Главная страница
Навигация по странице:

  • 16. В І Л/С Н І Д

  • 17. ПРОФІЛАКТИЧНІ ЩЕПЛЕННЯ

  • Внутрішня медицина. Банк тестових завдань


    Скачать 460 Kb.
    НазваниеБанк тестових завдань
    АнкорВнутрішня медицина
    Дата14.06.2022
    Размер460 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла20130213-164226 (1).doc
    ТипДокументы
    #589848
    страница5 из 6
    1   2   3   4   5   6
    15. В І Р У С Н И Й Г Е П А Т И Т
    1.* Дитина 3-х місяців захворіла з підвищення температури до 37,50 С, млявості, зригувань, періодичного неспокою. Через 2 дні помітили, що сеча залишає темні плями на пелюшках, випорожнення знебарвлені. При огляді на 3-й день виявлена іктеричність шкіри, склер, збільшення печінки, селезінки. В пологовому будинку з приводу гемолітичної хвороби новонароджених отримувала гемотрансфузії.

    * Вірусний гепатит В

    Гемолітична жовтяниця

    Кон'югаційна жовтяниця

    Вірусний гепатит А

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    2.* У дитини з жовтяницею, гепатоспленомегалією, підвищенням печінкових проб встановлена типова легка форма вірусного гепатиту А. Головним у лікуванні є:

    * Дотримання режиму та дієти

    Призначення гепатопротекторів

    Призначення противірусних препаратів

    Призначення глюкокортикоїдів

    Проведення інфузійної терапії

    3.* У дитини з жовтяницею, гепатоспленомегалією, підвищенням печінкових проб встановлена типова легка форма вірусного гепатиту А. Головним у лікуванні є:

    *Дотримання режиму та дієти

    Призначення гепатопротекторів

    Призначення противірусних препаратів

    Призначення глюкокортикоїдів

    Проведення інфузійної терапії

    4.** У дитини 2-х місяців, народженої з вагою 5100 г, визначаються жовтяниця, хриплий крик, пупкова грижа, відставання у фізичному розвитку. Печінка +2 см, селезінка не збільшена. В анамнезі - затримка відпадання пуповинного залишку. У крові: Hb- 120 г/л, ер.- 4,5x1012/л, ШЗЕ - 3 мм/год. Білірубін сироватки загальний - 28 мкмоль/л, непрямий - 20 мкмоль/л, прямий - 8 мкмоль/л. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?

    Природжений гепатит

    Цитомегаловірусна інфекція

    *Природжений гіпотиреоз

    Гемолітична анемія

    Кон'югаційна жовтяниця

    5.** У дитини 3-х місяців після декількох днів занепокоєння, анорексії, субфебрилітету з'явилися жовтяниця, гепатоспленомегалія; сеча темно-жовтого кольору, знебарвлення калу. У віці 1 місяць були гемотрансфузії. Який найбільш вірогідний діагноз?

    Вірусний гепатит А

    Атрезія біліарних шляхів

    *Вірусний гепатит В

    Гемолітична анемія

    Кон'югаційна жовтяниця

    6.***** У трьохмісячної дитини, народженої від HВsAg – позитивної матері розвинулася швидко прогресуюча жовтяниця з вираженими ознаками інтоксикації (відмова від їжі, блювання, зміни збудження загальмованістю та ін.) який біохімічних тестів має найбільш вагоме значення для визначення гострої дистрофії печінки?

    * Зниження протромбінового індексу

    Високий рівень загального білірубіну

    Підвищена активність АлАТ

    Зростання рівня вета-ліпопротеідів

    Підвищена активність АсАТ

    7. ***** Хворий В., 14 років направлений у лікарню з діагнозом вірусний гепатит А зі скаргами на жовтушне забарвлення шкіри та склер, загальне знедужання. Температура нормальна. Жовтяниця з’явилася після значного навантаження після кросу. Контакт з хворими виключає. З парентеральних процедур вказує на пломбування зуба 4 місяці тому. Астенічної статури. Помірна жовтяниця шкіри та склер. Аналіз крові у межах норми. Загальний білірубін 30 мкмоль/л, прямий 2, 8, непрямий 27, 3 мкмоль/л, АлАТ 0,68 ммоль, АсАТ 0,56 ммоль, сулемова проба 1,8 мл, тимолова 5 Од. Реакція сечі на жовчні пігменти негативна. Яка патологія найбільш ймовірна?

