Бөлім
| Дыбыс және әріп
|
Пәні:
| Ана тілі
|
Күні:
| 23.01.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Әдепті балалар
Жуан және жіңішке айтылатын сөздер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау;
1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:;
|
Сабақтың мақсаты
| Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау Берілген сөздердегі дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке түріне ажырату
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
| Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Сәлеметсіңдерме балалар?
Көңіл-күйіміз қалай?
| Оқушылар сабаққа назар аударады.
| Жарайсыңдар,тамаша
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
| «Таза тақта» әдісі
Сөздерді оқы Дыбыстық талдау жаса Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм
Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі
Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжа. Мәтінді тыңда.
Дескриптор:
-мәтіннің мазмұнын тақырыбы бойынша болжап айтады
-балалардың жасаған қамқорлығы туралы әңгімелейді
-әженің балаларға айтқан сөзін айтады
-бірінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады
-екінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады
| Тақтадағы сөздерді оқиды
Сөздерге дыбыстық талдау жасайды
Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса, сөз жуан айтылады: айна, жылқы, сауысқан.
1.мәтіннің мазмұнын тақырыбы бойынша болжап айтады
2.балалардың жасаған қамқорлығы туралы әңгімелейді
3.әженің балаларға айтқан сөзін айтады
4.бірінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады
5.екінші сөздегі дауысты дыбыстарды түрлеріне ажыратады
| Мадақтау Жарайсыңдар,тамаша
| Сөздер жазылған қима қағаздар
Оқулық
1 –жаттығу
21–бет
Аудиотыңдалым
Таратпа
Қолсағат
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
| 2- тапсырма
Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Мақалды жатқа жаз
Дескриптор: - мақалды жатқа жазады -мақалды көркем жазады
«Менің күн тәртібім»
| 1. мақалды жатқа жазады
2.мақалды көркем жазады
| «Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы
| Оқулық
22- бет
2-жаттығу
Дәптер қаламсап
|
10 мин
| 3 – тапсырма
Жұптық жұмыс
«Топтастыр» әдісі
Моншақтардағы сөздерді оқы.
Оларды түсіне қарай топтастыр. Бір сөзбен қалай аталатынын айт.
Дескриптор: -сөздерді түсіне қарай топтастырып, жазады -себебін түсіндіреді -сөздерді бір сөзбен атайды
| 1. сөздерді түсіне қарай топтастырып, жазады
2.себебін түсіндіреді
3.сөздерді бір сөзбен атайды
| «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
| Оқулық
3-жаттығу
22 –бет
Дәптер
қаламсап
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
7 мин
| Кері байланыс
«Үш сұрақ» әдісі
Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?
Жуан дауыстыларды атай аласың ба?
Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба?
«Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?
| Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады
| Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
| Микрофон
|