Сабақ барысы -
Сабақ ке- зеңі/
уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әре- кеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы І.Қызығу- шылықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу.
Жағымды орта қалып- тастыру Топтастыру. Өткен сабақты еске тү- сіру. Жаңа сабақтың тақыры- бын ашу. Сабаққа кіріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушы- лар бір-біріне тілек айтады.
«Таңдап ал» әдісі ар- қылы оқушылар шаб- лондар алады. Шаб- лонда жазылған таң- балар арқылы топқа бөлінеді.
қосу азайту топ көбейту Саралаудың «Топтас- тыру» тәсілі көрініс табады.
| «Мадақтау» әдісі бойынша оқушы- ларды ынталан- дыру.
Жарайсың! Жақсы!
Тамаша!
| Интерак- тивті тақта, оқыту планшеті, проектор
|
| «Миға шабуыл» әдісі ар- қылы оқушыларға ой ар- қылы оқушыға қолдау көрсетеді.
Бұл тапсырмада саралау- дың «Диалог және қол- дау көрсету» тәсілі көрі- ніс табады.сұрақтарын қою.
|
Интер. тақтадан арифметикалық амал- дар өткен сабақтарға шолу . Сұрақ – жауап әдісімен білімдерін пысықтау
Ауызша орындау. Жұппен жұмыс
| ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
|
Қима сан- дар,карта, таблицалар
|
| Бүгінгі сабақта; мұғалім бағалау критерийлермен таныстырып, сабақты тү- сіндіреді. Арифметикалық амалдар түрлері,кері амалдар туралы білімдері кеңейтіледі. Арифметика- лық амалдарға арналған тапсырмалар орында- лады.Белгілі бір заңды- лықтарға сүйене отыра өз- дері арифметикалық тап- сырма құрастырады.Құ- растырылған амалдарын ауызша айту,мәнін
табу.бірін –бірі тексеру
| Арифметикалық амал- дарға берілген мы- салдарды,кері амалдар құрастыру жолдарын көреді. Тақтадан кө- реді
|
|
| Сабақтың ортасы
ІІ. Мағы- наны ашу 26 минут.
| Білу және түсіну. Ширату тапсырмасы.
1-тапсырма: Тақтада және дәптерде
| Кім жылдам? Тапсырма орындайды 4 амалға мысалдар
|
|
|
| (Топтық жұмыс )
«Кубик » әдісі Текшелер лақтыру ар- қылы тапсырма таңдап алады.
Әр топ өз топ аттарына байланысты сандар заң- дылығын жазу
| Әр топ басшысы су- реттер таңдап алады
Берілген тапсырма- ларды орындайды
1-Қосу ,азайту амал- дары өзара кері амал- дар екенін дәлелдеу
2-3-топ: Жұп сандар
| Әр топ жұмыс- тары «Екі жұл- дыз , бір тілек»
|
|
| Сергіту сәті
| « Көңілді күн»
|
|
|
| Өзіндік жұмыс. «Сұраққа жетіп ал» әдісі
.Өзбетінше жұмыс істеу дағдысын дамыту,сұрақ
қоя білу дағдыларын арт- тыру
|
Есепте.
| Бағдаршам әдісі- мен бағалау
|
| -
| «Бэкроним» әдісі оқушы- лардың логикалық ойлау қабілетін сөздік қорын да- мыту.Шарты берілген сандар бойынша арифме- тикалық амалдар құрас- тыру.
|
|
|
| Бекіту 5 минут
| Логикалық тапсырма
| 30. Геологтар әрқай- сысының массалары 1 кг, 2 кг, 3 кг, 4 кг, 5 кг және 6 кг болатын алты тас тауып алды. Тастарды үш қап- шыққа салды, оларды әрқайсысындағы тас- тардың массасы бір- дей болатындай етіп, қалай бөліп салуға бо- лады?
Жауабы: 30. 6 + 1, 5 +
2, 4 + 3 етіп салады
| Бармақпен ба- ғалау
|
| Кері бай- ланыс
2 минут
| Жетістік баспалдағы Стикерлерге Сабақтан кері байла- ныс жасайды
БББ
|
Оқушылар стикерге жазады
|
|
|
-
Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлім
| Логика әлемі
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:№7
| Қандай сандар жетіспейді
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| Оқушыларды заңдылықты терең түсінуге бейімдеу Білімді болуға тәрбиелеу,
Ойлау қабілетін дамыту. Жылдамдыққа ұжымшылдыққа тәрбиелеу
| Бағалау критерийлері
| 1.Сандар қатарын меңгереді 2.Есепті жылдам шығарады
3.Логикалық тапсырманы жылдам шешеді
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: 1-100 сандар арасында сандардың ретімен санау алады
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Заңдылықтарды анықтай бі- леді
Кейбір оқушылар орындай алады: 5,6 саннан аттап санау біледі
| Ойлау дағдыларының дең- гейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Ұлттық құндылықты қалыптастыру
| Сабақ барысы
-
Сабақ кезеңі/ уақыты
| Педагогтің іс-әре- кеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы І.Қызығушылықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру ке- зеңі:
1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу. 3.Жағымды орта қалыптастыру 4.Топтастыру.
Өткен сабақты еске түсіру. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. 7.Сабаққа кіріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Менің көршім» әдісі арқылы оқушы- лар бір-біріне тілек айтады.
«Таңдап ал» әдісі ар- қылы оқушылар шаб- лондар алады. Шаб- лонда жазылған сан- дар арқылы топқа бөлінеді.
Т еңдік Теңсіздік топ: Теңдеу Саралаудың «Топтас-
тыру» тәсілі көрініс табады.
| «Мадақтау» әдісі бо- йынша оқу- шыларды ын- таландыру.
Жарайсың! Жақсы!
Тамаша!
| Интерактивті тақта,оқыту планшеті, про- ектор
|
| «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу- шыларға ой ар- қылы оқушыға қолдау көрсетеді. Бұл тапсырмада саралаудың «Диа- лог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.сұ-
рақтарын қою.
| Интер. тақтада Амалдардың орында- луына мысалдар жа- зылып көрсетіледі.
«Жалғастыр» тізбек- тей әр оқушы тап- сырманы орындайды.
| ҚБ: Смайлик- тер арқылы бір-бірін ба- ғалау.
| Натурал сандар Теңдіктер , тең- сіздіктер
| Жаңа сабақ
| Сандар қатарын еске түсіру.Сан- дардың көршіле- рін қайталау жұ- мыстары.Екі-екі- ден санау,үш-үш- тен санау жұмыс- тары.Арифметика- лық амалдарға ар- налған тапсырма- лар орындату Зе- йін тұрақтан- дыру,байқампаз- дықтарын арттыру жұмыстары Со- нымен қатар бү- гінгі сабақтың мақсаты, бағалау критерийлері қоса таныстырылады. Мұғалімнің жаңа
сабаққа кіріспе сөзі
| Есепте.
|
|
| -
Сабақтың ортасы ІІ. Мағынаны ашу 26 минут.
| Білу және түсіну. Ширату тапсыр- масы.
1-тапсырма:
| «Интербелсенді әдіс» Заңдылықтарды анық- тау
«Кезбе тілші»
Айту, анықтау, дәлел- деу
|
|
|
| (Топтық жұмыс )
«Интербелсенді » әдісі
Текшелер лақ- тыру арқылы тапсырма таңдап алады.
Әр топ өз топ ат- тарына байла-
нысты сандар заңдылығын жазу
| Интербелсенді әдіс- жұмыс.Оқушылар өзара талқы- лайды.Жауаптарды бірге іздейді. «Бук- лет» әдісі Оқушылар алған білімдерін жи- нақтап ең маңыздыла- рын бірлескен
ұсына алады.
| Әр топ жұ- мыстары «Екі жұлдыз, бір тілек»
|
|
| Сергіту сәті
| «Қара жорға»
|
|
|
| Өзіндік жұ- мыс.Дәптерге орындау
Баланың ойлау қа- білеттерін, логи- калық ойлауын дамыту үшін тап- сырмалар беру:
-тапсырманы мұ- қият орындауға үйрету;
Екі-екіден са- нау,үш-үштен са- нау, жазу жұмыс- тары 10,12,14,16,18,.......
21,24,27,30,...,...,...,
22,26,30,34,...,...,...
| Дескриптор: тапсыр- маларды орындайды. Саралау тәсілі «Қар- қын» арқылы жүргізі- леді.
Қарқынды оқу- шыға: қосымша тап- сырмалар жазу.
Қарқыны баяу оқу- шыға қолдау көрсеті- леді
| Бағдаршам әдісімен ба- ғалау
|
| Бекіту 5 минут
| Логикалық тап- сырма
| 32. Қатира Батимадан үлкен, ал Нағима Қатирадан үлкен, бі- рақ Сәуледен кіші.Үл- кенінен бастап қыз- дарды бір қатарға қой..
Жауабы: Бірінші
Сәуле, Нағима, Қатира және Батима тұрады
| Бармақпен бағалау
|
| Кері байланыс 2 минут
| Жетістік баспал- дағы Стикерлерге Сабақтан кері байланыс жа- сайды
БББ
|
Оқушылар стикерге жазады
|
|
| Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлім
| Логика әлемі
|
-
Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:
| «Апта күндері » өлең жаттау
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| Уақыт шамаларын ажырата білу.
Логикалық тапсырмаларды орындай білу Уақыт шамаларын ажы- рата білу.
Есте сақтау қабілетін дамыту Коммуникативтік дағдыларды қалыптастыру
| Бағалау критерийлері
| Апта күндерін ретімен жатқа айта біледі Тілдік қоры молайады. Логикалық тапсырманы жылдам шешеді
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: Апта күндерін жатқа ретімен ай- тады, Өлеңді түсініп оқып , жаттайды Тапсырмаларды орындайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Апта күндерін ажырата біледі. Өлеңді жатқа айтады
Кейбір оқушылар орындай алады: Өлеңді жылдам мәнерлеп ай-
тады. Апта күндеріне байланысты өздері өлең құрап айта алады. Жылдам есептей біледі
| Ойлау дағдыларының деңгейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Адамгершілікке, ізеттілікке, ауызбіршілікке тәрбиелеу
| |