Главная страница

крок-фарма мед - укр. Медичний факультет


Скачать 357.95 Kb.
НазваниеМедичний факультет
Анкоркрок-фарма мед - укр.docx
Дата31.01.2017
Размер357.95 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлакрок-фарма мед - укр.docx
ТипДокументы
#1390
страница5 из 20
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20

C. Етамінал-натрій

D. Бромізовал

E. Хлоралгідрат

25. В реанімаційному відділенні знаходиться хворий з отруєнням препаратом похідним барбітурової кислоти. Введений антидот. У якого з антидотів в механізмі дії закладений принцип прямого антагонізму із снотворними в дії на дихальний центр?

A *Бемегрід

B ЕДТА (Трилон Б)

C Антивований вуголь

D Унітіол

E Тетацин-кальцій
неЙролептики, транквілізатори, седативні
1. У хворого після тривалого курсу лікування в’ялопротікаючої шизофренії виникли явища паркінсонізму. Який з нижчеперерахованих препаратів міг викликати дане ускладнення?

A. *Аміназин

B. Сибазон

C. Пірацетам

D. Літію карбонат

E. Галоперидол

2. Підберіть найбільш адекватний засіб для систематичного лікування хворого з інтенсивно вираженими продуктивними симптомами (маренням і галюцінаціями)

A.* Трифтазин

B. Клозапін

C. Мезапам

D. Буспірон

E. Амітриптилін

3. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на дратівливість, безсоння, швидку втомлюваність. В якості заспокійливого засобу йому був призначений лікарський препарат. Невдовзі вказані симптоми зникли, проте хворий продовжував приймати ліки із профілактичною метою. Через деякий час в нього з’явився нежить, кашель, кон’юнктивіт, дерматит, хворий став відмічати сонливість, послаблення пам’яті. Лікар поставив діагноз кумуляції даного лікарського засобу і призначив лікування хлоридом натрію і великою кількістю питва. Який препарат приймав хворий?

A. *Броміди

B. Транквілізатори

C. Препарати валеріани

D. Препарати собачої кропиви

E. Антигістамінні препарати

4. Хворому на шизофренію було призначено аміназин. Який з перерахованих фармакодинамічних ефектів є підставою для його призначення даному хворому?

A. *Антипсихотичний

B. Протиблювотний

C. Гіпотермічний

D. Міорелаксуючий

E. Гіпотензивний

5. Хворому для лікування психотичного стану було призначено трифтазин. Який механізм його антипсихотичної дії?

A. *Пригнічення дофамінових Д2-рецепторів

B. Стимуляція бензодіазепінових рецепторів

C. Стимуляція ГАМК-ергічних рецепторів

D. Стимуляція опіатних рецепторів

E. Пригнічення опіатних рецепторів

6. Хворий на протязі двох тижнів отримував лікарську терапію з приводу психозу. Стан хворого поліпшився, однак невдовзі з’явилась ригідність, тремор, гіпокінезія. Який з перелічених препаратів викликає вказані ускладнення?

A. *Аміназин

B. Дифенін

C. Сиднокарб

D. Імізін

E. Хлордіазепоксид

7. В психіатричну клініку доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресії, марення. Який препарат слід ввести хворому для зняття цих явищ?

A. *Аміназин.

B. Амітриптилін

C. Настойку валеріани.

D. Резерпін.

E. Натрію бромід.

8. В поліклініку звернулася за допомогою жінка із скаргами на поганий настрій, безсоння, болі в серці. Який засіб для лікування неврозу слід призначити хворій?

A. *Діазепам

B. Аміназин

C. Дроперидол

D. Трифтазін

E. Фенобарбітал

9. Хворому з порушеннями психоемоційної сфери та розладом сну був призначений діазепам. Що лежить в основі загальної дії діазепаму ?

