Главная страница

СЧВ укр. До етіологічних чинників счв можна віднести всі, окрім рнквмісні віруси


Скачать 62.98 Kb.
НазваниеДо етіологічних чинників счв можна віднести всі, окрім рнквмісні віруси
Дата06.12.2022
Размер62.98 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаСЧВ укр.docx
ТипДокументы
#830801
страница2 из 3
1   2   3

Які зміни лабораторних показників характерні для ІІ ступеня активності СЧВ?

  1. ШОЕ-35мм/год., АНФ – 1:64

  2. ШОЕ 45 мм/год., АНФ - 1:128

  3. ШОЕ 20 мм/год., АНФ – 1:32

  4. ШОЕ 16 мм/год., АНФ – 1:32

  5. ШОЕ 55 мм/год., АНФ – 1:256

  1. У хворої 42 років через 1,5 місяці після лікування сульфаніламідами і ампіциліном з’явилась загальна слабкість, біль в суглобах, температура підвищилась до 38оС. При обстеженні виявлено збільшення лімфатичних вузлів, печінки, селезінки, папульозний висип з ліхеніфікацією шкіри. В аналізі крові: помірна анемія, лейкопенія, прискорена ШОЕ до 40 мм/год. Вкажіть найважливіший метод обстеження, який використовується в диференціальній діагностиці алергії від ліків з ураженням багатьох органів та системного червоного вовчака.

  1. Клінічний аналіз крові

  2. Визначення LE-клітин в крові

  3. Реакція Ваалера-Роузе

  4. Визначення антитіл до нативної ДНК

  5. Ревмопроби

  1. Хвора 28 років скаржиться на сухий кашель, задуху, біль у дрібних суглобах, субфебрильну температуру, схуднення, випадіння волосся. Об’єктивно: гіперемія обличчя, дефігурація проксимальних міжфалангових суглобів, тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою. В аналізі крові: анемія, лейкопенія, ШОЕ - 72 мм/год. Аналіз сечі: білок – 1,65 г/л, Ер – 8-10 у п/з, гіалінові циліндри – 4-5 у п/з. Ваш попередній діагноз?

  1. Неспецифічний аортоартеріїт

  2. Ревматоїдний артрит

  3. Підгострий інфекційний ендокардит

  4. Системна склеродермі

  5. Системний червоний вовчак

  1. У хворої 17-ти років після перебування в Криму з’явились сильні болі у великих суглобах рук, в ділянці серця, серцебиття, набряки ніг. Температура тіла - 38,8оС. Блідість шкіри, над ураженими суглобами – еритематозне висипання. Ерозії на межі червоної кайми губ, гніздове випадіння волосся. Шум тертя плеври під лівою лопаткою. Тони серця глухі. Пульс – 124/хв., АТ – 160/100 мм рт.ст. Hb – 92 г/л, ШОЕ – 66 мм/год. СРБ – (+++). Позитивна реакція Вассермана. Яке з додаткових діагностичних досліджень буде найбільш інформативним для даного захворювання?

  1. Антинуклеарні антитіла

  2. Визначення ревматоїдного фактора

  3. Титр АСЛ-О

  4. Реакція РІБТ і РІФ

  5. Біопсія шкіри і м’яза

  1. Жінка 40 років скаржиться на слабкість, швидку втомлюваність, підвищення температури до 38оС, висип на шкірі обличчя, біль у променевозап’ясткових та ліктьових суглобах. Хворіє 3 роки. При огляді: на щоках еритематозні висипи у вигляді «метелика», променевозап’ясткові та ліктьові суглоби уражені симетрично, припухлі; над легенями шум тертя плеври. У крові: анемія, лейкопенія, лімфопенія. У сечі: протеїнурія і циліндрурія. Утворення яких антитіл є найбільш вірогідним у механізмі розвитку захворювання?

