Главная страница

Економіка. Галузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки


Скачать 1.59 Mb.
НазваниеГалузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки
АнкорЕкономіка
Дата19.09.2022
Размер1.59 Mb.
Формат файлаpdf
Имя файла0cd045f0e1362cead9bdc5f604c7edb7 (1).pdf
ТипДокументы
#685758
страница8 из 15
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   15
Зміст. Підприємство в системі ринкових відносин. Напрями та види господарської діяльності підприємства.
Економічне середовище

61 функціонування підприємства.Управління підприємством. Економічні ресурси підприємства. Трудові ресурси підприємства. Матеріальні ресурси та грошові кошти підприємства. Нематеріальні ресурси підприємства.
Продукція підприємства.
Матеріально-технічне забезпечення, постачання та логістика на підприємстві. Організація процесу виробництва на підприємстві. Вивчення та прогнозування кон’юнктури товарного ринку. Планування виробництва та виробничого потенціалу підприємства. Забезпечення конкурентоздатності продукції підприємства на ринку. Організація та планування збутової діяльності підприємства. Фінансова діяльність підприємства. Поточні витрати та собівартість продукції підприємства. Доходи підприємства. Прибуток підприємства, його формування та розподіл. Фінансовий стан як результат діяльності підприємства.
Планування розвитку підприємства.
Інвестиційна підтримка розвитку підприємства. Інноваційне забезпечення розвитку підприємства. Фінансування розвитку підприємства.
Забезпечення конкуренто-спроможності підприємства в процесі розвитку.
Забезпечення економічної безпеки підприємства в процесі розвитку.
Особливості діяльності підприємств сільського господарства. Особливості діяльності підприємств промисловості.
Особливості діяльності підприємств будівництва. Особливості діяльності підприємств торгівлі.
Особливості діяльності транспортних підприємств.
Рекомендовані джерела та інші навчальні ресурси/заходи.
1.
Економіка підприємства : підручник / під заг. ред. д.е.н., проф.
Ковальської Л.Л. та проф. Кривов’язюка І.В. Київ : Видавничий дім
«Кондор», 2020. – 620 с
2.
Мельнік Л. Г. Економіка підприємства : навч. посіб. / Л. Г.
Мельник. – К.: Ліра-К, 2015. – 876 с.
3.
Яркіна Н.М. Економіка підприємства : Навч. посіб. / Н. М. Яркіна. –
Вид. 2-ге перероб. і доп. – К.: Видавництво Ліра-К, 2017. – 596 с.
Заплановані навчальні заходи та методи викладання. Поєднання традиційних і нетрадиційних методів навчання з використанням сучасного програмного забезпечення та інноваційних технологій:
– лекції (оглядова / тематична / проблемна / із запланованими помилками);
– практичні / презентація / моделювання ситуацій / «мозковий штурм» / тренажерні завдання / метод кейс-стаді / робота в малих групах / виконання індивідуального завдання / ділова гра та ін.).
Методи оцінювання:
– поточний контроль (тестування; усне / письмове опитування / презентація проекту / розрахунково-аналітичної роботи / самостійні роботи / підсумкова контрольна робота);
– курсова робота;

62
– підсумковий контроль (екзамен).
Мова навчання та викладання. Українська.
4.14. НАЗВА. МАРКЕТИНГ.
Тип. Обов’язкова.
Рік навчання. 2023/2024.
Семестр. V.
Лектор, вчене звання, науковий ступінь, посада. Чуніхіна Т.С., доц., канд. екон. наук, доц. кафедри маркетингу.
Результати навчання. Формування у студентів сучасної системи поглядів, спеціальних знань та вмінь у галузі маркетингу, набуття практичних навичок маркетингової діяльності, які дали б можливість використовувати методологію та інструментарій маркетингу у майбутній діяльності щодо ефективного досягнення стратегічних та оперативних цілей підприємства.
Обов’язкові попередні навчальні дисципліни. «Економічна теорія»,
«Правознавство», «Психологія», «Соціологія», «Категорії та систематика товарів у ритейлі».
Зміст. Сутність та зміст маркетингу. Види маркетингу. Маркетингове середовище, його структура, фактори формування. Підсистема
інформаційного забезпечення маркетингової діяльності. Маркетингова
інформація. Структура процесу маркетингових досліджень. Опитувальний лист. Поведінка споживачів: характеристики типів споживачів, моделювання споживчої поведінки. Сегментація та позиціювання як маркетингові технології. Товару системі маркетингу. Життєвий цикл товару.
Конкурентоспроможність товарів на ринку. Товарна марка, упаковка, сервіс у системі маркетингу. Ціна та цінова політика в системі маркетингу: мета та завдання. Фактори ціноутворення. Цінові стратегії.
Маркетингова збутова діяльність. Фактори вибору каналу розподілу підприємством. Електронні канали розподілу. Франчайзинг. Система маркетингових комунікацій. Комунікаційна модель. Розробка програми рекламної діяльності. Засоби стимулювання збуту. Прямий маркетинг. Цілі та засоби зв’язків з громадськістю. Особливості проведення виставок.
Бренд та процес його створення. Інші синтетичні засоби маркетингових комунікацій. Цифровий маркетинг та цифрові комунікації. Сутність концепції
інтегрованих маркетингових комунікацій
Управління маркетинговою діяльністю. Підсистема планування та організації маркетингової діяльності. Контроль маркетингової діяльності. Глобальний маркетинг.
Рекомендовані джерела та інші навчальні ресурси/засоби.
1. Маркетинг для бакалаврів: навч. посіб. / [уклад. І. М. Буднікевич та ін.] ; за ред. д-ра екон. наук, проф. І. М. Буднікевич; Чернів. нац. ун-т ім. Юрія

