Главная страница
Навигация по странице:

  • Комбіновані тури

  • 45.Законодавча база провадження туристичної діяльності в Україні.

  • 53.Вимоги до кадрового складу туристичного підприємства.

  • 46.Види маршрутів за побудовою.

  • 47.Визначення поняття «тур» та ознаки кваліфікації турів. За формою побудови туру: Пекідж-тур

  • Тематичні тури

  • Спортивні тури

  • Шоп-тур

  • Інформаційний (ознайомлюваль-ний) або рекламний тур (фем-тур)

  • За відношен-ням до життєво-го циклу туристич-ного продукту

  • Стратегічні тури

  • За сезонністю

  • За побудовою траси маршруту

  • Багатоденні тури (відпускні)

  • За віком

  • Тури для людей середнього віку

  • Тури для людей третього віку

  • Індивідуальні тури

  • 58.Функції та завдання державних органів виконавчої влади в туризмі.

  • 50.Права й обов’язки туристів і екскурсантів

  • еще туризм. 15. рекреаційна функція туризму


    Скачать 116.11 Kb.
    Название15. рекреаційна функція туризму
    Анкореще туризм.docx
    Дата10.06.2018
    Размер116.11 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаеще туризм.docx
    ТипДокументы
    #20163
    страница5 из 6
    1   2   3   4   5   6
    Тематичні тури – тури, в яких переважають екскурсійні та пізнавальні заходи(відбідуваня музеїв, вивчення мови, сторичний туризм;етнографічний туризм;літературний туризм;
    подорожі міфологічними місцями; туризм для гурманів) Однією з найцінніших переваг тематичного туризму полягає в можливості надання даних послуг протягом усього року. Туристи, які мають особливі інтереси, можуть користуватися послугами тематичного туризму цілий рік, що забезпечує надходження коштів протягом усього року. можуть бути як груповими так і індивідуальними, за спеціально розробленими маршрутами, з урахуванням побажань туристів.

    Курортно-оздоровчі- тури, в яких переважають оздоровчо-лікувальні заходи(курортні програми,профілактичне лікування, водо-, грязелікування, викорсит.мін.вод, відпочинок біля моря, фітопроцедури). Харчування на оздоровчих турах повинен мати асортимент страв, відповідний тій чи іншій дієті, раніше прописаноїврачом-диетологом. Для організації оздоровчих турів використовуються зручні, комфортабельні готелю, пансіонати, санаторії, які працюють у тихих озеленених районах, поблизу природничих чи штучних водойм.

    Спортивні тури з насиченням спортивними заходами чи з активними засобами пересування( походи та прогулянки, катання на лижах, санчатах, велотури, дайвінг, пригдницькі експедиції) Всі тури спортивно-оздоровчого напрямку можна умовно поділити на три великі групи:
    тури без спортивних походів, що включають в програму відпочинку в туристичному комплексі різноманітні види спортивно-оздоровчих, а також інтенсивних спортивних занять;
    тури, що містять у своїй програмі некатегорійні спортивні (любительські) походи;
    тури для туристів-спортсменів з використанням походів задля отримання або захисту певної категорії різної складності.Комбіновані тури – поеднують елементи тематичних, курортно-оздоровчих чи спортивних подорожей. Шоп-тури – тур.подорож з метою купівлі певних товарів, характериних для країни пербування. (взуття, трикотажу й інших товарів — у Туреччині, Італії, Португалії, Сирії; текстилю — в Індонезії; хутра — в Греції й Аргентині; меблів — у Польщі й Італії; теле- і радіотоварів — в ОАЕ; автомашин — у Німеччині, Швеції, Голландії). Ціна турпакета зазвичай включає: переліт, трансфери, страховку, проживання в недорогому готелі, поїздки до торгових центрів, на склади і фабрики в супроводі гіда, який допомогає робити покупки. За наявності великої кількості шоперів турфірми відправляють їх чартерними рейсами.
    45.Законодавча база провадження туристичної діяльності в Україні.

