Бөлім
| Дыбыс және әріп
|
Пәні:
| Ана тілі
|
Күні:
| 25.01.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Сыйлаймын
Жуан және жіңішке айтылатын сөздер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану
1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:;
|
Сабақтың мақсаты
| Өлеңді тұтас оқиды Тыйым сөздердегі жуан, жіңішке дауысты дыбыстарды анықтау
|
Р.Л Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
| Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Сәлеметсіңдерме балалар?
Көңіл-күйіміз қалай?
| Оқушылар сабаққа назар аударады.
| Тамаша керемет
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
10 мин
| Ұжымдық жұмыс
«Спиральді оқу» әдісі
Өлеңді оқы. Сұрақтарға жауап бер
Дескриптор: -өлеңді тұтас оқиды -өлеңдегі баланы сипаттайды -үлкендерді қалай сыйлайтынын айтады
| 1. өлеңді тұтас оқиды
2.өлеңдегі баланы сипаттайды
3.үлкендерді қалай сыйлайтынын айтады
|
Мадақтау
| Сөздер жазылған қима қағаздар
Оқулық
1 –жаттығу
24–бет
Таратпа
|
8 мин
Сергіту сәті
2 минут
| 2- тапсырма
Жеке жұмыс
«Анықта» әдісі
Тыйым сөздерді көшіріп жаз.
Дескриптор:
- сөздерді көркем жазады
-сөздердегі жуан дауысты дыбыстарды анықтайды
- сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды анықтайды
Жуан және жіңішке дауысты дыбыстарды еске түсіру
| 1. сөздерді көркем жазады
2.сөздердегі жуан дауысты дыбыстарды анықтайды
3. сөздердегі жіңішке дауысты дыбыстарды анықтайды
| «Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы
| Оқулық
24- бет
2-жаттығу
Дәптер қаламсап
|
10 мин
| 3 – тапсырма .Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі
Суреттердің атауын сәйкестендір. Осы сөздерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз.
Дескриптор: -суреттерді атауымен сәйкестендіреді -аю сөзін қатыстырып, сөйлем құрайды -тасбақа сөзін қатыстырып, сөйлем құрайды -өрмекші сөзін қатыстырып, сөйлем құрайды
| 1. суреттерді атауымен сәйкестендіреді
2.аю сөзін қатыстырып, сөйлем құрайды
3.тасбақа сөзін қатыстырып, сөйлем құрайды
4.өрмекші сөзін қатыстырып, сөйлем құрайды
| «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
| Таратпа
қаламсап
|
Сабақтың соңы Рефлексия
7 мин
| Кері байланыс
«Үш сұрақ» әдісі
Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?
Жуан дауыстыларды атай аласың ба?
Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба?
«Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?
| Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды.
| Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|