Главная страница

Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів при підготовки до практичного заняття


Скачать 2.69 Mb.
НазваниеМетодичні рекомендації для самостійної роботи студентів при підготовки до практичного заняття
Дата15.07.2022
Размер2.69 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла20121124-200957.doc
ТипМетодичні рекомендації
#631230
страница7 из 20
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   20

21. У хворої Л., 43 років, якій три місяці тому було проведено холецистектомію, появились скарги на виражені болі в епігастрії після прийому їжі, гіркоту в роті, подразливість. При багатофракційному дуоденальному зондуванні: фаза І – не отримана, фаза ІІ – 12 хвилин, фази ІІІ, ІV – не отримані, фаза V+VI – протягом 19 хвилин виділилось 38 мл жовчі золотисто-жовтого кольору, лейкоцити – 1-2 в полі зору. УЗД органів черевної порожнини: печінка не збільшена, ехогенність

паренхіми не змінена. Який найбільш ймовірний діагноз у цієї хворої?

A Дисфункція сфінктера Одді

B Хронічний холангіт

C Хронічний дуоденіт

D Стеатогепатоз

E Хронічний гепатит
22. Хвора С., 24 років, скаржиться на переймоподібні болі у правому підребер’ї, що виникають при стресових ситуаціях, нудоту, гіркоту в роті, втомлюваність, дратівливість. При багатофракційному дуоденальному зондуванні: фаза ІІ – 5 хвилин, фаза IV – протягом 14 хвилин виділилось 60 мл жовчі коричневого кольору, лейкоцити – 2-3 в полі зору, детрит, фаза V – протягом 18 хвилин виділилось 36 мл жовчі золотисто-жовтого кольору, лейкоцити – 2-3 в полі зору, детрит. Який найбільш ймовірний діагноз у цієї хворої?

A Дискінезія жовчного міхура за гіперкінетичним типом

B Дискінезія жовчного міхура за гіпокінетичним типом

C Дисфункція сфінктера Одді

D Хронічний холецистит

E Хронічний холангіт
23. Хвора 25 рокiв скаржиться на перiодичні тупі болі у правому пiдребер'ї, нудоту, гiркий присмак у ротi, після вживання жирної, жареної іжі. В анамнезi- лямбліоз, перетинка жовчного міхура в області шийки. При пальпацii печiнка не збiльшена, болючiсть в точцi Кера, симптом Ортнера, Мерфі негативні .Пiд час дуоденального зондування порцiя В збільшена, пузирний рефлекс наступає вчасно. При лабораторному дослідженні отриманої жовчі ознак запалення, патогенних мікроорганізмів не виявлено. При ультрасонографії жовчний міхур

нормальних розмірів, грушевидної форми, стінки не утовщені, конкрементів не виявлено, у області шийки мається перетинка. Ваш дiагноз?

A Гiпокiнетична гiпотонична дискiнезiя жовчного мiхура.

B Хроничний холецистит с гiпертонусом сфiнктера Люткiнса

C Гiперкiнетична гiпертонична дискiнезiя жовчного мiхура

D Хроничний гепатит

E Хроничний панкреатит
24. Хвора Д., 53 р. впродовж 20 років страждає на жовчо-кам’яну хворобу. В останній час спостерігає прогресування інтенсивності больового синдрому, поширення болі з правого підребер’я в епігастральну ділянку, ліве підребер’я прогресуючу втрату ваги тіла, трофічні зміни шкіри та слизових. Об-но: зниженого живлення, пальпаторно - помірна болючість в епігастрії, правому підребер’ї. ЗАК: ер. – 2,8*109/л, Нв-100 г/л. Найбільш інформативний метод для верифікації діагнозу:

A Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія.

B УЗД органів черевної порожнини.

C 5-фазне дуоденальне зондування.

D Рентгенографія органів черевної порожнини.

E Термографія органів черевної порожнини.
25.У хворої 44 років виник тупий, нерізкий біль в правому підребер’ї та

підложечковій ділянці, озноб, підвищення температури тіла до 37,80С. При

огляді: підвищеного харчування, шкіряні покрови і склери субіктеричні. Печінка виступає із-під краю реберної дуги на 2 см, ущільнена, болюча. В ан. крові Hb 102 г/л, лейк. 10*109/л, ШОЕ 35 мм/год. Білірубін заг. 40 МЕ/л, прямий 18 МЕ/л, непрямий 22 МЕ/л. АЛТ 42 МЕ/л, АСТ 36 МЕ/л. При дуоденальному зондуванні в порції С велика кількість епітелію і лейкоцитів. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Холангіт

B Холецистит

C Жовчнокам'яна хвороба (холелітіаз)