A. *Активація ГАМК-рецепторної системи.

B. Зниження АТ.

C. Гальмування лімбічної системи.

D. Збудження ретикулярної формації.

E. Збільшення часу рефлекторної реакції.

10. Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої дещо покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юнктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Препарат якої групи міг визвати подібну побічну дію?

A. * Солі брому

B. Препарати валеріани

C. Препарати пустирника

D. Адаптогени

E. Препарати хмелю

11. У хронічного алкоголіка розвинувся психоз. Які препарати доцільно при цьому використовувати?

A. Аміназин

B. Атропіна сульфат.

C. Пентамін.

D. Гігроній.

E. Адреналіна гідрохлорід.

12. Хворий 38 років, що страждає на шизофренію, тривалий час знаходився на лікуванні психотропними засобами. Він звернувся до лікаря із скаргами на порушення координації рухів, тремор у руках, сонливість. Яка група препаратів можуть викликати такий симптомокомплекс?

A. *Нейролептики.

B. Аналгетики.

C. Антидепресанти.

D. Психомоторні стимулятори.

E. Адаптогени.

13. В поліклінику звернувся хворий 35 років зі скаргами на тривалу застуду. У хворго спостерігається апатія, нежить, кашель, сльозотеча. Температура нормальна. На шкірі вугруватий висип. Із анамнезу з'ясовано, що хворий страждає неврозом, він тривалий час приймав препарати для лікування неврозу. Який препарат став причиною ускладнення?

A. *Натрію бромід.

B. Діазепам.

C. Настока валеріани.

D. Амізил.

E. Настойка пустирнику.

14. До лікаря звернувся хворий зі скаргами на нежить, пригнічений настрій, появу "прищів" на шкірі. При опитуванні з’ясовано, що хворий на протязі трьох тижнів приймав мікстуру, яку йому виписав невропатолог. З вживанням яких препаратів, якої групи пов’язані скарги пацієнта?

A. *Броміди

B. Препарати валеріани

C. Солі літію

D. Транквілизатори

E. Нейролептики

15. В психіатричну клініку доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресіі, марення. Який препарат слід ввести?

A. *Аміназин.

B. Седуксен (діазепам).

C. Настойку валеріани.

D. Резерпін.

E. Натрію бромід.

16. У хворого гострий інфаркт міокарда супроводжується стійкими болями за грудиною. Неефективність попередньовведених препаратів дала основу лікарю провести нейролептанальгезію. Який нейролептик використовують для цього виду знеболення ?

A. *Дроперідол

B. Метаперазин

C. Етаперазин

D. Галоперідол

E. Аміназин

17. При щелепно-лицевій операції в стаціонарі, лікар-стоматолог для премедикації, з метою зменшення почуття жаху та для потенціювання дії анестетиків, хворому призначив транквілізатор – похідне бензодіазепіну. Який з перерахованих засобів призначив лікар ?

A. *Діазепам

B. Дроперідол

C. Атропін

D. Сульпірид

E. Аміназин

18. В психіатричній клініці при тривалому лікуванні у хворого появилися симптоми паркінсонізму. Який препарат вводили хворому

A. * Аміназин

B. Мезапам

C. Натрію бромід

D. Літію карбонат

E. Ніаламід

19. В кардіологічне відділення доставлений хворий з діагнозом: гострий інфаркт міокарду. Для купірування больового синдрому в складі нейролептанальгезії пацієнту необхідно ввести таку комбінацію лікарських препаратів:

A. *Дроперідол + фентаніл

B. Морфін + атропін

C. Аміназин + діазепам

D. Анальгін + піпольфен

E. Но-шпа + дімедрол

20. При інфаркті міокарду була проведена нейролептанальгезія. Який препарат з групи нейролептиків найчастіше застосовується спільно з фентанілом ?