  1. Утворення антитіл до нативної ДНК

  2. Утворення антитіл до міоцитів

  3. Утворення антитіл до ендотеліальних клітин

  4. Утворення антитіл до міозину

  5. Утворення ревматоїдного фактора

  1. Хвора 18 років, звернулась зі скаргами на сильні болі в суглобах кистей, променевозап’ясткових, ліктьових, колінних. Стан погіршився після ГРЗ. Температура тіла – 37,5 – 38,2оС. На тлі прийому антибіотиків з’явилось лущення шкіри обличчя. При огляді: гіперемія і лущення спинки носа і щік. Шум тертя плеври справа. Пульс – 96/хв. Систолічний шум на верхівці. Суглоби кистей припухлі. У крові: ШОЕ – 54 мм/год., Л - 3,8 Г/л. У сечі: білок – 0,3 г/л. Який найбільш імовірний діагноз?

  1. Системний червоний вовчак

  2. Ревматизм

  3. Ревматоїдний артрит

  4. Лікарська хвороба

  5. Реактивний артрит

  1. У хворої 26-років у зв’язку з системними ураженнями шкіри, судин, суглобів, серозних оболонок і серця, що виникли після фотосенсибілізації, підозрюється системний червоний вовчак. Виявлено LE-клітини, антитіла до нативної ДНК, поодинокі антицентромерні антитіла, РФ 1:100, РВ позитивна, ЦІК – 120 од. Які імунологічні показники вважаються специфічними для СЧВ?

  1. Ревматоїдний фактор

  2. Антитіла до ДНК

  3. Антицентромерні антитіла

  4. Імуноглобулін А

  5. Підвищення ЦІК

  1. Пацієнт 23 років, захворів після тривалої інсоляції. Захворювання розпочалось з підвищення температури до 38оС, болю та набрякання колінних та дрібних суглобів кистей, збільшення підщелепних та пахвових лімфовузлів. При огляді: на щоках рум’янець у вигляді «метелика», на шкірі живота, передпліч петехіальний висип. Пульс – 118/хв., АТ – 150/90 мм рт.ст. Серце розширено вліво на 1,5 см, тони послаблені, систолічний шум на верхівці. Печінка +2 см. Аналіз крові: Ер – 2,8 Т/л, Л – 3,2 Г/л, Тр – 90 Г/л. Аналіз сечі: білок – 4,2 г/л, Ер – 40-50 в п/з. Про яке захворювання можна думати?

  1. Інфекційний ендокардит

  2. Хвороба Шенляйн-Геноха

  3. Системний червоний вовчак

  4. Ревматоїдний артрит

  5. Гострий гломерулонефрит

  1. У хворої 28 років виник гострий поліартрит, температура підвищилась до 39оС. Об’єктивно: стан важкий, яскравий рум’янець щік. Збільшення підщелепних лімфовузлів. Припухлість колінних, ліктьових, гомілковоступневих суглобів. Пульс – 118/хв., АТ – 90/50 мм рт.ст. Тони серця ослаблені. У легенях на тлі жорсткого дихання поодинокі сухі хрипи. Аналіз крові: Ер – 2,8 Т/л, Л – 3,2 Г/л, Тр – 90 Г/л. Аналіз сечі: білок – 5 г/л, Л – 6-8 в п/з., Ер – 15-20 в п/з., гіалінові циліндри – поодинокі в п/з. Яке захворювання можна запідозрити?

  1. Системний червоний вовчак

  2. Ревматоїдний артрит

  3. Системна склеродермія

  4. Ревматичний артрит

  5. Подагра

  1. В стаціонар поступила хвора В., 22 років з вовчаковою кризою, високою лабораторно-клінічною активністю, температурою 38,5 градусів. Найбільш доцільним є призначення:

  1. Цитостатиків

  2. НПЗП

  3. Глюкокортикоїдів

  4. Амінохінолінових препаратів

  5. Пульс-терапії

  1. У практично здорової жінки 22 років під час профілактичного огляду на виробництві виявлені ШОЕ – 25 мм/год., Л - 2,9 Г/л. При додатковому обстеженні: гамаглобулінів сироватки – 25%, імуноглобулінів G – 22,3 г/л. Сестра хворіє на системний червоний вовчак. Яка рекомендація лікаря безпідставна?

