Главная страница
Навигация по странице:

  • 9. Г Р И П. П А Р А Г Р И П

  • 10. А Д Е Н О В І Р У С Н А І Н Ф Е К Ц І Я. Р С –І Н Ф Е К Ц І Я.

  • Внутрішня медицина. Банк тестових завдань


    Скачать 460 Kb.
    НазваниеБанк тестових завдань
    АнкорВнутрішня медицина
    Дата14.06.2022
    Размер460 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла20130213-164226 (1).doc
    ТипДокументы
    #589848
    страница3 из 6
    1   2   3   4   5   6
    8. ІНФЕКЦІЙНИЙ МОНОНУКЛЕОЗ. ЕПІДЕМІЧНИЙ ПАРОТИТ
    1.* У дитини захворювання починалося з підвищення температури, заложеності носу, збільшення шийних лімфовузлів. Лікарем був призначений ампіцилін. На 3-й день хвороби: температура 38,30 С, явища лакунарної ангіни, плямисто-папульозний висип по всьому тілу, збільшена печінка та селезінка.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    2.* У дитини з ангіною, збільшенням всіх груп лімфовузлів, гепатоспленомегалією попередньо діагностували інфекційний мононуклеоз. Який метод треба використати для підтвердження діагнозу?

    * Гематологічний

    Бактеріологічний

    Рентгенологічний

    Біохімічний

    Ультразвуковий

    3.* В дитячому саду зареєстровано захворювання епідемічним паротитом. Яка максимальна тривалість інкубаційного періоду при епідемічному паротиті?

    * 20-23 дні

    10 днів

    15 днів

    30 днів

    Більше 40 днів

    4.* У дитини 9 років з’явилось ураження привушних залоз, симптоми загальної інтоксикації. Лікар підозрює паротитну інфекцію, призначає серологічне обстеження (РЗК). Яким буде діагностичний титр при одноразовому дослідженні?

    * 1:80

    1:40

    1: 160

    1: 200

    1:120

    5.* В сім'ї двоє дітей: чотири і восьми років. Старша дитина|дитя| захворіла епідемічним паротитом. У який період захворювання він найбільш небезпечний для тих, що оточують?

    * У перші 5 днів

    На 6-7 день

    Пізніше 8 дня

    З появи клінічних проявів|вияв|не заразний

    З урахуванням|з врахуванням| розвитку ускладнень

    6.*****Дитина 8 років захворіла 3 дні назад с підвищення температури,млявості,храпящого дихання. При огляді: лице одутле, голос здавлений, дихання через ніс затруднено, в зіві гіперемія, мигдалики і дужки одутлі, передньо- задньошийні піднебінні лімфатичні вузли збільшені. Палпіруються також збільшені пахвинні лімфовузли, печінка виступає на 1,5 см нижче реберної дуги, селезінка у края підребір"я. В наступні дні гарячка утримувалась, залишались збільшеними групи лімфовузлів шиї, печінка збільшилась до 4 см,селезінка - до 1,5 см.В крові лейкоцитів - 15,8х10.9,лімфоцитів - 53,моноцитів -8,атипових мононуклеарів -12,плазматичних клітин -3.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    7.*****Дитина 5 років захворіла 4 доби тому з появи сизового виділення із носу,підвищення температури до 38 ºС, затруднене носове дихання,болів горлі. Об"єктивно:температура 38,5ºС,лице одутле, дихання напіввідкритим ротом,підщелепні, передньо- і задньошийні лімфатичні вузли збільшені, при пальпації щільні, множинні, пальпіруються збільшенні пахвинні, підмишечні лімфовузли, слизова оболонка зіву гіперемірована, набрякла,мигдалики гіпертрофіровані II-IIIст., чисті. В легенях і серці без особливостей, живіт м"який,печінка збільшена до3 см,селезінка до 1,5см.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    8.*****Дитина 7 років захворіла гостро, з підвищення температури до 38,2 ºС,біль в животі, затруднене носове дихання. Об"єктивно: на 5 день хвороби збільшились лімфатичні вузли в усіх групах до "квасолі",гіперемія слизової оболонки зіву,збільшення печінки та селезінки до 2,5-3 см,темний колір сечі, жовтушність склер. В крові:загальний білірубін 35,6 мкмоль/л, прямий - 25,0 мкмоль/л, непрямий 10,6мкмоль/л, активність АЛТ -2,5 ммоль/год, HBS антиген - відсутній. В аналізі крові - лейкоцитів 17,0х10.9/л,е-9,п-2,с-16,л-56,м-6,атипових мононуклеарів -17,ШОЕ-15мм/год.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    9.*****Дитина 8 років захворіла з підвищення температури до 37,8 ºС,біль в горлі,затруднене носове дихання. При вступі до стаціонару на 3-й день хвороби - дихання храпяще,значні серозні виділення із носу.Мигдалики гіпертрофіровані,на обох мигдаликах плівчасті нальоти жовтуватого кольору,набряк підшкірно-жирової клітини відсутній. Пальпіруються збільшені підщелепні,передньо-,задньошийні іпахвинні лімфовузли,печінка збільшена до 3 см,селезінка до 1,5-2,0 см. Аналіз крові: лейкоцитів - 21,2х10.9/л, п-2,с-15, л-45, м-20, атипові мононуклеари-18, ШОЕ-12мм/год. З боку красної крові без особливостей.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    10.*****Хлопчик 6 років 5 місяців тому переніс інфекційний мононуклеоз. Відвідує дит. садок. Періодичне підвищення температури до субфебрильних цифр,млявість,зниження апетиту. При огляді:блідий,лімфатичні вузли не змінені,печінка збільшена до 4 см. В аналізі крові - лейкоцитів -16,0х10.9/л,п-6,с-40,л-34, мононуклеарів 13, моноцитів -7, плазматичних клітин -1%,ШОЕ - 18 мм/год.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    11.*****Дитина 3,5 років, відвідує дітсадок. Захворіла гостро,підвищилась t до 38,2 ºС, став млявий. На третій день стан погіршився:t до 39,5 ºС,дихання затруднено,скудні серозні виділення із носа,збільшились лімфовузли всі груп до 1,5 см. Мигдалики збільшені,гіперемовані,в лакунах з обох сторін жовтуваті нальоти. Печінка збільшена до 2 см .На шкірі скудна мілкоплямистий висип. З боку других органів та систем патології не виявлено.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    12.*****Дитина 8 років, поступила в інфекційну лікарню на 5-й день хвороби з діагнозом:лакунарна ангіна. Захворів гостро,підвищилась t до 38,2 ºС, з"явилась біль в горлі.Лікувала мати аспіріном.На четвертий день t підвищилась до 39 ºС, в області шиї з"явилась припухлість з обох сторін. При огляді в лікарні виявлені сіроваті плівки на мигдаликах,збільшення печінки до 2,5 см нижче реберного краю, селезінки - до 1 см.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    13.*****Дитина 4 років,відвідує дітсадок. Захворів 5 днів тому. Всі дні утримувалась t-38-39,2 ºС,став млявим, знизився апетит. На другий день з"явилась припухлість в підщелепній області,стало затруднене

    носовн дихання.При огляді дитина бліда, пальпуються збільшені всі групи лімфовузлів. Склери жовтушні, зів гіперемован, на мигдаликахжовтий нальот. З боку легень та серця змін немає. Живіт вздут, пальпуються печінка і селезінка на 4 см нижче реберного краю. В аналізі крові:лейкоцитів 16,8х10.9/л,е-2%,н-31%,л-46%,м-9%, атипових мононуклеарів - 22%, ШОЕ-28 мм/час.Білірубін крові - загальний 38,2 мкмоль/л,прямий - 25,1 мкмоль/л, непрямий - 13,1 мкмоль/л,АЛТ-1,2 ммоль/л.

    * Інфекційний мононуклеоз

    Кір

    Краснуха

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    14.*****Хлопчик К, 6 років, контактний по дитячому садку з хворим на епідемічний паротит від 15.11.Госпіталізований до стаціонару 3.12 зі скаргами на підвищення температури до 38, 5 ºС, головний біль, повторне блювання, зниження апетиту. При огляді у відділенні стан дитини важкий. Виражені симптоми токсикозу аж до менінгеальних знаків (с-м Керніга, ригідність м"язів потилиці). Віля кута нижньої щелепи справа відмічається нерухома, тістуватої консистенції, болісна припухлість, шкіра звичайна, але тканини навколо неї набряклі. Внутрішні органи без змін, зів чистий.

    *Паротитна інфекція,

    Кір

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    Краснуха

    15.*****С., 12 років, поступив до стаціонару із скаргами на різкий біль в правій паховій області. У класі є випадки паротитної інфекції. 5 днів тому у хлопчика підвищилась t до 37, 5ºС , з’явилась припухлість в області навколоушної залози зліва. Через день t стала нормальною і до 4-го дня хвороби набряк у лівій навколоушній області зменшився. На 5 день хвороби знову підвищилась t до 38ºС, збільшилось праве яєчко, мошонка набрякла.Хлопчика госпіталізовано у лікарню. Ваш діагноз:

    *Паротитна інфекція,

    Кір

    Скарлатина

    Псевдотуберкульоз

    Краснуха

    16.*****Дівчинка К., 6 років контактувала з братом, хворим на епідпаротит від 17.10., поступила в стаціонар 5.11 з підозрою на гострий апендицит. В цей день у дитини підвищилась t до 38ºС, відмічалось два рази блювання, з"явився біль в живості, в області пупка, кал був нормальним. При огляді у відділенні, живіт м"який, болісний у верхній половині. Тут же відмічалось деяке напруження м"язів без симптомів подразнення очеревини. Було повторне блювання. Язик вологий, обкладений білим нальотом, інші органи без патології. Менінгеальних знаків нема.

    *Паротитна інфекція,

    Кір

    Псевдотуберкульоз

    Краснуха

    Скарлатина

    17.*** Дитина 3,5 років оглянута дільничним педіатром. Скарги на біль під час жування та відкриванні рота, головний біль, підвищення температури тіла до 38,9°С. Об’єктивно: в ділянках привушних слинних залоз контурується припухлість, помірно болюча при пальпації, шкіра над нею не змінена. При огляді ротоглотки – отвір Стенонової протоки гіперемований. Якій найбільш вірогідний діагноз?

    Дифтерія ротоглотки

    *Епідемічний паротит

    Сіалоаденіт

    Інфекційний мононуклеоз

    Шийний лімфаденіт

    9. Г Р И П. П А Р А Г Р И П
    1.* Дівчинка 6 років на протязі року вдруге захворіла на грип. Хвороба ускладнилася енцефалітом. Який головний патогенетичний механізм виникнення цього ускладнення?

    * Аутоалергічна реакція.

    Підвищення проникності судин.

    Зниження захисних сил організму.

    Набряк і набухання головного мозку.

    Приєднання бактеріальної флори.

    2.* Дитина 2 років захворіла гостро з підвищення температури до 37,50 С, появи нежиті з незначним виділенням слизу, сухого “гавкаючого” кашлю. На 2-й день хвороби вночі дитина прокинулась від грубого кашлю, швидко з'явилась охриплість, шумне часте дихання із затрудненим вдихом. Відмічалось втягнення міжреберних проміжків, в акті диханні брала участь допоміжна мускулатура.

    * ГРВІ з синдромом стенозуючого ларинготрахеобронхіту

    Дифтерійний круп

    Кашлюк

    Чужорідне тіло дихальних шляхів

    Обструктивний бронхіт

    3.** Дитина 3-х місяців захворіла гостро з підвищення температури до 37,8 0C, покашлювання. На 3-й день кашель посилився, приєдналася задишка. Перкуторно: над легенями тимпанічний звук, аускультативно - з обох боків велика кількість дрібнопухирчастих вологих та свистячих хрипів під час видиху. Який найбільш вірогідний діагноз?

    *ГРВІ, бронхіт з астматичним компонентом

    ГРВІ, бронхіт

    ГРВІ, бронхопневмонія

    ГРВІ, вогнищева пневмонія

    ГРВІ, бронхіоліт

    4.* Дитина 1 рік 2 міс, хворіє 2 день. Захворювання розпочалось з субфебрильної температури, сухого кашлю, виділень з носа. На 2 день хвороби кашель став грубим, ”гавкаючим”, з’явилась осиплість голосу та гучне дихання. При госпіталізації t - 38,80 С , стан важкості середній. Зів гіперемований, кашель „гавкаючий”. При збудженні підсилюється задишка з втяжінням fossa jugularis та regio epigastrica. В легенях сухі , провідні хрипи. Встановлено діагноз: ГРВІ. Стенозуючий ларінготрахеіт, стеноз гортані 1 ступеню. Найбільш імовірним збудником захворювання у даного хворого може бути:

    * Вірус парагрипу

    Стафілокок

    Дифтерійна паличка

    Аденовірус

    Ротавірус

    5.* Дитина 9 мiсяцiв захворіла гостро: підвищилася температура тiла до 37,8 0С, з’явився кашель i нежить. На 3-й день хвороби вночі стан різко погiршився: стала неспокiйною, метушиться, з’явився гавкаючий кашель, охриплість голосу, iнспiраторна задишка. Дiагностований круп. Який зі збудників частіше дає синдром крупа?

    * Вірус парагрипу

    Вірус грипу

    Аденовірус

    Риновiрус

    Ентеровiрус

    6.* У хворого з гарячкою, біллю у горлі при ковтанні при об’єктивному обстеженні діагностовано лакунарна ангіна. Який вид лікування необхідно призначити у першу чергу?

    *Антибіотикотерапія

    Інфузійна терапія

    Імунотерапія

    Симптоматична терапія

    Антигістамінна терапія

    7.*****Дівчинка 2 років захворіла гостро:t-37,5 ºС, сухий грубий кашель, закладання носа. Була призначена симптоматична терапія. Того ж дня під вечір t-38,5 ºС , кашель посилився, став настирливим, з лаючим відтінком.До дитини викликали швидку медичну допомогу. При огляді стан дівчинки тяжкий:закладання носа, тахіпное до 38 екскурсій за хв., лаючий кашель, гортанне дихання шумне, в акті дихання приймають участь допоміжні м"язи плечового поясу. Аускультативно в легенях хрипів немає.

    * Вірус парагрипу

    Вірус грипу

    Аденовірус

    Риновiрус

    Ентеровiрус

    8.*****У дитини 2 років на фоні катарального симптомокомплексу в/д шляхів (рінофарінгіт) на 2 день хвороби з"явилися типові ознаки ларінгіту (без стенозу).

    * Вірус парагрипу

    Вірус грипу

    Аденовірус

    Риновiрус

    Ентеровiрус

    9.*****Дитина 9 мiсяцiв захворiла гостро: пiдвищилася температура тiла до 37,8ºС, з’явився кашель i нежить. На 3-й день хвороби вночi стан рiзко погiршився: стала неспокiйною, метушиться, з’явився гавкаючий кашель, охриплiсть голоса, iнспiраторна задишка. Дiагностований круп. Який зі збудникiв вірогідно спричинив розвиток цього синдрома?

    * Вірус парагрипу

    Вірус грипу

    Аденовірус

    Риновiрус

    Ентеровiрус

    10.*****Дитина 10 міс. захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 39º С, з явилися кашель та нежить. На 2 день хвороби вночі дитина раптово стала неспокійною, з явилися грубий, “гавкаючий” кашель, осиплість голосу, інспіраторна задишка. Про яке захворювання можна думати?

    * Вірус парагрипу

    Вірус грипу

    Аденовірус

    Риновiрус

    Ентеровiрус

    11.*** Хлопчик 3-х років раптово захворів. Голос став охриплим та осиплим, іноді – афонічним. З”явився грубий, гучний сухий, непродуктивний кашель. Температура тіла 37,4°С. Об’єктивно: дитина спокійна, положення в ліжку вимушене (з фіксованим плечовим поясом). Дихання стенотичне, добре чутне на відстані. Чітко видно постійну роботу дихальної мускулатури. Аускультативно: дихання жорстке, рівномірно ослаблене, особливо в задніх та нижніх відділах легенів. Укажіть, який механізм домінує в патогенезі крупу?

    *Набряк слизової оболонки гортані та трахеї

    Спазм гладеньких м’язів гортані, трахеї та бронхів

    Ларингоспазм

    Гіперсекреція залоз слизової оболонки гортані, трахеї і бронхів

    Обструкція

    10. А Д Е Н О В І Р У С Н А І Н Ф Е К Ц І Я. Р С –І Н Ф Е К Ц І Я.

    Р І Н О В І Р У С Н А І Н Ф Е К Ц І Я.
    1*. (257) Хворий 10 років, скарги на нежить зі слизовими виділеннями, набряк лиця, і повік, склерит, сльозотеча, гіперемія дужок та гіпертрофія фолікулів задньої стінки глотки, кон’юнктивіт зі щільними плівками. Температура тіла 39,50С. Вірогідний діагноз.

    * Аденовірусна інфекція

    Ентеровірусна інфекція

    Герпес

    Парагрип

    Гарячка Марбурга

    2*. Дитина|дитя| 3 років. Захворів гостро. t - 38,3 0С. Гіперемія і набряклість кон'юнктиви очей, кашель, нежить. Зів гиперемирован, набряклість і зернистість задньої стінки глотки|горло|, багато слизу. Збільшення підщелепних і шийних лімфовузлів. Печінка до 3 см. нижче реберної дуги. Ваш діагноз?

    * Аденовірусная інфекція

    Грип (токсико-катаральна форма)

    Дифтерія

    Інфекційний мононуклеоз

    Парагрип
    3.*****Хлопчик 1,5 років поступив в стаціонар на 5 день захворювання з діагнозом: ГРВІ, правосторонній етмоідіт. Стан дитини середньої тяжкостї,Т-38,5 ºС,носове дихання порушене,слизово-гнійні виділення із носових ходів. Рідкий неглибокий кашель. Набряк і гіперемія повік правого ока. Очна щілина звужена. Гнійні виділення із неї. Виражені кон"юективіт, блефаріт. На нижньому віці-плівка біло-жовтого кольору. Гіперемія слизових оболонок зіву. Аускультативно в лгенях дихання везікулярне. Тахікардія до 120/хв. Органи черевної порожнини - без особливостей.

    * Аденовірусная інфекція

    Грип (токсико-катаральна форма)

    Дифтерія

    Інфекційний мононуклеоз

    Парагрип

    4.*****Дівчинка 4 років відвідує дитячий садок. Мати звернулася до дільничого лікаря із скаргами на захворювання дитини: підвищена t, покащлює, порушене носове дихання, слиз із носових ходів, набрякання повік, слезотеча. Хворіє третій день. Із анамнезу з’ясовано, що в цьому колективі спостерігається ще декілька аналогічних випадків захворювання. При огляді хворої: t-37,8 ºС , сухий поверхневий кашель,слизо-гнійні виділення із носових ходів, пастозність повік, фолікулярно-катаральний кон"юнктивіт, склеріт; значний запальний процес слизових оболонок зіву. В легеняі дихання везікулярне. Тахікардія до 108/хв.

    * Аденовірусная інфекція

    Грип (токсико-катаральна форма)

    Дифтерія

    Інфекційний мононуклеоз

    Парагрип

    5.*****Дитина 2 років захворіла два дні тому:підвищилася t до 37,5 ºС, з"явилися сухий рідкий кашель,закладання носа. В подальшому кашель посилився,почервоніло праве око, сльозотеча, t-38,0 ºС. Дільничий лікар костатує наявність у дитини рініту, тонзілофарінгіту, катарального кон"юнктивіту. В легенях - везікулярне дихання. Органи черевної порожнини - без відхидення від норми. Серце:тахі-

    кардія до 120/хв.

    * Аденовірусная інфекція

    Грип (токсико-катаральна форма)

    Дифтерія

    Інфекційний мононуклеоз

    Парагрип

    6.*****В будинку дитини захворіла няня:t-37,5 ºС, кашель,нежить, кон"юнктивіт, сльозотеча. Оформила лікарняний лист. Через 3 дні в групі, де вона працювала,захворіло двоє дітей. Симптоматика у них аналогічна.

    * Аденовірусная інфекція

    Грип (токсико-катаральна форма)

    Дифтерія

    Інфекційний мононуклеоз

    Парагрип

    7.***** До дівчини 5 років, яка лікувалася вдома на протязі 3 днів з приводу ГРВІ, повторно викликали дільничого лікаря. Лікар констатує :t-37,5 ºС (тримається на цих цифрах усі дні),слизові оболонки

    зіву гіперемовані,набрякання повік лівого ока, сльозотеча, наявність плівки жовто-білого кольору на нижньому віці, склеріт. Дихання в легенях везікулярне. Серце:тахікардія до 112/хв, тони звучні. Органи черевної порожнини-без об"єктивної патології.

    * Аденовірусная інфекція

    Грип (токсико-катаральна форма)

    Дифтерія

    Інфекційний мононуклеоз

    Парагрип

    8.*****У дитини 5 років на протязі 3 днів при нормальній температурі спостерігаються значна рінорея, катаральний кон"юнктивіт, чхає. Перші дні виділення із носових ходів водянисто-слизисті, на 3-й день - слизисто-гнійні. Закладаня носа. Слизові оболонки зіву помірно гіперемовані. Дихання в легенях везікулярне. Інші органи і системи не ушкоджені.

    Гостра вірусна респіраторна інфекція (можливо,ріновірусна), рінотонзилофарінгіт.

    Грип (токсико-катаральна форма)

    Дифтерія

    Інфекційний мононуклеоз

    Парагрип


    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта