Главная страница

КРОК. Крок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1


Скачать 1.02 Mb.
НазваниеКрок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1
АнкорКРОК.docx
Дата06.01.2018
Размер1.02 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКРОК.docx
ТипАнализ
#13726
страница48 из 69
1   ...   44   45   46   47   48   49   50   51   ...   69

71

У хворого зі скаргами на зубний біль звертає на себе увагу асиметрія обличчя, припухлість лівої щоки (флюс). Слизова оболонка ясен нижньої щелепи зліва гіперемована із набряком. У малому кореневому зубі - каріозна порожнина, яка досягає пульпи. Пульпа має сіруватий колір. Діагностовано карієс, ускладнений пульпітом та періодонтитом. Який процес зумовив зміни м'яких тканин поруч із ураженим зубом?

@ Серозне запалення

Гнійне запалення

Гранульоматозне запалення

Катаральне запалення

Хронічне запалення

#

72

У чоловіка 30 років на нижній щелепі зліва в області моляра визначається пухлиноподібне утворення щільної консистенції, дрібногорбисте, що значно деформує щелепу, місцями нечітко відділене від кісткової тканини. Мікроскопічно: у стромі біоптату виявляються тяжі, фолікули на прериферії яких - клітини одонтогенного циліндричного епітелію, у центрі - зірчасті клітини, нагадують пульпу емалевого органа. Поставте діагноз?

@ Амелобластома

Аденоматоїдна пухлина

Первинний внутрішньокістковий рак

Аденокарцинома

Остеобластокластома

#

73

У чоловіка 35 років під язиком, в області вуздечки виявлена бляшка білого кольору, розмірами 0,8х0,5 см, що виступає над поверхнею слизової оболонки, шорсткувата. Мікроскопічно: епітелій потовщений із гіперкератозом, акантозом. У підепітеліальній сполучній тканині круглоклітинна інфільтрація з розростанням колагенових волокон. Ваш діагноз?

@ Лейкоплакія

Папілома

Афтозний стоматит

Хронічний виразковий стоматит

Плоскоклітинний рак із ороговінням

#

74

У чоловіка 32 років на нижній щелепі зліва в області моляра визначається горбисте пухлиноподібне утворення з чіткими межами, щільної консистенції, що значно деформує щелепу. Мікроскопічно: строма пухлини складається з ембріональної сполучної тканини, серед якої знаходяться осередки (фолікули) з епітеліальних клітин. По краях фолікулів розташовані клітини одонтогенного епітелію, у центрі осередків - зірчасті клітини, нагадують пульпу емалевого органа. Яка це пухлина?

@ Адамантинома

Аденоматоїдна пухлина

Первинний внутрішньокістковий рак

Остеобластокластома

Аденокарцинома

#

75

У хворого 77 років, що страждав на атеросклероз, з'явився біль у правій стопі. Стопа збільшена в розмірі, шкірні покрови чорного кольору, мацеровані, демаркаційна зона не виражена. Який патологічний процес у стопі діагностовано патологоанатомом:

@ Волога гангрена

Нома

Суха гангрена

Секвестр

Коагуляційний некроз

#

76

У хворого на цукровий діабет з'явився біль у правій нозі, тканини першого пальця стали набряклими, чорного кольору, епідерміс відшарувався, з'(явилися виділення з неприємним запахом. Визначити патологічний процес:

@ Волога гангрена

Суха гангрена

Коагуляційний некроз

Секвестр

Інфаркт

#

77

При гістологічному дослідженні стінки бронха і прилеглих ділянок легені пласти і тяжі атипового плоского епітелію. У клітинах - помірно виражені ознаки атипізму: поліморфізм, гиперхромія ядер, мітози. У центрі комплексів концентричні утворення рожевого кольору. Поставте діагноз:

@ Плоскоклітинний рак з ороговінням

Плоскоклітинний рак без ороговіння

Аденокарцинома

Скірозний рак

Недиференційований рак

#

78

При гистологическом исследовании стенки кисты, локализовавшейся в области верхней челюсти, установленно, что стенка кисты изнутри выстлана многослойным плоским эпителием с подлежащей грануляционной тканью с лимфолейкоцитарной инфильтрацией. Наружный слой представлен рыхлой волокнистой соединительной ткани, окруженной рубцовой фиброзной тканью. Эти данные позволили диагносцировать:

@ Кистогранулема

Простая гранулема

Эпителиальная гранулема

Кератокиста

Амелобластома

#

79

При гистологическом исследовании узелка диаметром 0,3см серовато-розового цвета эластической консистенции, обнаруженного хирургом у корня удаленного зуба, определяется грануляционная ткань с тяжами многослойного плоского эпителия. Поставьте диагноз.

@ Гранулемотозный периодонтит

Эозинофильная гранулема

Гранулирующий пульпит

Острый апикальный периодонтит

Гранулирующий периодонтит

#

80

При удалении кариозного зуба хирург обнаружил в области корня зуба узелок диаметром 1,3 см серовато-розового цвета мягко эластической консистенции. Микроскопически узелок предоставлен грануляционной тканью с наличием в ней лимфоцитов, плазматических, тучных клеток, макрофагов, ксантомных клеток, фибробластов. Установите диагноз.

@ Простая гранулема

Эозинофильная гранулема

Кистогранулема

Эпителиальная гранулема

Гранулирующий периодонтит.

#

81

У больного, страдавшего кариесом, осложненным хроническим пульпитом, при осмотре стоматолог обнаружил над сохранившейся частью коронки зуба разрастание ткани мягкой консистенции ярко-розового цвета в виде полипа. Уточните диагноз?

@ гранулирующий пульпит

Фиброзный пульпит

Гангренозный пульпит

Диффузный гнойнный пульпит

Серозный пульпит

#

82

Студент при изучении экзаменационного гистологического препарата декальцинированного кариозного зуба отметил расширенные дентинные канальцы темносинего цвета с четкообразными утолщениями, сливающимися в полости (каверны), поперечные трещины дентина. Для какой зоны кариозного дентина характерны данные морфологические изменения?

@ Зона размягчения

Зона распада

Зона вторичного дентина

Зона прозрачного дентина

Зона заместительного дентина.

#

83

Мужчина 43 лет жалуется на кровоточивость десен, подвижность нижних фронтальных зубов. При осмотре стоматолог отметил гиперемию и отек слизистой оболочки десны нижней челюсти. Резцы и клыки нижней челюсти подвижны, шейки этих зубов обнажены. При надавливании пинцетом из-под слизистой десны выделяется гной. Установите наиболее вероятный диагноз.

@ Пародонтит

Стоматит

Гингивит

Периодонтит

Остеомиелит

#

84

Женщина 32 лет жалуется на кровоточивость десен при чистке зубов, подвижность фронтальных зубов нижней челюсти, болеет в течение последних трех месяцев. Рентгенологически выявлена резорбция межальвеолярных перегородок до1/2 корней нижних фронтальных зубов. Выставлен диагноз пародонтита. Установите стадию данного заболевания.

@ 2 стадия

1 стадия

3 стадия

4 стадия

5 стадия

#

85

При профілактичному обстеженні лікарем-стоматологом у пацієнта виявлена каріозна порожнина на жувальній поверхні першого моляра верхньої щелепи зліва. Порожнина має форму конуса верхівкою до кореня зуба. Між порожниною та пульпою є зони розм'якшеного дентину, прозорого та замісного дентину. Назвіть стадію карієсу.

@ Гострий середній карієс

Початковий

Гострий поверхневий карієс

Хронічний поверхневий карієс

Гострий глибокий карієс

#

86

Хворому проведено видалення зуба з приводу гострого карієсу, ускладненого пульпітом. У видаленому зубі пульпа гнійно розплавлена, з утворенням порожнини, заповненої гнійним ексудатом. Назвіть різновид пульпіту, який ускладнив карієс у хворого.

@ Дифузний гнійний пульпіт

Хронічний гангренозний пульпіт

Гострий серозний пульпіт

Осередкований гнійний пульпіт

Осередкований серозно-гнійний пульпіт

#

87

У відділенні щелепно-лицьової хірургії у хворої І. Оперативно видалено утворення біля верхівки зуба. Утворення має фіброзну капсулу. Мікроскопічно складається з фібробластів, макрофагів, невеликої кількості лімфоцитів, плазматичних та ксантомних клітин, кристаллів холестерину, поодиноких клітин чужорідних тіл, а також тяжів багатошарового епітелію. Назвіть видалене утворення?

@ Проста гранульома

Складна гранульома

Кистогранульома

Радікулярна кіста щелепи

Фолікулярна кіста щелепи

#

88

У хворого хірургом-стоматологом видалена кіста нижньої щелепи, яка пов'язана з другим премоляром. Кіста була сформована в альвеалярному краю щелепи, стінка її тонка, мікроскопічно епітелій, який вистилає порожнину кісти - плоский багатошаровий. У порожнині кісти знаходиться рудиментарний зуб.Назвіть захворювання

@ Фолікулярна кіста

Радикулярна кіста

Кистогранульома

Премордіальна кіста

Ретенційна кіста

#

89

У хворої 32 років видалено новоутворення ясен грибоподібної форми, буруватого кольору. Мікроскопічно: сполучна тканина, багата на судини синусоїдного типу, великі багатоядерні клітини та дрібні одноядерні клітини. Спостерігаються дрібні крововиливи, накопичення гемосидерину. Назвіть новоутворення.

@ Гігантоклітинний епуліс

Фіброматозний епуліс

Ангіоматозний епуліс

Фіброматоз ясен

Гіпертрофічний гінгівіт

#

90

У хворого, який довгий час страждав на хронічний періодонтит, видалена кіста верхньої щелепи поблизу кореня ураженого зуба. Мікроскопічно стінка кісти складається з фіброзної тканини, інфільтрованої лімфоцитами та плазматичними клітинами. Внутрішня поверхня кісти вкрита багапошаровим плоским епітелієм без ознак кератинізації. Поставте діагноз.

@ Радікулярна кіста

Фолікулярна кіста

Примордіальна кіста

Еозинофільнагранульома

Фіброматоз ясен

#

91

До лікаря-стоматолога звернулася жінка зі скаргами на деформацію нижньої щелепи.Після видалення пухлини, яка руйнувала нижню щелепу на значній ділянці, встановлено, що вона має вигляд добре відокремленого щільного вузла, на розрізі - червоного кольору з білими плямами та дрібними кістами. Гістологічно - паренхіма пухлини складається з дрібних одноядерних клітин , між якими утворюються кісткові балочки та велетенських багатоядерних клітин. Назвіть пухлину.

@ Остеобластокластома

Остеома

Остеоїдостеома

Остеосаркома

Амелобластома

#

92

У хворого 30 років діагностована пухлина тіла нижньої щелепи, яка з'явилася декілька місяців тому. Макроскопічно пухлина представлена щільною білуватою тканиною, яка руйнує кістку щелепи. Після видалення пухлина досліджена мікроскопічно: побудована із сітки тяжів одонтогенного епітелію з різноманітними розгалуженями. Назвіть пухлину.

@ Плексиформна амелобластома

Фолікулярна амелобластома

Акантоматозна амелобластома

Базальноклітинна амелобластома

Гранулярно-клітинна амелобластома

#

93

У хворої 48 років видалена пухлина нижньої щелепи, яка руйнує кістку. Макроскопічно вона представлена щільною, білого кольору тканиною, із буроватими включеннями та кістами. Мікроскопічно побудована з острівців округлої та неправильної форми, які оточені одонтогенним циліндричним епітелієм. У центральній частині є полігональні зірчасті клітини, які утворюють сітку. Назвіть пухлину.

@ Фолікулярна амелобластома

Плексиформна амелобластома

Акантоматозна амелобластома

Базальноклітинна амелобластома

Гранулярноклітинна амелобластома

#

94

У жінки 50 років видалено новоутворення правої привушної слинної залози. Макроскопічно являє собою вузол округлої форми, щільної консистенції, з горбистою поверхнею, оточений тонкою капсулою. На розрізі тканина білувата із дрібними кістами. Гістологічно складається з епітеліальних структур, мукоїдної, міксоїдної та хондроїдної речовин. Назвіть новоутворення.

@ Плеоморфна аденома

Мономорфна аденома

Аденолімфома

Мукоепідермоїдна пухлина

Ациноклітинна пухлина

#

95

При обстеженні у хворого на твердому піднебінні виявлена пухлина у вигляді невеликого щільного вузла сірого кольору без чітких меж. Після видалення пухлина досліджена гістологічно. Побудована з дрібних, кубічної форми клітин з гіперхромним ядром, які формують альвеоли, трабекули, солідні та кріброзні структури. Ріст пухлини - інвазивний. Назвіть пухлину.

@ Аденокістозна карцинома

Злоякісна плеоморфна аденома

Мукоепідермоїдний рак

Аденолімфома

Мономорфна аденома

#

96

У хворого 60 років видалено пухлину нижньої губи. Вона має вигляд вузла м'якої консистенції, проростає у навколишні тканини, поверхня її нерівна, з виразками. Гістологічно побудована з тяжів атипових клітин багатошарового епітелію, які проростають у підлеглу тканину, руйнують її, утворюють гніздні скупчення.. Назвіть пухлину.

@ Плоскоклітинний рак без ороговіння

Плоскоклітинний рак з ороговінням

Солідний рак

Рак на місці

Аденокарцинома

#

97

При обстеженні порожнини рота у хворої жінки визначається гіперемія слизової оболонки щік, дна порожнини рота, м'якого та твердого піднебіння. Слизова оболонка тьмяна, з великою кільістю дрібних виразок, вкрита непрозорим слизом. Визначити діагноз.

@ Виразковий стоматит

Катаральний стоматит

Гангренозний стоматит

Везикулоутворюючий стоматит

Гнійний стоматит

#

98

До лікаря звернувся хворий 53 років зі скаргами на наявність білої бляшки на слизовій оболонці язика. Бляшка здіймається над слизовою оболонкою, її поверхня вкрита тріщинами. Мікроскопічно визначається потовщення багатошарового епітелію, паракератоз та акантоз. Поставте діагноз.

@ Лейкоплакія

Географічний язик

Плоскоклітинний рак

Папілома

Ромбоподібний глосит

#

99

Лікарем-стоматологом при профілактичному огляді у хлопчика 2 років виявлено білу непрозору пляму на другому кореневому зубі нижньої щелепи зліва. Пляма за кольором зовні нагадує крейду. Шар емалі не порушено. Поставте діагноз.

@ Карієс, стадія плями

Поверхневий карієс

Середній карієс

Глибокий карієс

Флюороз

#

100

В ендемічному районі, де вміст фтору у воді перевищує норму, стоматологами виявлене враження зубів, яке характеризується появою на зубах фарфороподібних і крейдоподібних плям і смуг. Частина з них пігментована. Спостерігається руйнування емалі та дентину. Поставити діагноз.

@ Флюороз

Карієс

Ерозія зубів

Клиноподібий дефект

Гіпоплазія емалі

#

101

Лікар-стоматолог оглянув хворого, який скаржився на гострий зубний біль. У малому кореневому зубі виявлено каріозну порожнину, що проникає аж до пульпи. Пульпа має вигляд сіро-чорної маси з гнильним запахом. Назвіть патологічний процес у пульпі.

@ Гангрена пульпи

Серозне запалення

Атрофія пульпи

Гіаліноз пульпи

Кальциноз пульпи

#

102

У жінки 28 років на вестибулярній поверхні ясен над різцем верхньої щелепи виявлено утворення грибоподібної форми, на широкій основі, білуватого кольору. Мікроскопічно утворення побудовано з хаотично переплетених пучків колагенових волокон і невеликої кількості фібробластів, вкрите багатошаровим плоским епітелієм. Назвіть дане утворення.

@ Фіброзний епуліс

Фіброматоз ясен

Ангіоматозний епуліс.

Амелобластома

Гігантоклітинний епуліс

#

103

Під час операції видалення каріознозміненого зуба у хворого 21 року в області верхівки зуба знайдена невелика порожнина заповнена гноєм. М'які тканини навколо хворого зуба набряклі, гіперемовані. Поставте діагноз.

@ Гнійний періодонтит з утворенням абсцесу

Гіпертрофічний пульпіт з утворенням поліпу

Хронічний фіброзний періодонтит

Хронічний гранулюючий періодонтит

Хронічний гранулематозний періодонтит

#
1   ...   44   45   46   47   48   49   50   51   ...   69


написать администратору сайта