Сабақ ке-
зеңі/Уа- қыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы І.Қызығу шылықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу.
3.Жағымды орта қалыптастыру 4.Топтастыру.
5.Өткен сабақты еске түсіру. 6.Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
7.Сабаққа кіріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Мен саған,сен маған» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне тілек айтады. Геометриялық фигура- ларды таңдау арқылы топқа бөлінеді
топ: топ:
| Түрлі смай- лктерді пай- далану ар- қылы оқушы- ларды ынта- ландыру.
Жарайсың! Жақсы!
Тамаша!
| Домино ша- риктері,би- леттер, ба- лықтар. Ин- терактивті тақта
|
| «Ыстық орындық» әдісі ар- қылы алдыңғы игерілген білім- дерін еске түсіру,тексеру. Бұл тапсырмада саралаудың
«Сұрақтарды ұстап ал» тәсілі
көрініс табады.сұрақтарын қою. Жетелеуші, түрткі, бағыт- таушы, нұсқаушы сұрақтар қою
| Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтар:
1 Ұзындықтың өлшем бірлігі.(метр)
2.100 жылдың басқаша атауы.(ғасыр)
3.Екі нүктенің арасын- дағы түзу.(кесінді) 4.Қандай өрнек әріпті өр- нек деп аталады.(құра- мында әрпі бар өрнек) Барлық қабырғалары тең тіктөрбұрыш.(шаршы)
25 нешенің квадраты.(5)
| Дескриптор баллы бо- йынша оқу- шылар өзін- өзі баға- лайды.
|
|
Тақырып оқушыларға таныстырылады. Со- нымен қатар бүгінгі сабақтың мақсаты, баға- лау критерийлерілері қоса таныстырылады.
Мұғалімнің жаңа сабаққа кіріспе сөзі.
|
|
Сабақтың ортасы
ІІ. Мағы- наны ашу 26 минут.
| (Ұжымдық жұмыс ) Интербелсенді әдіс-шешім қа- былдау және қиын мәселелерді қабылдау дағдысын дамыту Сабақ барысымен таныстыру. Оқушыларға жалпы сұрақтар беріліп орындалуын адағалау Екі адам шахматты 2 сағат ой- нады.Бір адам неше сағат ой- найды?
Қос ат жегілген арба 40 шақы- рым жүрді.Бір ат неше шақы- рым жүрді?
4 жұмыртқа 4 минут піссе, бір жұмыртқа неше минут піседі? 2 кг мақта ауыр ма, 2кг темір ауыр ма?
Алмұрт алмадан ауыр, ал алма шабдалыдан ауыр.Қайсысы
| Сұраққа ұтымды уақытты дұ- рыс пайдаланып жауап берген оқушыларды қолпаштап ма- дақтау
| Таймки- пер уа- қытты қадаға- лайды Топтар бір бірін
«Саусақ әдісі» бо- йынша баға- лайды.Жі берілген кемші- ліктер тү- сіндірі- леді.
| жұмыс дәп- терлері, т.б.
|
| ауыр алмұрт па әлде шабдалы ма?
|
|
|
|
| (Жұптық тапсырма):Ойын
«Санды тап» ойыны
Жұптар бір-біріне сан жасы- рады.Бір сан ойладым,егер одан
4 –ті азайтсаң екі болады.Бұл қай сан? т.с.с
| Жұптасып тапсырма орын- дайды.
| «Шапа- лақ» әдісі
| Ламинат парағы
|
Сергіту сәті
|
| Балалар орындарынан тұрып
, орындайды.
|
| «Көңілді күн» Слайд.
|
| (Жеке жұмыс) Логикалық есептер
Тақтаға шыққан оқушы слайдтағы әріптерді таң- дайды.Онда логикалық сұ- рақтар жасырылады.
«Л» -столдың төрт бұрышы бар.Егер оның бір бұрышын ке- сіп тастасаң оның неше бұ- рышы қалады?
(Бес)
«О»- егер тырна бір аяғымен тұрса 3 кг болады,ал екі аяғы- мен тұрса ше?
(3кг)
«Г»- сымда бес торғай отыр.Аңшы 2 торғайды атап алды.Неше торғай қалды?
(2 торғай қалды,Қалғаны ұшып кетті)
«И»- 2 қолда он саусақ бар.Ал 10 қолда неше саусақ бар?
(50 саусақ
«К»- торда 5 қоян бар еді.5оқушы келіп бір-бірден алды.Сонда торда әлі бір қоян отыр.Ол қалай?
(Бір оқушы қояндыторымен алды)
«А»-Жылдың неше айында 28 күн бар?
(Барлық айында)
(Осы сияқты сұрақтардың түр түрін сынып деңгейіне байла- нысты құрастыруға болады)
| Топтық жұмыс «Алтын ба- лық» ойыны топ мүшелері қармақпен балық ау- лайды.Балықта сұрақ жасы- рылынады. -Бір көпбалалы отбасыда әр 5 ұлда 3 қарындасы бар. Бар- лығы қанша бала бар?
Бөлменің 4 бұрышының әр қайсысында мысық отыр. Әр мысыққа қарама-қарсы тағыда 3 мысық отыр. Осы бөлмеде барлығы қанша мысық отыр? Бір топ бала тоғаннан, Он бес балық ұстады. Бөліскеде оларды
Тиді әркімге үш балық. Сыпайын бір ол сені Бала сонда қанша еді? -Бес бұтақты ағашта Бұтақ сайын 5 алма Біреуін бер Сайынға
Сонда қалмақ қанша алма?
-Екі сиырдың мүйізі нешеу?
-Бір мысықтың аяғы қанша?
-Бес қойдың басы нешеу? | Дес- криптор баллы бо- йынша оқушы- лар өзін- өзі баға- лайды.
| ДК, жұмыс дәптері,
Интнерак- тивті тақта
|
Сабақтың соңы ІІІ. Ой
толғаныс
| Рефлексия:
«Еркін микрофон» әдісі ар-
қылы оқушының сабақтан алған әсерін, ой-пікірін тындайды.
| Оқушылар сабақтың мақса- тына сай сабақта нені түсінді,
нені түсінбеді, кай кезңі са- бақтың қызықты болды, қай
| Мұға- лімнің
қоры- тынды
| Микрофон, т.б.
|