D Рак печінки

E Гепатит
26. Хвора О., 35 років, скаржиться на ниючий біль в правому підребір’ї протягом 3 місяців, свербіж шкіри, підвищення температури до фебрильних цифр по вечорах, озноб, слабкість. Півроку тому перенесла операцію з приводу жовчнокам’яної хвороби. При огляді: хвора зниженого відживлення, шкіра і склери жовтяничні. Живіт звичайних розмірів, передня черевна стінка без особливостей, при пальпації виявлена збільшена, ущільнена і болюча печінка, яка виступає на 3 см з-під краю реберної дуги. Селезінка не пальпується. Інші внутрішні органи без особливостей. Аналіз крові: лейкоцити 12,0*109/л, ШОЕ–32 мм/год. У хворої запідозрили хронічний холангіт на фоні рубцевої стріктури жовчних шляхів. Що в першу чергу при подальшому обстеженні слід провести?

A УЗД печінки і жовчних шляхів

B Холангіопанкреатографія

C Аналіз крові на білкові фракції крові

D Білірубін і його фракції

E Трансамінази крові, тимолову пробу
27.Хвора Н. , 35 років, звернулася до поліклініки зі скаргами на приступоподібні болі в правому підребер’ї переймоподібного характеру. Болі спостерігаються після нервово-психічних перевантажень, негативних ємоцій. При обстеженні: Хвора підвищеного харчування, Т-36,6о С. Живіт не напружений, при пальпації незначна болючість в ділянці жовчного міхура. Печінка не збільшена. В крові: L-4,5х109, ШОЕ-6 мм /год. При УЗД – товщина стінок жовчного міхура 3 мм , конкрементів немає. Який діагноз?

A Гіперкінетична діскінезія жовчнрго міхура.

B Гіпотонічна діскінезія жовчного міхура.

C Хронічний холецистіт.

D ЖКХ.

E Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки.
28. Хвора 25 рокiв скаржиться на перiодичні тупі болі у правому пiдребер'ї, нудоту, гiркий присмак у ротi, після вживання жирної, жареної іжі. В анамнезi- лямбліоз, перетинка жовчного міхура в області шийки. При пальпацii печiнка не збiльшена, болючiсть в точцi Кера, симптом Ортнера, Мерфі негативні .Пiд час дуоденального зондування порцiя В збільшена, пузирний рефлекс наступає вчасно. При лабораторному дослідженні отриманої жовчі ознак запалення,

патогенних мікроорганізмів не виявлено. При ультрасонографії жовчний міхур нормальних розмірів, грушевидної форми, стінки не утовщені, конкрементів не виявлено, у області шийки мається перетинка. Ваш дiагноз?

A Гiпокiнетична гiпотонична дискiнезiя жовчного мiхура.

B Хроничний холецистит с гiпертонусом сфiнктера Люткiнса

C Гiперкiнетична гiпертонична дискiнезiя жовчного мiхура

D Хроничний гепатит

E Хроничний панкреатит
29.Хвора С., 24 років, скаржиться на переймоподібні болі у правому підребер’ї, що виникають при стресових ситуаціях, нудоту, гіркоту в роті, втомлюваність, дратівливість. При багатофракційному дуоденальному зондуванні: фаза ІІ – 5 хвилин, фаза IV – протягом 14 хвилин виділилось 60 мл жовчі коричневого кольору, лейкоцити – 2-3 в полі зору, детрит, фаза V – протягом 18 хвилин виділилось 36 мл жовчі золотисто-жовтого кольору, лейкоцити – 2-3 в полі зору, детрит. Який найбільш ймовірний діагноз у цієї хворої?

A Дискінезія жовчного міхура за гіперкінетичним типом

B Дискінезія жовчного міхура за гіпокінетичним типом

C Дисфункція сфінктера Одді

D Хронічний холецистит

E Хронічний холангіт
30.У хворої Л., 43 років, якій три місяці тому було проведено холецистектомію, появились скарги на виражені болі в епігастрії після прийому їжі, гіркоту в роті, подразливість. При багатофракційному дуоденальному зондуванні: фаза І – не отримана, фаза ІІ – 12 хвилин, фази ІІІ, ІV – не отримані, фаза V+VI – протягом 19 хвилин виділилось 38 мл жовчі золотисто-жовтого кольору, лейкоцити – 1-2 в полі зору. УЗД органів черевної порожнини: печінка не збільшена, ехогенність паренхіми не змінена. Який найбільш ймовірний діагноз у цієї хворої?

A Дисфункція сфінктера Одді

B Хронічний холангіт

C Хронічний дуоденіт

D Стеатогепатоз

E Хронічний гепатит
31.Больная 18 лет жалуется на тяжесть и распирание в правом подреберье,

усиливающееся после еды или принятия но-шпы. Живот мягкий,

безболезненный, печень не увеличена. АсТ-35 ЕД, АлТ-40 ЕД. Ан. крови:

лейкоциты – 5,2 Г/л, СОЭ-7 мм/час. УЗИ: печень не увеличена. Желчный пузырь натощак 68 мл, после желчегонного завтрака на 45 мин - 60 мл. Стенка не утолщена. Наиболее вероятно у больной:

A Гипомоторная дискинезия желчного пузыря

B Гипермоторная дискинезия желчного пузыря

C Хронический холецистит вне обострения

D Функциональная диспепсия

E Синдром раздраженной кишки
32.Хворий С. 44 роки поступив в приймальне відділення зі скаргами на сильний розпираючий біль у правому підребірр’ї з іррадіацією в праве плече, нудоту, багаторазове блювання шлунковим вмістом, Т 37,20С. Об-но: субіктеричність склер, язик обкладений білим налетом. Тахікардія. При пальпації наявна болючість в епігастріїї і правому підребер’ї, позитивні симптоми Кера та Ортнера. ЗАК – лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищене ШОЕ. Ваш діагноз ?

A хронічний холецистит

B Холангіт

C Печінкова коліка

D Перфоративна виразка шлунку

E перитоніт
33.Хвора 27 років скаржиться на постійний ниючий біль в правому підребер’ї з іррадіацією під праву лопатку, посилюється після вживання смаженої їжі. Біль з’явився біля трьох тижнів тому. Хвора вагітна, вагітність 32 тижня. Гінекологом скерована для обстеження в діагностичний центр. Який метод діагностики стану жовчовивідних шляхів рекомендовано вагітним?

A Ультразвукове дослідження

B Довенна холецистографія

C Пероральна холецистографія

D Радіонулеїдне сканування

E Лапароскопія
34.Хвора К., 65 р., госпіталізована у хірургічне відділення на третій день

захворювання із скаргами на гарячку до 39°С, біль в правому підребер’ї,

жовтяницю. При ультразвуковому дослідженні конкременти в жовчевому міхурі відсутні, діаметр холедоха 4 мм. Ваш попередній діагноз?

A Гострий холангіт

B Гострий холецистит

C Гострий панкреатит

D Синдром Каролі

E Гострий вірусний гепатит
35.Хворий 53 роки. Скаржиться на болі в правому підребер’ї, які іррадіюють в праве плече та руку, супроводжуються нудотою та блюванням, підвищенням температури до 38,3°С, пожовтіння шкіри та слизових. В анамнезі жовчно-кам'яна хвороба з 40-річного віку, 2 роки тому – холецистектомія. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, шкіра та слизові іктеричні, язик помірно вологий, обкладений жовто-білим налетом. В легенях- дихання везикулярне. Серцеві тони ритмічні, систолічний шум на верхівці. АТ 110/70 мм рт.ст. Живіт м’який, болючий в ділянці правого підребер’я, печінка на 4,0 см з-під краю ребрової дуги, край м’який, болючий, пальпується нижній край селезінки. Набряків немає. Діурез

достатній, кал оформлений, забарвлений. Ваш попередній діагноз:

A Гострий холангіт

B Вірусний гепатит

C Первинний біліарний цироз печінки

D Гострий панкреатит

E Стенозуючий папіліт
36.Жінка 45 років, скаржиться на різкий біль у правому підребер’ї, який іррадіює під праву лопатку, нудоту. Об’єктивно: надмірна маса тіла, склери іктеричні, живіт помірно здутий, болючий в правому підребер’ї. Позитивні симптоми Ортнера, Френікус-Гергієвського. При холецистографії тінь жовчного міхура не контурується. Що може зумовити наведену клініко-рентгенологічну симптоматику ?

A Закупорка жовчної протоки

B Гіпотонічна дискінезія жовчного міхура

C Гіпертонічна дискінезія жовчного міхура

D Хронічний холецистит

E Хронічний холангіт
37.Хворий К., 48 років, скаржиться на інтенсивні болі в правому підребер’ї не пов’язані з прийманням їжі, які з’являються, переважно у вечірній час. Після приймання їжі біль не зникає, зменшується після прийому спазмолітиків. Захворів півроку назад після психотравми. Систематично не лікувався [під час болів приймав бесалол, но-шпу]. Спостерігається у невропатолога з приводу неврастенії. Об’єктивно: температура нормальн. Хворий збуджений, дратівливий, астенічний. . З боку органів дихання і серцево-судинної системи патології не виявлено. АТ 100/60 мм рт.ст. Язик чистий, вологий. Живіт м’який, при пальпації болючий в правому підребер’ї. Симптоми подразнення жовчного міхура негативні. Печінка і селезінка не збільшені. Схильність до закрепів. Ваш попередній діагноз?

