Главная страница

Регіональна економіка терміни на екзамен 2013. агропромислова інтеграція


Скачать 103.5 Kb.
Названиеагропромислова інтеграція
АнкорРегіональна економіка терміни на екзамен 2013.doc
Дата07.06.2018
Размер103.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаРегіональна економіка терміни на екзамен 2013.doc
ТипДокументы
#20086

«агропромислова інтеграція» - поєднання сільськогосподарського виробництва з переробленою промисловістю та іншими галузями народного господарства.

Агропромисловий комплекс – сукупність ланок господарства діяльність яких тісно пов’язана з в-твом зберіганням, транспортуванням, переробкою і збутом с/г продукції.

«агропромисловий територіальний комплекс» - сукупність розташованих на певній території підприємств і організацій, діяльність яких тісно пов’язана з виробництвом, переробкою та збутом сільськогосподарської продукц

«агропромисловий центр» - це складний комплекс, де економічно, технологічно та організаційно взаємопов'язані між собою багато галузей і виробництв. АПК має надто складну функціональну і галузеву структуру.

«адміністративно-територіальний устрій» - Спосіб територіальної організації держави, який характеризується певною формою конституційно-правових відносин між державою в цілому та її складовими частинами, виявляється в особливостях правового статусу адміністративних одиниць та розподілу владних повноважень між центральними і місцевими органами влади.

«акваторія» - Ділянка водної поверхні певної водойми у визначених межах.

анклав» - Територія, або частина однієї держави, оточеної зі всіх сторін територією іншої держави ((або частина території однієї держави, яка не має спільних меж зі своєю материнською частиною і є оточеною територією іншої держави.)))

Антропогенний вплив на природу – будь-які процеси зміни навколишнього природного середовища, які спричинені діяльністю люди

«безробіття» - Економічна категорія, яка відбиває економічні відносини щодо вимушеної незайнятості працездатного населення.

Будівельно-індустріальний комплекс - сукупність підприємств і галузей продукція яких призначена для капітального будівництва у сферах промисловості, с/г, транспорту тощо.

«валовий національний продукт» - Сукупність усіх вироблених у країні товарів та наданих послуг за рік незалежно від розташування національних підприємств.

«вантажообіг» - Основний показник роботи транспорту, обчислюється як добуток кількості( в одиницях ваги або об’єму) вантажів на відстань перевезення. Розрізняють вантажообіг: змінний, добовий, тижневий, міс річ

«вільна економічна зона» - Територія, де іноземні та вітчизняні фірми користуються податковими пільгами.

Вугільна промисловість – це базова галузь для розвитку елетроенергетики, коксохімії, метал

«галузь господарства» - це сукупність якісно однорідних груп господарських одиниць, що виробляють продукцію, надають послуги, та здійснюють інші види суспі діял

«геополітика» - політологічна концепція, що вбачає у політиці  визначальну роль географічних факторів: просторове розташування країни, розмір території (((наука, яка розглядає вплив географічних чинників на внутрішню й особливо зовнішню політику держав і націй. Однак таке тлумачення вже не є актуальним. На сьогодні є цілий ряд наукових шкіл, які по своєму трактують цей термі

«геополітичне структурування світу» - «геополітичне структурування світу» - Геологічна структура:1)Регіональні лідери-Узбекістан, Індонезія, Чилі 2)Геостратегічні країни-активні(США, Росія,Нім,Фран,Китай)-пасивні(Великобританія,Японія, Індія)3)Геополітичні центри – (Україна, Азербайджан, Пд. Корея, Туреччина, Іран)

«господарський комплекс» - система виробництва, обміну, розподілу і споживання, що склалася на певній території

«демографічна криза» - Глибоке порушення відтворення населення, що загрожує самому його існуванню.

«демографічна політика» - цілеспрямована діяльність державних органів і інших соціальних інститутів у сфері регулювання процесів відтворення населення, покликана зберігати або змінювати тенденції динаміки чисельності, структури, розселення і якості населення.

«демографічний вибух» - означає явище прискореного збільшення кількості землян у XX ст. Власне, в усі часи люди прагнули відтворити себе у нащадках і піклуватися про них. Наші предки тільки тому й вижили, що робили це досить успішно.

