Бөлім
| Дыбыс және әріп
|
Пәні:
| Ана тілі
|
Күні:
| 27.01.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Елтаңбасы елімнің
Жуан және жіңішке жұп дауыстылар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
|
Сабақтың мақсаты
| жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазады
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
| Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. Сәлеметсіңдерме балалар? Көңіл-күйіміз қалай?
| Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
8 мин
| Отан деген не? Сен өз Отаныңды білесің бе? Отанды қалай құрметтеу керек?
1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Өлеңді тыңда Өлең не туралы?
Дескриптор: -өлеңді тұтас оқиды -өлеңнің мазмұнын айтады -автордың елтаңбаны суреттеген тұсын тауып оқиды
| 1. өлеңді тұтас оқиды
2.өлеңнің мазмұнын айтады
3.автордың елтаңбаны суреттеген тұсын тауып оқиды
| Мадақтау
Таратпа қағаз
|
Оқулық
Аудиотыңдалым
https://atamuraweb.kz/?page_id=33155
1 –жаттығу
28,29–беттер
Таратпа
Қолсағат
|
7 мин
| 2- тапсырма.Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Көркем жаз. Дескриптор: - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады
Сергіту сәті
2 минут Есте сақта. Отан туралы мақал-мәтелдер айту
| 1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды
2.әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады
|
«Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы
| Оқулық
29- бет
2-жаттығу
Дәптер қаламсап
|
7 мин
6 мин
| 3 – тапсырма.Жұптық жұмыс. «Салыстыр, жұптастыр» әдісі Сөздерді жұптап оқы. Сөздердегі дауысты дыбыстардың жуан немесе жіңішке екенін айт. Дескриптор: -сөздерді жұптап оқиды -сөздердегі жуан дауысты дыбыстарды белгілейді - сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды белгілейді 4 – тапсырма.Жеке жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Жатқа жаз. Дескриптор: -жаңылтпашты жатқа жазады -жаңылтпашты көркем жазады
| 1. сөздерді жұптап оқиды
2.сөздердегі жуан дауысты дыбыстарды белгілейді
3.сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды белгілейді
1. жаңылтпашты жатқа жазады
2.жаңылтпашты көркем жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
«Комментарий» арқылы
| Оқулық
3-жаттығу
29–бет
Таратпа
қаламсап
Оқулық
4-жаттығу
29-бет
Дәптер
қаламсап
|
Сабақтың соңы Рефлексия
7 мин
| Кері байланыс
«Үш сұрақ» әдісі
Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба? Жұп дауыстыларды атай аласың ба? «Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?
| Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады
| Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
| Микрофон
|