    * Пігментний гепатоз Жільбера

    Легка форма ВГА

    Легка форма ВГВ

    Загострення ВГС

    Гемолітична анемія

    8.***** Жінка получила одне введення вакцини проти гепатиту В; через місяць завагітніла. Виберіть адекватну тактику щодо подальшої вакцинації

    *Продовжити вакцинацію по календарю

    Прервати вагітність для продовження вакцинації

    Продовжити вакцинацію після пологів

    Припинити вакцинацію у зв,язку з вагіністю

    Відстрочити вакцинацію до останього тирместру вагітності

    9.***** Необхідно провести дезінфекцію з приводу захворювання на вірусний гепатит А. Хворий госпіталізований. Сім’я його займає кімнату розміром 5х8 кв. м в комунальній квартирі зі спільними вигодами на 2 сім’ї, площа якої становить 12 кв. м. Вкажіть способи розриву механізму передачі.

    *Осередкова заключна дезінфекція

    Осередкова поточна дезінфекція

    Профілактична планова дезінфекція

    Профілактична дезінфекція за епідпоказами

    Винищувальна дезінсекція

    10.*****У хворого з фульмінантним перебігом гострого вірусного гепатиту В протромбіновий індекс складає 30%, кількість тромбоцитів у крові – 90·109/л. Для профілактики геморагічних ускладнень доцільно призначати усі засоби, окрім?

    *Гепарину

    Альмагеля

    Переливання свіжозамороженої плазми

    Введення амінокапронової кислоти

    Вікасолу

    11.***** У хворого на гострий вірусний гепатит В протягом місяця спостерігаються виражені астено-вегетативний, набряково-асцитичний і геморагічний синдроми, позапечінкові прояви, значний гепатолієнальний синдром на фоні періодичного субфебрилітету. Крім того, є значна гіперферментемія, висока тимолова проба, знижений сулемовий титр, ознаки коагулопатії споживання, гіпопротеїнемія й анемія. Яке лабораторне дослідження слід провести з метою уточнення етіологічного діагнозу?

    *Визначення antiHDV сумарних

    Визначення antiHDV IgM

    Визначення antiHDV IgG

    Визначення antiHСV сумарних

    Визначення antiHСV IgM

    12.***** Дитина 4 років, яка відвідує дитячий садок, захворіла на вірусний гепатит А, госпіталізована. Що треба робити в дитячому садку з метою профілактики гепатиту А?

    *Пасивна імунізація гамма-глобуліном

    Ізоляція

    Карантин

    Введення генно-інженерної вакцини зувакс В

    Введення гомологічної сироватки

    13.*****Дівчинка 13 років перебувала влітку в Узбекистані у своїх родичів. Через кілька днів після повернення підвищилась температура тіла, погіршилось самопочуття, згодом з’явились ознаки жовтяниці, анемія, сеча цегляно-червоного кольору. Ваш діагноз?

    Залізодефіцитна анемія

    Нефротичний варіант гострого гломерулонефриту

    Синдром Жільбера

    Синдром Кріглоера-Наджара

    *Вірусний гепатит Е

    14.*****У дитячому садку – спалах вірусного гепатиту А. При плановому огляді однієї дитини виявили збільшення розмірів печінки, темний колір сечі. Ваш діагноз?

