Сабақтың барысы: -
Сабақ кезеңі/
уақыты
| Педагогтің іс-
әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы І.Қызығушы- лықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру ке- зеңі:
1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу. 3.Жағымды орта қалыптастыру 4.Топтастыру.
Өткен сабақты еске түсіру. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Сабаққа кіріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне тілек айтады. Өлшем бірліктері ар- қылы топқа бөлінеді
1-топ: Алғырлар 2-топ:Тапқырлар 3-топ Білгірлер
Саралаудың «Топтас- тыру» тәсілі көрініс та- бады.
| «Мадақтау» әдісі бойынша оқу- шыларды ынта- ландыру.
Жарайсың! Жақсы!
Тамаша!
| Интерактивті тақта,оқыту план- шеті, проектор
|
| .Өткен сабақты
| Оқушылар сұраққа жа-
| ҚБ: Смайликтер
| https://infourok.r
| пысықтау
| уап береді.
| арқылы бір-бірін
| u/sergitu-sti-
| Диолог әдісі.Сұрақ
– жауап
Эйлер дөңгелегі туралы білімін
|
| бағалау.
| zhinai- 1647520.html
| пысықтау
|
|
|
| Жаңа сабақ
| Өткен сабақтарды пысықтап , жаңа сабақтың мақсаты, барысы, бағалау критерилерімен та- ныстырады.Мұғалімнің кіріспе сөзі
Эйлер дөңгелегі жайлы түсіндіреді.Жиындар
,Венн диаграммасы жайлы түсінік береді.
|
|
| Сабақтың ор- тасы
ІІ. Мағынаны ашу
26 минут.
| Білу және түсіну. Топпен жұмыс Дауыссыз
| «Ширату»
Дауысты дыбыстардан жиын құрау
Дауыссыз дыбыстардан жиын құрау.
Ондықтардан жиын құ- рау
Жұп сандар жиыны Жемістер жиыны Көкөністер жиыны Ұқсас жиындарды атау Венн диаграммасына жи- ындарды салып, салыс- тырады.
Ортақ қасиеттерін белгі- лейді. Ішкі жиын мен сыртқы жиынды ажыра-
тып көрсетеді
|
Бағалау Осы белгіні тақтаға ілу Алғырлар- тұсына
| Жұлдызшалар ішіне оқушы аты жазылған.
|
| Дауысты
|
|
|
| дыбыстар
|
|
|
|
Ондық-
|
|
|
| тар
|
|
|
|
Жұп сан-
|
|
|
| дар
|
|
|
| Ыстық орын- дық.
| Оқушы отырады. Оқу- шылар сұрақ қояды.
|
|
| Сергіту сәті
| https://infourok.ru/se
rgitu-sti-zhinai- 1647520.html
| Қимылдап орындайды
|
|
| Бекіту 5 минут
|
| Әйлер дөңгелегіне жи- ындар құрайды.
| Бармақпен баға- лау
| Лами- нат қағаз
| Кері байланыс 2 минут
| Жетістік баспал- дағы Стикерлерге Сабақтан кері
байланыс жасайды БББ
|
Оқушылар стикерге жазады
|
|
|
-
Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлімі
| Стандарттан тыс ойлануға арналған тапсырмаларды шешу
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:№ 20
| Қиылысу, біріктіру
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| Ортақ элементтерін табу,белгілі бір қасиеттерін табу арқылы тез есептеуге машықтандыру
Логикалық ойлау қабілетін дамыту,талдау , салыстыру ой түйін- деуге дағды қалыптастыру
| Бағалау критерийлері
| Бірігу , қилысу туралы түсінеді Эйлер дөңгелегі арқылы қилысу мен біріктіруді біледі. 3.Тапсырмалар орындай біледі.
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: Қилысу мен бірігу жайлы тү- сінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Жиындар құрай алады. Ішкі , сыртқы жиын екенін ажырата біледі.
Кейбір оқушылар орындай алады: Жиындардың бірігуі мен қилы- суына жиын құрай біледі. Өз бетінше жұмыс жасай алады
| Ойлау дағдыларының деңгейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Ұлттық құндылықты қалыптастыру
| Сабақ барысы
-
Сабақ кезеңі/ уақыты
| Педагогтің іс-әре- кеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы І.Қызығушы- лықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу Түгелдеу. Жағымды орта қалыптастыру Топтастыру. Өткен сабақты еске түсіру. Жаңа сабақ- тың тақырыбын
ашу.
