Бөлім
| Дыбыс және әріп
|
Пәні:
| Ана тілі
|
Күні:
| 25.01.2023
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Сынып: 1
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Отан
Жуан және жіңішке жұп дауыстылар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану
1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
|
Сабақтың мақсаты
| Өлеңді тұтас оқиды
Әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
(3 мин)
| Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Балалар көңіл-күйіміз қалай?
Тапсырмалар қызықты болып жатыр ма?
| Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5 мин)
8 мин
| 1-тапсырма.Ұжымдық жұмыс
«Спиральді оқу» әдісі
Өлеңді оқы.
Өлең не туралы?
Отан туралы білетініңді жаз
Дескриптор: -өлеңді тұтас оқиды -өлеңнің мазмұнын айтады -отан туралы білетінін кестеге жазады
| 1. өлеңді тұтас оқиды
2.өлеңнің мазмұнын айтады
3.отан туралы білетінін кестеге жазады
| Мадақтау
Қолсағаттың корпусын алға жылжыту
| Сөздер жазылған қима қағаздар
Оқулық
1 –жаттығу
25–бет
Таратпа
Қолсағат
|
7 мин
Сергіту сәті
2 минут
| 2- тапсырма.Жеке жұмыс
«Көркем жаз» әдісі
Мақалды көркем жаз.
Дескриптор: - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады -мақалдың мағынасын ашады
Отан туралы мақал-мәтел айтады
| 1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды
2.әріп элементтерін көркем жазу талаптарына сай жазады
3.мақалдың мағынасын ашады
| «Комментарий» арқылы
«Басбармақ» арқылы
| Оқулық
25- бет
2-жаттығу
Дәптер қаламсап
|
7 мин
6 мин
| 3 – тапсырма .Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Сөздерді салыстырып оқы, көшіріп жаз. Сөз мағынасын өзгертіп тұрған дыбыстарды ата.
Дескриптор: -сөздерді салыстырып оқиды -сөз мағынасын өзгертіп тұрған дыбыстарды атайды
4 – тапсырма .Жеке жұмыс
«Ойлан, тап»
Ұйқасын тауып, жаз
Дескриптор: -бірінші өлеңнің ұйқасын табады -екінші өлеңнің қажетті ұйқасын табады
| 1. сөздерді салыстырып оқиды
2.сөз мағынасын өзгертіп тұрған дыбыстарды атайды
1. бірінші өлеңнің ұйқасын табады
2.екінші өлеңнің қажетті ұйқасын табады
| «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау
«Комментарий» арқылы
| Оқулық
3-жаттығу
26 –бет
Дәптер
қаламсап
|
Сабақтың соңы
Рефлексия
7 мин
| Кері байланыс
«Үш сұрақ» әдісі
Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? Жуан дауыстыларды атай аласың ба? Жіңішке дауыстыларды атай аласың ба?
«Сұрақ-жауап» әдісі (Бағалау) Қандай тапсырма қызықты болды? Қай тапсырмада қиналдың?
| Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады
| Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
| Микрофон
|