  1. Приймати НПЗЗ

  2. Протипоказані профілактичні щеплення

  3. Уникати інсоляцій

  4. Протипоказані фізіотерапевтичні процедури

  5. Приймати ліки тільки за призначенням лікаря

  1. Хвора 16 років, хворіє протягом року системним червоним вовчаком. Після перенесеного грипу стан різко погіршився. З’явилась стійка гіпертермія, задишка, тахікардія, гематурія, надмірна протеїнурія, рідина в плевральній і черевній порожнинах, надмірні показники креатиніну і сечовини в плазмі крові. Яке лікування може дати найкращий ефект?

  1. Пульс-терапія глюкокортикоїдами

  2. Гепаринотерапія

  3. Аміносаліцилати

  4. Д-пеніциламін

  5. Амінохінолони

  1. У хворої 22 років після ГРЗ через 3 тижні з’явилась слабкість, субфебрильна температура, артрит, еритема на обличчі за типом «метелика». В плазмі крові були виявлені LE-клітини в 6:1000 лейкоцитів. Що це за клітини?

  1. Фагоцитуючі моноцити

  2. Клітини Березовського-Штенберга

  3. Ревматоїдний фактор

  1. До лікаря звернулась хвора зі скаргами на схуднення, появу червоних плям на обличчі. Погіршення відмічає після перебування на сонці. При огляді: на шкірі обличчя поодинокі інфільтровані вогнища ураження червоного кольору, пальпуються лімфатичні вузли. Про який діагноз ви подумаєте в першу чергу?

  1. Юнацькі вугрі

  2. Системний червони вовчак

  3. Фотодерматит

  4. Туберкульозний вовчак

  5. Лімфогрануломатоз

  1. Хвора Р., 59 р., звернулася в ревматологічне відділення зі скаргами на інтенсивний біль в суглобах кисті, ліктьових, колінних. Стан погіршився після перенесеної ГРВІ. Температура тіла – 37,4-38,1 градусів. На тлі прийому антибіотиків з’явилося лущення шкіри обличчя. Об-но: зниженого живлення, спостерігається гіперемія і лущення шкіри носа і щік. Ps – 98 за хв., ритм. Cor – систолічний шум на верхівці. Над легенями – шум тертя плеври справа. В крові – ШОЕ – 40 мм/год. В сечі – білок – 0,3 г/л. Найбільш ймовірний діагноз?

  1. Системний червоний вівчак.

  2. Ревматоїдний артрит.

  3. Дерматоміозит.

  4. Системна склеродермія.

  5. Ревматизм.

  1. Хвору К.34 років, після перенесеного ГРЗ турбує лихоманка, набряк і скутість променево-зап’ясткових, п’ястно-фалангових і проксимальних міжфалангових суглобів. Об-но: ерітема на обох щоках, шум тертя плеври зліва. ЧСС-100/хв, систолічний шум на верхівці. Ан. крові: Лейк.- 4,2 Г/л, ШОЕ – 60 мм/год, в сечі Ер.15-20 в п/з, білок 0,4г/л. Ваш діагноз?

  1. Системний червоний вівчак

  2. Ревматоїдний артрит

  3. Плеврит

  4. Гломерулонефрит

  5. Синдром Рейтера

  1. У хворої 42 років через 1,5 місяця після лікування (сульфаніламідами і ампіциліном) з’явилася загальна слабкість, біль в суглобах, температура підвищилась до 38С. При обстеженні виявлено збільшення лимфатичних вузлів, печінки, селезінки, папульозний висип з лехеніфікацією шкіри. В аналізі крові: помірна анемія, лейкопенія, ШОЕ прискорена до 40 мм/год. Вкажіть самий важливий метод обстеження, який використовується в діференціальній діагностиці алергії від ліків з ураженням багатьох органів і системного червоного вовчака.

