Сабақ барысы -
Сабақ кезеңі/ уақыты
| Педагогтің іс-әре- кеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы І.Қызығушы- лықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру ке- зеңі:
1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу. 3.Жағымды орта қа- лыптастыру 4.Топтастыру.
Өткен сабақты еске түсіру. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. 7.Сабаққа кіріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Менің көршім» әдісі арқылы оқушылар бір- біріне тілек айтады.
«Таңдап ал» әдісі ар- қылы оқушылар шаб- лондар алады. Шаб- лонда жазылған сөздер арқылы топқа бөлінеді. 1-Жыл мезгілі
Ай топ: Апта Саралаудың «Топтас-
тыру» тәсілі көрініс та- бады.
| «Мадақтау» әдісі бойынша оқушыларды ынталандыру. Жарайсың!
Жақсы! Тамаша!
| Интерактивті тақта,оқыту планшеті, про- ектор
|
| «Миға шабул» әдісі арқылы оқу- шыларға ой арқылы оқушыға қолдау көрсетеді.
Бұл тапсырмада са- ралаудың «Диалог және қолдау көр- сету» тәсілі көрініс табады.сұрақтарын
қою.
| Интер. тақтада Уақыт өлшемдерін еске түсіру.
«Жалғастыр» тізбектей әр оқушы тапсырманы орындайды.
Топ басшысы топ атын айтады, топ мүшелері кезекпен өздерінің жа- сын, туған күнін,ай,
жыл аттарын атайды.
| ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бі- рін бағалау.
| Апта аттары
| Жаңа сабақ
| Өткен сабақтарды пысықтап , жаңа сабақтың мақсаты, барысы, бағалау критерийлерімен таныстырады. Мұ-
ғалімнің кіріспе сөзі
|
|
|
| Сабақтың ор- тасы
ІІ. Мағынаны ашу
26 минут.
| Білу және түсіну. Ширату тапсыр- масы.
Интер. тақтада
апта күндеріне бай- ланысты өлеңді кезекпен толық да- уыстап оқиды, іш- тей бірнеше мәрте оқиды. 1 оқушы оқиды. Қалған оқу- шылар көздерін жұмыс мағынасын
елестетіп шығады.
| «Интербелсенді әдіс» Заңдылықтарды анық- тау
«Кезбе тілші»
Айту, анықтау, дәлелдеу
Ең алғырлар жатқа ай- тады.
|
Бағалау Осы белгіні тақтаға ілу Алғырлар- тұсына
| Жұлдызшалар ішіне оқушы аты жазылған.
|
| (Топтық жұмыс )
«Интербелсенді » әдісі
Әр топ өз топ ат- тарына байла- нысты уақыт ат-
тарын жазу
| Интербелсенді әдіс:та- нымдық, коммуникатив- тік,әлеуметтік тұрғыдан белсенділік таныту
| Әр топ жұмыс- тары «Екі жұлдыз , бір ті- лек»
|
|
| Сергіту сәті Апта күндері өлең ай- тады,мазмұнына сәйкес әрекеттері- мен билейді, қи-
мылдайды.
| Қимылдап орындайды
|
|
|
| Өзіндік жұ- мыс.Дәптерге орын- дау
Баланың ойлау қа- білеттерін, логика- лық ойлауын да- мыту үшін тапсыр- малар беру:
-тапсырманы мұ- қият орындауға үй- рету;
Екі-екіден са- нау,үш-үштен са- нау, жазу жұмыс- тары 10,12,14,16,18, ,
21,24,27,30,...,...,...,
22,26,30,34,...,...,...
| Дескриптор: тапсырма- ларды орындайды.
Саралау тәсілі «Қар- қын» арқылы жүргізі- леді.
Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар жазу.
Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі. Сен нешедесің?-деп сұра- ғанда, Еркін:-Егер ең кіші үш таңбалы саннан ең кіші үш таңбалы санды азайтып, оның он- нан бір бөлігін алсаң, менің жасымды таба- сың,- деп жауап берді. Еркін нешеде?
| Бағдаршам әді- сімен бағалау
|
| Бекіту 5 минут
| Логикалық тап- сырма
| Тапсырма таратылып беріледі.
| Бармақпен ба- ғалау
|
| -
| Барлық жағының
қосындысы 15–ке тең болу керек
|
|
|
| Кері байланыс 2 минут
| Жетістік баспал- дағы Стикерлерге Сабақтан кері байланыс жа- сайды
БББ
|
Оқушылар стикерге жазады
|
|
| Сабақ барысы
-
Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлім
| Стандарттан тыс ойлануға арналған тапсырмаларды шешу
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:№ 11-12
| Ақиқат па әлде жалған ба?
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| Ақиқат немесе жалған екендігін анықтап, тұжырым құрауға үйрету. Жылдам ойлау қабілетін , шапшаңдығын зеректігін дамыту
| Бағалау критерийлері
| Ақиқатты табады, дәлелдейді,
Жалған ұғымын түсінеді, дәлелдеп айта біледі.
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: Ақиқат пен жалған ұғымын ажы- рата біледі.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Ақиқат пен жалған ұғымын пайымдап , түсінеді.Тапсырманы дұрыс орындайды.
Кейбір оқушылар орындай алады: Ақиқат пен жалған ұғымын түсі- неді, өз беттерінше мысал келтіре біледі
| Ойлау дағдыларының деңгейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Ұлттық құндылықтарды сіңіру
| Сабақ барысы
-
Сабақ кезеңі/ уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың
| Ұйымдастыру ке-
| Сәлемдесу.
| «Мадақтау»
| Интерактивті
| басы
| зеңі:
| «Жүректен жүрекке» әдісі
| әдісі бойынша
| тақта,оқыту
| І.Қызығу-
| 1.Сәлемдесу
| арқылы оқушылар бір-біріне
| оқушыларды
| планшеті, про-
| шылықты
| 2.Түгелдеу.
| тілек айтады.
| ынталандыру.
| ектор
| ояту
| 3.Жағымды орта қа-
| «Санамалау» әдісі арқылы
| Жарайсың!
|
| 7 минут.
| лыптастыру
| оқушылар үштікке сана-
| Жақсы!
|
|
| 4.Топтастыру.
| лады.
| Тамаша!
|
|
| 5.Өткен сабақты
| 1-топ:
|
|
|
| еске түсіру.
| 2-топ:
|
|
|
| 6.Жаңа сабақтың та-
| 3-топ:
|
|
|
| қырыбын ашу.
| Саралаудың «Топтастыру»
|
|
|
| 7.Сабаққа кіріспе
| тәсілі көрініс табады.
|
|
|
| жасау.
|
|
|
|
| «Миға шабуыл»
| Интер. тақтада
| ҚБ: Смайликтер
| https://infouro
| әдісі арқылы оқушы-
| Ақиқат , жалған « Сөзім бар
| арқылы бір-бірін
| k.ru/sergitu-
| ларға ой арқылы оқушыға қолдау көр- сетеді.
Бұл тапсырмада са-
| » тізбектей әр оқушы тап- сырманы орындайды.
Суреттер көреді. Жалауша
көретіп өз пікірін ай-
| бағалау.
| sti-zhinai- 1647520.html
| ралаудың «Диалог
| тады.Жалған, ақиқат екенін
|
|
| және қолдау көр-
| (суретте; қанатты сиыр, дөң-
|
|
| сету» тәсілі көрініс
| гелекті ат, осыған ұқсас су-
|
|
|
| реттер 15)
|
|
|
| табады.сұрақтарын
қою.
|
|
|
| Жаңа сабақ
| Өткен сабақтарды пысықтап , жаңа са- бақтың мақсаты, ба- рысы, бағалау кри- терийлерімен таныс- тырады.Мұғалімнің
кіріспе сөзі
|
|
|
| Сабақтың ортасы
ІІ. Мағы- наны ашу 26 минут.
| Білу және түсіну. Ширату тапсыр- масы.
«Ыстық орындық» әдісі
|
«Ыстық орындық», Тақы- рыпқа байланысты сұрақ - жауап әдісімен жүргізіледі.
|
Бағалау Осы белгіні тақтаға ілу Алғырлар- тұсына
| Жұлдызшалар ішіне оқушы аты жазыл ған.
|
| (Топтық жұмыс )
«Интербелсенді » әдісі
Әр топ өз топ
Ақиқат пен жалған ойлап жазу
| Интербелсенді әдіс:таным- дық,коммуникативтік,әлеу- меттік тұрғыдан белсенділік таныту
Қай топ көп ұпай жинаса жеңімпаз болады
|
|
| Сергіту сәті
| https://infourok.ru/s ergitu-sti-zhinai-
1647520.html
| Қимылдап орындайды
|
|
|
| Өзіндік жұмыс.Дәп- терге орындау Баланың ойлау қабі- леттерін, логикалық ойлауын дамыту үшін тапсырмалар беру:
-тапсырманы мұқият орындауға үйрету; Тыңдау арқылы фишка жинайды.
. Екі сиырдың бұ- тақтары нешеу?
Бір мысықтың аяғы қанша? Бес қойдың қа- наты нешеу? Үш адамның сау- сақтары нешеу? 3.Шыбынның тіс- тері нешеу?
Ойлан тап Дәу то- ғыз қабатты үйдің екінші қабатында тұрды. Бір күні ол жоғарғы қабатта тұрғысы келді де, үйді аударып қойды. Енді дәудің пәтері
қай қабатта?
| Дескриптор: тапсырма- ларды орындайды.
Саралау тәсілі «Қарқын»
арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: қо- сымша тапсырмалар жазу. Қарқыны баяу оқушыға қол- дау көрсетіледі.
«Сен маған мен саған» әдісі сұрақ жауап
Кезектесіп жалғанды ақи- қатқа айландырып айтады
| Бағдаршам әдісі- мен бағалау
|
| -
Бекіту 5 ми- нут
| Логикалық тап- сырма «Екі ақиқат, бір жалған».
Алма мен пияз: дөң- гелек, сары, дәмді. Қар мен балмұздақ: ақ, суық, дәмді.
Қант пен тұз: ақ, ұсақ, тәтті
| Тапсырма таратылып бері- леді.
| Бармақпен ба- ғалау
|
| Кері байла- ныс
2 минут
| Жетістік баспал- дағы Стикерлерге Сабақтан кері
байланыс жасайды
БББ
| Оқушылар стикерге зады
| жа-
|
|
| Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлім
| Стандарттан тыс ойлануға арналған тапсырмаларды шешу
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
|
| Сабақтың тақырыбы:№ 13-14
| Өлшеуге байланысты тапсырмалары
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| Өлшем бірліктері арқылы білімдерін тиянақтау. Ой – өрісін да- мыту.біліктілік дағдысын әрекетпен ұштастыруға үйрету
Білім, білік дағды қалыптастыру. Ұшқыр ойлау қабілетін дамыту
| Бағалау критерийлері
| Масса, көлем, ұзындық өлшем бірліктерін біледі. Тапсырмаларды орындай арқылы түсініктерін нақтылайды
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: Масса, көлем өлшем бірліктерін бі- леді
Оқушылар орындай алады: Өлшем бірліктерін ажырата біледі.Қыс- қаша атауын жаза алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Сыйымдылықты өлшеу біледі.
Өмірде қолдана алады. Болашақ мамандықтатуралы қиялдарын сурет- тейді
| Ойлау дағдыларының деңгейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Ұлттық құндылықтарды сіңіру
| |