Главная страница

Сборник. 22-08- Сборник для 1-4 классов. Алматы цаласы бiлiм басцармасы бiлiм


Скачать 4.77 Mb.
НазваниеАлматы цаласы бiлiм басцармасы бiлiм
АнкорСборник
Дата20.10.2022
Размер4.77 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла22-08- Сборник для 1-4 классов.docx
ТипДокументы
#745189
страница188 из 367
1   ...   184   185   186   187   188   189   190   191   ...   367

Сабақ барысы


Сабақ кезеңі/

уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы І.Қызығушы- лықты ояту

7 минут.

Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу.

3.Жағымды орта қалыптастыру 5.Өткен сабақты еске түсіру. 6.Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. 7.Сабаққа кіріспе жасау.

Сәлемдесу.

«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқу- шылар бір-бі- ріне тілек ай- тады.

«Мадақтау» әдісі бо- йынша оқу- шыларды ын- таландыру.

Жарайсың! Жақсы!

Тамаша!

Интерак- тивті тақта,оқыту планшеті, проектор




«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу- шыларға ой арқылы оқушыға қолдау көрсетеді.

Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.сұрақтарын қою.

Сандарды бө- луге ауызша Кубик лақ- тыру Логикалық тапсырмалар орындау..

ҚБ: Смайлик- тер арқылы бір-бірін ба- ғалау.







Жаңа сабақ

Суреттер бойынша жұмыс. Не көріп тұрмыз?Суреттегі затқа сипаттама беру немесе сипаты бойынша заттарды анықтау.Қасиеті,көлемі бо- йынша қарамай анықтау.

Жасырылған затты табу.Салыстрыру,не жетпейді анықтау.


https://video o.zubrit.com/ video/e_MD

V


Сабақтың ор- тасы

ІІ. Мағынаны ашу

26 минут.

Білу және түсіну. Ширату тапсырмасы

  1. Әтеште-сегіз, мысықта-үшеу, итте де- үшеу,есекте-екеу. Не туралы айтылған?

Шешуі: осы жануарлардың шығаратын дыбыстары жайлы:

әтеш

кукареку, мысық-мяу, ит- гав, есек-иа.

  1. Итті 5 метрлік жіпке байлаған, бі- рақ ит аз уақытішінде 100 м жүрген.

Ол қалай жүрген?

Шешуі: жіптің екінші шеті еш- теңеге байланбағандықтан ол осын-

шама жерді жүрді.

  1. Ағаш үстінде 100 торғай отырады Аңшы 10 торғайды атып алады. Торғайдың қаншасы қалады? (10 торғай).




  1. Бөлменің төрт бұрышында бір-бір мысықтан отыр.әр мысықтың ал- дында үш мысықтан отыр


. Барлығы бөлмеде неше мысық бар? (4мысық)


  1. Алдында 1, артында 2,алдында 2,біреуі екеуінің

арасында және үшеуі бір қатарда қаз ұшып келеді.Барлығы неше қаз? (3 қаз)


  1. Бір адамның 10 қойы болады.

Тоғызының басқасының бәрі қыры- лып қалды.
Сонда барлығы қанша қой қалды?


  1. Тиін саңырауқұлақтарға қара- ғанда 2

есе көп жаңғақтар дайындады. Со- сын ол тағы 8 саңырауқұлақ әкелді.

Енді саңырауқұлақтар жаңғақтар қанша болса сонша болды.

қанша жаңғақ дайындады?

Шешуі: тиін 16 жаңғақ да- йындады.

Есепті өз беттерінше орындайды.

Әр есептің дұрыс жауа- бына 1 фиш- кадан жинақ- тау

Инт. Акт. тақта.










Сергітусәті

https://infourok.ru/sergitu-sti-zhinai- 1647520.html

Қимылдап орын- дайды

Бағдаршам әдісі- мен бағалау




Бекіту 5 минут

Логикалық тапсырма

Тапсырма тара- тылып беріледі.

Бармақпен ба- ғалау




Кері бай- ланыс

Жетістік баспалдағы Стикерлерге

Оқушылар сти- керге жазады







2 минут

Сабақтан кері байланыс жасайды

БББ












Бағдарлама

Авторлық

Бөлім

Стандарттан тыс ойлануға арналған тапсырмаларды шешу

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:№25-26

Логикалық тапсырмалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Логикалық ойындарды жылдам түсініп , , зерделеп орындауға үйрету. Икемділлікке баулу.

Бастаған ісін аяқтауға дағдыландыру

Бағалау критерийлері

Жануарлар турады ақпараттармен танысады. Есептерді шығара біледі.

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады: Жануарлар туралы ақпараттармен танысып, ажырата біледі. Есептерді оқиды,тыңдайды, шығарады Оқушылар орындай алады:.Есепті тыңдап, оқып , шығара алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Іскерлік ойындар ойнау арқылы есеп- терді жылдам шығара біледі

Ойлау дағдыларының дең- гейі

Қолдану

Құндылықтарға баулу

Ұлттық құндылықтарды сіңіру

Сабақ барысы

Сабақ ке-

зеңі/ уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әре- кеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы І.Қызығу- шылықты ояту

7 минут.

Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу.

3.Жағымды орта қалыптастыру 5.Өткен сабақты еске түсіру. 6.Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. 7.Сабаққа кіріспе жасау.

Сәлемдесу.

«Жүректен жү- рекке» әдісі ар- қылы оқушылар бір-біріне тілек айтады.

«Мадақтау» әдісі бо- йынша оқу- шыларды ын- таландыру.

Жарайсың! Жақсы!

Тамаша!

Интерактивті тақта, оқыту планшеті, проектор




«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу- шыларға ой арқылы оқушыға қолдау көрсетеді.

Бұл тапсырмада саралаудың «Диа- лог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.сұрақтарын қою.

Сандарды бөлуге ауызша

Кубик лақтыру Логикалық тап- сырмалар орын- дау..

ҚБ: Смайлик- тер арқылы бір-бірін ба- ғалау.










Жаңа сабақ мақсаты, бағалай крите- рийлерімен таныстыру,

Оқушылар дәп- терлеріне жауа- бын жазады

Бағалау Смайлик жи- нау

Интертақта


Сабақтың ортасы

ІІ. Мағы-

наны ашу 26 минут

Жұмбақ есеп.

1. Бір топ бала тоғаннан, Он бес балық ұстады. Бөліскеде оларды

Тиді әркімге үш балық. Сыпайын бір ол сені

Кім көп смайлик жинаса жеңімпаз болады. Балл жи- нау.










Бала сонда қанша еді. 2.Бес бұтақты ағашта Бұтақ сайын 5 алма Біреуін бер Сайынға Сонда қалмақ қанша алма?

  1. Үш алманы бақтағы Кірпі алып жинады Ең әдемі біреуін

Ақ тиінге сыйлады Ыдыстағы алманың Санап көрші қалғанын?

  1. Ләззат, Ғалия және Нағима әр үйде тұрады. №1-биік және тастан,

№2 үйбиік және ағаштан, №3 үй аласа тастан салынған. Егер Ғалия мен Нағима биік үйде, Ал Нағима мен Ләззат тастан салынған үйлерде тұрса, кім қай үйде тұрады?

  1. Қасқыр, Түлкі және Аю үш үйде тұрды: біріншісі –үлкен терезелі ақ үй, екіншісі – үлкен терезелі жасыл үй, үшіншісі – кішкентай терезелі жасыл үй. Егер Қасқыр мен Түлкі- нің үйлері үлкен терезелі, ал Қасқыр мен Аюдың үйі жасыл үйлер болса, онда әрқайсысының үйлері қандай?

  2. .10. Аулада 7 шымшық отыр еді, оған тағы да бесеуі қосылды. Бір мысық жайлап келіп 1 шымшықты ұстап алды. Сонда қанша шымшық қалды?

  3. . 3тиін 3 жаңғақты 3 минутта жесе, 100 тиін 100 жаңғақты неше минутта жейді?

Жауабы: Әр тиін 1 жаңғақты жеуге 3 минут уақыт жұмсайды.

  1. Ас үйде тәрелкелер мен ыдыстар- дың қайсысы көп?

Жауабы: Ыдыстар.

  1. . Кірпілер алмаға таласып жатыр. Оларға көмектесуге тиін келді. Тиін әр кірпіге бір алмадан берсе, бір алма артылып қалады. Ал әр кірпіге екі алмадан берсе, екі алма жетпей қалады. Неше кірпі бар? Неше алма бар?

Жауабы: 3 кірпі бар. 4 алма бар.

  1. Түлкі базарда жемістер сатып тұр. Сауда жасауға оған маймыл, кірпі, қоян келді. Түлкі айтты: - 1 алма, 2 алмұрт, 3 банан 200 теңге тұрады. - 3 алма, 2 алмұрт, 1 банан 200 теңге тұрады.

Сонда 1 алма, 1 алмұрт, 1 банан қанша тұрады?

Жауабы: 4 алма+4 алмұрт+4 банан

= 400 теңге.













400: 4=100 теңге. 1 алма+1 алмұрт+

  1. банан=100 теңге.

    1. Бір жәшік алманың салмағы 25 кг. Жарты жәшік алма сатылған соң, жәшікті өлшесе 15 кг көрсетіп тұр. Ал бос жәшіктің салмағы неше кг болғаны?

Жауабы: 25 кг – 15 кг = 10 кг (алма сатылған)

10 кг х 2 = 20 кг (алма болғаны)










Сергітусәті

https://infourok.ru/sergitu-sti- zhinai-1647520.html

Қимылдап орын- дайды

Бағдаршам әдісімен ба-

ғалау




Бекіту 5 минут

Логикалық тапсырма

Қаламсыз қалған балалар

Асан мен Арман бірдей қалам са- тып алғысы келді.

Асанға 24 теңге, ал

Ар- манға 2

теңге

жетпейді. Сонда олар ақшаларын қосып, бір қалам сатып алмақшы болды. Бірақ ақ-

шалары бәрібір жетпеді.

Сонда қалам қанша теңге тұр- ған?

Тапсырма орыын- дағандар жауабын сыбырлап ай- тады.

Бармақпен бағалау




Кері бай- ланыс

2 минут

Жетістік баспалдағы Стикерлерге

Сабақтан кері байланыс жа- сайды

БББ

Оқушылар сти- керге жазады

Білім аға- шына жеміс- терге жапсы- рады






1   ...   184   185   186   187   188   189   190   191   ...   367


написать администратору сайта