  1. Визначення антитіл до нативної ДНК

  2. Визначення LE-клітин (вовчакоих клітин) в крові

  3. Титр реакції Ваалера-Роузе

  4. Клінічний аналіз крові

  5. Ревмопроби

  1. Хвора 28 років має скарги на сухий кашель, задуху, біль у дрібних суглобах, субфебрільну температуру, схуднення, випадіння волосся. Об-но: гіперемія обличчя, дефігурація проксимальних міжфалангових суглобів, тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою. В аналізі крові: анемія, лейкопенія, ШОЕ 72 мм/год. Аналіз сечі: білок 1, 65 г/л, Ер 8-10 у полі зору, гіалінові ціліндри 4-5 у полі зору. Ваш попередній діагноз?

  1. Системний червоний вовчак

  2. Ревматоідний артрит

  3. Підострий інфекційний ендокардит

  4. Системна склеродермія

  5. Неспецифічний аортоарерііт

  1. Жінка 40 років скаржиться на слабкість, швидку втому, підвищення температури тіла до 38 0С, висип на шкірі обличчя, біль у променевозап’ястних та ліктьових суглобах. Хворіє 3 роки. При огляді: на щоках еритематозні висипи у вигляді “метелика”, променевозап’ястні та ліктьові суглоби уражені симетрично, припухлі; над легенями шум тертя плеври. У крові анемія, лейкопенія, лімфопенія. У сечі протеїнурія і циліндрурія. Утворення яких антитіл є найбільш вірогідним у механізмі розвитку захворювання?

  1. Утворення антитіл до нативної ДНК

  2. Утворення антитіл до міозитів

  3. Утворення антитіл до ендотеліальних клітин

  4. Утворення специфічних антитіл к міозину

  5. Утворення ревматоїдного фактора

  1. Хвора Р., 59 р., звернулася в ревматологічне відділення зі скаргами на інтенсивний біль в суглобах кисті, ліктьових, колінних. Стан погіршився після перенесеної ГРВІ. Температура тіла – 37,4-38,1 градусів. На тлі прийому антибіотиків з’явилося лущення шкіри обличчя. Об-но: зниженого відживлення, спостерігається гіперемія і лущення шкіри носа і щік. Ps – 98 за хв., ритм. Cor – систолічний шум на верхівці. Над легенями – шум тертя плеври справа. В крові – ШЗЕ – 40 мм/год. В сечі – білок – 0,3 г/л. Найбільш ймовірний діагноз?

A. Системний червоний вівчак.

B. Ревматоїдний артрит.

C. Дерматоміозит.

D. Системна склеродермія.

E. Ревматизм.

  1. Жінка 41 років страждає на системний червоний вовчак. Об'єктивно: стан середньої важкості, температур тіла - 37,5°С, пульс - 96/хв, АТ - 160/100 мм рт. ст. Набряк обличчя. Тони серця послаблені. У нижніх відділах легенів - вологі хрипи. Печінка +4 см. Набряки нижніх кінцівок. У крові: Ер.-2,8 Т/л, Нв - 90 г/л, Л - 3,0 Г/л, ШЗЕ - 48 мм/год. У сечі: білок - 4,4 г/л, лейк. - 10-12 в п/з, ерит. - 8-10 в п/з, восковидні циліндри. Ураження якого органу чи системи найбільш ймовірно визначить прогноз захворювання?

  1. Нирок

  2. Серця

  3. Легенів

  4. Печінки

  1. Жінка 39 років скаржиться на біль, відчуття оніміння та збліднення пальців рук на холоді, набряк та біль у дрібних суглобах кистей, ранішню скутість до 10 хвилин, підвищення температури тіла до 38°С, схуднення. Об'єктивно: температура - 38°С. На обличчі - еритема. Пульс - 100 хв, АТ - 150/90 мм рт.ст. Серце розширене в усі боки, систоличний шум над верхівкою. В легенях - дрібнопухиркові хрипи. Печінка +4 см. У крові: Ер.-3,2 Т/л, Нв - 120 г/л, Л - 4,0 Г/л, ШЗЕ - 55 мм/год., гамаглобулінів - 28%. У сечі: білок - 0,66 г/л, лейк. - 8-10 в п/з., еритр. - 8-10 в п/з, одиничні гіалінові циліндри. Який найбільш вірогідний діагноз?

    1. Системний червоний вовчак

    2. Ревматизм

    3. Ревматоїдний артрит

    4. Системна склеродермія

    5. Вузликовий періартеріїт

  2. Жінка 42 років скаржиться на біль у суглобах, слабкість у м’язах, втрату апетиту, швидку втомлюваність та субфібрильну температуру. Об’єктивно: п’ятнисто–папульозний висип на обличчі, шиї та руках, мармуровий малюнок шкіри, симетричний артрит колінних суглобів, атрофія на пучках пальців, ендокардит Лібмана–Сакса. Виявлені антитіла до антигенів Ro/SS–A, La/SS–B, Sm, нативної ДНК, рибонуклеопротеїду, гістонів Н1, Н2В, фосфоліпідів, анемію, тромбоцитопенію, підвищення ШОЕ, протеїнурію. Яке захворювання зумовлює таку картину?

A. Системний червоний вовчак.

B. Синдром Рейно.

C. Міастенія.

D. Ревматоїдний артрит.

E. Системна склеродермія.

  1. Хвора М., 48 років, скаржиться на почервоніння шкіри обличчя, шиї. Відмічається біль, ранкова скутість в ліктьових та гомілково-ступневих суглобах. В ділянці верхівки серця вислуховується систолічний шум, над легенями - ослаблене везикулярне дихання, живіт м'який, безболісний при пальпації, печінка + 2 см. В крові: еритроцити - 3,1 Т/л, КП - 0,8, лейк. - 3,4 Г/л, ШОЕ - 25 мм/год, позитивний LE - клітинний тест. Який діагноз є найбільш ймовірний в даному випадку?

A. Системний червоний вовчак

B. Системна склеродермія

C. Дерматоміозит

D. Ревматоїдний артрит

E. Деформуючий остеоартроз

  1. Хвора Б., 32 р., поступила в стаціонар зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,50С, біль в дрібних суглобах кисті, схуднення, випадіння волосся, виникнення синців на шкірі спонтанно або при невеликих травмах. ЗАК: Нв – 92 г/л, ретикулоцити – 38%, Л-2,9 Г/л, тромбоцити – 90 Г/л, ШЗЕ – 40 мм/год. Ro ОГК – невелика кількість рідини в правій плевральній порожнині. Найбільш вірогідніший діагноз?

A. Системний червоний вовчак.

B. Гострий лейкоз

C. Сепсис

D. Ревматоїдний артрит

E. Апластична анемія

  1. Хвора 36 років після відпочинку на Південному березі Криму звернулась зі скаргами на слабкість, підвищення температури тіла до 38,2 градусів, гіперемію обличчя, біль у суглобах. Раніш була на диспансерному обліку з приводу ревматоїдного артриту. В клінічному аналізі крові ШОЕ – 35 мм/год, зсув лейкоцитарної формули вліво. Гострофазові реакції підвищені. СРП ++. Від лікування НПЗС покращення стану не спостерігалося. Яке захворювання слід запідозрити?

A. СЧВ

B. Загострення ревматоїдного артриту

C. Геморагічний васкуліт

D. Вегето-судинна дистонія

E. Алергічний дерматит

  1. Хвора О., 20 років, поступила у відділення зі скаргами на підвищення температури тіла до 380С кожного дня, болі в суглобах, висипання на шкірі обличчя і шиї, випадіння волосся, виражену задишку, серцебиття. Хворіє два місяці, коли після поїздки до Криму розвинулись висипання рожевого кольору на обличчі і шиї, підвищення температури до субфібрильних цифр та ниючі болі в суглобах. Хвора почала відмічати випадіння волосся. Об’єктивно: стан середньої важкості. На шкірі обличчя – еритема. Лімфаденопатія. Над легенями справа нижче кута лопатки – притуплення перкуторного звуку, дихання відсутнє. Серце – тахікардія, границі відносної серцевої тупості зміщені вправо на 1,5 см від правого краю грудини, ліва – на 2 см вліво від середньо-ключичної лінії. Аускультативно – тони аритмічні, поодинокі екстрасистоли. АТ – 150/100 мм рт ст. Який діагноз у даного хворого.
    1   2   3


написать администратору сайта