A. * Дроперидол

B. Тріфтазін

C. Аміназин

D. Клозапін

E. Сульпірид

21. У хворого відмічені явища психозу у вигляді психомоторного збудження, слухових і зорових галюцінацій. Визначте препарат, який показаний при цьому стані:

A. *Галоперідол

B. Бромід натрію

C. Діазепам

D. Настойка валеріани

E. Хлордиазепоксид

22. Студент звернувся до лікаря з проханням допомогти йому перебороти страх перед стоматологічними маніпуляціями. Лікар порадив йому прийняти препарат:

A. *Діазепам

B. Аміназин

C. Дроперидол

D. Дімедрол

E. Пірацетам

23. Після тривалого застосування аміназину в зв’язку з розвитком побічних ефектів лікар призначив пацієнту інший препарат з групи нейролептиків. Який з перерахованих препаратів належить до групи нейролептиків?

A. *Трифтазин

B. Фентаніл

C. Дифенін

D. Сибазон

E. Натрію бромід

24. Для проведення оперативного втручання необхідно використати метод загального охолодження. При застосуванні якого препарату у комбінації з фізичним охолодженням спостерігається виразна гіпотермія?

A. * Аміназин

B. Ацетилсаліцилова кислота

C. Морфін

D. Дроперидол

E. Галоперидол

25. Для зняття марення і галюцинацій у хворої на шизофренію лікар використав аміназин. Який механізм антипсихотичної дії препарату?

A. *Блокада адренергічних і дофамінергічних процесів в ЦНС

B. Стимуляція адренергічних і дофамінергічних процесів в ЦНС

C. Стимуляція холінергічних процесів в ЦНС

D. Блокада холінергічних процесів в ЦНС

E. Інгібування зворотнього нейронального захоплення МАО.

26. Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з’явились скарги на нежить, кон’юнктивіт, шкірні висипи, в’ялість та послаблення пам’яті. Був встановлений діагноз “бромізм”. Що доцільно призначити для послаблення симптомів?

A. *Натрію хлорид

B. Розчин глюкози 5%

C. Аспаркам

D. Поліглюкін

E. Послаблюючи засоби

27. Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на відчуття немотивованого страху, неспокою, внутрішньої напруги, що виникли після душевної травми. Який препарат слід йому призначити?

A. * Діазепам

B. Мікстуру Павлова

C. Настоянку валеріани

D. Настоянку собачої кропиви

E. Етамінал-натрію

28. Хворий на протязі двох тижнів отримував лікарську терапію з приводу психозу. Стан хворого поліпшився, однак невдовзі з’явилась ригідність, тремор, гіпокінезія. Який з перелічених препаратів виклакає вказані ускладення?

A *Аміназин

B Дифенін

C Сиднокарб

D Імізін

E Хлордіазепоксид

29. У хворої 45 років невроз, який проявляється дратівливістю, беззонням, немотивованою тривожністю. Який лікарський засіб–транквілізатор ліквідує всі симптоми хвороби?

A *Діазепам

B Парацетамол

C Пірацетам

D Кофеїн-бензоат натрію

E Леводопа

30.Хворий з явищами психозу у вигляді психо-моторного збудження, слухових і зорових галюцінацій. Відмітьте препарат, що показаний приописаному стані:

A *Аміназин

B Бромід натрію

C Діазепам

D Настійка валеріани

E Хлордіазепоксид

31.Для проведення термінового оперативного втручання хворому в хірургічне відділення викликали анестезіолога, який вирішив провести нейролептаналгезію. Яка з перелічених комбінацій препаратів використовується для цього?

A *Дроперідол + фентаніл

B Промедол + сібазон

C Аналгін + діазепам

D Галоперидол + фентаніл

E Дроперідол + сібазон

32.До лікаря звернулась жінка 48 років, що тривало та безконтрольно приймала натрію бромід, зі скаргами на загальмованість, порушення пам’яті, нежить, кашель. Яка причина цього стану?

A * Кумуляція

B Звикання

C Лікарська залежність

D Ідіосинкразія

E Тахіфілаксія
наркотичні анальгетики
1. Дівчина 25 років поступила до токсикологічного відділення з явищами гострого отруєння морфіном. Який антидот слід вести хворій?