A Дискінезія жовчного міхура

B Холецистит

C Гепатит

D Холангіт

E Жовчо-кам’яна хвороба
38.Хворий В. 55 років поступив у приймальне відділення із скаргами на нудоту, гіркоту і сухість в роті, зниження апетиту, приступи гострого болю в правому підребер’ї, появу жовтяниці, свербіння шкіри, виділення сечі темного кольору, появу температури до 37,60С. З анамнезу: близько 10-ти років хворіє жовчевокам’яною хворобою, пропонували неодноразово операційне втручання, хворий відмовлявся. При огляді жовтяниця у хворого має відтінок міді. При дослідженні сечі знайдено білірубін, уробілін відсутній. Найбільш ймовірний діагноз у даного хворого?

A Холедохолітіаз, клінічно виражена форма

B Холедохолітіаз, латентна форма

C Дискінезія жовчевивідних шляхів

D Хронічний активний гепатит в період загострення

E Хвороба Жильбера
39.Хворий Ж., 18 років із скаргами на переймоподібні болі в правому підребер’ї, які виникли несподівано, озноб, блювання жовчю, загальну слабкість, температура тіла 38,6°С. Живіт при пальпації м’який, чутливий в правому підребер’ї. В аналізі крові: Ле 20* 109/л, ШОЕ – 35 мм/год. За даними біохімічного аналізу крові: білірубін – 35,5 мкмоль/л, переважає кон’югована фракція, амілаза – 25 ум.од: у порції В значна кількість дрібного циліндричного епітелію, у порції С – велика кількість лейкоцитів, підвищений вміст сіалових кислот. При посіві з порції С висіяно кишкову паличку. За даними УЗД – печінка помірно збільшена, дещо розширені внутрішньопечінкові жовчні протоки. Ваш діагноз?

A Гострий холангіт

B Хронічний реактивний гепатит

C Панкреатит

D Хронічний холангіт

E Дискінезія жовчевивідних шляхів
40.Хвора Н.24 роки поступила зі скаргами на колікоподібні болі в правому підребер’ї, які посилювалися при вдиху. Іноді відмічались тупі болі в цій же ділянці, які посилювалися при нахилі тулуба. Що лежить в основі поділу ДЖШ на гіпотонічні [гіпокінетичні] та гіпертонічні [гіперкінетичні] ?

A Тонус блукаючого нерва.

B Стать пацієнта

C Наявність супутньої патології ШКТ.

D Вік пацієнта.

E Характер випорожнення
41.Хвора 22 р., скаржиться на важкість у правому підребер'ї, нудоту, що виникає після вживання жирної та гострої їжі. Симптоми Кера, Ортнера,

Мюссі-Георгієвського від'ємні. При фракційному дуоденальному зондуванні

визначається подовження II фази. При УЗД конкрементів не виявлено, товщина стінки жовчного міхура 2 мм. В загальному та біохімічному аналізі патологічних змін не виявлено. Сформулюйте діагноз:

A Хронічний некалькульозний холецистит

B Дискінезія жовчовивідних шляхів по гіпотонічному типу

C Холедохолітіаз

D Дискінезія жовчовивідних шляхів по гіпертонічному типу

E Хронічний гепатит
42.У хворої М., 39 років, яку турбує ниючий біль у правому підребер’ї, що

посилюється при погрішностях у дієті, гіркота у роті, нудота, при проведенні фракційного дуоденального зондування отримано наступні результати: фаза І – 20 хвилин, 15 мл; фаза ІІ – 4 хвилини; фаза ІІІ – 3 хвилини, 5 мл; фаза IV – 55 хвилин, виділилось 85 мл коричневої жовчі, що містить незначну кількість пластівців, лейкоцити – 1-2 в полі зору; фаза V – 20 хвилин, виділилось 40 мл золотисто-жовтої жовчі, лейкоцити – 1-2 в полі зору. Яка патологія у даної хворої?

A Дисфункція жовчного міхура за гіпокінетичним типом

B Дисфункція жовчного міхура за гіперкінетичним типом

C Гіпертонус сфінктера Одді

D Гіпотонус сфінктера Одді

E Загострення хронічного холециститу

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

на методичній нараді кафедри

внутрішньої медицини

медичного факультету №2

Завідуючий кафедрою

професор_________Жебель В.М.

31. 08.2010 р.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   20


написать администратору сайта