    Інструкція про умови і правила провадження
    підприємницької діяльності, пов'язаної з організацією іноземного та зарубіжного туризму (ліцензійні умови), та контроль за їх дотриманням спрямована на впорядкування туристичної діяльності, що здійснюється суб'єктами підприємництва України, які надають послуги в галузі іноземного та зарубіжного туризму, захист прав та інтересів держави в галузі туризму, захист прав та інтересів споживачів туристичних послуг, забезпечення їх безпеки.

    Інструкція визначає основні умови і правила, якими повинні
    керуватися у своїй діяльності суб'єкти туристичної діяльності
    незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування.

    Для провадження діяльності, пов'язаної з організацією
    іноземного та зарубіжного туризму, суб'єкти туристичної діяльності
    отримують у встановленому порядку ліцензію.

    Туроператор і турагент повинні дотримуватися таких організаційних вимог:

    - Провадити діяльність у галузі туризму, яка підлягає ліцензуванню, лише за наявності відповідної ліцензії.

    - Надавати туристичні послуги, що підлягають обов'язковій сертифікації, після проведення такої сертифікації в установленому порядку

    - Залучати до надання туристичних послуг осіб, які відповідають кваліфікаційним вимогам, що визначені цими Ліцензійними умовами, а у випадках, визначених чинним законодавством України, мають відповідні дозволи на право здійснення туристичного супроводу.

    - Надавати туристичні послуги в обсягах та в терміни, обумовлені договором про туристичне обслуговування.

    - Виконувати вимоги чинного законодавства України щодо забезпечення безпеки туристів, охорони туристичних ресурсів України та довкілля.

    -Документи, пов`язані з провадженням туристичної діяльності, повинні зберігатися у туроператора і турагента відповідно до вимог чинного законодавства України.

    - Туроператор і турагент повинні вести облікову та іншу, визначену чинним законодавством України, документацію та звітність.

    - Подавати до місцевих органів виконавчої влади в галузі туризму та органів державної статистики за місцезнаходженням у визначені терміни, у повному обсязі достовірну статистичну інформацію за формами державної статистичної звітності .

    - Відшкодовувати в установленому чинним законодавством України порядку збитки, завдані туристам, іншим особам та довкіллю.

    - Укладати з туристом договір про туристичне обслуговування в письмовій (електронній) формі відповідно до вимог чинного законодавства України.

    - З метою забезпечення прав та законних інтересів громадян–споживачів туристичних послуг туроператор і турагент зобов'язані здійснити фінансове забезпечення своєї цивільної відповідальності (гарантією банку або іншої кредитної установи) перед туристами у розмірах, установлених статтею 15 Закону України “Про туризм”.

    - Повідомляти орган ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії. У разі виникнення таких змін ліцензіат повинен протягом десяти робочих днів подати до органу ліцензування письмове повідомлення разом з документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни, для внесення відповідних змін до ліцензійного реєстру туроператорів і турагентів.

    - У разі зміни найменування ліцензіата або прізвища, імені, по батькові фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності ліцензіат протягом десяти робочих днів після перереєстрації в органі державної реєстрації повинен подати до органу ліцензування заяву про переоформлення ліцензії встановленого зразка (додаток 4) разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни. Не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною.

    У разі зміни місцезнаходження ліцензіат зобов’язаний протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом державної реєстрації внесення змін подати до органу ліцензування заяву про переоформлення ліцензії встановленого зразка разом з ліцензією, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально засвідченими копіями, які підтверджують зазначені зміни. Не переоформлена в установлений строк ліцензія є недійсною.
    53.Вимоги до кадрового складу туристичного підприємства.

    Керівник суб'єкта туристичної діяльності або туристичного підрозділу повинен мати вищу освіту, а також спеціальну туристичну освіту або досвід роботи в галузі туризму не менше 3 років.

    Суб'єкт туристичної діяльності зобов'язаний зберігати рішення засновників(а) (протокол, наказ тощо) про призначення керівника суб'єкта туристичної діяльності.

    Назва посади керівника суб'єкта туристичної діяльності повинна відповідати назві його посади в установчих документах.

    У суб'єкта туристичної діяльності повинні зберігатися трудові угоди (при їх укладанні з працівниками), документи (копії) про освіту чи фахову підготовку, трудові книжки працівників тощо.

    Суб'єкт туристичної діяльності має право залучати гідів-перекладачів та екскурсоводів до роботи з іноземними туристами за умови наявності в них документів, що підтверджують їх фахову підготовку. Копії зазначених документів повинні зберігатися у суб'єкта туристичної діяльності.

    У штаті туроператора повинно налічуватись не менше 50 відсотків фахівців, які мають стаж роботи в галузі туризму не менше 3 років або вищу освіту в галузі туризму.

    Керівник турагента чи керівник філії, іншого відокремленого підрозділу турагента (юридичної особи) повинен мати стаж роботи в галузі туризму не менше 3 років або освіту в галузі туризму.

    У штаті турагента (юридичної особи) повинно налічуватись не менше 30 відсотків фахівців, які мають стаж роботи в галузі туризму не менше 3 років або освіту в галузі туризму.

    Турагент – суб’єкт підприємницької діяльності–фізична особа повинен мати освіту в галузі туризму.

    У штаті суб'єкта туристичної діяльності (туристичного підрозділу) повинно налічуватись не менше 30 відсотків фахівців, які мають спеціальну туристичну освіту або стаж роботи в галузі туризму не менше 3 років.
    46.Види маршрутів за побудовою.

    Туристский маршрут – це попередньо намічений шлях туристського походу (екскурсії, подорожі), характеризується певним порядком переміщення туристів за географічними точкам [5].

    За побудовою траси:

    - лінійні – тури з відвідуванням декількох пунктів обслуговування та неспівпаданням пунктів початку та завершення подорожі;;

    - радіальні – тури, з відвідуванням одного пункту (міста) обслуговування, звідки можливі екскурсії, але за умови повернення на місце основного обслуговування;;

    - кільцеві- тури з відвідуванням декількох пунктів (міст) обслуговування, де пункт початку та закінчення подорожі співпадають;

    - комбіновані – які включають елементи описаних вище маршрутів у різних варіаціях.
    47.Визначення поняття «тур» та ознаки кваліфікації турів.

    За формою побудови туру: Пекідж-тур – це подорож за визначеним маршрутом з певним комплексом послуг, тобто пакет послуг, який включає не менше двох компонентів з таких як: перевезення, розміщення, харчування чи інші послуги. Інклюзив-тур – це тур, що складається з різних видів послуг, кожна з яких може бути реалізована окремо та має власну роздрібну ціну.

    В залежно-сті від змісту програм обслуговування: Тематичні тури – тури, в яких переважають екскурсійні та пізнавальні заходи (відвідування музеїв, фольклорних свят, вивчення мови, івентивний туризм ; Курортно-оздоровчі – тури, в яких переважають оздоровчо-відновлювальні заходи ; Спортивні тури – тури з насиченням спортивними заходами чи з активними засобами пересування.; Комбіновані тури – тури, які поєднують елементи тематичних, культурно-оздоровчих чи спортивно-пішохідні тури; Паломницькі тури – тури, з метою відвідування місця культового поклоніння святим місцям (паломництва) відповідно до релігійного віросповідання, здійснення обітниці, участі в обряді, духовного самозбагачення та ін. Шоп-тур – це туристична подорож, метою якої є купівля певних товарів, характерних для країни перебування (відвідування).