A. *Налоксон

B. Унітіол

C. Атропін.

D. Лобелін.

E. Етімізол.

2. Хворій з явищами гострої інтоксикації морфіном був введений налоксон, який швидко покращив її стан. Який переважний механізм дії цього препарату?

A. *Конкурентна блокада мю-опіатних рецепторів.

B. Блокада ГАМК-рецепторів.

C. Блокада серотонінових рецепторів.

D. Блокада бензодіазепінових рецепторів.

E. Блокада сигма-опіатних рецепторів.

3. Для знеболення пологів жінці був призначений синтетичний знебоюючий засіб, який підвищував скоротливу активність міометрію і розслабляв шийку матки. Визначте цей препарат.

A. *Промедол

B. Омнопон

C. Морфін

D. Фентаніл

E. Аналгін

4. Хворому з неоперабельним раком легень, який супроводжувався важким больовим синдромом, лікар призначив знеболюючий засіб. На тлі цього у хворого виникли явища непрохідності кишечнику. Який з болетамуючих засобів міг викликати таке ускладнення?

A. *Морфін

B. Промедол

C. Омнопон

D. Фентаніл

E. Аналгін

5. Хворому з метою знеболювання при травматичному шоці ввели під шкіру розчин морфіну гідрохлориду. Який механізм анальгезуючої дії цього препарату?

A. *Взаємодія з опіоїдними рецепторами

B. Блокада периферичних чутливих рецепторів

C. Зміна емоційного забарвлення болю

D. Порушення проведення імпульсів по аферентних нервах

E. Гальмування утворення медіаторів болю у периферичних тканинах

6. У хворого з медикаментозним отруєнням відсутня свідомість, спостерігається міоз і посилення спинальних моносинаптичних рефлексів. Яка речовина могла стати причиною отруєння?

A. *Морфін

B. Етамінал натрію

C. Димедрол

D. Діазепам

E. Аміназин

7. Дитина 4-х років госпіталізована в ортопедичне відділення з переломом гомілки з зміщенням. Перед репозицією відламків необхідна аналгезія. Який препарат слід вибрати?

A. *Промедол

B. Анальгін

C. Морфіну гідрохлорид

D. Панадол

E. Ацетилсаліцилову кислоту

8. Хлопець 15 років, з ознаками гострого отруєння наркотичними анальгетиками потребує призначення специфічного антагоніста морфіноподібних засобів. Назвіть його.

A. * Налоксон

B. Трилон Б

C. Пентазоцин

D. Унітіол

E. Бемегрід

9. У реанімаційне відділення поступив хворий з ознаками гострого отруєння морфіном. Який засіб необхідно використати у даному випадку для промивання шлунка?

A. *Калію перманганат

B. Натрію гідрокарбонат

C. Фурацилін

D. Розчин натрія хлоріду

E. Борну кислоту

10. Хворому в післяопераційному періоді тривалий час уводили промедрол. Внаслідок відміни препарату у пацієнта виникли важкі психічні та соматичні порушення Як називається це явище?

A. * Абстинентний синдром

B. Ідіосинкразія

C. Тахіфілаксія

D. Синдром обкрадання

E. Синдром віддачі

11. При огляді хворого відмічено різке звуження зіниць ока, сонливість, рідке дихання, по типу Чейна-Стокса, затримка сечі, сповільнення серцевого ритму, підвищення спино-мозкових рефлексів. Яка речовина викликала отруєння?

A. *Морфін

B. Атропін

C. Фосфакол

D. Кофеїн

E. Барбітал

12. У реанімаційне відділення поступив хворий із симптомами гострого отруєння морфіном – втрата свідомості, гіпотермія, дихання Чейн-Стокса, гіпотензія, брадикардія, різкий міоз. Який з перерахованих препаратів буде найефективнішим у даній ситуації?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


написать администратору сайта