    Вірусний гепатит В

    *Вірусний гепатит А

    Пігментний гепатоз

    Гіпокінезія жовчного міхура

    Хронічний холецистохолангіт

    15.***** У дитини з вірусним гепатитом спостерігають тривалу жовтяницю, печінка на 1 см виступає з-під краю ребрової дуги, край її щільнуватий, свербіж шкіри. У крові: заг. білір.: 180 мкмоль/л, пр.-150 мкмоль/л, непр.-30 мкмоль/л. АлАТ-1,2 ммоль/л. Уміст лужної фосфотази значно підвищений. Який синдром переважає?

    Алергійний

    Цитолітичний

    Мезенхімальний

    Гемоліз еритроцитів

    *Холестатичний

    16.***** У 6 р. дитини відмічається зниження апетиту, t-38,3ºС, біль у животі, жовтяниця. На 5 день захв. виявлено збільшену печінку(+2 см), селезінку (+0,5 см). Загальний білірубін-50 мкмоль/л (прямий-40), АлАТ-4 ммоль/л. Тимолова проба-12 од. Імовірний д-з?

    Інфекційний мононуклеоз

    Гемолітична анемія

    Лептоспіроз

    *Вірусний гепатит

    Єрсініоз

    17.***** У дитини, 3 міс, підвищилася температура тіла до 37,5 °С, з'явилися млявість, зригування, періодичний неспокій. Через 2 дні помітили, що сеча залишає темні плями на пелюшках; на 3-й день виявлено іктеричність шкіри, склер, збільшення печінки, селезінки. У пологовому будинку з приводу гемолітичної хвороби новонарод­жених їй було здійснено гемотрансфузію. У крові: білірубін загальний — 157 мкмоль/л, прямий — 100 мкмоль/л, непрямий — 57 ммоль/л, АлАТ — 5,2 ммоль/л), протромбіновий індекс — 50 %. У сечі: жовчні пігменти, уробілін понад норму. Який діагноз найбільш імовірний?

    Гемолітична анемія

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    Вірусний гепатит А

    *Вірусний гепатит В

    Кон'югаційна жовтяниця

    18.***** У дитини, 5 років, контактної з вірусного гепатиту в дитячому садку, підвищилася температура тіла до 38 °С, з'явилися слабкість, зниження апетиту, одноразове блювання, тупий біль у правому підребровому проміжку. Запідозрено вірусний гепатит. Яке дослідження найбільш інформативне для підтвердження діагнозу?

    Аналіз крові на білірубін

    *Активність АлАТ крові

    Аналіз крові на тимолову пробу

    Аналіз сечі на жовчні пігменти

    Аналіз калу на стеркобілін

    19.*****Дитина, 10 місяців, захворіла з в’ялості, зригування, відмови від їжі, на 3-й день потемніла сеча. Об’єктивно:на 5-й день захворювання дитина в’яла,адинамічна,знижений апетит,шкіра та склери жовтушні. Печінка на 4 см виступає з-під ребра, селезінка на 1 см нижче ребра. Сеча темна, кал ахолічний. З анамнезу відомо, що у віці 7 місяців дитина хворіла на запалення легень, отримавала лікування, в тому числі і переливання крові. На 3-й день перебування в стаціонарі у дитини з’явилась блювота “кофейною гущиною”, відмовлялася від їжі, з’явилися судоми, втрата свідомості.

    Аналіз крові на білірубін:загальний - 216,6 мкмоль/л, прямий - 80 мкмоль/л, непрямий - 136 мкмоль/л, АлАТ - 1,2 ммоль/л, протромбин - 38%, сулемова проба - 1,2 мл.

    *Вірусний гепатит В, типова жовтушна тяжка форма. Ускладнення -гепатодистрофія.

    Гемолітична анемія

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    Вірусний гепатит А

    Кон'югаційна жовтяниця

    20.***** Хворий А, 9 років, поступив у клініку на 7-й день хвороби із скаргами на жовтушність шкіри і склер, темну сечу, однократну блювоту, зниження апетиту, підвищення температури тіла до 38º С протягом 2-х днів.

    Об’ктивно: в’ялий,температура 36,8 ºС, шкіра та склери жовтушні, печінка виступає з-під ребра на 3 см, чутлива при пальпації, селезінка пальпаторно не виявляється, тони серця приглушені, 68 уд. за 1 хв. Сеча темна, кал частково ахолічний.

    Гемолітична анемія

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    *Вірусний гепатит

    Кон'югаційна жовтяниця

    21.*****Хворий Н., 3-х років, захворів в дитячому садку 6 днів тому, коли підвищилась температура 37,5 º С, погіршився апетит. На 4-й день з’явилась темна сеча, на 5-й день - жовтушність шкіри і склер. В крові - загальний білірубін 47,6 мкмоль/л, прямий - 30,8 мкмоль/л, непрямий - 16,8 мкмоль/л. HBs-АГ - немає. АлАТ - 4,0 ммоль/л.год. В сечі виявляються жовчні пігменти.

    Об’єктивно: на 6-й день хвороби загальний стан задовільний, апетит знижений, шкіра і склери жовтушні, печінка виступає на 3 см нижче ребра, сеча - темна, кал - обезбарвлений.

    *Вірусний гепатит А, типова, легка форма.

    Гемолітична анемія

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    Вірусний гепатит А

    Кон'югаційна жовтяниця

    22.*****В дитячому садку 2 випадки вірусного гепатиту А. Перерахуйте протиепідемічні заходи, які повинні провести у вогнищі.

    *Ізоляція і госпіталізація хворих.

    23.*****Катя М., 9 років, була в контакті з хворим на вірусний гепатит. При дослідженні по контакту в крові білірубін загальний - 28,52 мкмоль/л, прямий - 18,26 мкмоль/л, непрямий - 10,26 мкмоль/л, АлАТ - 1,2 ммоль/л.

    *Вірусний гепатит А, стерта форма.

    Гемолітична анемія

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    Кон'югаційна жовтяниця

    24.*****Дитина 2-х років захворіла 4 дня тому, коли з’явилась блювота, підвищидась температура до 38º С, потемніла сеча, обезбарвився кал, пожрвтіли шкіра і склери.

    Об’єктивно: загальний стан дитини середньої тяжкості, в’яла, блювота, t 38,1º С, шкіра і склери жовтушні, печінка виступає з-під ребра на 4 см, ущільнена і чутлива при пальпації, селезінка не пальпується. Сеча темна, кал частково обезбарвлений. В крові білірубін загальний - 99,4 мкмоль/л, прямий - 74,4 мкмоль/л, непрямий - 25,0 мкмоль/л, АлАТ - 3,9 ммоль/л, тимолова проба - 7 од, протромбіновий індекс - 68%. В сечі - жовчні пігменти і уробілін вище норми, HBs АГ в крові не знайдено. Хворий дитячий колектив не відвідує, останні 6 місяців ін’єкцій не мав. Контакт з інфекційними хворими не встановлено.

    Гемолітична анемія

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    *Вірусний гепатит А

    Вірусний гепатит В

    Кон'югаційна жовтяниця

    25.*****Вова С., 4-х місяців, поступив у відділення на 3-й день захворювання (2-й день жовтухи). Народився в строк. У віці 2-х місяців хворів на пневмонію, отримував інфузійну терапію. Захворів гостро, став відмовлятися від їжі, з’явились зригування і блювота, неспокій, темний колір сечі та іктерічність склер.

    Об’єктивно: стан вкрай тяжкий, інтенсивна жовтуха шкіри і склер, на шкірі - геморагічний висип, тони серця приглушені, Ps 12 – уд. в хвилину, печінка на 1 см нижче ребра, м’якої консистенції. Селезінка збільшена на 2 см, сеча темного кольору, діурез знижений.

    Наступного дня стан дитини погіршився, втратила свідомість, розвинулася блювота кофейною гущиною, судоми, печінка не пальпується. Хворий помер при ознаках печінково-ниркової недостатності.

