122 Мет_рек_ВиробнПрактика_2012. Методичні рекомендації до проходження виробничої практики освітньокваліфікаційний рівень
Скачать 2.58 Mb.
|
2. Мета і завдання проходження виробничої практикиМета практики – відпрацювати практичні навички самостійної роботи на різних етапах створення (удосконалення), впровадження та використання інформаційних систем (постановка завдань на створення інформаційної системи, розробка інформаційного, програмного та організаційного забезпечення) на посаді інженера-економіста з експлуатації інформаційної системи або на посадах економіста чи менеджера, котрі забезпечені відповідними автоматизованими робочими місцями, навчитися адаптувати вже створені інформаційні системи до умов і особливостей підприємства (установи), виконати практичні завдання з дисциплін, що вивчалися в інституті, а також поглибити та закріпити теоретичні знання, отримані в інституті. Завдання студента на практиці:
3. Графік проходження практикиПеред початком практики кожний студент (разом з керівниками практики від кафедри та бази практики) має скласти календарний план-графік проходження виробничої практики. В плані-графіку проходження практики слід відобразити такі види роботи (із зазначенням їх тривалості в днях):
Крім перерахованих, сюди можуть бути включені додатково й інші види роботи (з урахуванням специфіки бази практики). З метою конкретизації календарного плану-графіка слід деталізувати такі види роботи, як виконання індивідуальних і практичних завдань, завдань з науково-дослідної роботи та участь у виконанні виробничих завдань на робочих місцях. Згідно з програмою виробничої практики і календарним планом-графіком практикант повинен послідовно освоїти роботу з організації автоматизованої обробки економічної інформації на підприємстві (установі). Послідовність проходження практики на окремих робочих місцях встановлюється керівником практики від підприємства згідно з конкретними умовами. Опрацювання елементів практики може бути почате з будь-якої ділянки роботи, однак рекомендується дотримуватися визначеної послідовності. 4. База і робочі місця практики студентівДля забезпечення практичної підготовки студентів інститут встановлює різна форми співробітництва з організаціями, підприємствами, установами тощо, що створюють умови для реалізації програм практики студентів. Базами проведення практики можуть бути підприємства (організації, установи), розташовані на території України або за її межами, що здійснюють різні види економічної діяльності, за умов забезпечення ними виконання у повному обсязі вимог, передбачених програмою практики. Основні вимоги до підприємств (організацій, установ) різних форм власності та підпорядкування, що можуть бути базами практики вищих навчальних закладів:
Практика студентів може проводитися також в інституті, у навчальній (віртуальній) лабораторії. У випадку, коли підготовка фахівців здійснюється за замовленням фізичних осіб, бази практики, зазвичай, забезпечуються цими особами (з урахуванням усіх вимог програм практики). Визначення баз практики здійснюється кафедрою ЕК та ІС та навчальним відділом на основі прямих договорів із організаціями, підприємствами, установами тощо, незалежно від їх організаційно-правових форм (додаток А). Тривалість дії договорів узгоджується договірними сторонами і може визначатись як на період конкретного виду практики, так і на декілька років. Студенти можуть самостійно обирати бази практики за умови узгодження цього питання з кафедрою ЕК та ІС. Базами виробничої практики студентів спеціальності «Економічна кібернетика» можуть бути підприємства та установи, які обладнані сучасними засобами обчислювальної техніки та периферійним обладнанням, створюють, впроваджують і застосовують автоматизовану обробку економічної інформації для вирішення економічних задач. Базами практики можуть бути науково-дослідні інститути та проектно-конструкторські заклади, комерційні банки, страхові компанії, органи Державного управління, промислові підприємства, комерційні фірми та інші організації (установи), що мають інформаційні (обчислювальні) центри, підрозділи комп’ютеризації (інформатизації) або системи автоматизованих робочих місць (АРМів) і ті, що займаються організацією, створенням, адаптуванням, впровадженням та експлуатацією інформаційних систем різних рівнів управління. З організаціями – базами практики – інститут укладає договори (додаток А), згідно з якими адміністрація бази практики зобов’язується кожному студентові-практиканту виділити робоче місце і дати можливість виконати всі пункти програми практики. |