Сабаққа кі- ріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Алақандар жылуы» әдісі арқылы оқушылар бір-бі- ріне тілек айтады.
Сөздер арқылы топқа бө- лінеді
1-топ: Алғырлар 2-топ:Тапқырлар 3-топ Білгірлер
Саралаудың «Топтастыру» тәсілі көрініс табады
| «Мадақтау» әдісі бойынша оқушыларды ынталандыру. Жарайсың!
Жақсы! Тамаша!
| Интерактивті тақта, оқыту планшеті, проек тор
|
| .Өтаен сабақты пысықтау
Диолог әдісіСұрақ
– жауап
| Жиын деген не?
Эйлер дөңгелегі дегеніміз қан- дай.
Оны не үшін пайдаланамыз.
| ҚБ: Смайлик- тер арқылы бір-бірін баға- лау.
|
| Жаңа сабақ
| Өткен сабақтарды пысықтап , жаңа сабақтың мақ- саты, барысы, бағалау критерилерімен танысты- рады.Мұғалімнің кіріспе сөзі
Эйлер дөңгелегіндегі ішкі жиын , сыртқы жиын , бірігу, қилысутуралы толық түсінік береді. АКТ арқылы Презентациямен
Анықтамаларын бірнеше рет қайталатын дәлелдеп көрсету
|
| https;||youtu.be| afws97CJs
| Сабақтың ор- тасы
ІІ. Мағынаны ашу
26 минут.
| Білу және түсіну. Топпен жұмыс А а- ішкі жиын Қилысуы
Бірігуі
| «Ширату»
Дауысты дыбыстардан жиын құрау
топ Жиындар қилысуы 2- топ
Жиындар бірігуі 3-топ
Ішкі жиын мен сыртқы жиын
|
Бағалау Осы белгіні тақтаға ілу Алғырлар- тұсына
|
|
| Ыстық орын- дық.
| Оқушы отырады.Оқушылар сұрақ қояды.
|
|
| Сергіту сәті
| https://infourok.ru/s ergitu-sti-zhinai-
1647520.html
| Қимылдап орындайды
|
|
| Бекіту 5 ми- нут
|
| Венн диаграммасына өз бе- тінше тапсырмалар орындау.
| Бармақпен ба- ғалау
|
| Кері байла- ныс
2 минут
| Жетістік баспал- дағы Стикерлерге Сабақтан кері байланыс жа-
сайды
|
Оқушылар сти- керге жазады
|
|
|
-
Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлім
| Стандарттан тыс ойлануға арналған тапсырмаларды шешу
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:№ 21-
22
| Классификация
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| Жинақтау, талдау туралы түсінік беру. Жылдам есептеуге баулу.2-ге,5- ке, 10-ға бөлінетін сандарды жылдам сұрыптауды үйрету. Геометрия- лық фигураларды жылдам санап ажырата білуге логикасын дамыту
І Коммуникативтік және іскерлік дағды, қалыптастыру
| Бағалау критерийлері
| Классификация ұғымын біледі. Салыстыру, талдау арқылы айырмашылығы мен ұқсастығын біледі.
|
| 3. Тапсырманы жылдам орындай біледі.
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: Салыстырып, талдап жинақтауды түсі- неді
Оқушылар орындай алады:. Сандарды, фигураларды классификациялай алады
Кейбір оқушылар орындай алады: Классификациялауды өз бетінше орындай біледі
| Ойлау дағдыларының дең-
гейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Ұлттық құндылықтарды сіңіру
|
Сабақ барысы
-
Сабақ ке- зеңі/ уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әре- кеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы І.Қызығу- шылықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу.
3.Жағымды орта қалыптастыру 4.Топтастыру.
5.Өткен сабақты еске түсіру. 6.Жаңа сабақтың тақырыбын ашу. 7.Сабаққа кіріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Жүректен жү- рекке» әдісі ар- қылы оқушылар бір-біріне тілек айтады.
.
| «Мадақтау» әдісі бо- йынша оқу- шыларды ын- таландыру.
Жарайсың! Жақсы!
Тамаша!
| Интерактивті тақта,оқыту планшеті, про- ектор
|
| «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға ой арқылы оқушыға қолдау көрсетеді.
Бұл тапсырмада саралаудың «Диа- лог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.сұрақтарын қою.
| Интер. тақтада
Жиын бірігу, қи- лысу туралы « Кезбе тілші"
| ҚБ: Смайлик- тер арқылы бір-бірін ба- ғалау.
| https://infourok
.ru/sergitu-sti- zhinai- 1647520.html
| Жаңа сабақ
| Өткен сабақтарды пысықтап , жаңа сабақтың мақсаты, барысы, бағалау критерийлерімен танысты- рады.Мұғалімнің кіріспе сөзі Кллассификация – сұрыптау, тал- дау деген ұғым.
Сандарды жылдам есептеу үшін сұрыптап аламыз.
Мысалы: Бөлу амалы.
10 санына барлық дөңгелек сандар бөлінеді.10-100000000.
5-ке соңы 0-мен ,5-пен аяқталатын сандар бөлінеді
2-ге соңы4,6,8,0-мен аяқталатын сандар бөлінеді.
|
Интер тақтада оқушылар көреді түсінеді.
|
|
| Сабақтың ортасы
ІІ. Мағы- наны ашу 26 минут.
| Білу және түсіну.
Ширату тапсырмасы.Тақырыпқа байланысты ауызша жылдам есептеуге жаттықтыру мақса- тында
«Ыстық орындық» әдісі
| «Ыстық орын- дық», Тақырыпқа байланысты сұ- рақ - жауап әдісі- мен жүргізіледі.
|
Баға-
лау
«Екі жұлдыз ,бір тілек»
|
|
| Тапсырма Жеке жұмыс
Суретте неше үшбұрыш бейнеленген?
Суретте неше кесінді бар?
Суретте неше шаршы бар?
Сол жақ суреттегі шаршылар- дың саны көп? Қаншаға көп?
| Жауаптарын жа- зады
|
|
| Сергіту
сәті
| https://infourok.ru/sergitu-sti-
zhinai-1647520.html
| Қимылдап орын-
дайды
|
|
|
| Өзіндік жұмыс.Дәптерге орындау
--2-ге,5- ке, 10-ға бөлінетін сан- дарды ойлап 3 мысалдан ойлап өрнек құрап жазу
Интербелсенді әдіс «Заттың аты не?»
Жебеге ұқсас фигура берілген. 4 үшбұрыш шығатындай етіп 4 таяқ- тың орындарын ауыстыру керек.
4 тең үшбұрыш шығатындай етіп
фигура- дағы 3 таяқша- ның орнын ауыс-
тыру.
| Дескриптор: тап- сырмаларды орындайды.
Саралау тәсілі
«Қарқын» ар- қылы жүргізіледі. Қарқынды оқу- шыға: қосымша тапсырмалар жазу.
Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі.
Шешуі:
| Бағдаршам әдісімен ба- ғалау
|
| Бекіту 5 ми-
нут
| Логикалық тапсырма
| Тапсырма тара-
тылып беріледі.
| Бармақпен
бағалау
|
| Кері байла- ныс
2 минут
| Білім ағашы
|
Оқушылар сти- керге жазады
|
Білім аға- шына іледі
|
|
-
-
Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлім
| Стандарттан тыс ойлануға арналған тапсырмаларды шешу
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:№ 23
| Көрнекілік есептер (суреттен біз нені көріп тұрмыз?
| Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаты
| Есептерді түсіну арқылы жылдам есептеуге үйрету
Ой- өрісін,бастаған ісін тиянақты аяқтау дағдыландыру.Ептілікке баулу
| Бағалау критерийлері
| Классификация ұғымын біледі. Салыстыру, талдау арқылы айырмашылығы мен ұқсастығын біледі. 3.Тапсырманы жылдам орындай біледі.
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: Салыстырып, талдап жинақтауды түсі- неді
Оқушылар орындай алады:. Сандарды, фигураларды классификациялай алады
Кейбір оқушылар орындай алады: Классификациялауды өз бетінше орындай біледі
| Ойлау дағдыларының дең-
гейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Ұлттық құндылықтарды сіңіру
|
Сабақтың барысы:
-
Сабақ кезеңі/
уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының
іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы І.Қызығушы- лықты ояту
7 минут.
| Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу 2.Түгелдеу.
3.Жағымды орта қалыптастыру 4.Топтастыру.
5.Өткен сабақты еске түсіру. 6.Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
7.Сабаққа кіріспе жасау.
| Сәлемдесу.
«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне ті- лек айтады.
| «Мадақтау» әдісі бо- йынша оқу- шыларды ын- таландыру.
Жарайсың! Жақсы!
Тамаша!
| Интерактивті тақта,оқыту планшеті, проектор
|
| «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға ой арқылы оқушыға қолдау көрсетеді.
Бұл тапсырмада саралаудың «Диа- лог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.сұрақтарын қою.
| Сандарды бө- луге ауызша Кубик лақ- тыру бірі бі- ріне.2,5,10 сандарын бө- луге мысал- дар сұрау.
| ҚБ: Смайлик- тер арқылы бір-бірін ба- ғалау.
| https://infour ok.ru/sergitu- sti-zhinai- 1647520.html
| Жаңа сабақ
| Суреттер бойынша жұмыс. Не көріп тұрмыз?Суреттегі затқа сипат- тама беру немесе сипаты бойынша заттарды анықтау.Қасиеті,кө- лемі бойынша қарамай анықтау.
Жасырылған затты табу.Салыстрыру,не жетпейді анықтау.
|
| Сабақтың ор- тасы
ІІ. Мағынаны ашу
26 минут.
| Білу және түсіну. Ширату тапсырмасы
1.Кенгурудың суретін қарын- дашты қағаздан үзбей және бір сы- зықтың үстінен екінші рет сызбай салу үшін қай нүктеден бастаған дұрыс? Төрт суретте 1- ден бастап 4-ке де- йінгі цифрлар өз-
дерінің айнадан қарағандағы кері бейнесімен салынған. Келесі сурет қандай болады?
Суретте қандай геометриялық фигуралар жоқ?
Зере бантикті оң жақ құлағы- ның үстіне байлап,
айнаға қарады. Төмендегі сурет- тердің нешеуін
айнадан көруге болады?
Парақ қағазды суреттегідей бүктеп, қиды
Неше бөлік пайда болды?
| Тақырыпқа байланысты сұрақ - жауап әдісімен жүр- гізіледі.
Оқушылар өз беттерінше өз жауапта-
рын
| Бағалау
| Интер тақта
|
-
| 6.Бөлік терге бөлініп қалмас үшін мына тордағы
ең көп дегенде қанша жіпті қиюға болады?
(Тордың түйілген жерін кесуге болмайды!)
.7.Мозайкадан екі фигураны ал- ғаннан кейін,
бос орын қалып қойды.
Қай фигураларды алды? (су- реттен қара)
8.Қоянның үйі 4 рет салынған, ал торайдың үйі
1 рет салынған. Торайдың үйі қайда?
(А)
Орындықта Майра, оның анасы, әжесіжәне қуыршақ отыр.Әжесі немересінің қасында отыр, бірақ қуыршақтың қасында емес. Қуыр- шақ анасының қасында отырған жоқ. Майраның анасының қасында кім отыр? Жаңбыр жауып тұрғанда мысық бөлмеде немесе жертө- леде отырады. Мысық бөлмеде
болғанда,
тышқан інінде отырады, ал ірімшік тоңазытқышта болады. Егер ірімшік үстелдің үстінде, ал мысық жертөледе
болса, онда тышқан бөлмеде бо- лады. Қазір жаңбыр
жауып тұр, ал ірімшік үстелдің үстінде.
Онда мін- детті түрде
|
|
|
|
-
Сергіту сәті
| https://infourok.ru/sergitu-sti- zhinai-1647520.html
| Қимылдап орындайды
| Бағдаршам
әдісімен ба- ғалау
|
| Бекіту 5 минут
| Логикалық тапсырма «
| Тапсырма та- ратылып бері-
леді.
| Бармақпен бағалау
|
| Кері байланыс 2 минут
| Жетістік баспалдағы Стикерлерге
Сабақтан кері байланыс жа- сайды
БББ
| Оқушылар стикерге жа- зады
|
|
|
-
Бағдарлама
| Авторлық
| Бөлім
| Стандарттан тыс ойлануға арналған тапсырмаларды шешу
| Педагогтің аты-жөні:
|
| Күні:
|
| Сыныбы:
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы:№24
| Жануарлар туралы есептер
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| Есептерді түсіну арқылы жылдам есептеуге үйрету. Ойлау қабілетін дамыту.Табиғатты сүюге тәрбиелеу
| Бағалау критерийлері
| Жануарлар турады ақпараттармен танысады. Есептерді шығара біледі.
| Сабақ мақсаты:
| Барлық оқушылар орындай алады: Жануарлар туралы ақпараттармен танысып, ажырата біледі. Есептерді оқиды,тыңдайды, шығарады Оқушылар орындай алады:.Есепті тыңдап, оқып , шығара алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Іскерлік ойындар ойнау арқылы есеп- терді жылдам шығара біледі
| Ойлау дағдыларының дең- гейі
| Қолдану
| Құндылықтарға баулу
| Ұлттық құндылықтарды сіңіру
| |