«демографічний потенціал» - якість людності (населення),до якості людності в першу чергу належить потенція до самовідтворення

«депопуляція» - систематичне зменшення абсолютної чисельності населення будь-якої країни або території як наслідок звуженого відтворення населення, коли наступні покоління чисельно менше за попередніх

Єврорегіон – організаційна форма співробітництва адміністративно-територіальних одиниць європейських держав, що здійснюється відповідно до дво- або багатосторонніх угод про транскордонне співробітництво.

«екологізація регіону» - Стратегічний напрямок.підвищення його конкурентоспроможності.складова політики поліпшякостжит

«екологізація» - процес неухильного і послідовного впровадження систем технологічних, управлінських, юридичних та інших рішень, організації виробництва, що дозволяють підвищувати ефективність використання природних ресурсів з поліпшенням або хоча б збереженням якості довкілля

екологічна катастрофа» - надзвичайно швидка і тому небезпечна деструкційна зміна умов навколишнього середовища глобального чи локального масштабу, яка пов'язана з нанесенням величезної шкоди навколишньому середовищу, загибеллю рослин, тварин і людей.

«екологічна криза» - термін для позначення важкого перехідного стану екологічних систем і біосфери в цілому.

Екологічна політика – це система цілей, заходів і видів діяльності різних суб’єктів господарювання та управління, спрямованих на формування екологічної безпеки та задоволення еколого-економічних потреб суспільст

«екологічна регіональна політика» - система цілей і дій, що реалізуються органами державної влади і місцевого самоврядування, спрямованих на збереження довкілля та забезпечення еколого-безпечних умов життєдіяльності населення за допомогою методів, що враховують специфіку територій.

«екологічна рівновага» - це баланс природних та антропогенних процесів, що забезпечує максимальний еколого-соціально-економ ефек

Екстерналії – зовнішні ефекти або наслідки екн. Діяльності позитивного або негатив прояв

«екологічна система» - складна ієрархічна структура організованої матерії, в якій при об'єднанні компонентів в більші функціональні одиниці виникають нові якості, що відсутні на попередньому рівні

Економічне районування - науково обґрунтований поділ країни на економічні райони, що історично склалися, для кращої територіальної організації в-тва й управління нар. господарс

«екологічний моніторинг» - система спостережень, збору, обробки, передачі, збереження та аналізу інформації про стан навколишнього природного середовища, прогнозування його змін та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для винесення управлінських рішень.

«економічне активне населення» - частина населення обох статей, яка протягом певного періоду забезпечує пропозицію своєї робочої сили для виробництва товарів і надання посл

Економіка природокористування – галузь науки, що вивч особливості регулювання взаємовідносин у сфері соц..-екн. Розвитку суспільства в контексті ефективності використання прир. Ресурсів.

«економічний потенціал» - сукупність наявних та придатних до мобілізації основних джерел, засобів країни, що використовуються і можуть бути використані для економічного зростання й соціально-економічного прогресу.

«економічний простір» - це складна, динамічна, поліструктурна система реально існуючих економічних відносин, які постійно розвиваються, забезпечуючи економічну доцільність сукупності господарських структур.

«економічний район» - територіально цілісна частина народного господарства країни

«експорт» - вивіз із митної території країни за кордон товарів і послуг без зобов'язання їхнього зворотного повернення.

«зелена революція» - комплекс змін в сільському господарстві країн, що розвиваються, мали місце в 1940-х — 1970-х роках і привели до значного збільшення світової сільськогосподарської продукції. Включав активне виведення продуктивніших сортів рослин, розширення іригації, вживання добрив, пестицидів, сучасної техніки.

Закономірність – це прояв загального економічного закону в конкретних умовах.

Закон - це об’єктивні, стійкі зв’язкі між явищами й елементами суспільних систем.

«земельна рента» - дохід, який отримують землевласники, реалізуючи власність на землю

«земельний кадастр» - упорядкована інформаційна система про правове, природне, господарське, економічне та просторове положення об'єктів, що підлягають обліку в системі відповідного рівня управління.

«імпорт» - ввезення товарів, послуг (іноді може вживатися стосовно капіталу, знань, технологій)

Інфраструктура – це комплекс галузей національної економіки що забезпечує загальні умови її функціонування.

«індекс людського розвитку» - це індекс для порівняльної оцінки рівня життя, писемності, освіти, середньої тривалості життя та інших показників країни.