    Гемолітична анемія

    Атрезія жовчовивідних шляхів

    Вірусний гепатит А

    *Вірусний гепатит В

    Кон'югаційна жовтяниця

    26.*** З народження у дитини 6-ти місяців наростає жовтяниця з зеленуватим відтінком. Спостерігаються явища геморагічного діатезу та шкірної сверблячки. Яка найбільш вірогідна патологія у дитини?

    Еритробластоз

    Синдром Дабіна-Джонсона

    *Атрезія жовчовивідних шляхів

    Синдром Криглера Найяра

    Синдром Жільбера

    27.**** У дитини 3-х місяців після декількох днів занепокоєння, анорексії, субфебрилітету з’явилися жовтяниця, гепатоспленомегалія; сеча темно-жовтого кольору, знебарвлення калу. У віці 1 місяць були гемо трансфузії. Який найбільш вірогідний діагноз?

    Вірусний гепатит А

    Кон”югаційна жовтяниця

    Гемолітична анемія

    Атрезія міліарних шляхів

    *Вірусний гепатит В
    16. В І Л/С Н І Д
    1.* Чим характеризується Вастинг – синдром при СНІДі?

    * Лихоманкою, діареєю, зниженням маси тіла

    Враженням суглобів, кісток

    Пневмонією, менінгітом, септіцемією

    Прогресуючою деменцією

    Ембріопатією

    2. ***** Дитина народилася від ВІЛ-інфікованої матері. Загальний стан задовільний. По шкалі Апгар – 8 балів. Маса тіла 3200, довжина – 50 см. передпологова, пологова та післяпологова хіміопрофілактика СНІДу не проводилася. Через який час можна визначити методом ІФА наявність ВІЛ - інфекції?

    * Через 18 місяців

    Через 6 місяців

    Через 3 місяців

    Через місяць

    У перші дні після народження

    3.*****Дівчинка М. 3 років надійшла в ДІЛ зі скаргами матері на стійкий пронос у дитини протягом місяця, відмічається тривалий субфебрилітет впродовж 1,5 місяців, періодично температура підвищувалась до 38-39 0 С. Використання антибіотиків, біопрепаратів, жарознижуючих засобів бажаного результату не дало. Протягом 2 років життя часто хворіла ГРВІ. Обнаружено: стан дитини важкий, адинамічна, температура тіла 39,6 0 С.Шкіра бліда, тургор тканин знижений, виражена пітливість. Пальпуються передачі та задньо-шийні, пахвинні /аксімерні/ лімфовузли. При пальпації безболісні, рухомі.Ч.С. = 108; ритмічний. Тони серця приглушені. ЧД = 40. Аскультативно над легенями жорстке дихання. Хрипи відсутні. Зів - помірно гіперемований. На слизових щік, язика є явища кандидозу, Живіт м’який, пальпується збільшені печінка та селезінка, відповідно на 1,5 см. При пальпації помірно болючі. Менінгеальні знаки відсутні. Сечовипускання в нормі. Випорожнення рідке до 8-10 р. на добу, без патологічних домішок. Зі слів матері впродовж неділі дитина втратила в масі 3 кг. Ваш діагноз.

    * ВІЛ/СНІД

    Вірусний гепатит В

    Гемолітична анемія
    17. ПРОФІЛАКТИЧНІ ЩЕПЛЕННЯ
    1.* Назвіть строки ревакцінації проти кашлюка? Через:

    *1,5-2 роки після закінченного курсу вакцінації

    12 міс.

    6 міс.

    3 міс.

    5 років

    2.* Дівчинка 8 років. З 2-х років страждає на атопічний дерматит. В мами - поліноз. Щеплення проводилось по індивідуальному календарю. Має вакцинацію БЦЖ в пологовому будинку, І і ІІ АКДП , 3-разово поліомієліт (П/М). Який подальший план щеплень?

    *АДП + П/М, через 2 місяці реакція Манту + БЦЖ через 2 місяці вакцинація кору

    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта