Главная страница

ҚМЖ. ана тілі 23-27. Дыбыс жне ріп


Скачать 2.05 Mb.
НазваниеДыбыс жне ріп
Дата02.02.2023
Размер2.05 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаана тілі 23-27.docx
ТипДокументы
#916652
страница2 из 6
1   2   3   4   5   6

Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса, сөз жуан айтылады:

Айна, жылқы, сауысқан.

Бөлім

Дыбыс және әріп

Пәні:

Ана тілі

Күні:

24.01.2023

Педагогтің аты-жөні:



Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақша қардың әлегі

Жуан және жіңішке айтылатын сөздер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру;

1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу;

Сабақтың мақсаты

Мәтін бөліктерін анықтау Бөліктерге ат қою Сөздердің жіңішке айтылу себебін түсіндіру

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

Сәлеметсіңдерме балалар?

Көңіл-күйіміз қалай?


Оқушылар сабаққа назар аударады.





Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп

Сабақтың ортасы

(5 мин)

10 мин


«Таза тақта» әдісі

Сөздерді оқы

Дыбыстық талдау жаса

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс .«Спиральді оқу» әдісі

Мәтінді оқы.

Дескриптор:

-мәтіннің неше бөліктен тұратынын анықтайды

-бөліктерге ат қояды -әр бөліктің мазмұнын жазады -мәтінді өз ойымен жалғастырады



Тақтадағы сөздерді оқиды

Сөздерге дыбыстық талдау жасайды

Сөздегі дауысты дыбыстар жіңішке болса, сөз жіңішке айтылады: үй, көгершін, өнер

1. мәтіннің неше бөліктен тұратынын анықтайды

2.бөліктерге ат қояды

3.әр бөліктің мазмұнын жазады

4.мәтінді өз ойымен жалғастырады


Мадақтау


Сөздер жазылған қима қағаздар


Оқулық

1 –жаттығу

22,23–беттер

Таратпа

8 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Көркем жаз» әдісі

Сөздерді көшіріп жаз.

Дескриптор:

- жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды

- әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады

-сөздердің жіңішке айтылу себебін түсіндіреді

Сөздер айту

1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды

2. әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады

3. сөздердің жіңішке айтылу себебін түсіндіреді



«Комментарий» арқылы

«Басбармақ» арқылы

Оқулық

23- бет

2-жаттығу

Дәптер қаламсап

10 мин


3 – тапсырма .Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі

Бос торкөздерге керекті әріпті қойып оқы Осы сөздердің ішінен өзің қалаған бір сөзден сөйлем құрап жаз.

Дескриптор: -бос тор көздерге керекті әріптерді қояды -сөздер жасап, оқиды -сөздердің ішінен бір сөзді қатыстырып, сөйлем құрайды

1. бос тор көздерге керекті әріптерді қояды

2.сөздер жасап, оқиды

3.сөздердің ішінен бір сөзді қатыстырып, сөйлем құрайды

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау


Таратпа

қаламсап



Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

Кері байланыс

«Үш сұрақ» әдісі

Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба? «Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?

Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!







Сұрақтар

Жауаптар

Мәтін неше бөліктен тұрады?



Әр бөлікке ат қой. Әр бөлікте не туралы айтылған?




1.


2.


3.






Сұрақтар

Жауаптар

Мәтін неше бөліктен тұрады?



Әр бөлікке ат қой. Әр бөлікте не туралы айтылған?




1.


2.


3.

1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта