Главная страница

КРОК. Крок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1


Скачать 1.02 Mb.
НазваниеКрок Стоматологія 2011 р 0 Біологія 1
АнкорКРОК.docx
Дата06.01.2018
Размер1.02 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКРОК.docx
ТипАнализ
#13726
страница50 из 69
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   ...   69

141

При розтині чоловіка, померлого від внутрішнькишкової кровотечі, в клубовій кишці спостерігається некроз групових і солітарних фолікулів, з імбібіцією жовчю і кров’ю мертвих тканин; в нижньому відрізку кишки – явища секвестрації та відторгнення некротичних мас з утворенням дефектів. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

@ Черевний тиф, стадія "брудних" виразок.

Черевний тиф, стадія чистих виразок.

Черевний тиф, стадія некрозу.

Черевнотифозна форма сальмонельозу.

Хвороба Крона.

#

142

Під час розтину тіла виявлено, що вся права легеня збільшена, щільна, на плеврі нашарування фібрину, на розрізі тканина сірого кольору, з якої стікає каламутна рідина. Для якого захворювання легенів характерна така картина?

@ Крупозна пневмонія

Вогнищева пневмонія

Інрерстиціальна пневмонія

Гангрена легені

Фіброзуючий альвеоліт

#

143

На аутопсии в затылочной доле головного мозга обнаружена полость 2,5х1,5 см, заполненная прозрачной жидкостью, стенка ее гладкая буроватого цвета. Какой процесс развился в головном мозге?

@ Киста на месте кровоизлияния

Серое размягчение мозга

Абсцесс мозга

Порок развития мозга

Киста на месте серого размягчения

#

144

При макроскопическом исследовании ткани легкого, обнаружены участки повышенной воздушности с наличием мелких пузырей, а гистологически истончение и разрыв альвеолярных перегородок с образованием крупных полостей различной формы. Какое заболевание обнаружено в легком?

@ Эмфизема легких

Бронхоэктатическая болезнь

Кавернозный туберкулез

Хронический бронхит

Фиброзирующий альвеолит

#

145

При розтині чоловіка 28 років, який хворів підгострим гломерулонефритом і помер при явищах прогресуючої уремії, на поверхні перикарду, вісцеральному та пристінковому листках плеври, очеревини спостерігалися нашарування у вигляді білуватих ниток, які легко відокремлювалися від підлеглої тканини. Вказати різновид запалення в серозних оболонках.

@ Крупозне фібринозне запалення

Дифтеритичне фібринозне запалення

Гнійне запалення

Дифузне проліферативне запалення

Серозне запалення

#

146

На слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння виявляються білувато-сірого кольору плівки, які щільно з’єднані з підлеглою тканиною, при спробі зняти плівку на її місці виникає глибокий дефект тканини. Який вид запалення виник на слизовій оболонці мигдаликів та м’якого піднебіння?

@ Дифтеритичне

Серозне

Крупозне

Гнійне

Змішане

#

147

При исследовании коронарных артерий сердца обнаружены атеросклеротические бляшки с кальцинозом, закрывающие просвет на 1/3. В мышце мелкие множественные белесоватые прослойки соединительной ткани. Какой процесс обнаружен в миокарде?

@ Диффузный кардиосклероз

Тигровое сердце

Постинфарктный кардиосклероз

Миокардит

Инфаркт миокарда

#

148

У померлого від гострого трансмурального інфаркту міокарда на розтині на поверхні перикарда виявлено: ниткоподібні відкладення білувато-коричневого кольору, які з’єднували парієтальний та вісцеральний листки перикарда між собою. Вказати різновид запалення в перикарді?

@ Крупозне запалення

Дифтеритичне запалення

Серозне запалення

Гнійне запалення

Гранульоматозне запалення

#

149

Ребенок 6 лет, заболел остро, заболевание началось с катарального назофарингита. Через 2 суток больной умер. На аутопсии: мягкие мозговые оболочки мозга резко полнокровны, отечны, пропитаны густой мутной желтовато-зеленоватой жидкостью. Мозг отечен, миндалики мозжечка увеличены в объеме, выражена странгуляционная борозда. Описанные изменения наиболее характерны для:

@ Менингококковой инфекции

Гриппа

Коклюша

Дифтерии

Кори

#

150

Чоловік віком 55 років хворів на хронічний гломерулонефрит. Смерть наступила при явищах хронічної ниркової недостатності. Макроскопічно: на поверхні епікарда і перикарда сірувато-білуваті ворсинчасті нашарування, після зняття яких добре видно різко розширені і переповнені кров’ю судини. Який процес мав місце в перикарді?

