Бөлім
| Дыбыс және әріп
|
Пәні:
| Ана тілі
|
Күні:
| 26.01.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Қазақстанның Туы мен Гимні
Жуан және жіңішке жұп дауыстылар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру.
|
Сабақтың мақсаты
| Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру
Сөздерді салыстыра оқу, мағынасын өзгертіп тұрған дыбыстарды анықтау
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
| Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Сәлеметсіңдерме балалар? Көңіл-күйіміз қалай?
| Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
8 мин
| «Таза тақта» әдісі
Жуан және жіңішке дуысты дыбыстарды еске түсірейік
1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс Балалар біз қай мемлекетте тұрамыз? Мемлекетіміз қалай аталады? Тіліміз қандай? «Спиральді оқу» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап жаз. Дескриптор: -мәтінді тұтас оқиды -мәтіннің мазмұнын айтады -бірінші сұраққа жауап жазады - екінші сұраққа жауап жазады - үшінші сұраққа жауап жазады
| Сұрақ-жауап
1. мәтінді тұтас оқып, мәтіннің мазмұнын айтады
2.бірінші сұраққа жауап жазады
3.екінші сұраққа жауап жазады
4.үшінші сұраққа жауап жазады
| Мадақтау
|
Оқулық
1 –жаттығу
27–бет
Таратпа
Қолсағат
|
7 мин
Сергіту сәті
2 минут
| 2- тапсырма.Жеке жұмыс
«Көркем жаз» әдісі Өлеңді көшіріп жаз.
Дескриптор: - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады
Есте сақта
| 1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды
2.әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады
| «Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы
| Оқулық
27- бет
2-жаттығу
Дәптер қаламсап
|
7 мин
6 мин
| 3 – тапсырма .Жұптық жұмыс «Салыстыр, жұптастыр» әдісі
Берілген сөздерді оқып, салыстыр.
Дескриптор: -сөздерді салыстырып оқиды -сөздерді жұптап жазады
4 – тапсырма.Жеке жұмыс «Ойлан, тап» Оқы. Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір Дескриптор: -бірінші сөздің мағынасын ашады -екінші сөздің мағынасын ашады
| 1. сөздерді салыстырып оқиды
2. сөздерді жұптап жазады
1. бірінші сөздің мағынасын ашады
2.екінші сөздің мағынасын ашады
| «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
«Комментарий» арқылы
| Оқулық
3-жаттығу
28 –бет
Дәптер
қаламсап
Оқулық
4-жаттығу
28-бет
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
7 мин
| Кері байланыс
«Үш сұрақ» әдісі
Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?
Жуан дауыстыларды атай аласың ба?
Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба?
«Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?
| Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады
| Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
| Микрофон
|