    За формою організації подорожі: VIP – тури – тури за класом обслуговування “VIP” в яких всі елементи туру підбираються відповідно до індивідульного замовлення туриста, в основному одиничного виконання та вирізняються найвищою якістю обслуговування; Тури A la cartе – тури з визначенням маршруту за вибором самих туристів; Тури Stop-over – індивідуальні тури для транзитних туристів; Cet – тури – стандартні економічні тури для групового туризму; Тур “Каскад” (або “фікс-тури”) – це групові тури, в яких склад групи формується безпосередньо в країні (чи місці) відвідування, подорож яких відбувається за заздалегідь зпланованим маршрутом, за визначеною (фіксованою) програмою перебування та з певним комплексом послуг;

    Велнес – тур – це тури на санаторно-курортне лікування, регенерацію, рекреацію, релаксацію чи з будь-якою іншою метою, яка спрямована на відтворення життєвих сил, відпочинок та оздоровлення. Джип-сафарі – це подорожі на природу, або подорожі в заповідник на джипах-внедоріжниках та організується здебільшого як організована колонна автомашин, в якій окрім джипів з туристами та супроводжаючими,також слідує транспорт з палатками, паливом, продуктами харчуван-ня та ін. знаряддям. Круїзні програми – це програми перебування на круїзному судні, які включають змістовну програму відпочинку та берегову програму, - сукупність послуг , що надаються учасникам круїзу в портах заходу судна в період його зупинки. Інформаційний (ознайомлюваль-ний) або рекламний тур (фем-тур) – безкоштовний чи пільговий (реалізований за собівартістю) тур, що організується для турагенств чи (або) співробітників авіаком-паній з метою їх ознайомлення з певними туристичними маршрутами та центрами. Тур “Система фортуна” – продаж пакетів послуг зі знижкою за проживання без вказівки конкретного готелю, назва якого стає відомою при приїзді на місце відпочинку.

    За відношен-ням до життєво-го циклу туристич-ного продукту : Основні тури – це тури, що знаходяться на стадії росту та приносять основний прибуток туристичному підприємству; Підтримуючі тури – це тури, що стабілізують доходи від продажу та знаходяться на стадії зрілості; Стратегічні тури – це тури, що забезпечують майбутні прибутки туристи-чного підприємства та знаходяться на стадії розробки та впровадження; Тактичні тури – тури, що стимулюють продаж основних та знаходяться, як правило, на стадії росту та зрілості.

    За сезонністю: Цілорічні тури – до них відносяться всі види турів за наявністю цілорічного графіку дії (напр.:екскурсійні програ-ми). Сезонні тури – це тури, які функціонують на протязі певного сезону (чи сезонів).

    За побудовою траси маршруту: - лінійні – тури з відвідуванням декількох пунктів обслуговування та неспівпаданням пунктів початку та завершення подорожі;;

    - радіальні – тури, з відвідуванням одного пункту (міста) обслуговування, звідки можливі екскурсії, але за умови повернення на місце основного обслуговування;;

    - кільцеві- тури з відвідуванням декількох пунктів (міст) обслуговування, де пункт початку та закінчення подорожі співпадають;

    - комбіновані – які включають елементи описаних вище маршрутів у різних варіаціях.

    За тривалістю подорожі: Багатоденні тури (відпускні) – тури на термін від 7 днів та більше, здебільшого курортно-оздоровчого, розважального та рекреаційного змісту;

    Тури вихідного дня (week-end tours) – тури на 2-4 дні, здебільшого які припадать на кінець робочого тижня чи святкові дні.

    За віком: Дитячі тури – тури, в яких окрім основних послуг переважають пізнавальні, спортивно-оздоровчі, навчальні, розважальні заходи; Молодіжно-студентські тури – тури, в яких окрім основних послуг переважають заходи розважального характери, анімаційні та музичні програми, тощо; Тури для людей середнього віку – тури, в яких окрім основних послуг, пропонується ряд заходів культурно-розважального характеру, пізнавальних та ознайомлювальних програм;

    Тури для людей третього віку – тури, в яких окрім основних послуг, переважають заходи оздоровчого, профілактичного характеру, а також користуються підвищеним попитом екскурсійно-пізнавальні програми, в тому числі культурного характеру.

    За складом груп подорожуючих: Індивідуальні тури – тури, склад послуг в яких визначається самим замовником, а програма туру формуєтсья в момент продажу послуг туристу; Сімейні тури, Групові тури – тури у складі групи туристів, які здійснюються за заздалегідь спланованим маршрутом з певним набором туристичних послуг.
    58.Функції та завдання державних органів виконавчої влади в туризмі.