Індикатори стійкого розвитку – окремі фрагмента інформації що відображають стан усієї системи в контексті напрямів її розвитку: вдосконалення, деградації і сталості.

«інноваційний потенціал» - сукупність науково-технологічних, фінансово-економічних, виробничих, соціальних та культурно-освітніх можливостей країни , необхідних для забезпечення інноваційного розвитку економіки.

«каботаж» - прибережне плавання між портами однієї держави, без входу в іноземні порти.

«кластер» - це група фірм у межах однієї галузі, розміщені в одній географічній області.
галузеве, територіальне та добровільне об'єднання підприємницьких структур, які тісно співпрацюють із науковими (освітніми) установами, громадськими організаціями та органами місцевої влади з метою підвищення конкурентноздатності власної продукції і сприяння економічному розвитку регіону.

«комбінування» - форма організації промисловості, при якій в-тва, що випускають різні продукти, об'єднуються в одному підприємстві - комбінаті. Сприяє підвищенню ефективності виробництва, раціональному розміщенню продуктивних сил і розвитку територіальних промислових комплексів.

«кооперування» - виробничі зв'язки між підприємствами, які спільно виготовлять кінцеву продукцію.

концентрація - зростання кількості великих підприємств, їх об'єднання і зосередження на них усе більшої частини засобів в-тва, робітників, випуску продукції. Ефект - зростає ефективність в-тва за рахунок масовості випуску продукції.

Комплекс освіти – це найбільш важлива галузь довгострокового капіталовкладення, від якої залежить подальший науковий, технічний і освітній рівень господарства та економіки.

«латифундія» - велике приватне земельне володіння, помістя.

Легка промисловість – ссукупність галузей, що забезпечують населення предметами побуту та виробляють продукцію промислового призначення, а також культурно-побутові товари.

Лісопромисловий комплекс – це сукупність підприємств, пов’язаних із вирощуванням і переробкою лісової сировини.

Лісові ресурси – це деревина, технічна і лікарська сировина, кормові та інш. Продукти лісу, що використ для задоволення потреб населення і в-тва.

Лісова промисловість – сукупність галузей і в-тв, підприємства яких здійснюють заготівлю деревини, її комплексну механічну, хім. Переробку.

«макрорегіон» - велика економічна зона країни з характерними природними та економічними умовами розвитку продуктивних сил, що залежать від поєднання і концентрації природних ресурсів, історичних факторів господарського розвитку та регіонального розподілу населення.

Машинобудування – комплекс взаємопов’язаних галузей, які виробляють машини, устаткування, інструменти для виробничої і невиробничої сфер, а також різноманітні апарати і прилади побутового і культурного призначення.

Металургійний комплекс – складова великого міжгалузевого комплексу з в-тва конструкційних матеріалів світу, що включає видобуток, збагачення й агломерування руд, в-тва сталі, чавуну тощо.

«механічний рух населення» - це переміщення людей через кордони регіона, яке пов’язано зі зміною їх місця проживання.

«міграція» - переміщення людей через кордони тих чи інших територій зі зміною місця проживання назавжди або на більш-менш тривалий час

«місія регіону» виражає вищий сенс, мету існування громади в майбутньому.

«місто» - тип поселення, зазвичай значного за чисельністю й густотою населення, жителі якого зайняті, як правило, поза сільським господарством.

«міська агломерація» - територіальне утворення, в основі якого лежить певне місто, а також певна сукупність селищ міського типу, сільських та інших поселень, які об'єктивно об'єднані в єдине ціле економічними, у тому числі трудовими та соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими звя'зками, а також екологічними інтересами.

Міжгалузеві комплекси – система економічно взаємопов’язаних галузей матеріального а нематеріального в-тва. Формується внаслідок кооперації та інтеграції підприємства.

«паливно-енергетичний баланс» - баланс в-тва, переворення та використання всіх видів енергії: мінеральної, сонячної, вітрової, хвильової тощо.

Паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) – це міжгалузева система що розвивається на основі видобутку палива і в-тва енергії, їх транспортування, розподілу і використання.

«послуга» - дія або діяльність когось на користь іншої особи. В комерції - трудова доцільна діяльність, результати якої відображаються у корисному ефекті, особливій споживній вартості. Особливістю послуги є збіг у часі та в просторі процесів виробництва, реалізації і споживання її споживної вартості.

«природний приріст населення» - це перевищення народжуваності над смертністю (обчислюється на 1000 жителів на рік). Він може бути додатним у разі перевищення народжуваності над смертністю і від'ємним, коли смертність більша від народжуваності, або нульовим, коли ці показники мають однакове значення.

«природні ресурси» - це однорідні складові природи, що є елементами екосистеми і придатні для задоволення певних потреб людини. Природні ресурси поділяються на ресурси неживої природи і ресурси живої природи.

Принципи – правила розвитку, що базуються на пізнанні і врахуванні закономірностей, якими керуються держава на певному історичному етапі.

Потенціал – можливості району виконати внутр. І зовнш функції.

«природні умови» - сукупність живих організмів, тіл і явищ природи, які впливають на життєдіяльність і господарську роботу суспільства, але не залучені в матеріальне і виробниче використання, виробничу і невиробничу діяльність людей (клімат).

Промисловість буд матеріалів – базова ланка будівельно-індустріального комплексу що випускає різноманітні деталі, конструкції, вироби для буд індустрії.

«природно-ресурсний потенціал» - сукупна продуктивність природних ресурсів території як засобів виробництва і предметів споживання, яка виражається в їх суспільній споживчій вартості.

«природокористування» - сфера виробничої та наукової діяльності, спрямованої на комплексне вивчення, освоєння, використання, відновлення, поліпшення й охорону природного середовища та природних ресурсів з метою розвитку продуктивних сил, забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини.

«продовольча проблема» - Голод як крайній її прояв і величезне соціальне лихо знекровлював людей і в давнину , і в середні віки, і в нові, й навіть у новітні часи.

«продовольчий комплекс» - це сукупність взаємопов'язаних підприємств з виробництва продовольчої сировини, її заготівлі, переробки, зберігання і реалізації через торговельно-розподільчу мережу і ринок.

«продуктивні сили» - засоби виробництва (знаряддя праці та предмети праці), за допомогою яких виробляють матеріальні блага, а також люди, що здатні до праці, мають певні навички й знання і приводять у дію ці засоби та вдосконалюють їх.

«промислова агломерація» - територіальне зосередження галузевих і багатогалузевих промислових центрів, промислових вузлів на порівняно невеликій території.

«промислова політика» - цілісна система заходів, інвестиційно-структурних перетворень, які здійснюються з допомогою певних механізмів, спрямованих на розв´язання стратегічних і тактичних завдань розвитку країни, - зростання промислового виробництва та окремих галузей, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних промислових товарів.

«промислова революція» - перехід від ручного, ремісничо-мануфактурного до великого машинного фабрично-заводського виробництва, який розпочався в Англії у другій половині XVIII ст.

«промисловий пункт» - це найменші елементи територіальної організації господарства, що характеризуються точним розміщенням на території.

Промисловий центр – група промислових підприємств, взаємопов’язаних спільними допоміжними в-твами.

Промисловий район – територія, що відрізняється від іншої території, сукупністю складових, які характеризуються єдністю та цілісністю.

Промисловий вузол – територіальне зосередження кількох підприємств різних галузей у кількох близько розташованих центрах, серед яких виділяється найбільший – ядро.

«промислово-територіальний комплекс» - це поєднання підприємств і закладів, для яких територіальна цілісність компонентів є додатковим фактором підвищення економічної ефективності за рахунок: − значній стійкості взаємних зв’язків і ритмічності виробничого процесу; − скорочення транспортних витрат; − раціонального використання всіх видів ресурсів; − створення оптимальних умов для поєднання галузевого і територіального планування і управління.

«радіус торговельного обслуговування» - це відстань на яку споживач згоден пересуватися для задоволення власних потреб.

«районологія» - це наукове пізнання процесів районоутворення і районування.

«районування» - це процес поділу території на відносно цілісні частини району.

Регіональні лісо виробничі комплекси – міжгалузеві поєднання взаємопов’язаних підприємств, які здійснюють в-тво, заготівлю, переробку продуктів лісу на території та реалізацію готової продукції.

«регіон як квазідержава» - регіон являє собою відносно відособлену підсистему національної економіки та враховує світову тенденцію передачі на регіональний рівень більших функцій і фінансових ресурсів. Міжрегіональні економічні відносини здійснюються в рамках асоціацій економічної взаємодії.

«регіон як квазікорпорація» - регіон як великий суб’єкт економічної діяльності активно конкурує з іншими регіонами та транснаціональними компаніями на ринках виробництва товарів та послуг.

«регіон як соціум» - орієнтація на підвищення якості життя населення на основі відтворення освіти, охорони здоров’я, культурних цінностей та навколишнього середовища.

«регіон» - визначена територія, що має цілісність та взаємозв’язки складових елементів

«регіональна економіка» - це галузь наукових знань про економіку регіонів, закономірності економічного розвитку і функціонування суб’єктів господарювання на конкретній території.

«регіональна політика» - сфера діяльності держави щодо управління економічним, соціальним і політичним розвитком країни в просторовому (регіональному) аспекті, тобто пов'язана з взаємовідносинами між державою і регіонами, а також регіонів між собою. Є складовою частиною національної стратегії соціально-економічного розвитку.

Регіональна політика держави – це система заходів що здійснюються органами державної влади з метою управління політичним економічним та соціальним розвитком регіонів і територіально-адміністративних одиниць.

«регіонознавство» - галузь наукових знань, яка вивчає територіальну організацію господарства і життєдіяльності населення.

«ресурсозбереження» - це прогресивний напрям використання природно-ресурсного потенціалу, що забезпечує економію природних ресурсів та зростання виробництва продукції при тій самій кількості використаної сировини, палива, основних і допоміжних матеріалів.

«ринок праці» - сфера формування попиту і пропозиції на робочу силу. Через ринок праці здійснюється продаж робочої сили на визначений термін. Ринок впливає на всi сфери економіки.

Районоутворення – це об’єктивний процес формування і розвитку районів як інтегральних територіально-виробничих систем, що віддзеркалює об’єктивні та суб’єктивні чинники формування і розвитку економічних районів.

«розміщення продуктивних сил» - це динамічний стан, що характеризує їх розподіл за територією відповідно до природних, соціальних і економічних умов та факторів, який визначається особливостями територіального поділу праці певної соціально-економічної фармації.

«собівартість виробництва» - Вартість факторів виробництва, які необхідно витратити на виробництво продукції, та її збут.

«соціальна сфера» - одна з найважливіших сфер життя суспільства, в якій реалізуються соціальні інтереси всіх верств населення, відносини суспільства і особи, умови праці й побуту, здоров’я, відпочинку.

«сталий розвиток» - загальна концепція стосовно необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

«статева структура населення» - є одним з важливих демографічних показників. Він дозволяє зробити певні висновки щодо демографічних тенденцій та визначити можливі зміни динаміки чисельності населення в майбутньому. Сама ж статево-вікова структура населення є результатом особливостей народжуваності і смертності населення в конкретних історичних умовах відтворення.

Спеціалізація – випуск підприємством однорідної продукції.

Соціальна інфраструктура – комплекс галузей, пов’язаних з відновленням людини і її робочої сили.

«стійкий розвиток» - тривалий безперервний розвиток, що забезпечує потреби сучасного суспільства без шкоди для майбутніх поколінь.

Соціально-економічне районування – науково обґрунтований поділ країни на соц.-екн. Райони для кращої територіальної організації в-тва та підвищення соц.. умов життя населення.

Система охорони здоров’я – комплекс державних соціальних, економічних і медичних заходів суспільства спрямованих на охорону і покращення здоров’я людей.

Стратегічне управління – це творча безперервна і гнучка діяльність спрямована на впровадження стратегії регіонального розвитку.

Стратегія регіонального розвитку – це комплекс дій які здійснює держава або регіон для їх ефективного функціонування з урахуванням власного ресурсного потенціалу, факторів зовнішнього середовища, використовуючи законодавчі, фінансові, економічні та інш. Важелі.

«територіальна організація продуктивних сил» - це динамічний і багатоплановий процес, який залежить від різних факторів. Кожен з них характеризується особливостями і масштабами впливу як на розвиток і розміщення продуктивних сил, так і результативність їх функціонування.

Транскордонне співробітництво – спільні дії спрямовані на встановлення і поглиблення економічних, соц., наук.-технічних, культурних відносин між територіальними громадами, відповідними органами влади інш держав у межах компетенції, визначеної їх нац.. законодавством.

«територіальна структура» - одне з поширених понять в економіко-географічній літературі останніх років. У його тлумаченні немає однозначності. діапазон значень, що вкладають у це поняття різні автори, досить широкий.

«територіальний виробничий комплекс» - це поєднання підприємств і закладів, для яких територіальна цілісність компонентів є додатковим фактором підвищення економічної ефективності за рахунок: − значній стійкості взаємних зв’язків і ритмічності виробничого процесу; − скорочення транспортних витрат; − раціонального використання всіх видів ресурсів; − створення оптимальних умов для поєднання галузевого і територіального планування і управління.

«територіальний поділ праці» - це об'єктивний процес розвитку продуктивних сил, при якому відбувається відокремлення різних видів трудової діяльності, спеціалізація окремих виробничих одиниць, обмін між ними продуктами своєї діяльності.

Технополіс – науково-технічний центр що забезпечує створення та впровадження нових наук розробок і складається з взаємодіючих науково-дослідних інститутів та наукомістких промислових підприємств.

Транспорт – галузь матеріального в-тва яка забезпечує потреби господарства і населення в усіх видах перевезень.

«технопарк» - найбільш масштабні інноваційно-технологічні центри, в яких забезпечуються умови, максимально сприятливі для науково-технічних інноваційних проектів, виконуваних спільними зусиллями наукових центрів і промисловості.

«товарооборот» - це виручка від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, через організований споживчий ринок, тобто спеціально організовану торгову мережу і мережу громадського харчування усіма підприємствами незалежно від відомчої підпорядкованості, форм власності і господарювання.

Торговельний комплекс – система підприємств, закладів і установ, що здійснюють реалізацію товарів шляхом купівлі-продажу.

«торгівля» - процес обміну товарами, послугами, цінностями і грошима. У широкому значенні — вид підприємницької діяльності, пов'язаний з купівлею-продажем товарів.

«торговельна доступність» - це міра відповідності асортименту товару потребам у них.

«транспортна мережа» - загальна мережа шляхів сполучення. Характеризується довжиною, густотою, складом, пропускною спроможністю, потужністю вантажопотоків, паса жирообігом та іншими показниками

«транспортна система» - територіальне поєднання шляхів сполучення, рухомого складу і засобів транспорту, служб перевезень та іншої транспортної інфраструктури

«транспортний вузол» - Транспортним вузлом називається комплекс транспортних пристроїв у пункті стику декількох видів транспорту, що спільно виконують операції з обслуговування транзитних, місцевих і міських перевезень вантажів і пасажирів. Транспортний вузол як система — сукупність транспортних процесів і засобів для їхньої реалізації в місцях стикування двох або декількох магістральних видів транспорту.

«трудові ресурси» - поняття «марксистсько-ленінської» (комуністичної, сталінської або так званої «лагерної») «політичної економії». За дегуманізацію і інструменталізацію людини та методологічну необгрунтованість це поняття багаторазово піддавалося критиці суспільствознавцями. В вітчизняній економічній науці під цим терміном розуміється працездатне населення (дійсне і потенціальне) на території країни, адміністративної територіальної одиниці або підприємства.

«умовне паливо» - одиниця обліку органічного палива, яка використовується для співвідношення ефективності різних видів палива та їх сумарного обліку. За одиницю умовного палива використовується 1 кг палива з питомою теплотою згоряння у 7000 ккал/кг.

Фактори – причини, що обумовлюють розвиток і розміщення підприємств і закладів.

«фактори регіонального розвитку» - фактори поділяються на природні, екологогічні, соц.- екон. Природні в свою чергу поділяються на: сировинний, земельний, водний, паливний,енергетичний. Екологічн: фактор ЕГП та суспільно-політичні фактори: історичний,геополітичний, внутр. політики держави. Соц- економічні:загальноекономічні: (рівень економічного розвитку, транспортний, НТП, кон’юнктури ринку),соціально-демографічні: населення☹споживчий, людські ресурси), розселення населення.

«функціонально-територіальна структура» - відображає внутрішню територіальну будову комплексу, а також спосіб дії його компонентів, зв’язки між ними.

Функціонально-господарська структура в-тва – формування міжгалузевих систем і міжгалузевих комплексів, що зумовлюється розвитком технологічних зв’язків, вимогами суспільного поділу праці.

Хімічний комплекс – це в-тва, пов’язані з видобутком і переробкою хім. Сировини, виготовленням і створенням різноманітних видів конструкційних матеріалів.


написать администратору сайта