ущільнити ізоляційними втулками.

Ящик акумуляторної батареї відремонтувати і пофарбувати усередині хімічно стійкими емалями, а зовні – асфальтовим лаком. Елементи акумуляторної батареї повинні бути надійно укріплені в ящику. Змазати виводи елементів і нікельовані мідні перемички. Перевірити опір ізоляції встановленої в ящику батареї.

7.8.24 Оглянути арматуру освітлювальних і сигнальних приладів і пульти сигнальних ламп; замінити несправні плафони і патрони; перевірити стан підвідних проводів і їхнє кріплення в патронах.

Розкрити і відремонтувати пакетні вимикачі. Перевірити стан контактів, пружин і приводів. Деталі з виробітком замінити, контакти зачистити, протерти. Проводи закріпити.

Перевірити роботу пакетного вимикача, звернути увагу на чіткість фіксацій положень і правильність збирання по виводах.

Оглянути прожектори і буферні фари, патрони ламп. Несправні рефлектори, стекла, непридатні гумові ущільнення замінити. Установити освітлювальні і сигнальні лампи. Перевірити кріплення люків, прожекторів і ободків ліхтарів.

7.8.25 Електричні блокування штор, дверей і щитів ВВК і сходів підйому на дах оглянути. Підгорілі контакти зачистити, перевірити їх розрив і провал. Непридатні елементи замінити. Перевірити кріплення проводів. Перевірити справність тяг, електромагнітних і механічних засувок.

1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   30


написать администратору сайта