@ Фібринозне запалення

Організація

Проліферативне запалення

Геморагічне запалення

Артеріальне повнокров’я

#

151

При мікроскопічному дослідженні біоптату шкіри виявляються гранульоми, які складаються з епітеліоїдних клітин, оточених в основному Т-лімфоцитами. Серед епітеліоїдних клітин розташовуються поодинокі гігантські багатоядерні клітини типу Пирогова-Лангхаінса. В центрі деяких гранульом виявляються ділянки казеозного некрозу. Кровоносні судини відсутні. Для якого захворювання характерні описані гранульому?

@ Туберкульозу

Сифілісу

Лепри

Риносклероми

Сапу

#

152

На розтині трупа чоловіка віком 56 років у термінальному відділі тонкої кишки виявлено декілька виразок розмірами від 4 до 5 см. Краї виразок піднімаються над поверхнею слизової оболонки, стінки виразок покриті сірувато-жовтуватими масами, які кришаться. Реакція Відаля позитивна. Поставте діагноз.

@ Черевний тиф

Паратиф

Поворотний тиф

Дизентерія

Хвороба Крона

#

153

У дитини, після перенесеного кору, при огляді виявлено в м’яких тканинах щік та промежини нечітко відмежовані, набряклі, червоно-чорного кольору ділянки, які злегка флуктують. Яке ускладнення розвинулося у дитини?

@ Волога гангрена

Суха гангрена

Газова гангрена

Пролежень

Трофічна виразка

#

154

Під час розтину тіла жінки, яка померла внаслідок пухлинної дисемінації муцинозної цистаденокарциноми і тривалий час мала вимушене положення в ліжку, були знайдені велики ділянки некрозу шкіри та підлеглих м’яких тканин крижової ділянці. Діагностуйте форму некрозу.

@ Пролежень

Інфаркт

Секвестр

Сирнистий некроз

Воскоподібний (ценкеровський) некроз

#

155

У біоптаті слизової оболонки бронха в хворого на хронічний бронхіт були знайдені ділянки багатошарового плоского незроговілого епітелію. Діагностуйте патологічний процес в слизовій оболонці бронха.

@ Метаплазія

Атрофія

Гіперплазія

Дисплазія

-

#

156

При розтину трупа чоловіка 42-х років виявлено різко розширений просвіт тонкої кишки, переповнений рідиною, яка нагадує “рисовий відвар”. Стінка кишки набрякла, на слизовій велика кількість дрібнокрапкових крововиливів. Для якого інфекційного захворювання характерний описаний ентерит?

@ Холера

Дизентерія

Сальмонельоз

Амебіаз

Черевний тиф

#

157

У чоловіка 43 років, який тривалий час хворів на туберкульоз, розвинулась кровотеча з легень, що призвелj до смерті. Під час розтину тіла у легенях виявлено декілька порожнин овальної або округлої форми, стінка яких утворена некротичними масами та тканиною легень. Для якої форми туберкульозу легень характерні такі зміни?

@ Гострий кавернозний

Фіброзно-кавернозний

Туберкулома

Казеозна пневмонія

Гострий вогнищевий

#

158

При мікроскопії біоптату печінки виявлені гранульоми, які складаються з плазматичних, лімфоїдних, гігантських багатоядерних клітин типу Пирогова-Лангхарса, дрібних судин з ознаками ендо- і периваскуліту, зустрічаються осередки казеозного некрозу. Такі гранулеми характерні для:

@ Сифілісу

Туберкульозу

Лепри

Риносклероми

Сапу

#

159

У больного, длительно страдавшего ревматизмом, обнаружен стеноз митрального отверстия, смерть наступила от сердечно-легочной недостаточности. На вскрытии обнаружена бурая индурация легких. Назовите при каком виде нарушения кровообращения возникают подобные изменения в легких:

@ Хроническая левожелудочковая недостаточность

Хроническая правожелудочковая недостаточность

Острая левожелудочковая недостаточность

Острая правожелудочковая недостаточность

Портальная гипертензия

#

160

Больной умер от сердечной недостаточности, в анамнезе - пульмонэктомия по поводу кисты правого легкого. На вскрытии обнаружено увеличенное в размере левое легкое. Назовите патологический процесс в левом легком.

@ Викарная гипертрофия

Нейрогуморальная гипертрофия

Дисфункциональная атрофия

Дисциркуляторная атрофия

Нейротическая атрофия

#

161

При электронномикроскопическом исследовании слюнной железы обнаружены фрагменты клетки, окруженные мембраной и содержащие конденсированные частицы ядерного вещества и отдельные органеллы; воспалительная реакция непосредственно вокруг этих клеток отсутствовала. Назовите описанный здесь процесс.

@ Апоптоз

Кариорексис

Коагуляционный некроз

Кариопикноз

Кариолизис

#

162

При жизни у больного был диагностирован острый инфаркт миокарда по ЭКГ признакам. На вскрытии в полости перикарда обнаружено: 200 мл жидкой крови и 400 гр сгустков, в задней стенке левого желудочка сквозной дефект длинной 2 см. Какое осложнение инфаркта миокарда развилось?

@ Разрыв миокарда с тампонадой

Панцирное сердце

Геморрагический перикардит

Экссудативный перикардит

Идиопатический миокардит

#

163

У ребенка 12-ти лет, лечившегося в инфекционном отделении по поводу гриппа, на 5-е сутки заболевания появились сильная головная боль, тошнота, головокружение, менингиальные знаки. Смерть наступила через сутки от нарастающего отека мозга. При вскрытии полости черепа мягкие мозговые оболочки отечны, полнокровны, диффузно пропитаны ярко красного цвета жидкостью. Извилины и борозды сглажены. О каком осложнении гриппа следует думать?

@ Геморрагический менингит

Кровоизлияние в мозг

Венозная гиперемия оболочек мозга

Гнойный лептоменингит

Серозный менингит

#

164

На розтині померлого від черевного тифу у клубовій кишці виявлені розташовані повздовж неї виразки з рівними краями, чистим дном, яке утворено м’язовим шаром або навіть серозною оболонкою кишкиї. На якій стадії черевного тифу це спостерігається?

@ Стадія “чистих” виразок

Стадія мозкоподібного набряку

Стадія некрозу

Стадія “брудних” виразок

Стадія заживлення виразок

#

165

У больного 68 лет, умершего от хронической сердечной недостаточности, на вскрытии обнаружены деформированные, утолщенные, сросшиеся между собой створки митрального клапана, по краю смыкания клапанов определяются мелкие (1-2 мм) тромбы. Какой эндокардит был причиной развития хронической сердечной недостаточности?

@ Возвратно-бородавчатый

Диффузный

Острый бородавчатый

Фибропластический

Полипозно-язвенный

#

166

У женщины 45-ти лет, удалена опухоль в области подчелюстной слюнной железы, размером 2,5х2 см, при микроскопическом исследовании она была представлена железистоподобными структурами, с наличием солидных эпителиальных комплексов, мукоидных, хондроидных миксоидных очагов. Какая опухоль развилась у больного?

@ Полиморфная аденома

Рак слюнной железы

Амелобластома

Остеобластокластома

Цементома

#

167

Мужчина 42-х лет, в течение 8 лет страдавший хроническим гранулематозным периодонтитом, хроническим гнойным остемиелитом нижней челюсти, умер при явлениях хронической почечной недостаточности. Какое осложнение гнойного остеомиелита развилось в почках?

@ Амилоидоз

Гиалиноз

Жировая дистрофия

Атрофия

Некроз эпителия извитых канальцев

#

168

Швидкою медичною допомогою до клініки доставлена хвора 46-ти років зі скаргами на луночкову кровотечу на протязі 6 годин після видалення зуба, загальну слабкість, головокружіння. В анамнезі - гіпертонічна хвороба. Об’єктивно: блідість шкіри та видимих слизових оболонок, кількість гемоглобіну у крові 80 г/л, гематокрит - 30\%, показникі часу кровотечі та зсідання крові знаходяться в межах норми. Яке ускладнення розвинулося в хворої в зв’язку з кровотечею?

@ Гостра постгеморагічна анемія

Залізодефіцитна анемія

Хронічна постгеморагічна анемія

Фолієводефіцитна анемія

Гемолітична анемія

#

169

При гістологічному дослідженні щитовидної залози хворого, який помер від серцевої недостатності при явищах гіпотіреозу виявлено дифузну інфільтрацію залози лімфоцитами, і плазмоцитами, атрофію паренхіми і розростання сполучної тканини. Поставте діагноз.

@ Аутоімунний тиреоїдит Хашимото

Аденома щитовидної залози

Гнійний тиреоїдит

Зоб тиреотоксичний

-

#

170

Під час морфологічного дослідження дна каріозної порожнини зуба чітко диференціюються три зони: розм’якшеного дентину, прозорого дентину, замісного дентину. Вкажіть, для якої стадії карієсу характерні ці зміни?

@ Середній карієс

Стадія плями

Поверхневий карієс

Глибокий карієс

Хронічний карієс

#

171

Під час розтину загиблого від раку шлунку, у черевній порожнині виявлено біля 1000 мл мутної, зеленуватої рідини, на вісцеральному та пристінковому листках очеревини ниткоподібні нашарування сіруватого кольору. Який вид запалення на серозному покрові?

@ Фібринозно-гнійне запалення

Катаральне запалення

Серозне запалення

Геморагічне запалення

-

#

172

Хвора 27 років скаржиться на сухість губ, появу лусочок, котрі вона зкусує. Об’єктивно: губи сухі, на межі червоної кайми та слизової оболонки губ наявність сірих прозорих лусочок, краї яких дещо виступають над поверхнею слизової. Після зняття лусочок ерозій немає, відмічається гіперемія. Який найбільш імовірний діагноз?

@ Ексфоліативний хейліт

Червоний вівчак

Кандидозний хейліт

Метеорологічний хейліт

Лейкоплакія

#

173

На розтині померлого від ниркової недостатності, який протягом останніх 5-ти років хворів бронхоектатичною хворобою виявлені збільшені в розмірах нирки щільної консистенції з потовщеним кірковим шаром білого кольору та сальним блиском. Яке захворювання в нирках?

@ Вторинний амілоїдоз

Гломерулонефрит

Хронічний пієлонефрит

Некротичний нефроз

-

#

174

У хворого при огляді порожнини рота визначається атрофія слизової оболонки язика з червоними плямами (Гунтеровський глосит). Склери жовтуваті. В аналізі крові – кольоровий показник більше одиниці. Для якої анемії характерні ці зміни?

@ В-12-фолієводефіцитна

Залізодефіцитна

Гостра постгеморагічна

Хронічна постгеморагічна

Гемолітична

#

175

У хворого 58 р. при розтині в правій скроневій частці головного мозку знайдено великий осередок розм’якшеної сірої речовини кашицеподібної консистенції, блідо-сірого кольору. В артеріях основи мозку чисельні білувато-жовті потовщення інтими, які різко звужують просвіт. Ваш діагноз?

@ Ішемічний інсульт

Абсцесс мозку

Крововилив

Геморагічний інфаркт

Набряк мозку

#

176

При гістологічному дослідженні слизової оболонки матки знайдено звивисті залози, пилко- та штопороподібні, подовжені, розростання строми з проліферацією її клітин. Ваш діагноз?

@ Залозиста гіперплазія ендометрія

Гострий ендометрит

Лейоміома

Пухирний занос

Плацентарний поліп

#

177

Удалённый оперативно червеобразный отросток утолщён, серозная оболочка его тусклая, полнокровная, с беловатыми рыхлыми плёнчатыми наложениями, в просвете мутная, беловато-желтоватая жидкость. При микроскопическом исследовании стенка отростка диффузно инфильтрирована нейтрофилами. О каком варианте аппендицита можно думать в этом случае?

@ Флегмонозном

Гангренозном

Простом

Поверхностном

Хроническом

#
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   ...   69


написать администратору сайта