63
Федьковича. – Чернівці : Рута, 2018. – 395 с.
2. Маркетинг: навч. посібник /А.О. Старостіна, В.А. Кравченко, О.Ю.
Пригара, Л.О. Ярош-Дмитренко / за заг. ред. Старостіної А.О. – К. : «НВП
«Інтерсервіс», 2018. – 216 с.
3. Планування маркетингу: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. /О. А.
Овєчкіна, Д. В. Солоха, К. В. Іванова, ін. та. – 2-ге вид., переробл. та допов. – Київ: ЦУЛ,, 2019. – 349 с.
Заплановані навчальні заходи та методи викладання.
− лекції – оглядова, тематична, проблемна, лекція-консультація, лекція-конференція.
− практичні заняття – презентація, дискусія, комунікативний метод, модерація, «мозкова атака», метод кейс-стаді, робота в малих групах,
інше.
Методи оцінювання:
− поточний контроль (тестування; усне, письмове опитування; пере- вірка та обговорення підготовленого дайджесту, звіту, презентації, задачі, ситуаційні завдання, творчої олімпіади тощо);
− підсумковий контроль (екзамен).
Мова навчання та викладання. Українська.
4.15. НАЗВА. МЕНЕДЖМЕНТ.
Тип. Обов’язкова.
Рік навчання. 2023/2024.
Семестр. V.
Лектор, вчене звання, науковий ступінь, посада. Бай С.І., проф., д-р. екон. наук., зав. кафедри менеджменту; Безус А. М., с.н.с, канд. техн. наук, доц. кафедри менеджменту; Бєляєва Н. С., доц., канд. екон. наук, доц. кафедри менеджменту; Сичова Н. В., доц., канд. екон. наук, доц. кафедри менеджменту; Силкіна Ю.О., доц., канд. екон. наук, доц. кафедри менеджменту; Хмурова В. В., доц., канд. екон. наук, доц. кафедри менеджменту.
Результати навчання. Формування у майбутніх фахівців сучасного управлінського мислення та системи спеціальних знань у сфері менеджменту, розуміння концептуальних основ системного управління організаціями; набуття умінь аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища організації та прийняття адекватних управлінських рішень.
Обов’язкові попередні навчальні дисципліни. «Правознавство»,
«Економіка і фінанси підприємства».
Зміст. Менеджмент як специфічна сфера людської діяльності. Організація як об’єкт управління. Закони, закономірності та принципи менеджменту.
Функції менеджменту та процес управління. Планування як загальна функція менеджменту. Організування як загальна функція менеджменту.

64
Мотивування як загальна функція менеджменту. Контролювання як загальна функція менеджменту. Регулювання як загальна функція менеджменту. Методи менеджменту. Управлінські рішення. Інформація та комунікації в менеджменті. Керівництво та лідерство. Організація праці менеджера. Відповідальність та етика в менеджменті. Культура організації та менеджменту. Результативність та ефективність менеджменту.
Рекомендовані джерела та інші навчальні ресурси/засоби.
1. Менеджмент : навч. посіб. [Н. С. Краснокутська та ін.]. – Харків.
Друкарня Мадрид, 2019. – 230 с.
2. Менеджмент : Підручник. 4-те вид., доп., перероб. / Г. В. Осовська,
О. А. Осовський. – Київ: Кондор, 2018. – 563 с.
3. Daft R. Management / Richard L. Daft; 12
th ed. – Gengage Learning, 2015.
– 767 p.
Заплановані навчальні заходи та методи викладання.
Поєднання традиційних та інноваційних методів викладання: лекції
(оглядові, тематичні, проблемні); практичні заняття (презентації, дискусії, тренінги, робота в малих групах, кейс-стаді, рольові та ділові ігри, аналітичні та практичні вправи, виїзні заняття).
Методи оцінювання:
− поточний контроль (тестування, перевірка індивідуальних завдань, ситуаційних вправ, аналітично-розрахункових та творчих задач, захист
індивідуальних та групових проектів);
− курсова робота;
− підсумковий контроль (екзамен).
Мова навчання та викладання. Українська.
4.16. Назва. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК.
Тип. Обов’язкова
Рік навчання. 2023/2024.
Семестр. VІ.
Лектор, вчене звання, науковий ступінь, посада. Задніпровський О.Г., доц., канд. екон. наук, доцент кафедри обліку та оподаткування
Результати навчання. Набуття знань і навичок та розуміння сутності бухгалтерського обліку, історичних аспектів його становлення і розвитку; застосування принципів, на яких ґрунтується бухгалтерський облік; засвоєння сутності елементів методу бухгалтерського обліку
(документування та інвентаризація; оцінювання та калькулювання; бухгалтерські рахунки та подвійний запис; бухгалтерський баланс та звітність); вміння відображати в системі обліку основні господарські процеси: створення підприємства, постачання, виробництво, збут; дотримання процедури облікової реєстрації господарських процесів;

65 знання сутності та вміння застосовувати основні принципи управлінського обліку; розуміння основ організації бухгалтерського обліку на підприємстві.
Обов’язкові попередні навчальні дисципліни. «Вища та прикладна математика», «Економіка підприємства»
Зміст. Подати студентам необхідний навчальний матеріал щодо методології та організації бухгалтерського обліку, використання облікової
інформації для економічного аналізу та прийняття управлінських рішень; розкрити сутність, функції та місце бухгалтерського обліку в системі господарського обліку і характеристику в історичній ретроспективі, в сучасній системі управління суб’єктом господарювання, та в системі економічних наук
Рекомендовані джерела та інші навчальні ресурси / засоби.
1.
Скоробогатова Н.Є. Бухгалтерський облік: навч. посібник. – Київ:
КПІ ім. Сікорського; Вид-во «Політехніка», 2017. – 248 с.
2.
Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність: підручник. – 7-ме вид. допов. і перероб. – К.: Алерта, 2016. – 928 с.
3.
Швець В.Г. Теорія бухгалтерського обліку: підручник. 4-те вид., переробл. і доповн. К.: Знання, 2015, – 572 с.
Заплановані навчальні заходи та методи викладання Поєднання традиційних та нетрадиційних методів викладання з використанням
інноваційних технологій: – лекції (тематичні, проблемні); – практичні
(традиційні, з моделюванням ситуацій).
Методи оцінювання:
− поточний контроль (тестування, перевірка індивідуальних завдань, ситуаційних вправ, аналітично-розрахункових задач);
− підсумковий контроль (екзамен).
Мова навчання та викладання. Українська.
4.17. Назва. МИТНА СПРАВА.
Тип. Обов’язкова
Рік навчання. 2023/2024.
Семестр. VІ.
Лектор, вчене звання, науковий ступінь, посада. Караваєв Т.А., проф., д-р. техн. наук, проф. каф. товарознавства та митної справи, Калуга Н.В., доц., канд. хім наук, доц. каф. товарознавства та митної справи.
Результати навчання. Формування системи знань щодо основних термінів і понять у сфері державної митної справи України; ролі і місця митної справи в економічному розвитку України; застосування тарифних та нетарифних методів регулювання ЗЕД; визначення митної вартості товарів та нарахування митних платежів; декларування товарів; організації

66 та форм митного контролю; сутності та застосування митних режимів; мети та порядку здійснення митного контролю й оформлення товарів і транспортних засобів комерційного призначення, що належать підприємствам і громадянам, при їх переміщенні через митний кордон
України; форми митних декларацій та інших документів, умов і порядку їх застосування при митному контролі та оформленні товарів і транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон
України. Набуття студентами навичок декларувати товари, визначати загальний порядок митного контролю та оформлення товарів і транспортних засобів комерційного призначення, у тому числі із застосуванням механізму «єдиного вікна»; заповнювати митну документацію.
Обов’язкові попередні навчальні дисципліни. «Організація управління в митних органах», «Правознавство», «Товарна номенклатура ЗЕД».
Зміст. Поняття та сутність тарифних та нетарифних заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Організація митного контролю. Порядок і способи здійснення митного контролю. Поняття та порядок митного оформлення. Мета, місце і час здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України. Взаємодія митних органів України з
іншими контролюючими органами і службами під час здійснення митного та митного оформлення товарів із застосуванням механізму «єдиного вікна»
Порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів несупроводжуваного багажу, що належать громадянам. Порядок переміщення через митний кордон
України валютних цінностей. Митний контроль та оформлення товарів у міжнародних поштових та експрес відправленнях. Поняття та види митних режимів. Особливості застосування митних режимів. Поняття та форми декларування. Форми митних декларацій та документів, які використовуються при митному контролі та оформленні товарів, що переміщуються підприємствами. Заповнення декларацій на бланку єдиного адміністративного документа.
Рекомендовані джерела та інші навчальні ресурси/засоби.
1. Про Митний тариф України: Закон України вiд 19.09.2013 р. №584-VII
(зі змінами).
2. Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку
єдиного адміністративного документа : Наказ Мінфіну України від
30.05.2012 р. №651.
3. Мережко Н.В. Митна справа: підручник / Н.В. Мережко, П.В. Пашко,
О.В. Рождественський ; за ред. П.В. Пашка. – Київ : Київ. Нац. Торг.- екон. ун- т, 2016. – 572с.

67
Заплановані навчальні заходи та методи викладання. Поєднання традиційних та нетрадиційних методів викладання із використанням
інноваційних технологій:
– лекції (тематичні, проблемні);
– практичні заняття (інтерактивні форми проведення занять «Кейс-метод»,
«Робота в малих групах», «Мікрофон», «Брейн-ринг»; заповнення митних декларацій із застосування програмного забезпечення QD
Professional, MDOFFICE).
Методи оцінювання:
– поточний контроль (тестування, письмове опитування, перевірка заповнення документації, ситуаційних задач, індивідуального завдання);
– підсумковий контроль – екзамен.
Мова навчання та викладання. Українська.
4.18. Назва. ОЦІНКА БІЗНЕСУ ТА МАЙНА ПІДПРИЄМСТВА.
Тип. Обов’язкова.
Рік навчання. 2024/2025.
Семестр. VІІ.
Лектор, вчене звання, науковий ступінь, посада. Ганечко І.Г., доц., канд. екон. наук, доцент кафедри економіки та фінансів підприємства
Результати навчання. Здобуття студентами знань теоретичних знань в сфері оціночної діяльності: концепції оцінки, методичні підходи, методи, зміст необхідного інформаційного забезпечення, етапи оцінки, вимоги щодо оформлення звіту з оцінки; вміння на практиці застосовувати методи витратного, дохідного та порівняльного підходів в оцінці ринкової вартості об’єктів майна підприємства; вміння узгоджувати результати проведеної оцінки.
Обов’язкові попередні навчальні дисципліни.
«Мікроекономіка», «Макроекономіка»,
«Економіка підприємства»,
«Фінанси підприємства», «Бухгалтерський облік».
Зміст. Правові основи оцінки майна та здійснення професійної оціночної діяльності. Основні положення Національних стандартів оцінки майна.
Міжнародні стандарти оцінки. Сутність та види вартості, цілі її визначення. Принципи оцінки майна підприємства. Сучасні підходи, що використовуються в оцінці окремих елементів майна. Оцінка землі як особливого активу підприємства. Оцінка будівель і споруд. Оцінка ринкової та залишкової вартості машин, обладнання, транспортних засобів. Оцінка нематеріальних активів. Майновий підхід оцінки об'єктів у формі цілісного майнового комплексу.
Рекомендовані джерела та інші навчальні ресурси/засоби.
1.
Лівшиц Д.М. Оцінка майна та майнових прав: навчальний посібник /
Д.М. Лівшиц. – К. : Центр навч. л-ри, 2015. – 500 с.

68 2.
Платонов Б.О. Основи оціночної діяльності : підручник / Б.О.
Платонов. – К. : НАКККіМ, 2013. – 227 с.
3.
Оцінка та управління нерухомістю: навчальний посібник / В. Р.
Кучеренко, М. А. Заєць, О. В. Захарченко, Н. В. Сментина, В. О. Улибіна.
– Одеса: Видавництво ТОВ «Лерадрук», 2013. – 272 с.
Заплановані навчальні заходи та методи викладання. Поєднання традиційних та нетрадиційних методів навчання:
– лекції(оглядова / тематична / проблемна /;
– семінарські / практичні / дискусія / модерація / «мозкова атака» / метод кейс-стаді / робота в малих групах / інше).
Методи оцінювання:
– поточний контроль(тестування; усне / письмове опитування; перевірка підготовлених індивідуальних завдань/ конспекту / задачі / ситуаційного завдання тощо);
– підсумковий контроль(екзамен).
Мова навчання та викладання. Українська.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   15


написать администратору сайта