    Діяльність Міністерства культури і туризму (МКТ) визначена Положен-

    ням про відповідне міністерство.

    Основними завданнями Міністерства культури і туризму України є:

    1) участь у формуванні й забезпечення реалізації державної політики у сферах культури, туризму, діяльності курортів, а також державної мовної

    політики; 2) участь у формуванні й реалізації державної політики у сфері захисту

    суспільної моралі; 3) координація здійснення центральними органами виконавчої влади заходів з питань, віднесених до його відення; 4) сприяння створенню умов для задоволення національно-культурних потреб громадян України та українців, які проживають за межами України, збереженню і популяризації культурних надбань Українського народу; здійснення міжнародного співробітництва з питань, що належать до компетенції МКТ України.

    Безпосередньо організацією туристської діяльності в Україні займається Державна служба туризму і курортів, діяльність якої визначена Положенням про відповідну службу. Державна служба туризму і курортів (Держтуризмкурортів) є урядо-

    вим органом державного управління, який діє у складі МКТ і йому підпорядковується.

    Держтуризмкурортів у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України й Кабінету Міністрів України, цим

    Положенням і наказами МКТ.

    Основними завданнями Держтуризмкурортів є:

    – участь у реалізації державної політики в туристській і курортній галузі; – здійснення в установленому порядку управління у туристській галузі, зокрема в межах, визначених МКТ, управління майном підприємств, установ та організацій, що провадять діяльність у туристській галузі і належать до сфери управління МКТ; – узагальнення практики застосування законодавства у туристській і курортній галузі, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення;

    – виконання відповідно до законодавства контрольно-наглядових функцій; – здійснення регулятивних і дозвільно-реєстраційних функцій у туристській і курортній галузі щодо фізичних та юридичних осіб.
    50.Права й обов’язки туристів і екскурсантів

    Туристи і екскурсанти мають право на:

    – реалізацію закріплених Конституцією України прав громадян на відпочинок, свободу пересування, відновлення і зміцнення здоров'я, на безпечне для життя і здоров'я довкілля, задоволення духовних потреб, захист і повагу людської гідності;

    – необхідну і достовірну інформацію про правила в'їзду до країни (місця) тимчасового перебування, а також виїзду з країни (місця) тимчасового перебування і перебування там, про звичаї місцевого населення, пам'ятки природи, історії, культури та інші об'єкти туристського показу, що знаходяться під особливою охороною, стан навколишнього середовища;

    – інформацію про наявність ліцензії у суб'єкта, який здійснює підприємницьку діяльність у галузі туризму, дозволів, сертифікатів, інших документів, на-

    явність яких передбачена законодавством;

    – отримання обов'язкової інформації, що передує укладенню договору;

    отримання туристських послуг, передбачених договором;

    – особисту безпеку, захист життя, здоров'я, прав споживача, а також майна;

    – одержання відповідної медичної допомоги;

    – відшкодування матеріальних і моральних збитків у разі не виконання або

    неналежного виконання умов договору;

    – сприяння з боку органів державної влади України в одержанні правових

    та інших видів допомоги, а громадяни України також і за її межами;

    – реалізацію інших прав.

    Туристи і екскурсанти зобов'язані:

    – не порушувати прав та законних інтересів інших осіб, вимоги законів, які

    діють на території країни перебування; 95

    – виконувати митні, прикордонні, санітарні та інші правила;

    – поважати політичний і соціальний устрій, традиції, звичаї, релігійні віру-

    вання країни (місця) перебування;

    – зберігати довкілля, дбайливо ставитися до об'єктів природи та культурної

    спадщини в країні (місці) тимчасового перебування;

    – дотримуватися умов і правил, передбачених договором про надання ту-

    ристських послуг;

    – надавати персональну інформацію в обсязі, необхідному для реалізації

    туристського продукту;

    – дотримуватися під час подорожі правил особистої безпеки;

    – відшкодовувати збитки, завдані їх неправомірними діями.

    – виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством України та

    законодавством країни тимчасового перебування.
    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта